Shelter World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shelter World

Новата ера най-сетне е налице. А вие сте тези, които ще напишете нейната история.
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Ковачница

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
F1reF1stAc3

F1reF1stAc3


Taurus Брой мнения : 2206
Join date : 14.10.2009
Age : 35

Данни на персонажа
Име: Олаф.Д.Асе
Жизнени точки:
Ковачница Left_bar_bleue114/117Ковачница Empty_bar_bleue  (114/117)

Ковачница Empty
ПисанеЗаглавие: Ковачница   Ковачница EmptyНед 1 Авг - 21:45

Ковачницата е най-процъфтяващият магазин в Демерион. Поради постояната нужда на берсерките от качествени оръжия и брони, от поправка и каляване на стоманата, този магазин работи денонощно на чело с майстор ковачът Кинул. Кинул е мъж на средна възраст, изучен да работи с два чука едновремено и е може би единственият в Шелтър с такава способност. Само за няколко дни, той изработва голям боен чук за берсерк. Самият майстор има и няколко калфи, които праща из Шелтър да събират нужните му материали.
Ковачница E18e5d11
Върнете се в началото Go down
F1reF1stAc3

F1reF1stAc3


Taurus Брой мнения : 2206
Join date : 14.10.2009
Age : 35

Данни на персонажа
Име: Олаф.Д.Асе
Жизнени точки:
Ковачница Left_bar_bleue114/117Ковачница Empty_bar_bleue  (114/117)

Ковачница Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ковачница   Ковачница EmptyСря 1 Сеп - 14:29

Приех думите на учителя си и се бях запътил към ковачницата. Вечерта настъпваше бавно и сянката на ноща започваше да обгръща улиците. Аз погледнах небесата бяха чисти и едиствено Окото На Олаф бдеше над мен. Ходих по маршрута който Вик ми бе казал. На една от пряките започнах да чувам звуци от удари с чук по необоздано желязо. Това трябваше да е ковачницата на господин Кинул. Беше доста известно място, но никога неми оставаше място да стигна до тук за да огледам нещата вътре. Вратата на ковачницата бе още отворена явно още работеше. Мъжът вътре много ме изненада непредполагах че такъв човек може да е ковач. Не бе един от най-силните мъже или поне тай изглеждаше. Почуках на вратата, но той неме чу за това влезнах и се запътих срещу него. Ударите озвучаваха цялата зала в която се помещаваше ковачницата. Стотици оръжия окачени по стените кое от кое по прекрасно от другото това неме интересуваше, но все пак ме впечатлиха и зарадваха до някъде. Явно господин Кинул ме бе забелязал и спря да удря с чука аз се обърнах и казах.
-Господин Вик О Шлиндер ме изпраща да разреша вашият проблем .
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Ковачница Left_bar_bleue105/105Ковачница Empty_bar_bleue  (105/105)

Ковачница Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ковачница   Ковачница EmptyСря 1 Сеп - 23:43

Кинул огледа добре момчето, което бе дошло от името на майстор Вик Ош Линдер. Беше високо и едро, със здрави мускули, дълга песъчливо-руса коса и приятно излъчване.
- Много добре, ще ти кажа с какво би могъл да ми помогнеш. - рече ковачът и остави чуковете си на една от масите, пригодени за инструментите на занаята му. После направи знак на Олаф и двамата излезнаха на двора зад ковачницата, където студеният вятър хапеше през дрехите, но действаше и ободряващо. - Може би Вик ти е казал горе-долу за какво става дума, но едва ли с подробности. Става въпрос за доставката на няколко вида стомана, желязо и бронз, която би трябвало да е стигнала при мен преди седмица. Обикновено, един-два дни закъснение, са нещо обичайно, но калфата, която пратих да се погрижи за това, никога не се е бавил чак толкова дълго. Из Демерион се носят слухове, че малко пред портите на града, и все пак прикрито от погледа на зорките пазачи, двама крадци причакват незащитени кервани с материали и стоки и ги ограбват. Това, разбира се, не може да продължи. Бих отишъл да проверя слуховете сам, но съм затънал до шия в работа. В момента работя над множество поръчки, някои от тях от самата управа на града...имам чувството, че нещо се задава, но мога само да гадая. Та от теб искам да обиколиш около града и да поразучиш. Ако откриеш нещо, ела ме осведоми. Не е желателно да действаш сам, ако не си сигурен, че ще успееш. Но ти сам можеш да прецениш, в това съм сигурен. Какво ще кажеш, съгласен ли си да ми направиш тази услуга?

Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
F1reF1stAc3

F1reF1stAc3


Taurus Брой мнения : 2206
Join date : 14.10.2009
Age : 35

Данни на персонажа
Име: Олаф.Д.Асе
Жизнени точки:
Ковачница Left_bar_bleue114/117Ковачница Empty_bar_bleue  (114/117)

Ковачница Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ковачница   Ковачница EmptyЧет 2 Сеп - 19:20

-Разбира се за майстор Вик бих отишъл и на края на света, а сега му дължа и извинение. /Казах без да се замислям миссията можеше и да е самоубийствена, но я приех независимо последствияата. Трябваше да се извиня на Учителя си той желаеше да изпълня тази миссия и щях да го направя.
-Някоя друга подробност господине ? /Попитах го аз преди да се обърна към вратата хванах дръжката на врата и зачаках да чуя ако има нещо друго за казване.
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Ковачница Left_bar_bleue105/105Ковачница Empty_bar_bleue  (105/105)

Ковачница Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ковачница   Ковачница EmptyЧет 2 Сеп - 21:22

Кинул точно повдигаше чуковете си отново, ала спря и лицето му доби замислено изражение.
- Всъщност, оня ден говорех с един от стражите, който днес е на пост пред главната порта. - рече той. - Беше дошъл за профилактична проверка на клеймора си, хубаво оръжие междудругото. Но, както и да е, името му е Хорин Дуорст. Той ми спомена, че е на няколко пъти е чувал оплаквания от търговци, вкарващи стоката си в Демерион за продан. Мисля, че може да знае нещо по въпроса.
Кинул се усмихна на младежа и се върна към работата си. Ковачницата отново закънтя от прецизните му и все пак мощни удари.

/Ако искаш да провериш какво знае Хорин, пиши на Улиците./
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
F1reF1stAc3

F1reF1stAc3


Taurus Брой мнения : 2206
Join date : 14.10.2009
Age : 35

Данни на персонажа
Име: Олаф.Д.Асе
Жизнени точки:
Ковачница Left_bar_bleue114/117Ковачница Empty_bar_bleue  (114/117)

Ковачница Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ковачница   Ковачница EmptyПет 15 Окт - 20:18

Късно през ноща почуках на врата на Ковачницата в Демерион. След няколко минути майстор ковача Кинул се показа на врата. Беше сънен, но бе нормално ноща беше напреднала и луната се бе издигнала високо в небето. Едно голямо око което ме наблюдаваше. Майстор Кинул разтърка очите си и ме погледна. Усмихна се и ми каза.
-Е начи си ги намерил а ?
-Влез вътре момче. /Аз влезнах в ковачницата и седнах след което почнах да разказвам как мина патуването ми. Бе трудно особено връщането с този багаж. Патувах близо два дена и половина. Първия ден бе изключително тежък пропраях си път през гората нежоах да си намеря нищо за ядене и в крайна сметка легнах в едни храсталаци. През ноща се събудих от вълчи вой не далеч от мен. Проселедих го и стигнах до глутница вълци които бяха нападнали сърна един от тях видимо водачът им ми остави част от нея. Аз разпалих огън и опържих месото след като се наядох се върнах в храсталака и взех кутията с пренадлежностите на майстор Кинул. Втория ден се загубих из гората, но привечер намерих търговската пътека и тръгнах по нея напред. Не бях сигорен дали към Демерион или някаде другаде. След няколко часа се срещнах с търговски керван. Те ми казаха че съм тръгнал в правиланата посока аз им благодарих и продължих по пътя си. Още няколко часа и стигнах до града. Майстор Кинул ми поднесе чаша чай и аз зачаках какво ще каже за моето приключение.
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Ковачница Left_bar_bleue105/105Ковачница Empty_bar_bleue  (105/105)

Ковачница Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ковачница   Ковачница EmptyВто 19 Окт - 16:38

- Не очаквах да преминеш през толкова трудности, момче и съм наистина впечатлен. - рече Кинул след известно време. - По едно време, малко след като те изпратих на тази задача, започнах да се чудя дали не съм те обрекъл на смърт. Но тогава видях как изгрява луната...кървавото око в небосвода и знаех, че има кой да бди над теб. Благодаря, че ми помогна.
Заз миг майстор-ковачът изглеждаше силно притиснен и засрамен от нещо.
- Тези дни занаята ми върви добре, но пък заплащането е ниско. Знам, че това беше просто услуга от твоя страна, но се чувствам задължен да ти се отплатя по някакъв начин. Ако искаш, мога да изкова за теб някой аксесоар? Ръкавици, ботуши, шлем? Бих желал да ти върна услугата по някакъв начин.

/Получаваш 15 Стата, които можеш да разпределиш по твой вкус. Както и 1 Слава./
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
F1reF1stAc3

F1reF1stAc3


Taurus Брой мнения : 2206
Join date : 14.10.2009
Age : 35

Данни на персонажа
Име: Олаф.Д.Асе
Жизнени точки:
Ковачница Left_bar_bleue114/117Ковачница Empty_bar_bleue  (114/117)

Ковачница Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ковачница   Ковачница EmptyСря 20 Окт - 15:43

Отпих от чая си и изслушах Майстор-ковача чух за предложението му. Отворих уста за да отреча ала погледът му ме смрази и аз замълчах за няколко мига. След като размислих реших че една каска няма да ми дойде в повече на екипировката. Въпреки че бях с много оскърдно облекло очаквах да получа броня на начинаещ както и ботуши и ръкавици. Но каска трябваше да си взема и майстора тай настояваше. Вече нямах избор трябваше да приема.
-Щом настоявате искам каска с два рога които сочат напред. Напоследък много си чупя главата. Но не бързайте ще мина след някой друг ден да я взема. Сега ще посетя Майстор Вик за да му докладвам обстоятелствата. /Докато говорихме явно ноща бе изминала слънцето вече се бе издигнало на хоризонта и първите хорица започнаха да излизат по улиците. Студът отвън бе голям забелязах го от дъха на хората който се смразяваше в мигъ в който излизаше от ноздрите им. От няколко къщи отвън започна да се издига пушек домакините започваха да вършат своята работа......... До като Олаф.Д.Асе гледаше през прозореца се унесе и заспа. Майстор Кинул го изгледа и си рече "Явно е доста изморен". Остави младежа да спи и започна да се подготвя за ежедневната си работа. След като изми лицето си в един лиген и изтри лицето си с един бял парцал който служеше за триене. Той се качи на горния етаж и се преоблече няколко минути по-късно вече бе слязъл в ковачницата и започна да кове поръчката на момчето......... Аз се сепнах и паднах от един стол ударих си главата в земята и ме заболя доста здраво. Пипнах мястото за да го затопля болката отминаваше по бързо по този начин. Течеше кръв лееше се из пръстите ми. Погледнах и си казах "Не пак бе много съм непохватен значи". Направих сърдита физиономия сърдих се на самия себе си. Огледах се Майстор Кинул го нямаше, но чух чука от ковачницата. Излизнах през задната врата измих си лицето с малко сняг. Както и раната минах на централната улица и влезнах в ковачницата. Сбогувах се с Майстор Кинул и се запътих към Бараките На Първичния Удар.





Ковачница OP21233044659_2
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Ковачница Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Ковачница   Ковачница Empty

Върнете се в началото Go down
 
Ковачница
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Ковачница
» Ковачница

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Shelter World :: Демерион :: Демерион-
Идете на: