Shelter World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shelter World

Новата ера най-сетне е налице. А вие сте тези, които ще напишете нейната история.
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Бараките

Go down 
4 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4
АвторСъобщение
F1reF1stAc3

F1reF1stAc3


Taurus Брой мнения : 2206
Join date : 14.10.2009
Age : 34

Данни на персонажа
Име: Олаф.Д.Асе
Жизнени точки:
Бараките - Page 4 Left_bar_bleue114/117Бараките - Page 4 Empty_bar_bleue  (114/117)

Бараките - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бараките   Бараките - Page 4 EmptyНед 17 Яну - 16:31

Сън или реалност беше това стените не бяха много високи нямаше нищо и никой около Асе той виждаше и мислеше че това виско е илюзия . Португас се съсредоточи върху думите които беше чул за последно че трябваше да прескочи стените без да исползва ръцете или краката си той се замисли как можеше някой да лети без да изполва нито раце нито крака . Тогава в главата му проблесна идея той несе беше замислял но когато се засилваше срещо опонента си забиваше Огнения Чук На Разрухата в земята и отскачаше от земята след което за момент политаше заради крилата които се показваха от Пентаграма който беше на гърба му , но дали те щяха да бъдат достатъчни . След няколко часа расъждение той седна на земята и започна отново да медитира , но този път беше по различно той се опитваше да направи тялото си безтегловно за това му бе нужно да манипулира органите и крайните си да намали техните действия след около два часа Асе почти беше готов сърцето му спря . След което мозъкът му , червата , рацете , краката главата всеки един елемент в тялото му спря да работи от гърба на португас се появиха крила , но не бяха огнени бяха обикновени крила като на Ангел покрити с пера и някак си бяха прозрачни сякаш не бяха истински или бяха това несе знаеше . Въпреки това те започнаха да махат и Португас започна леко по леко да се издига във въздуха тялото му беше мъртво , но само за минута време Асе мислеше че това ще му бъде достатъчно за да прелети от другата страна в Безтегловно състояние заедно с Ангелските крила които се бяха появили на гърба му и така той наближи края на стената ......
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Бараките - Page 4 Left_bar_bleue105/105Бараките - Page 4 Empty_bar_bleue  (105/105)

Бараките - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бараките   Бараките - Page 4 EmptyНед 17 Яну - 16:41

...и прелетя над нея. После постепенно се приближи към земята и кацна, а крилете му изчезнаха. Тялото му отново оживя и той се огледа. Намираше се по средата на бойно поле, а около него имаше камари от мъртви войници. Не далече от него с гръб към него стоеше висока мъжка фигура. Беше гола до кръста, а на гърба си имаше множество татуировки. От плешкте й излизаха две крила - едно ангелско и едно демонско. Фигурата беше единствената жива наоколо, освен Португас.
- Погълни или бъди погълнат. - чу той отнякъде далече гласа на Вайл, а фигурата се обърна към него. Лицето й беше без очи, а устата изпълнена с остри зъби. Съществото полетя към Португас и той осъзна, че не може да борави с Пиро енергия. Как щеше да се справи сега?

/Пак същото. Опиши нещо по твой избор. Можеш да излизаш от границите на възможното, стига да оставиш на мен крайния резултат./
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
F1reF1stAc3

F1reF1stAc3


Taurus Брой мнения : 2206
Join date : 14.10.2009
Age : 34

Данни на персонажа
Име: Олаф.Д.Асе
Жизнени точки:
Бараките - Page 4 Left_bar_bleue114/117Бараките - Page 4 Empty_bar_bleue  (114/117)

Бараките - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бараките   Бараките - Page 4 EmptyНед 17 Яну - 17:37

Летящият Ангел На Живота И Смърта душа която беше заклещена на бойното поле вовеки вокови . Това за начало си помисли Асе , но летящото същество нападна Португас и го удари по бузата . Асе се исправи изтри кръвта от бузата си погледна го и извика .
-Аз ще те избавя от това място позволи ми да те погълна и ще станем едно за винаги ще бродиш с мен и ще си отмъстиш за твоята смърт . /Но сякаш Ангела него послуша и го нападна пак този път го ритна в ребрата . Ударите му не бяха от най-силните които беше испитвал Португас.Д.Асе , но все пак го болеше . След още няколко удара от страна на Съществото . Португас несе здържа нервите му стигнаха краен предел и той се ядоса . Стисна юмруците си здраво и се затича с бясна скорост към съществото удари го в слепо очието Англеа леко се зашемети но отвърна на удара с удър в корема на Португас . Чревните сокове на Асе се разбесняха и излезнаха прес устата му , но Асе несе предаде премина в защита за да научи движенията на своя противник който не исползваше магия , а само удари с ръце Асе се пазеше беше сгънал ръцете си пред тялото си и скрил лицето си зад юмруците . Докато неговия противник нападаше Асе осети че всеки един удар който е испратен от него има някакъв странен ритъм . Той следеше този ритъм с голяма концентрация и когато усети каде е грешката на неговия противник Асе започна да атакува свали ръцете си от защитната позиция и удари Ангела в ребрата въздухът му спря за момент , но атаката на Асе не завършваше тук той бързо смени тежеста на тялото си и удари противника си от другата страна в ребрата . Бързината с която сменяше ударите и тежеста на тялото си се увеличаваше . След около пет секунди Ангелат вече беше испаднал в несвяс , но атаката на Португас която приличаше на дъжд от юмруци продължаваше той искаше да се увери че Ангелът е припаднал за да неможе да се съпротивлява . Асе спря да удря и видя как Ангелът започва да се свлича на земята . Португас го хвана за гушата и се концентрира да погълне Демона . В този момент от Пентаграма на Португас излезнаха някакви страни мусколести тръбички изцяло съставени от мусколи и генетично създадени от тялото на Португас . Тръбичките които бяха десетина излетяха с пълна скорост към Ангела за да го Абсорбират те щяха да погълнат не само тялото , а и душата на Ангела който Асе стискаше в раката си ..... Но дали щяха да се забият или Ангела щеше да се пробуди .....
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Бараките - Page 4 Left_bar_bleue105/105Бараките - Page 4 Empty_bar_bleue  (105/105)

Бараките - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бараките   Бараките - Page 4 EmptyНед 17 Яну - 18:27

Ангелът потъна в него и Ейс се задави и имаше чувството, че ще се пръсне. Но в следващия миг болката премина и той се почувства по-силен.
Чу гласът на императорът и отвори очи. Това, което беше преживял беше само представа, сън или илюзия, показваща му какво трябва да направи за да Абсорбира някой.
- Вече можеш да Абсорбираш Огнения си дух. - каза му Вайл. - Както и други същества и хора. Но знай, че колкото е по-силен абсорбирания, толкова по-трудно ще ти бъде да използваш умението. Има шанс да не можеш да преживеш прилива на сила.


/Получаваш умението, както и 10 Магия, 5 Атака, 15 Опит/
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
F1reF1stAc3

F1reF1stAc3


Taurus Брой мнения : 2206
Join date : 14.10.2009
Age : 34

Данни на персонажа
Име: Олаф.Д.Асе
Жизнени точки:
Бараките - Page 4 Left_bar_bleue114/117Бараките - Page 4 Empty_bar_bleue  (114/117)

Бараките - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бараките   Бараките - Page 4 EmptyНед 17 Яну - 18:59

-Благодаря ти господарю , но сега трябва да направя този ритуал с моя Огнен Елемент извинете ни за момент . / Португас се обърна прегърна огнения си приятел и телепатично му каза .
-Благодаря ти че искаш да станем едно . /След което Огнения Елемент се испари остана само топчето Португас го хвана и ръката му го погълна . Сега те бяха едно същество което беше станало много по-силно . Португас се обърна към Вайл и каза .
-Господарю аз трябва да тръгвам към Академията изпита ми за Майстор ме чака след това ще дойда да положа клетва пред вас . / С лека усмивка Португас помаха на Императора Вайл и излезна от Бараките и се запати към академията .
Върнете се в началото Go down
F1reF1stAc3

F1reF1stAc3


Taurus Брой мнения : 2206
Join date : 14.10.2009
Age : 34

Данни на персонажа
Име: Олаф.Д.Асе
Жизнени точки:
Бараките - Page 4 Left_bar_bleue114/117Бараките - Page 4 Empty_bar_bleue  (114/117)

Бараките - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бараките   Бараките - Page 4 EmptyНед 7 Фев - 15:12

Асе влезна в бараките беше готов за миссията цялото му тяло и двете души трепнеха в очакване на мисията . Португас стъпи на пред огледа се и забеляза Копието отиде към него и каза .
-Ой учителю от одавна несме се виждали как сте какво правите ? /Асе беше много радостен да види неговия учител .
-Но да преминем на темата Императорът ме изпрати при вас да ми дадете мисия за присъеденяване в неговите войски . /Асе продължаваше да се усмихва .
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Бараките - Page 4 Left_bar_bleue105/105Бараките - Page 4 Empty_bar_bleue  (105/105)

Бараките - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бараките   Бараките - Page 4 EmptyПон 8 Фев - 3:32

- Здравей, момко. – поздрави го Копието и го потупа по рамото свойски. – Знаех си аз, че ще избереш правилния път.
Копието изглеждаше по-бодър от обикновено. Сигурно не беше пил чак толкова много снощи.
- Мисия, казваш. Да, знам какво точно е искал да каже нашият скъп приятел императора. Ха, време е да превземем Маунт Феруинд и да го връчим в ръцете на добрите ни съюзници от елфски произход. Все пак това е част от сделката и то основна. Без нея алианса ни с тях ще се пропука като нечий череп под чука ти. Ще те назнача начело на отряд от дванадесет бойни мага. Всичките са Майстори като теб, но аз знам, че на теб мога да ти имам доверие, виждал съм те в действие все пак.
Португас слушаше внимателно и не прекъсваше учителя си с досадни въпроси. Знаеше, че после ще дойде времето за това.
- Императорът изпраща само част от военната си сила, разбира се. Не може да оголи столицата и замъка си. Бялата лейди, както и много други, само това чакат. Затова няма да ви е лесно на вас избраните. Пет хиляди души пехота, от които близо хиляда копиеносци, две хиляди мечоносци, хиляда и петстотин стрелци, близо четиристотин ненужни слабаци, към които влизат инжинерите, стратезите, тъпите гъзолизци от нисшето благородие, опитващи се да спечелят благоволението на императора, както и лечителите, които поне са полезни. Останалите стотина са елитни магове, разделени на седем отряда. Ти водиш шести. Нужда от конница няма, все пак ще сме на планински терен. Някакви въпроси?

/Ако ми отговориш с едно кратко "Не" ще те убия. xD/
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
F1reF1stAc3

F1reF1stAc3


Taurus Брой мнения : 2206
Join date : 14.10.2009
Age : 34

Данни на персонажа
Име: Олаф.Д.Асе
Жизнени точки:
Бараките - Page 4 Left_bar_bleue114/117Бараките - Page 4 Empty_bar_bleue  (114/117)

Бараките - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бараките   Бараките - Page 4 EmptyПон 8 Фев - 11:24

-Да един малък въпрос . /С лека усмивка каза Асе .
-Кога ще трагваме и кои са моите войници ? /Португас трепнеше в неочакване голямата битка , а Огненият Дух се умихваше широко той беше радостен както и господарят му Асе .
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Бараките - Page 4 Left_bar_bleue105/105Бараките - Page 4 Empty_bar_bleue  (105/105)

Бараките - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бараките   Бараките - Page 4 EmptyВто 9 Фев - 3:39


Копието кимна, очаквал този въпрос.
- Утре призори. А хората ти ще дойдат всеки миг да ти се представят. А, ето ги и тях.
Копието му посочи групичка от дванадесет души, които влизаха в Бараките и след знака на лорд Клейууд, тръгнаха в тяхна посока.
- Е, представете се на главнокомандващия си. – нареди им Копието и после допълни на Ейс. – Е, аз отивам да....ъ, видя нещо в избата. Някакъв проблем има. До после.

/Опиши всеки един от отряда си. Клас, вид, име ако трябва(не е задължително, но е препоръчително), характер им измисли(не искам всички да са единодушни като роботи), пол и т.н. Може да им даваш всякакви нареждания още от сега. Бъди описателен./
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
F1reF1stAc3

F1reF1stAc3


Taurus Брой мнения : 2206
Join date : 14.10.2009
Age : 34

Данни на персонажа
Име: Олаф.Д.Асе
Жизнени точки:
Бараките - Page 4 Left_bar_bleue114/117Бараките - Page 4 Empty_bar_bleue  (114/117)

Бараките - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бараките   Бараките - Page 4 EmptyВто 9 Фев - 15:24

-Ой ой ой ой аз съм Асе момчета и момичета вашия командващ за тази битка може да ми се представите един по един . /усмихна се Португас напред стапи едно момченце малко с около две глави по-ниско от Асе с жълто златиста коса и лък на гърба и каза .
-Аз съм Симон Клас Рейнджър приятно ми е командире . /След което се върна пак в редицата и напред излезна млада руса жена носеше къси гащички на тях имаше окачени два къси меча , а от тях капеше зелена течност явно беше отрова жената носеше кафиява блузка тя каза .
-Аз съм Джулия Клас Ассассин приятно ми е . /Следващия от редицата гол до кръста мъж много много набит як мъж беше маршал майстор най-вероятно с червеникава коса и каза .
-Аз съм Камина Клас Маршал приятно ми е . /Следващия мъж гол до кръста целия покрит в рани и белези Асе имаше чуството че тялото му едвам едвам се държи толкова пъти беше шито и лекувано мъжът на гърба си носеше огромен меч голям колкото тяло на самия мъж а той каза .
-Аз съм Дакира Клас Берсерк приятно ми е Командире Асе . /След като Дакира се върна в редиците излезнаха двама мъже с къдрава кафиява коса , а очите им бяха скрити от някакви кръгли стъкалца носеха черни роби покрити с пламъци те заедно в тон казаха .
-Ние сме Макиро и Бакиро братя близнаци Клас Пиро Магове приятно ни е командире . /След тях излезна мъж с бяла дълга коса преливаща се в сиво мрачни очи и поглед тялото му беше като труп и носеше черна роба с голям череп на гърдите си той каза с тежък тон .
-Аз съм Кратус командире Клас Некромансер . /След което излезна широко усмихното момиче с голями гарди които едвам се скриваха под блузката и тя носеше меч на гърба си имаше дълга черна коса и сини очи тя каза .
-Аз съм Роксан Клас Мечемайстор . /На пред стапи елегантно облечен мъж с къса руса коса не носеше видимо оръжие той каза .
-Аз съм Санджи Клас Маршал приятно ми е Асе . /На пред стапи жена дълга червена коса носеше тежка ризница имаше и видимо голями мусколи на гърба си имаше огромна брадва тя каза .
-Аз съм Дженифър Клас Берсерк . /Следващият които излезна от редицата със сива коса не много висок мъж с бяла роба той каза .
-Аз съм Джак Клас Боен Маг изучавъл съм Дух магия и Ассассинското изкуство на боя пирятно ми е . /След това излезна жена дълго черно наметало покриваше тежката и ризница наметалото също така скриваше и косата и която беше черна на цвят под наметалото се виждаха няколко оръжия меч брадва и лък тя каза .
-Аз съм Йоко Клас Берсерк Мечемайстор и Рейнджър нека моите много класове неви объркват аз съм еднакво добра във всяко едно отношение . /Асе се усмихна още по-широко седна на земята извади от чантата си една голяма туба с кафе беше по-голяма от обикновено той се беше запасил за патуването извади и няколко цигари и няколко чаши сипа кафе в 13 чаши и каза .
-Ето заповядайте да обсъдим стратегията ни за утре . /Усмихна се Асе , а Симон каза .
-Аз мисля че трябва бойните класове да бъдат от пред да пазят маговете докато маговете сабират енергия за масова атака , а вие капитане може би ще искате да направите умението с което толкова много сте известен а имено Огненият Дъжд На Разрухата . Може би ако Джак ви придружи да ви изцери ще стане всичко перфектно . /Асе гледаше очудено момченцето и каза .
-Ех ти ми взе думите от устата Симон браво радвам се много че имаме такъв опитен стратегист в нашата компания . /През това време Роксан се приближи към Асе и му прошушна на ухото .
-А вие командире свободен ли сте след битката . /Асе очудено я погледна и каза .
-Да разбирасе може да излезнем в някоя по известна кръчма след като спечелим битката утре . /След час пушене и пиене на кафе Асе се изправи и каза .
-Хайде отивайте да спите дами и господа ще се видим с вас утре и се пригответе битката няма да е лесна . /Асе се усмихваше широко и въпреки че имаше стая с удобно легло в Черната Цитадела . Португас предпочете да седне до едно дърво и да се облегне на него след което заспа в дълбок сън .
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Бараките - Page 4 Left_bar_bleue105/105Бараките - Page 4 Empty_bar_bleue  (105/105)

Бараките - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бараките   Бараките - Page 4 EmptyСря 10 Фев - 17:53

На следващата сутрин отрядът на Португас се беше строил пред Черната цитадела, редом с другите близо две хиляди войника. Водачът им ги намери в най-левият фланг и те му отдадоха чест.
След малко към малкият им отряд се приближиха двама авторитетни на вид мъже. Ейс веднага усети струящата от тях мощ, въпреки че прикриваха аурите си. Те се движеха с опасна грация и въпреки че се различаваха толкова много по вид, си приличаха по нещо.
Единият бе средно висок и мургав, с дълга черна коса. Другият – на средна възраст, но изглеждаше на не повече от 25-30, със симпатично излъчване, симетрични черти и спокойно изражение. Изглеждаше леко уморен от нещо обаче, под очите му имаше сенки.
- Добро утро, Хелиар ла Нейт. – това бе поздравът на по-ниският и мургав. – Аз съм Наришма Хел, а това до мен е Каунт.
Каунт леко наведе глава в поздрав.
- След като стигнем до основите на Фериуинд, ще те привикаме на военен съвет. А дотогава, приятно пътуване. – допълни Хел и двамата с Каунт се отдалечиха.
- Лорда и Ада. – каза с уважение и дори леко страхопочитание Дженифър зад Португас.
Коне нямаха, но Маунт Феруинд не беше чак толкова далече. Все пак щеше да е двуседмичен поход.

/Пиши направо в https://worldofvile.bulgarianforum.net/forum-f30/topic-t176.htm., като опишеш пристигането на армията и отряда си, можеш да опишеш горе-доло пътуването. Не описвай, че ви отварят вратите на поста, това е за мен Smile./
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
F1reF1stAc3

F1reF1stAc3


Taurus Брой мнения : 2206
Join date : 14.10.2009
Age : 34

Данни на персонажа
Име: Олаф.Д.Асе
Жизнени точки:
Бараките - Page 4 Left_bar_bleue114/117Бараките - Page 4 Empty_bar_bleue  (114/117)

Бараките - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бараките   Бараките - Page 4 EmptyПет 30 Апр - 20:25

Войската от елитни войни се струпваше в бараките всички тичаха на ляво на дясно . Готвейки се за битката срещу Деф . Никой познат не видя Португас , а на около гъмжеше от хора войските сякаш прииждаха и с всяка секунда се увеличаваха . Асе се огледа отново и потърси Копието но за жалост не успя да го намери . Но разбра че той е в Бороустоун и се бие срещу войската на Деф това нему се пондрави . Огненият маг се осамоти в далечината на бараките на една полянка под едно самотно дърво . Трябваше да обмисли всичко мислите му се въртяха и се преплитаха той неможеше да се концентрира . Това бе първата загуба и беше тежко да се възтанови от загубата . Тя беше като победата , но в отрицателни чуства и това че прекрачи заповедта на императора нему помагаше особено . Пиро магът скръсти краката и ръцете си и започна да пречиства мсилите си трябваше да го направи за да намери начин да победи . Черните пламъци нямаше да му помогнат , но в главата на Асе се роди нещо което не бе осъзнавал до сега . Огненият Император е труп той не е живо същество и кожата му не произвежда огнена защита той можеше лесно да се изпари в буря от пламъци . Дори и намери точното умение това което да обгърне всичко в пламъци . Асе осъзна че ако обгърне тялото си в пламъци и ги покрие с пиро енергия ще се създаде огнено поле около него . Подобно на аурата му само че в обсег около пет шест метра , но много по опасно от аурата . На около нямаше никой бе усамотено пиро магът се изправи с лекота запали тялото си . След което се концентрира и започна да излива пиро енергия която оселиваше пламъкът земята се покри с едно пуло кълбо растенията куклите за тренировки и дравчето което бяха засегнати напълно се изпепелиха за две-три секунди . Проблемът беше че обсегат бе по-малък от колкото Асе искаше да го направи въпреки следващите три-четри опита той не успя да увеличи разтоянието на Огнена Пуло Сфера . Така Асе бе кръстил умението което искаше да използва срещу огненият император . След като си отпочина Асе събра нещата си защото бе пил няколко чашки кафе и изпушил десетина цигари . Той се запъти обратно към Троната зала за нови заповеди .
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Бараките - Page 4 Left_bar_bleue105/105Бараките - Page 4 Empty_bar_bleue  (105/105)

Бараките - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бараките   Бараките - Page 4 EmptyНед 1 Авг - 13:32

80. Вайл

Черната цитадела се бе превърнала в реликва от минала епоха. Колко дълго бе прекарал в Хелгейт? Какво ли бе станало с останалите части на Шелтър? Може би Катаклизма все още не ги бе застигнал. Но скоро. Може би трябваше да се опита да го спре по някакъв начин, ала нямаше вече сила. Черното присъствие на Старите Богове го разяждаше. В него се водеше битка наново, между обитателите на душата му. Искаше му се да я погледа. Искаше му се да поспи. Стъпка след стъпка по някога гладките и излъскани коридори, сега потънали в развала. Наоколо нямаше никой. Разбира се, беше ги изгонил всички. Или избил. Имаше ли значение? Не, щеше да каже Странника. Вайл бе започнал да се съгласява с това Божество. Май защото самият той бе един вид странник. Или просто защото го бе погълнал? Ха. Въпроси и въпроси без отговори.
От таванът се отплепи един каменен блок и падна пред краката му. Той не тръпна, нито пък се закова на място, а продължи да крачи напред. Знаеше къде искаше да отиде. През дупките в покрива проникваха снопове слънчеви лъчи и го къпеха в светлина. Беше така уморен. А мислите му препускаха диво. Връщаха се на битката, на безмилостното и напълно безсмислено разрушение, което я бе последвало. На свистящите енергии, на несекващите воли, на развръзката. Явно си беше алчно и амбициозно копеле до края. Това го накара да се разсмее и той го направи. Сега, след като си беше върнал емоциите, смехът му доставяше неистово удоволствие. Когато гласът му секна, Вайл усети нечие присъствие пред себе си и повдигна поглед в негова посока. Той стоеше на пет крачки от него, мълчалив и тих, с обичайната си черна роба и лице, скрито под качулка. Вайл се усмихна. Значи все пак брат му щеше да спази клетвата си.
- Искам да видя лицето ти преди края, братко. - прошепна императора, докато гледаше приближаващата се фигура на Дред, чиито крачки не издаваха и най-тихият звук. Беше перфектният вестител на смъртта, помисли си Вайл. Ръцете на брат му се вдигнаха нагоре и качулката бе свалена. Очите на императора се разшириха. В миналото си бяха приличали като две капки вода и той години наред се бе притеснявал, че Дред ще причини нещо на лицето си, само колкото да не прилича на него. А сега сякаш гледаше в огледало. Косата на брат му бе малко по-къса и тъмно-кестенява, а очите - с лешников цвят. Чертите му бяха същите, макар и не така изострени като неговите.
- Приличаш на развалина. - каза Дред, гласът му бе дрезгав и леден. Гласът на смъртта.
- Благодаря. - отвърна Вайл тихо. - Направи го, братко. Унищожи ме, както се бе заклел да направиш. Убий радоубиеца. Направил съм всичко, за което твърдиш, че ме мразиш. За нито едно от тези свои действия нямам оправдание. Правех каквото исках. Следвах амбициите си. - гласът му ставаше все по-уверен и безстрастен. - Убих Калина отново. Не мигнах, докато се опитвах да отрежа главата й. Убих най-добрия си приятел. Изклах семейството си. Изгоних всеки, който някога ме е обичал.
Усмивката се появи от самосебе си.
- Опитвах да се да достигна небесата и го направих. Унищожих Шелтър. А сега е време да падна.
Дред свали черните кожени ръкавици от ръцете си. Дясната му длан се понесе напред бавно и се отпусна на рамото на Вайл. Очите на брат му грееха с омраза и с нещо друго, още по-дълбоко. Дланта му стисна до болка рамото на Вайл, а думите му бяха изречени тихо и с тон, който не бе използвал от дете. После черният принц остана отново сам.
Вайл постоя още малко без да мърда, свел глава. После продължи. Път назад нямаше. Постепенно, след години, не, векове, той стигна където искаше. Градината бе унищожена напълно. Жегна го тъга, която бързо се разсея. Да изпада в меланхолия бе безсмислено. Черешовото дърво се бе превърнало в безжизнен скелет. Той седна на изсъхналата трева в основата му и облегна гръб на ствола му. Както бе правил толкова много пъти преди, в миналото, когато все още...Клепачите му се затвориха. Какво бе правил през целия си живот? Беше ли постигнал нещо? Можеше ли да си тръгне пълноценно? Беше разрушил Шелтър почти изцяло, но му бе дал нова надежда. Народът му щеше да оцелее. От семейството му бе останал единствено Дред, а той...Той го бе приел за свой брат след толкова години. Искаше му се да види племенника си, който все още не бе роден. Искаше му да поживее още малко. Но времето за неговата тирания бе свършило. Така или иначе бе свикнал твърде много с ролята си на принца на мрака. Нямаше да може да я пренебегне и всичко щеше да започне отначало. И все пак...веднъж през живота си бе дарил светлина и надежда на света. Поне веднъж се чувстваше...пълноценно. Знаеше какво ще пише историята за него и не му пукаше. Дори бе щастлив. Винаги бе бил самотен вълк, затварящ всичко в себе си и несподелящ нищо със света. Какво бе казал лорд Влад? Толкова много неща и всичките те безсмислени. Сигурно сега се наслаждаваше на гледката.
Постепенно сърцето му спря и тялото му остана да лежи под дървото бездиханно. Задуха силен вятър и развя косата му, а дървото раздвижи костеливите си клони, сякаш искаше да го прегърне. Същите тези клони се нагънаха, а по тях се появиха пъпки. Тревата се занадига и позеленя. Пъпките се отвориха с красиви бели цветове, а вятърът ги пое в порива си и те се завихрира из въздуха в бавен танц и западаха върху тялото му като бяла завивика. Шелтър тръгваше към ново начало с неговата смърт и изпълнената с мир и спокойствие усмивка, застинала на лицето му го доказваше.


КРАЙ
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Sponsored content





Бараките - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Бараките   Бараките - Page 4 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Бараките
Върнете се в началото 
Страница 4 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Бараките
» Бараките
» Бараките
» Бараките На Зейлор
» Бараките На Първичния Удар

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Shelter World :: Лаф зона :: Архив на Тъмния Век :: Черната цитадела-
Идете на: