Shelter World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shelter World

Новата ера най-сетне е налице. А вие сте тези, които ще напишете нейната история.
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Колелото на времето

Go down 
+2
Mean girl
Vlad
6 posters
АвторСъобщение
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Колелото на времето Left_bar_bleue105/105Колелото на времето Empty_bar_bleue  (105/105)

Колелото на времето Empty
ПисанеЗаглавие: Колелото на времето   Колелото на времето EmptyНед 1 Ное - 22:16

Може би любимата ми фентъзи поредица. Излезли са 12 книги, въпреки че последната я има само на английски, все още.

За какво се разказва?
Трудно е да се обясни толкова огромен обем с няколко думи, но ще се постарая.

Всеки един век е просто една...спица на колело, а това колело се върти и вековете идват и си отиват, докато времето тече и когато първоначалният век отново дойде, човечеството е забравило за него или по-точно са останали единствено митове.
В този свят, както винаги има зло и добро, което са постоянно битка, която продължава при всяко едно завъртане на Колелото.
И в един от тези изпълнени с пророчества и магия векове се раджда главния герой, чиято роля за този век е огромна, но каква - тепърва предстои да се разбере.

Каква е магията?
Магията се разделя на мъжка и женска половина - Сайдин и Сайдар, които си помагат и в същото време винаги се противопоставят една на друга. По времето, когато започва поредицата, Сайдин(мъжката половина от Силата) е покварена от докосването на Тъмния(олицетворението на злото), и всички мъже, които я използват са обречени да полудеят...рано или късно. И да избият и унищожат всичко около себе си в тази своя лудост.
Жените, владеещи Сайдар(женската половина от Силата), наречени Айез Седай, от своя страна се стремят да намират тези мъже, поне една Червената Аджа(вид потделение на Айез Седай) и да го опитомяват, премахвайки от тях възможността да Преливат(използват Сайдим под каквато и да е форма).
Пророчествата говорят за възраждането на Дракона, преливащ мъж, спасителя и в същото време разрушителя на света, който ще се срази с Тъмния, когато той излезе от затвора си.

И т.н. Много е сложно за обяснение, но е това в общи линии.
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Mean girl




Aries Брой мнения : 1069
Join date : 29.07.2009
Age : 28
Местожителство : Somewhere in time!

Данни на персонажа
Име: Cara Rahl
Жизнени точки:
Колелото на времето Left_bar_bleue60/60Колелото на времето Empty_bar_bleue  (60/60)

Колелото на времето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колелото на времето   Колелото на времето EmptyНед 1 Ное - 22:19

Май имаше такъв форум нали..Абе заслужава ли си да я прочета
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Колелото на времето Left_bar_bleue105/105Колелото на времето Empty_bar_bleue  (105/105)

Колелото на времето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колелото на времето   Колелото на времето EmptyНед 1 Ное - 22:21

Има доста такива форуми.

И определено си заслужава да ги прочетеш всичките книги. 2-3 пъти съм ги чел и всеки път ми е интересно!
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Mean girl




Aries Брой мнения : 1069
Join date : 29.07.2009
Age : 28
Местожителство : Somewhere in time!

Данни на персонажа
Име: Cara Rahl
Жизнени точки:
Колелото на времето Left_bar_bleue60/60Колелото на времето Empty_bar_bleue  (60/60)

Колелото на времето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колелото на времето   Колелото на времето EmptyНед 1 Ное - 22:24

Аз не съм мно по книгите !!
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Колелото на времето Left_bar_bleue105/105Колелото на времето Empty_bar_bleue  (105/105)

Колелото на времето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колелото на времето   Колелото на времето EmptyНед 1 Ное - 23:08

Време е да промениш този факт. Smile Започни с тази, тя е причината да съм толкова върл фен на фентъзи литературата.
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
(Ae)Maeth

(Ae)Maeth


Брой мнения : 122
Join date : 13.01.2010

Данни на персонажа
Име: Летеан
Жизнени точки:
Колелото на времето Left_bar_bleue15/15Колелото на времето Empty_bar_bleue  (15/15)

Колелото на времето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колелото на времето   Колелото на времето EmptyПон 25 Яну - 6:47

Mean girl написа:
Аз не съм мно по книгите !!

Хахаха а по какво си ?Колелото е уникална поредица,един приятел ми беше казал,че е правена по настолно рпг но не съм сигурен в това.На мен лично не ми допада кой знае колко ,защото е леко спунена има сигурно още 10 книги по 900-1000 страници дето не са излезни.Но си е мое мнение и не прави поредицата лоша.Прочети я няма да сбъркаш Smile
Върнете се в началото Go down
Erica

Erica


Брой мнения : 21
Join date : 17.02.2010

Данни на персонажа
Име: Зоуи Франс
Жизнени точки:
Колелото на времето Left_bar_bleue0/0Колелото на времето Empty_bar_bleue  (0/0)

Колелото на времето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колелото на времето   Колелото на времето EmptyСря 17 Фев - 18:55

Мммммм, Колелото на Времето рулз хD LoveAngel
Върнете се в началото Go down
F1reF1stAc3

F1reF1stAc3


Taurus Брой мнения : 2206
Join date : 14.10.2009
Age : 35

Данни на персонажа
Име: Олаф.Д.Асе
Жизнени точки:
Колелото на времето Left_bar_bleue114/117Колелото на времето Empty_bar_bleue  (114/117)

Колелото на времето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колелото на времето   Колелото на времето EmptyПет 19 Фев - 22:58

почвам да го чета от утре Smile
Върнете се в началото Go down
FireChampion

FireChampion


Leo Брой мнения : 440
Join date : 04.08.2010
Age : 31
Местожителство : Хасков

Данни на персонажа
Име: Алан
Жизнени точки:
Колелото на времето Left_bar_bleue27/27Колелото на времето Empty_bar_bleue  (27/27)

Колелото на времето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колелото на времето   Колелото на времето EmptyЧет 5 Авг - 13:31

Любимата ми книга ... прочел съм досега излезналите 13 произведения , някой от тях по 2-3 пъти дори Wink Понякога използвам Понятия и си помагам с трикове в РП от нея Wink Мир на пръстта на Робърт Джордан , неговото произведение ще остане за век и веков !
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Колелото на времето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колелото на времето   Колелото на времето Empty

Върнете се в началото Go down
 
Колелото на времето
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Shelter World :: Лаф зона :: Фентъзи литература-
Идете на: