Shelter World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shelter World

Новата ера най-сетне е налице. А вие сте тези, които ще напишете нейната история.
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Покоите на лейди Силеста

Go down 
АвторСъобщение
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Покоите на лейди Силеста Left_bar_bleue105/105Покоите на лейди Силеста Empty_bar_bleue  (105/105)

Покоите на лейди Силеста Empty
ПисанеЗаглавие: Покоите на лейди Силеста   Покоите на лейди Силеста EmptyСъб 18 Дек - 19:31

На четвъртият етаж на двореца се намираха покоите на владетеля и неговата фамилия. Лейди Силеста обитаваше в последната стая, в дъното на широкия коридор и покоите и разполагаха с прекрасен балкон, предоставящ гледка към огромният пустинен метрополис.
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Покоите на лейди Силеста Left_bar_bleue105/105Покоите на лейди Силеста Empty_bar_bleue  (105/105)

Покоите на лейди Силеста Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Покоите на лейди Силеста   Покоите на лейди Силеста EmptyСъб 18 Дек - 20:06

Отне му близо три седмици да стигне Алдеон и се чувстваше леко изтощен, но не бе губил време да разгледа перлата на пустинята.
Едвам се беше качил по гладките стени на този проклет замък. Беше по-голям дори от Черната цитадела, а Блъд много добре знаеше тайната мания на бившия владетел по грандомания, макар и ловко прикрита под изискано възпитание, намиращо добродетели в скромността.
Блъд се хвана за парапета на балкона и миг преди да се прехвърли ловко от другата страна видя едно младо женско лице да го гледа отгоре. Изражението на лейди Силеста не криеше изненадата й, както и известна доза страх. Познаваха се отдавна, но никой не можеше да знае какво е намислил Блъд.
- Спокойно, тук съм за услуга. - рече той и все пак се изкачи на балкона без резки движения. Само това оставаше, старата му позната да извика охраната.
- Отдавна не сме се виждали, Блъд и най-малкото теб очаквах да видя да се катериш към балкона ми след толкова години. - тя сякаш се отпусна и топла усмивка украси още повече вече красивото й мургаво лице. - С какво мога да съм ти от полза?
Блъд бавно извади една стъкленица, пълна с вода от подземното езеро и каза:
- От Черната цитадела е. Проклетото езеро ми показа само откъслени и неразгадаеми образи. Предимно странен мрак, опитващ се да излезе на свобода и някаква схлупена къщурка на сред нищото. Може да е всяка сграда във всяко село из Шелтър. Трябва да намеря един човек. Тези видения са свързани с него, но ми трябва нещо по-конкретно.
- Мисля, че мога да помогна. Но ще искам нещо в замяна.
- Както винаги. Какво е то?
- А...Нищо, което да не е по твоите сили и...специалност. Просто трябва да убиеш един човек за мен.
Блъд бавно кимна.
- В настроение съм. Да не е султана? - пошегува се той.
- Четеш ми милите, скъпи.
- Какво? Та той ти...брат?
- Първи братовчед.
Блъд се почеса по лявата вежда с лека гримаса.
- Какво ти е направил толкова?
Лейди Силеста се облегна на парапета и се загледа към нощния град под тях. После каза силни доводи. Дах Мил Сийк се бил съгласил на условията на Утопия и щял да участва на тяхна страна в назряващия конфликт. Силеста предпочиташе Алдеон да си остане независимия търговски център на пустяната и да запази неутралитета си. Тя вярваше, че Утопия ще се провали и че султана е направил голяма грешка. Но ако бъдеше ликвидиран, тронът щеше да го наследи брат му Греех Мил, който имаше коренно различни виждания. Виждания, които съвпадаха с тези на лейди Силеста.
- Добре. Съгласен, но първо ти изпълняваш твоята част от сделката. - рече след кратко мълчание Блъд. - Не знам колко бързо ще трябва да се изнижа от града след това.
Старата му позната, в която дара на Провидението беше изключително силно застъпен, го докосна леко по ръката и каза:
- Да влезем вътре. Ще отнеме известно време.
Светлините на нощен Алдеон останаха зад тях.

- Искаш да кажеш, че селото се намира в покрайнините на Алдеонската пустош? - попита с жив блясък в очите Блъд.
- Така изглежда. - отвърна уморено лейди Силеста и се облегна назад в разкошния диван. - Сега моята част от сделката...
Като не последва отговор, тя се изправи и се огледа. Копринените завеси на входа на балкона биваха подени от свежия вечерен ветрец, който носеше благоуханен аромат на няколко вида специфични пустинни цветя, които се намираха в Алдеон, но също и на хладен пясък от дюните. А Блъд беше изчезнал. Лейди Силеста отново се облегна на дивана с надеждата да не й извърти номер. Лека усмивка се появи на лицето й. Някак си усещаше, че това ще е последната вечер на султана.
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
 
Покоите на лейди Силеста
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Покоите на султана
» Имението на лейди Лусиана Грейв
» Покоите на Едуард
» Покоите на Кариен
» Покоите на императора

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Shelter World :: Пясъците на Алдеон :: Алдеон :: Палатът на Дах Мил Сийк-
Идете на: