Shelter World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shelter World

Новата ера най-сетне е налице. А вие сте тези, които ще напишете нейната история.
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Градският съвет

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Градският съвет Left_bar_bleue105/105Градският съвет Empty_bar_bleue  (105/105)

Градският съвет Empty
ПисанеЗаглавие: Градският съвет   Градският съвет EmptyЧет 1 Апр - 17:17

Сградата на така нареченият съвет, който служеше за център на управата на Лорион, се намираше в средата на крайбрежното градче и бе висока и богато обзаведена, което бе очаквано и съвсем нормално, предвид личностите, които я населяваха.
Тук прекарваше повечето си време лорд Мариъс Бренов, управникът на Лорион, васал на Негово Императорско Величество Вайл, първият с това име.
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
F1reF1stAc3

F1reF1stAc3


Taurus Брой мнения : 2206
Join date : 14.10.2009
Age : 34

Данни на персонажа
Име: Олаф.Д.Асе
Жизнени точки:
Градският съвет Left_bar_bleue114/117Градският съвет Empty_bar_bleue  (114/117)

Градският съвет Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Градският съвет   Градският съвет EmptyПет 2 Апр - 19:58

Португас.Д.Асе влезна в Кметството и извика .
-АЗ СЪМ ПОРТУГАС.Д.АСЕ И СЪМ ТУК ОТ ИМЕТО НА ИМПЕРАТОРА ВАЙЛ . /След като събра погледите на всички които бяха в зградата продължи да говори с нормален глас.
-Аз съм от Черната Гвардия Номер 8 Огненият Юмрук Асе тук съм зада ви предупредя за огромната опасност която идва от Бурното море . Висчки трябва да се подготвите за бой нещо огромно и силно идва от към бурното море на сам . Вайл ме прати да ви предупредя и да ви помогна в битката срещу нападателите . /След което замълча за момент и се сети че сигорно може да контролира войската в Лорион и каза .
-Всички да се подготвят за битка стрелците и маговете по покривите на къщите , а бойците на улиците .
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Градският съвет Left_bar_bleue105/105Градският съвет Empty_bar_bleue  (105/105)

Градският съвет Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Градският съвет   Градският съвет EmptyВто 6 Апр - 23:04

Думите на Португас Д. Ейс бяха рязки и в никакъч случай изтънчени. Лицето му бе непознато на лорд Бренов, който само го изгледа пренебрежително и каза:
- Чакай малко, момче. Първо на първо, вече сме осведомени за заплахата. С цялото ми уважение, но не само Негово Величество има агенти отвъд морето.
Управникът на Лорион замълча и морско-сините му очи се заковаха в тези на гвардееца. Мариъс Бренов бе висок мъж на средна възраст, с прошарена в сиво коса и брада, но излъчването му все още бе младежко, а и от самото му присъствие лъхаше на сила. Не физическа или магическа, а силата на властта, политическото влияние и високата интилигентност.
- Питам се...Нима наистина си от Черната гвардия? За първи път чувам някой гвардеец да назовава Негово Величество по име. Дори сир Найт, за който съм твърдо убеден, че наистина има влияние над императора, не го назовава по име, поне пред публика. Крайно неуважително, сир.
След тези думи настъпи гробовна тишина и лорд Бренов се изправи иззад бюрото си и бавно се приближи към близкият рафт, сипвайки си собственоръчно чаша вино от близката гарафа.
- Искам да ми докажеш, че си част от Черната гвардия. Ако не видя доказателство с очите си, няма да повярвам и...няма да получиш подкрепата ми и войниците ми. По-скоро сам бих ги повел срещу врага, отколкото да ги оставя в ръцете на някой самозванец.
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
F1reF1stAc3

F1reF1stAc3


Taurus Брой мнения : 2206
Join date : 14.10.2009
Age : 34

Данни на персонажа
Име: Олаф.Д.Асе
Жизнени точки:
Градският съвет Left_bar_bleue114/117Градският съвет Empty_bar_bleue  (114/117)

Градският съвет Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Градският съвет   Градският съвет EmptyСря 7 Апр - 15:49

Асе изгледа агресивно владетелят на Лорион след което се изсмя , а смехът се разнесе из залата всеки го чу . Португас бръкна в джоба си и извади черната брошка кояот Императорът Ваил му даде и каза .
-Ето го твоето доказателство . /И се усмихна със същият агресивен поглед и продължи да говори .
-Наричам Императора по име защото нито имам власт над него нито ми дължи нещо нищо общо нямаме с него . Но го чуства като близък приятел много близък както и гвардеецът Копието Владетелят на Източните земи който също така е мой близък приятел и не само това той ми е учител . /След тези думи Асе започна да чува как хората шушукат нещо от уста на уста и той викна .
-ТИШИНА . /Погледът му беше строг леден , а пламъците танцуваха в очите му заплашително сякаш всеки момент ще изгори цялата зала с малко по-тих тон Черният Гвардеец продължи да говори .
-Сега искам да знам с каква войска разполага градът и колко души ще отпуснете под мое командване . /След коеот пак се усмихна погледът му не стихваше и каза .
-Ако ли не ще ви оставям и тогава със сигорност ще бъдете помете ни избити и изтарбушени от войските които идват . /Гвардеецът направи кратка пауза и запали една цигара и продължи .
-Нима искате да видите Лорион изпълнен с трупове на жени деца приятели и познати . Целият град да бъде срутен с земята и защо ? Защото на вас ви се е прещяло да водите войската без почти никъкъв военен опит , а не остваите на мен . /Асе повиши резко тонът си .
-АЗ ЕДИН ОТ СПАСИТЕЛИТЕ НА МОУНТ ФЕРУИНД .
-13десет човека бяха под мое командване и за няколкото седмици и десетките битки само един загина . Аз се бих срещу владетелката на бунтовниците и я унищожих . Сега ако сте толкова любезен предайте ми армията . /Португас извика с колкото сила има .
-ЗА ДА СПАСИМ ЛОРИОН . /Отново си пое дъх и каза .
-И да не караме Императора да се разочерова от нас защото ако изпуснем войските тук той ще тррябва сам да се разправя и това едва ли ще му хареса .
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Градският съвет Left_bar_bleue105/105Градският съвет Empty_bar_bleue  (105/105)

Градският съвет Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Градският съвет   Градският съвет EmptyПет 9 Апр - 6:05

Лорд Мариъс просто стоеше неподвижно, забил поглед в този на Ейс, докато гвардеецът говореше. Думите за него не бяха важни. Той искаше да разбере що за човек бе най-новото попълнение в Черната гвардия. Вече бе сигурен, че Португас Д. Ейс е точно такъв - брошката го доказваше, но не разбираше дали го е заслужил. Говореше се, че присъидиняването във въпросната гвардия не става чрез връзки, но пък други слухове опровергаваха това. Каунт, или както често го наричаха - Лорда, бе живо доказателство.
Очите на младежа светеха гневно, от самата му стойка струеше сила и енергия, както и гордост и достойнство. Наистина все още не се бе научил да се държи изтънчено, както изглежда, но пък на гвардейците им бяха позволени някои волности, което лорд Мариъс не одобряваше ни най-малко. Не че имаше право на мнение по въпроса.
Правейки си нужните, и надявайки се - правилните избори, управникът на Лорион направи знак на останалите присъстващи да ги оставят насаме, после каза:
- Разполагаме с грубо две хиляди и петстотин мъже пехота, от които петстотин са пиконосци, останалите са мечоносци. - лордът направи кратка пауза и продължи - Хиляда лъка, петстотин араблета, петстотин лека конница, двеста тежка кавалерия, петдесет рицаря. Дванадесет скорпиона*, три балисти, пет катапулта. Един трибучет. Тридесет бойни галери, десет галеаса, оборудвани с тарани, три фрегати.
След изреждането, лорд Мариъс отпи от виното си бавно и попита:
- Е, имаш ли някакъв план за това как да защитим градът най-добре?

*скорпион - вид малка балиста
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
F1reF1stAc3

F1reF1stAc3


Taurus Брой мнения : 2206
Join date : 14.10.2009
Age : 34

Данни на персонажа
Име: Олаф.Д.Асе
Жизнени точки:
Градският съвет Left_bar_bleue114/117Градският съвет Empty_bar_bleue  (114/117)

Градският съвет Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Градският съвет   Градският съвет EmptyСъб 10 Апр - 14:09

Vlad написа:
Лорд Мариъс просто стоеше неподвижно, забил поглед в този на Ейс, докато гвардеецът говореше. Думите за него не бяха важни. Той искаше да разбере що за човек бе най-новото попълнение в Черната гвардия. Вече бе сигурен, че Португас Д. Ейс е точно такъв - брошката го доказваше, но не разбираше дали го е заслужил. Говореше се, че присъидиняването във въпросната гвардия не става чрез връзки, но пък други слухове опровергаваха това. Каунт, или както често го наричаха - Лорда, бе живо доказателство.
Очите на младежа светеха гневно, от самата му стойка струеше сила и енергия, както и гордост и достойнство. Наистина все още не се бе научил да се държи изтънчено, както изглежда, но пък на гвардейците им бяха позволени някои волности, което лорд Мариъс не одобряваше ни най-малко. Не че имаше право на мнение по въпроса.
Правейки си нужните, и надявайки се - правилните избори, управникът на Лорион направи знак на останалите присъстващи да ги оставят насаме, после каза:
- Разполагаме с грубо две хиляди и петстотин мъже пехота, от които петстотин са пиконосци, останалите са мечоносци. - лордът направи кратка пауза и продължи - Хиляда лъка, петстотин араблета, петстотин лека конница, двеста тежка кавалерия, петдесет рицаря. Дванадесет скорпиона*, три балисти, пет катапулта. Един трибучет. Тридесет бойни галери, десет галеаса, оборудвани с тарани, три фрегати.
След изреждането, лорд Мариъс отпи от виното си бавно и попита:
- Е, имаш ли някакъв план за това как да защитим градът най-добре?

*скорпион - вид малка балиста


-Хммм . /каза Асе и се замисли малко седна на земята и извади стъклена колба пълна с черна течност . Той я нажежи извади чаша и сипа течноста в нея също тай и една цигара след като я запали и отпи от течноста започна да говори .
-Пехотата ще бъде комбинирана на всеки четерима мечености един пикеносец . Стрелците ще бъдат пръснати по сградите зад бойното поле рицарите ще бъдат в центъра на пехотата като изненада за противника леката и тежката конница ще бъдат смешани два леки коника с един тежък кавалерист и ще бъдат разпределени на две части разположени от двете страни на пехотата балистите катапълтите и скорпионите ще са зад стрелците обсегът им ще е достатъчен да ударят всичко което идва от към морето и наближи пристанището . Всички кораби ще бъдат пръснати на около десет километра и когато вражеската войска приближи пристанището корабите на Лорион ще ги нападнат в гръб с пълна мощност тежко оборудваните бойни галерий ще бъдат по на далеч защото обсега им е по голям , а по малките кораби ще удрят и бягат от атаките на противникът ни . /Асе замълча преглътна няколко глътки от течноста която беше си сипъл в чашата дръпна си няколко пъти от цигарата която все още пушеше димът се изпаряваше във въздуха . Португас въздъхна тежко и каза .
-Нека да започваме приготовленията и още една молба имам към вас . /Той затихна за малко преглътна и каза .
-Аз ще остана с вас и независимо какво ще стане аз ще пазя градът ако ще това да е последното нещо което ще направя . /Огненият Юмрук изпепели цигарата прибра чашата заедно с колбата черна течност стана изтупа седалището си вдигна оръжието си от земята поклони се пред лорда и каза .
-Да тръгваме нямаме много време .
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Градският съвет Left_bar_bleue105/105Градският съвет Empty_bar_bleue  (105/105)

Градският съвет Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Градският съвет   Градският съвет EmptyСъб 10 Апр - 16:28

Лорд Мариъс кимна на последната му реплика. Наистина не разполагаха с много време. През другото време бе мълчал замислено, вслушан в думите на гвардееца.
- Интересен подход. Бих си позволил да допълня няколко неща към плана ти. Още преди години бях дал заповед за изплитането на мрежа от метални брънки, достатъчно голяма за да блокира достъпа до залива и до самият Лорион. В случай на заплаха по морски път, като тази в момента. Мрежата в момента се намира на дъното на залива, но лесно може да бъде издигната. Идеята ми е следната...Нека позволим на част от вражеската флота да навлезе в плитчините и тогава ще вдигнем въпросната мрежа. По този начин ще разделим корабите на враговете на две части. Тогава влиза в действие твоят план и собствената ни флота ще удари отделените от мрежата съдове в тил. Така силите ни ще са сравнително изравнени с вражеските, да се надяваме. Проблемът на защитата ни, както сигурно вече си забелязал, е липсата на способни магове. Което ни лишава от огромно предимство...
Лорд Мариъс замълча за малко и се разкалшя от дима, който Португас Д. Ейс бе пуснал из стаята.
- Дано Боговете бдят над нас. - допълни лорда. - Да тръгваме.
Двамата излезнаха от сградата, като по път Бренов даде няколко бързи заповеди на сержантите и ефрейторите си. Евакуацията вече бе почти напълно приключила и в Лорион бяха останалите единствено войниците, които се бяха строили пред градският съвет.
- Сир, ако говорим честно, шанса да задържим Лорион срещу подобна сила е наистина нищожен. - каза лорд Бренов на Ейс. - Но... - тук една широка и жестока усмивка покри устните му. - ...нека им покажем на какво сме способни. Няма да паднем без бой.

/Пиши на Пристанишето - свободно рп, можеш да опишеш пристигането на враговете и формациите на защитниците./
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Градският съвет Left_bar_bleue105/105Градският съвет Empty_bar_bleue  (105/105)

Градският съвет Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Градският съвет   Градският съвет EmptyЧет 24 Юни - 17:07

Вайл - 73.

Приливът идваше с утрото, а изгревът оставяше кърваво-червеният си отпечатък върху вълните му. Лорион тънеше в развала, но тази сутрин бе обгърнат в тишина и спокойствие. Някога величествената сграда на градският съвет бе срината почти до основи, но основната колона, както и част от стените бяха запазени, въпреки вече несъществуващият покрив. Самотна фигура стоеше изправена на най-високата точка на тази сграда, загледана към Бурното море и изгряващото слънце. В далечината рязко пламна огън, чиито алчни пръсти посегнаха към безоблачното небе и го покриаха с черна пелена. Въздухът се насити с миризмата на опърлена плът.
Битката бе продължила по-малко от час, преди остатъците от войската на Найтен Деф да свалят оръжията си и да поискат милост. Бяха получили своята милост под формата на бърза смърт.
Императорът се бе осамотил тук с определена цел. Времето бе капризен съюзник и никога не съобразяваше с който и да е - дори с него. Дори с Боговете. И сега точно това време го притискаше. Първоначалният му план, състоящ се в поглъщането и абсорбирането на Новите Богове, бе обречен на провал. Дори да имаше на разположение още година, пак нямаше да му стигне. Вайл усещаше раздвижването на Олтара и Старите Богове в Хелгейт. Не оставаше почти никакво време. А какво правеха сегашните покровители на Шелтър? Какво правеха Дал'Хел, В'хира, М'лаах и останалите? Клатеха си краката на божествените си тронове и сигурно обсъждаха планове за този смъртен император, дръзнал да погълне един от братята им. Не концентрираха вниманието си на правилното място.
Но друго му бе на мисъл в момента. Бе дошъл тук преди два часа, с цел да разбие стените в съзнанието си, които блокираха достъпа на емоциите до съществото му. Емоциите бяха пречка и подтикваха нелогични, импулсивни и често фатални действия. Но сега, за известно време, щяха да му трябват. Искаше да се "порадва" на оставащото време, въпреки че бе забравил изцяло какво беше това "радост". Свалянето на стените беше трудно, беше свикнал с постоянното им присъствие в съзнанието си и макар, че Айви веднъж беше проникнала отвъд тях, сега те бяха станали по-здрави от преди, дори с нейното присъствие в тях. Което го накара да се замисли за нея. Усещаше присъствието й някъде на Изток, егоистичната магия, която бе вплел в гривната й, все още действаше. Той отново се концентрира над сегашните си проблеми и все пак успя да свали проклетите стени.
И отвъд тях не откри нищо.



Последната промяна е направена от Vlad на Пон 28 Юни - 2:20; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Градският съвет Left_bar_bleue105/105Градският съвет Empty_bar_bleue  (105/105)

Градският съвет Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Градският съвет   Градският съвет EmptyПон 28 Юни - 1:57

Вайл - 74.

Хората се изливаха в града. Опърпана, изморена и отчаяна тълпа. Прашни лица, неочаквали да видят отново града си, сега бяха озарени от надежда, покрусена донякъде от състоянието, в което намираха домовете си. Но раните щяха да бъдат излекувани с времето, сградите - издигнати отново, имуществото - възвърнато. Някой ден. Поне имаха шанс да си върнат загубеното. По-добре късно, отколкото никога. Немалка част от въпросната тълпа се бе събрала на площада, всички бяха вдигнали погледи към порутената сграда на съвета, където в цял ръст се бе изправила една фигура. Бащи повдигаха децата си на рамене и сочеха към тази личност, която им бе върнала надеждата за ново начало. Изгревът обгръщаше Вайл в пурпурното си сияние и императорът на Шелтър приличаше на герой, изкочил от приказка. Хипнотизиращото му присъствие бе пленило вниманието на хората и тълпата постоянно растеше, Лорион постепенно се озаряваше от възгласи, в началото тихи и пресипнали, постепенно добиващи смелост от искрената и чиста човешка радост.
Лорд Мариъс неволно се бе ухилил, вперил поглед в човекът, срещу когото някога се бе борил за независимостта на Лорион и заобикалящите го територии. Слуховете бяха напълно опровергани. Шелтър определено имаше нужда от такъв владетел, колкото и безкрупулен да бе, носеше със себе си стабилност, прозираща през плащ от харизма.
Вайл бе забил поглед в далечината пред себе си, оглушал за всичко и всички. В главата му прелитаха безкрай ята разсеяни мисли. Колкото и да се опитваше, не можеше да се концетрира над нито една. С цялото си същество той осъзнаваше, че всичко е загубено. Тези...колко? Пет-шест години, сторили му се като векове, бяха били напразно. Трябваше да е сломен психически, може би дори уплашен, или гневен. Вместо това не чувстваше нищо и там бе проблема. В опита си да стане достатъчно "подходящ" за ролята, която бе заел, просто бе унищожил всичко, което имаше значение някога. А може би не? Може би все още не бе късно. Трябваше да провери... - погледа му се плъзна към радостната тълпа под краката му - трябваше да провери дали наистина е така. Дали наистина е... - ръката му се протегна напред и възгласите станаха още по-силни - ...дали наистина е така.
Грохотът разтърси Лорион. Възгласите се замениха от писъци едва за секунди. Хаосът заля завръщащите се хора, поглъщаше душите им, не подбираше между възрасти и полове. Просто...консумираше.
- ВАЙЛ!
Едрата фигура на Найт си пробиваше път измежду ужасената вълна от хора. Последвалите думи на рицаря не се чуха, заглушени от смъртните викове. Найт успя да си пробие път до бързо опразнилият се от живот площад и извади двуръкият меч от ножницата на гърба си.
- СПРИ! - изрева отново той и повдигна стоманата си сякаш можеше да вразуми Вайл. Приятелят му вече бе пред него, слязъл неясно кога от импровизираната си платформа. Лицето му бе напълно безизразно, дори искрящите му по принцип с хлад, омраза или насмешка очи бяха мъртви. Найт преглътна. Бе твърде рано за това, според плановете.
- Не помага. - гласът на императорът бе глух, но ясен. Направи жест с ръка, който обхвана целият пейзаж - постланите с килим от трупове улици, разрухата, безмълвното страдание, тишината и смъртта. - Не чувствам...нищо.
Стоманата в ръцете на Найт оживя и острието се насочи към черното сърце на принцът на мрака. А приятелят му бе точно това в момента. И трябваше да умре. Това бяха собствените му заповеди. Вайл задвижи единствено дясната си ръка. Но самото движение се размаза от бързина. Черната му катана преряза гърлото на Найт, минавайки през броня като през масло, и рицарят падна на колене, а мечът се изплъзна от изтръпналите му пръсти.
- И това не помага. - каза Вайл със същият тон и изтръска с едно рязко движение катаната от кръвта. После с бавна крачка се запъти по опустелите улици.
"Накъде обаче?" - беше последната мисъл на Найт. Отговорът отекна в съзнанието на рицаря - "Към краят на всичко."
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Sponsored content





Градският съвет Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Градският съвет   Градският съвет Empty

Върнете се в началото Go down
 
Градският съвет
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Shelter World :: Лаф зона :: Архив на Тъмния Век :: Лорион-
Идете на: