Shelter World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shelter World

Новата ера най-сетне е налице. А вие сте тези, които ще напишете нейната история.
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Улиците

Go down 
+4
Кай
Ibis
FireChampion
F1reF1stAc3
8 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
Ibis

Ibis


Брой мнения : 100
Join date : 05.08.2010
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Мейс Флейм
Жизнени точки:
Улиците - Page 2 Left_bar_bleue27/27Улиците - Page 2 Empty_bar_bleue  (27/27)

Улиците - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 2 EmptyНед 26 Сеп - 23:01

Настъпването на нощта си личеше единствено по тъмно вишневите облаци над Манастира. Мейс най-накрая се връщаше към Кръчмата на Вечния Пламък, хванала здраво кесията и малкото шишенце, дадени й от Елиал... и разбира се, оранжевата маймуна с веселяшкия поглед на рамото си. Улицата бе осветена от базброй фенери, прозорци и всевъзможни светлини, очертаващи бляскав купол, в който влезе ли човек, в ушите му нахлуват най-различните звуци на инструменти, като че ли събрани от всички краища на света. Мейс гледаше с удивление чудните образи, неизлизащи от полезрението й. Досега беше видяла около четири-пет кръчми, от които се чуваха траканията на чаши и бурните пиянски викове чак на улицата. Зад тротоара плътно бяха наредени дюкяни и сергии, всяка по-цветна и по грабваща вниманието от предишната. Продавачите размахваха било то майсторски изработено бижу, подходящо за най-изисканите, или не чак толкова, балове, били те вързани една за друга наденици, които скъсаха ли се, нито един уличен пес не изпускаше момента да си откъсне няколко със зъби и да ги отмъкне. Подобни зрелища Мейс не бе очаквала, или поне не тук. Една дебела жена с ококорени очи замалко да я цапардоса през лицето със странната яркосиня риба, която така и не спираше да хвали. Вгледаше ли се човек, осъзнаваше, че двете горе-долу си приличат.
Облаците бързо потъмняваха, станаха кафяви, тъмнокафяви, почти черни, и най-накрая стана чудно как мракът не успя да погълне светлините из Манастира. Мейс трудно успя да се ориентира във всичко това накъде беше Кръчмата. Виковете и свирните заглушаваха ушите й, очите й заслепяваха разноцветните фенери, закачени на всички сгради. Отказа се да си кърши врата, само и само да види дали Тиант е все още с нея. Стори й се дори, че видя майстор Алаказам в тълпата, но това, разбира се, беше малко вероятно. От бързината на шивачите по сергиите й се зави свят. Това, което преди малко я караше почти да ахне от възхита, сега й се виждаше като пълна лудница, от която дори да искаш, не можеш да се измъкнеш лесно. Най-сетне познатата сграда на Кръчмата на Вечния Пламък се мерна пред очите й и тя тръгна с все сили натам. Все още не можеше да откъсне поглед от сергиите, на които бяха наредени сумата и стоки. Замалко да си блъсне лицето в масивната врата на Кръчмата.

/Продължава в Кръчмата на Вечния Пламък/
Върнете се в началото Go down
Кай

Кай


Scorpio Брой мнения : 1040
Join date : 26.08.2009
Age : 26

Данни на персонажа
Име: Кай
Жизнени точки:
Улиците - Page 2 Left_bar_bleue35/35Улиците - Page 2 Empty_bar_bleue  (35/35)

Улиците - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 2 EmptyЧет 7 Окт - 16:19

Кай - 30

Кай крачеше, не...тичаше по улиците. Всичко нужно му беше под ръка. Петстотин злато щеше да му се стори добре. Толкова рано по улиците нямаше никой, но белокоското не се отказваше. По едно време видя един човек и го спря. Започна да говори задъхано:
- Вижда....ли.....ли сте.....човек.....с био-.....механично око? - Наложи му се да го повтори още няколко пъти за да успее да състави смислено изречение.
Върнете се в началото Go down
FireChampion

FireChampion


Leo Брой мнения : 440
Join date : 04.08.2010
Age : 31
Местожителство : Хасков

Данни на персонажа
Име: Алан
Жизнени точки:
Улиците - Page 2 Left_bar_bleue27/27Улиците - Page 2 Empty_bar_bleue  (27/27)

Улиците - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 2 EmptyЧет 7 Окт - 16:48

Мъжът който Кай спря беше стар , на възраст почти да му бъде дядо .
- Био ... какво ? - отговори старецът учуден .
Върнете се в началото Go down
Кай

Кай


Scorpio Брой мнения : 1040
Join date : 26.08.2009
Age : 26

Данни на персонажа
Име: Кай
Жизнени точки:
Улиците - Page 2 Left_bar_bleue35/35Улиците - Page 2 Empty_bar_bleue  (35/35)

Улиците - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 2 EmptyЧет 7 Окт - 16:51

Кай - 31

-Виждали ли сте мъж с едно светещо око? Едно светещо, зелено око?! - Обясни Кай на дядото възможно по-разбираемо и чакаше отговор. Трябваше да го проследи на всяка цена.
Върнете се в началото Go down
FireChampion

FireChampion


Leo Брой мнения : 440
Join date : 04.08.2010
Age : 31
Местожителство : Хасков

Данни на персонажа
Име: Алан
Жизнени точки:
Улиците - Page 2 Left_bar_bleue27/27Улиците - Page 2 Empty_bar_bleue  (27/27)

Улиците - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 2 EmptyЧет 7 Окт - 16:58

- Младежо , да не си пил рано сутринта , дъхът ти мирише на вино . - каза с отващение старчето
- Несъм виждал никакъв мъж !!! Тукощо излязох от вкъщи , сега се махай преди да съм те халосал с бастуна ! - каза доста изнервено дъртакът.
Върнете се в началото Go down
Кай

Кай


Scorpio Брой мнения : 1040
Join date : 26.08.2009
Age : 26

Данни на персонажа
Име: Кай
Жизнени точки:
Улиците - Page 2 Left_bar_bleue35/35Улиците - Page 2 Empty_bar_bleue  (35/35)

Улиците - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 2 EmptyЧет 7 Окт - 17:12

Кай - 32

Кай шибна лек шамар на дядото в знак на неуважение към държанието му и продължи напред. Тичаше с все сили като завиваше наляво и надясно многократно. В продължение на около половин час Кай тичаше неуморно, след което започнаха да излизат хора. Белокоското реши да се смеси с тълпата. Мина около час и Кай започна да разпитва всекиго. Забеляза един мъж с черна коса и червени очи. Отиде до него и го попита:
- Виждали ли сте един мъж с качулка и едно био-механично зелено око?
Върнете се в началото Go down
FireChampion

FireChampion


Leo Брой мнения : 440
Join date : 04.08.2010
Age : 31
Местожителство : Хасков

Данни на персонажа
Име: Алан
Жизнени точки:
Улиците - Page 2 Left_bar_bleue27/27Улиците - Page 2 Empty_bar_bleue  (27/27)

Улиците - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 2 EmptyЧет 7 Окт - 17:20

- Хлапе , говориш много , разкарай се . - каза червеноокия и се забули с качулка, след това тръгна на някъде като забърза хода си . Имаше нещо съмнително в него . Кай забеляза че има скрит нож в наметалото , въоражен а сигурно имаше и още изненади .
Върнете се в началото Go down
Кай

Кай


Scorpio Брой мнения : 1040
Join date : 26.08.2009
Age : 26

Данни на персонажа
Име: Кай
Жизнени точки:
Улиците - Page 2 Left_bar_bleue35/35Улиците - Page 2 Empty_bar_bleue  (35/35)

Улиците - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 2 EmptyЧет 7 Окт - 17:24

Кай - 33

След това изказване не червеноокия, Кай реши да го проследи. Разполагаше само с пергаменти, мастило и Контрол над огъня. Белокоското започна да следи всяка стъпка на червеноокия като и той се бе забулил с качулка. Прибра косата си в качулката, продължавайки да следи чернокосия човек.
Върнете се в началото Go down
FireChampion

FireChampion


Leo Брой мнения : 440
Join date : 04.08.2010
Age : 31
Местожителство : Хасков

Данни на персонажа
Име: Алан
Жизнени точки:
Улиците - Page 2 Left_bar_bleue27/27Улиците - Page 2 Empty_bar_bleue  (27/27)

Улиците - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 2 EmptyЧет 7 Окт - 17:52

Червенокосият мъж си поправяше път през тълпата като понякога поглеждаше назад . Накъде се беше разбързал изведнъж ? Кай почти не го изгуби защото мъжа влезе в една постройка която беше толкова занемарена че скоро сигурно щяха да я съборят .
Върнете се в началото Go down
Кай

Кай


Scorpio Брой мнения : 1040
Join date : 26.08.2009
Age : 26

Данни на персонажа
Име: Кай
Жизнени точки:
Улиците - Page 2 Left_bar_bleue35/35Улиците - Page 2 Empty_bar_bleue  (35/35)

Улиците - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 2 EmptyЧет 7 Окт - 17:59

Кай - 34

Кай видя червеноокия мъж да влиза в една стара сграда. Белокоското започна да върви до постройката. Видя, че е на два етажа и до вратата бяха наредени кашони от дърво. Кай погледна леко през вратата и не видя никого. Затова реши да се изкачи по кутиите и да подслушва от там. Но преди да се качи по кутиите, Кай направи една рисунка на бараката. Изкачи се по кутиите като се скри зад дясната външна страна на дупката която някога е била прозорец и зачака да чуе или види нещо.
Върнете се в началото Go down
FireChampion

FireChampion


Leo Брой мнения : 440
Join date : 04.08.2010
Age : 31
Местожителство : Хасков

Данни на персонажа
Име: Алан
Жизнени точки:
Улиците - Page 2 Left_bar_bleue27/27Улиците - Page 2 Empty_bar_bleue  (27/27)

Улиците - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 2 EmptyЧет 7 Окт - 18:22

Изведнъж от дупката се показа червеноокия и хвана Кай за яката . Изненадан Кай се парализира докато странникът го изтегли вътре.
- Малък , дане би да имаш смъртно желание ? . Какво правиш тук ? Защо ме проследи ? Защо търсиш Гарет господаря на всички крадци ? - Червеноокия зададе толкова много въпроси че Кай изведнъж замлъкна и отначало неможеше да отговори .
- Започвай да говориш инак лошо ти се пише . - каза му чернокосия с вече изваден нож от ръкава.
Върнете се в началото Go down
Кай

Кай


Scorpio Брой мнения : 1040
Join date : 26.08.2009
Age : 26

Данни на персонажа
Име: Кай
Жизнени точки:
Улиците - Page 2 Left_bar_bleue35/35Улиците - Page 2 Empty_bar_bleue  (35/35)

Улиците - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 2 EmptyЧет 7 Окт - 18:28

Кай - 35

- Искам да се присъединя към крадците в Шелтър. Правя това от малък. - Каза момчето като запазваше самообладание. Чакаше отговора на червеноокия като свали качулката си. Бе забелязан, но искаше да даде информация на Гошал.
Върнете се в началото Go down
FireChampion

FireChampion


Leo Брой мнения : 440
Join date : 04.08.2010
Age : 31
Местожителство : Хасков

Данни на персонажа
Име: Алан
Жизнени точки:
Улиците - Page 2 Left_bar_bleue27/27Улиците - Page 2 Empty_bar_bleue  (27/27)

Улиците - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 2 EmptyЧет 7 Окт - 18:35

- Пха , по тъпо извинение небях чувал . Момче ти неможеш да проследиш човек без да се издадеш , прекалено прям и лесно забележим си , искал крадец да ми става !!! . - каза през смях червеноокия.
- Аз съм Триф Хейзъл и не ти желая лошото момче . По-точно и аз търся Гарет , но по други причини . Явно с изплашване няма да стане . - каза Триф и прибра камата.
- А сега сподели ми защо търсиш този чешит . А и още нещо . Когато търсиш някой , никога не бягай по улиците и не разпитвай всеки срещнат . Може да се окаже доведен човек на целта ти и живота ти да приключи там и на място , но този път изкара голям късмет .
Върнете се в началото Go down
Кай

Кай


Scorpio Брой мнения : 1040
Join date : 26.08.2009
Age : 26

Данни на персонажа
Име: Кай
Жизнени точки:
Улиците - Page 2 Left_bar_bleue35/35Улиците - Page 2 Empty_bar_bleue  (35/35)

Улиците - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 2 EmptyЧет 7 Окт - 18:40

Кай - 36

- Името ми Кай. И какво трябваше да правя като нямах друга информация.-Каза белокоското и се оправи. В този миг кръста на якето му засвети. - Иначе търся този Гарет за да дам информация на Ковача Гошал.
Върнете се в началото Go down
FireChampion

FireChampion


Leo Брой мнения : 440
Join date : 04.08.2010
Age : 31
Местожителство : Хасков

Данни на персонажа
Име: Алан
Жизнени точки:
Улиците - Page 2 Left_bar_bleue27/27Улиците - Page 2 Empty_bar_bleue  (27/27)

Улиците - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 2 EmptyЧет 7 Окт - 18:52

- E момче и аз търся Гарет . Знам само че е тук от два дни и че скоро ще заминава за родния си град . - каза с лека въздишка Триф .
- Ако искаш можем да търсим заедно . - изрече с усмивка на уста червеноокия.
Върнете се в началото Go down
Кай

Кай


Scorpio Брой мнения : 1040
Join date : 26.08.2009
Age : 26

Данни на персонажа
Име: Кай
Жизнени точки:
Улиците - Page 2 Left_bar_bleue35/35Улиците - Page 2 Empty_bar_bleue  (35/35)

Улиците - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 2 EmptyЧет 7 Окт - 19:00

Кай - 37

- Съгласен съм! - отвърна Кай като свали качулката си. Искаше да успеес мисията си за да може да продължи обучението в Академията. Белокоското влезе през дупката като се избърса от праха. Щом влезе кръстът му започна да свети още по-силно и да се нагорещява. - Знаеш ли защо прави така Триф? - Попита момчето като обви дланта си около кръста. Това му струваше леко опарване, но трябваше да се учи да търпи на болка.
Върнете се в началото Go down
FireChampion

FireChampion


Leo Брой мнения : 440
Join date : 04.08.2010
Age : 31
Местожителство : Хасков

Данни на персонажа
Име: Алан
Жизнени точки:
Улиците - Page 2 Left_bar_bleue27/27Улиците - Page 2 Empty_bar_bleue  (27/27)

Улиците - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 2 EmptyЧет 7 Окт - 19:07

- Никаква представа младок , никаква ... - каза Триф с отегчение .
- Навярно си чирак на М'лаах или нещо такова и този кръст е някой реликва . Но абсолютно не ми влиза в работата.
- Хайде да тръгваме че колкото повече време пилеем в празни приказки толкова повече ни се смалява шанса да хванем кучият му син .
Върнете се в началото Go down
Кай

Кай


Scorpio Брой мнения : 1040
Join date : 26.08.2009
Age : 26

Данни на персонажа
Име: Кай
Жизнени точки:
Улиците - Page 2 Left_bar_bleue35/35Улиците - Page 2 Empty_bar_bleue  (35/35)

Улиците - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 2 EmptyЧет 7 Окт - 19:18

Кай - 38

Докато двамата вървяха по улицата Кай попита партньора си:
- Триф! Ти какъв клас си? - Белокоското искаше да знае с какъв партньор работи.
Върнете се в началото Go down
FireChampion

FireChampion


Leo Брой мнения : 440
Join date : 04.08.2010
Age : 31
Местожителство : Хасков

Данни на персонажа
Име: Алан
Жизнени точки:
Улиците - Page 2 Left_bar_bleue27/27Улиците - Page 2 Empty_bar_bleue  (27/27)

Улиците - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 2 EmptyЧет 7 Окт - 22:07

- Клас ли ? Май имаш предвид как се бия ? - каза с лека усмивка Триф .
- Предпочитам да използвам ножове , метателни , дълги и скрити остриета. Но ако ми падне лък съм уникален стрелец , без да се лъская много . - каза гордо Триф .
- Последният ми лък си отиде в една битка ... Помислих си че е меч и парирах с него , брадва - каза Триф и двамата с Кай избухнаха в смях .
Двете момчета обикаляха манастира като наблюдаваха за странни и необичайни гледки , имаше бежанци , пиро магове , обикновенно селяни , търговци , а Кай дори забеляза няколко благородници който вървяха с вирнати високо нагоре носове .
Върнете се в началото Go down
Кай

Кай


Scorpio Брой мнения : 1040
Join date : 26.08.2009
Age : 26

Данни на персонажа
Име: Кай
Жизнени точки:
Улиците - Page 2 Left_bar_bleue35/35Улиците - Page 2 Empty_bar_bleue  (35/35)

Улиците - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 2 EmptyЧет 7 Окт - 22:09

Кай - 39

Двамата вървяха по улиците и Кай започна да разпитва.
- Защо го правиш? Какво ще спечелиш от цялото това преследване?- Попита момчето люс любопитен поглед.
Върнете се в началото Go down
FireChampion

FireChampion


Leo Брой мнения : 440
Join date : 04.08.2010
Age : 31
Местожителство : Хасков

Данни на персонажа
Име: Алан
Жизнени точки:
Улиците - Page 2 Left_bar_bleue27/27Улиците - Page 2 Empty_bar_bleue  (27/27)

Улиците - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 2 EmptyЧет 7 Окт - 22:43

- Аз ли ? Наеха ме да убия копелето за доста хубава сумичка . Престани да разпитваш . Утиваме в кръчмата. - каза Триф и двамата потеглиха към кръчмата.
Върнете се в началото Go down
Кай

Кай


Scorpio Брой мнения : 1040
Join date : 26.08.2009
Age : 26

Данни на персонажа
Име: Кай
Жизнени точки:
Улиците - Page 2 Left_bar_bleue35/35Улиците - Page 2 Empty_bar_bleue  (35/35)

Улиците - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 2 EmptyСъб 9 Окт - 18:35

Кай - 45

Кай набегом пристигна пред портите. Огледа се и видя една малка тълпа струпана около нещо. Най-вероятно това бе убитият. Белокосия младеж се приближи и видя пазача мъртъв, точно както го описа Лир. Нямаше сериозни рани, но крайниците му бяха посинели. Явно Лир не си измисляше. Кай заговори един от разледвачите като попита както навярно всички други тук.
- Какво се е случило тук? Кой е убил този пазач? - Кай искаше да измъкне колкото се може повече информация.
Върнете се в началото Go down
FireChampion

FireChampion


Leo Брой мнения : 440
Join date : 04.08.2010
Age : 31
Местожителство : Хасков

Данни на персонажа
Име: Алан
Жизнени точки:
Улиците - Page 2 Left_bar_bleue27/27Улиците - Page 2 Empty_bar_bleue  (27/27)

Улиците - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 2 EmptyСъб 9 Окт - 18:47

- Кой си ти за да ми задаваш такива вапроси ? Ааа чирак на М'лаах , съжелявам сигурно си изпратен от манастира ... -каза разследвача и продължи . - Според едно момченце което е лежало в буклука ето там . - разследвача посочи единия ъгъл на близката сграда . - Извършителят е бил облечен в черно а след това е излязъл от портата . Но това е невазможно . Портата не е била отваряна а другият пазач не е видял нищо . По трупа няма следи от схватка , нито от пробождане . Просто е паднал и не е станал . Другият пазач е проверявал нещо в регистарът , а когато се върнал колегата му вече бил мъртъв и студен дори ! Страннен случай . -каза детектива на градската охрана и замълча .
- Ако искаш да разпиташ детето за да се овериш то е ето там . Сега моляте остави ме имам още тонове работа . Казах ти каквото знам . - изрече детектива и се върна към колегите си .
Върнете се в началото Go down
Кай

Кай


Scorpio Брой мнения : 1040
Join date : 26.08.2009
Age : 26

Данни на персонажа
Име: Кай
Жизнени точки:
Улиците - Page 2 Left_bar_bleue35/35Улиците - Page 2 Empty_bar_bleue  (35/35)

Улиците - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 2 EmptyСъб 9 Окт - 21:09

Кай - 46

Белокоското послуша разследвача и отиде при момченцето.
- Ей, дете! - Подвикна се Кай, а детето се свря в боклука. - Спокойно...Няма да ти направя нищо. Искам само да те питам за някои неща. Съгласен ли си?-Попита Кай като зачака отговора на малкото дете.
Върнете се в началото Go down
FireChampion

FireChampion


Leo Брой мнения : 440
Join date : 04.08.2010
Age : 31
Местожителство : Хасков

Данни на персонажа
Име: Алан
Жизнени точки:
Улиците - Page 2 Left_bar_bleue27/27Улиците - Page 2 Empty_bar_bleue  (27/27)

Улиците - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 2 EmptyСъб 9 Окт - 21:23

-Вввече ме разпитаха . - каза детето което се опитваше да се оспокой . - Предполагам няма да ме нарани да ти кажа . И без това ме смятат за луд вече . - каза момчето с хлинч.
-Лежах си гладен , както винаги и гледах към портата . Изведнъж зад пазача падна един човек и когато пазача се обърна да види какво става , просто залитна назаде и непомръдна повече . Аз завиках а човека който падна се обърна към мен .Развиках се панически . Никога няма да забравя зеленото му око . След това дотича другия пазач а човека с зеленото око изчезна през вратата или найстина съм полудял или онзи тип мина през стената ... Каквото и да беше всичко свърши и слава на М'лаах ... Никога досега не съм бил толкова изплашен през живота си . -каза момчето и се сви.
-Поне ще ме релокират при семейство в града ...
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Улиците - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 2 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Улиците
Върнете се в началото 
Страница 2 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Улиците
» Улиците
» Улиците
» Улиците
» Улиците

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Shelter World :: Манастирът на Вечните Пламъци :: Манастирът На Вечните Пламъци-
Идете на: