Shelter World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shelter World

Новата ера най-сетне е налице. А вие сте тези, които ще напишете нейната история.
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Самотният храм насред дивата гора

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Самотният храм насред дивата гора Left_bar_bleue105/105Самотният храм насред дивата гора Empty_bar_bleue  (105/105)

Самотният храм насред дивата гора Empty
ПисанеЗаглавие: Самотният храм насред дивата гора   Самотният храм насред дивата гора EmptyСъб 23 Апр - 20:31

На малък хълм насред гъстата гора се издига самотно храмче, чиито стени са виждали едва малцина избрани.
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Самотният храм насред дивата гора Left_bar_bleue105/105Самотният храм насред дивата гора Empty_bar_bleue  (105/105)

Самотният храм насред дивата гора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Самотният храм насред дивата гора   Самотният храм насред дивата гора EmptyСъб 23 Апр - 20:31

Илией се събуди с крясък и се изправи в седнало положение. Главата му пулсираше, сякаш в мозъка му галопираха коне...не, какви коне, цели ята дракони! Илией не беше сигурен дали драконите можеха да галопират, всъщност не беше виждал дракон никога, освен на рисунките, които криеше под леглото си. Беше му ги подарила Мери преди години. Преди монасите да разберат за нея и да я отведат надалече. Всъщност Илией не беше виждал и коне. Беше виждал само няколко същества в живота си – Мери, старият монах на име Косин и един друг мъж, който го плашеше и идваше много рядко. Беше се представил като Сивият Архонт. При всяко посещение на Архонта(а тя бяха нарядко), той казваше на Илией едно и също:
- Знам, че страдаш, знам, че се чувстваш предаден и изоставен от всички, дори от Единствения, знам, че съм отнел живота ти за егоистични цели...Но ти си спасител, ти си герой и надежда. Ти си един от малкото, на които е отдадена честта да служат като гнева на Анил’Те, Илией. Твоето име, а не нечие друго, е всечено в старите скролове със сребърни букви излъчващи себесветлина. Ти, а не някой друг, се е родил онзи съдбовен ден насред дъжд от бели пера.
Като стигнеше до тук, Сивият замълчаваше и проницателният му и често плашещ поглед започваше да блуждае, сякаш съзнанието му неволно си спомняше същият този „дъжд”.
- Много пъти ми се е искало аз да съм на твоето място. – продължаваше той след няколко дълги мига. – Да отнема огромният товар от раменете ти. Но...не ми е позволено. Не е...редно. Ако го направя ще прокълна не само теб, но и мен самият, а може би и цял Шелтър.
И така минаваха годините, една след друга, а после отново и отново, бавно и мъчително, еднообразно. Илией израстна като строен и гъвкав юноша, а после след още няколко години се научи на търпение и смирение. Преди три години, когато му отнеха Мери, той извади едното си око и когато Сивият Архонт го посети отново месец по-късно, Илией го заля с гневни слова, които събеседникът му изтърпя смирено.
- Той ще загуби дясното си зрение и ще потъне в омраза, само за да прогледне отново насред най-ярките висини. – изрецитира накрая Сивият, после с мрачно изражение допълни. – Времето наближава.
И след това напусна малкият и самотен храм без да каже и дума повече.
От тогава бяха минали две години, а Сивият не се беше завръщал. Илией го мразеше. Искаше да отнеме живота му, но той не идваше. Някога светлата му душа беше погълната от омраза и грях. И все пак...все пак той търпеше. Вярваше на тези проклетници против волята си...сякаш нещо го подтикваше и му даряваше сили с всеки изминал ден. Наскоро се бе почувствал наистина преизпълнен с енергия и се чудеше защо не избяга от това място. Но го беше страх от света отвъд. Та той беше виждал само белите стени на храма. Какво ли го чакаше отвън?
И сега, седнал в леглото си и стискащ главата си с ръце, той осъзна. Мигът бе настъпил.

Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
FireChampion

FireChampion


Leo Брой мнения : 440
Join date : 04.08.2010
Age : 31
Местожителство : Хасков

Данни на персонажа
Име: Алан
Жизнени точки:
Самотният храм насред дивата гора Left_bar_bleue27/27Самотният храм насред дивата гора Empty_bar_bleue  (27/27)

Самотният храм насред дивата гора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Самотният храм насред дивата гора   Самотният храм насред дивата гора EmptyСъб 23 Апр - 21:16

На два разтега от храма се намираше поляна , не много голяма . На нея бяха разположени три кола , всеки от тях овенчан с череп от поклонник. Коловете образуваха триъгълник , а в него със злокобно сияние три закачулени фигури пееха песни на непознат език.
-Инферитус караюте скомпале'те премире Сатанас !
Въздухът се превърна в черна мъгла , тревата в триъгълника изгоря , а между земята се запали. Огънят се оформи в звездва сочеща юг оградена в кръг. Акулитите отметнаха качулките си , показвайки красиви женски лица. И тогава от кръга бавно започна да се изхлузва ръка. Но не каква ръка, червена ръка чиято кости каточели бяха от външният и край. След това и глава с червена кожа , рога и очи . След първото същество изскочи и още едно и още едно . Като станаха три се нахвърлиха върху жените. По ожасна гледка неможете и да си представите. Кръв , черва и кости . Последното същество което се измъкна от пентаграмата беше различно. Беше черно , С козина по бедрата , сребърни очи и черни ципести крила.
- Ето че започнахме , този свят , скоро ще бъде наш.

Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Самотният храм насред дивата гора Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Самотният храм насред дивата гора   Самотният храм насред дивата гора Empty

Върнете се в началото Go down
 
Самотният храм насред дивата гора
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Дивата обител
» Храм на поклонниците
» Иглолистна гора

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Shelter World :: Орденът на Светлината :: Ридемов лес-
Идете на: