Shelter World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shelter World

Новата ера най-сетне е налице. А вие сте тези, които ще напишете нейната история.
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Източни докове

Go down 
4 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Източни докове Left_bar_bleue105/105Източни докове Empty_bar_bleue  (105/105)

Източни докове Empty
ПисанеЗаглавие: Източни докове   Източни докове EmptyПон 2 Авг - 3:26

Най-натоварената област от пристанището, в която има най-висока активност на контрабанда и кражби. За нея отговаря Морис Файлдрен, който неистово се опитва да бори с тези проблеми и да се докаже пред баща си. Източните докове са и най-мръсната част от Лорионското пристанище. Кейовете често биват ремонтирани, а цялата зона – редовно почиствана, но въпреки всички усилия нещата си остават същите.
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Aoi

Aoi


Брой мнения : 753
Join date : 06.11.2009

Данни на персонажа
Име: Аои
Жизнени точки:
Източни докове Left_bar_bleue1026/1026Източни докове Empty_bar_bleue  (1026/1026)

Източни докове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Източни докове   Източни докове EmptyСря 4 Авг - 18:49

През целия път до доковете, Брандън не млъкна. Разказваше за баща си и неговоте подвизи на велик крадец и прочие. Дарина не го слушаше, просто му се усмихваше и му кимаше одобрително. Не й се слушаха някакви измислени истории от стар и неуспял дядка. Така мечтаеше за тишина, но както споменах идеалната тишина не съществуваше. И сега не ми се обеснява защо, друг път.
Доковете вече се виждаха. Дарина отпрати Брандън да си ходи и се запъти натам. Беше оживено и досадно. Слънцето тъкмо беше започнало да залязва.
Един от работниците беше седнал на нещо като пейка, за да си почине и изпуши една цигара. Дарина седна до него и запали от своите, които миришеха повече на билки, отколкото на тютюн, но в днешно време - цигари всякакви.
- Ой. - Продума Дар, привличайки вниманието на работника към себе си. - Къде мога да намеря Дайгиан Клемп?
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Източни докове Left_bar_bleue105/105Източни докове Empty_bar_bleue  (105/105)

Източни докове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Източни докове   Източни докове EmptyЧет 5 Авг - 14:31

Дар:


Мъжът я огледа от главата до петите неприветливо. После погледна нагоре към слънцето и кимна на себе си, като видя, че залязва.
- Ела, ще те заведа. - каза най-накрая той и се изправи. Беше доста висок и гърчав, със жилави мускули и издължено лице. Косата му бе започнала да оплешивява, а когато й се усмихна, Дар видя, че част от зъбите му са избити. - Не е много далеч. Ама първо да те питам, кой те прати тук?
А онзи къдрокоско не си беше казал името. Май трябваше да импровизира.
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Aoi

Aoi


Брой мнения : 753
Join date : 06.11.2009

Данни на персонажа
Име: Аои
Жизнени точки:
Източни докове Left_bar_bleue1026/1026Източни докове Empty_bar_bleue  (1026/1026)

Източни докове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Източни докове   Източни докове EmptyЧет 5 Авг - 14:55

Дар хвърли угарката настрана, докато оглеждаше дядката. Имаше нещо подозрително в него, но това не я притесняваше. Рядко се стряскаше от каквото и да било.
- Ама първо да те питам, кой те прати тук?
Досадата завлядя Дар и тя издиша тежко. Сега пък и обеснения трябваше да дава. Време беше за добрата стара история, която минаваше всеки път. Добре, че беше баба й да й разказва приказки като малка.
- Чувал ли си за муши? Това са чудати създания, като че от друг свят, примитивни и странни... с облик различен от този на обикновените животни и растения, вдъхващи страх, наподобяващи насекоми.
Дар застана пред стария чокве и протегна ръката си напред.
- Простичко казано... - Дар посочи с другата си ръка върховете на пръстите си. - Представи си, че тези четири пръста са животни, а палеца е растенията. Хората са тук. - Дар посочи средния си пръст. - Най-далеч от сърцето, на върха на средния пръст. Колкото по-навътре по ръката, толкова по-нише създанието. Като се приближаваш към китката, кръвоносните съдове се събират. - Дар посочи китката си. - Някъде тук са гъбите и микробите. На този етап е трудно да различиш растение от животно. - Тя плъзваше пръста си нагоре по ръката отивайки към рамото. - Обаче след тях има още. Нагоре по ръката... - Дар плъзваше пръста си. - Към рамото... и после някъде тук... - Тя спря пръста на средата на гръдния си кош. - Са онези, наречени муши или "зелените". Те са най-близо до самия живот. - Дар запали цигара. - Като са така близко до живота, формата и структурата им са неясни. Хората се делят на такива, които могат и не могат да ги виждат. Някои дори наподобяват хора. Ето защо съм тук, заради това. Преди няколко дни получиш странно писмо, в което пишеше, че трябва да стигна до тук и да потърся Дайгиан Клемп. Той знаел повече за нещата, които се случвали наоколо. А самото писмо беше подписано от някой си Лорд Байрон. Стори ми се странно, но все пак реших да дойда и да проверя, тъй като с това си вадя хляба.
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Източни докове Left_bar_bleue105/105Източни докове Empty_bar_bleue  (105/105)

Източни докове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Източни докове   Източни докове EmptyЧет 5 Авг - 16:02

Дар:

Мъжът я гледа мълчаливо дълго време, докато червените лъчи на слънцето не потъмняха и не добиха цвета на засъхнала кръв. После погледна към падналия фас на Дар и кимна, сякаш си е направил извод.
- Разбирам. Последвай ме.
Той тръгна с нормално темпо по мръсните и миризливи докове, а Дар го последва. Слънцето вече съвсем залязваше, когато двамата стигнаха до една малка къщурка, която сякаш бе построена от стари дъски, изкъртвени от негодни кораби. На покрива й имаше табела, на която бе изписано с разкрачени и неравни букви: "Анти-контрабанден пункт".
- Влезте вътре, госпожице. Там ще откриете този, който търсите.

/Имаш избор дали да влезеш, опиши решението си./
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Aoi

Aoi


Брой мнения : 753
Join date : 06.11.2009

Данни на персонажа
Име: Аои
Жизнени точки:
Източни докове Left_bar_bleue1026/1026Източни докове Empty_bar_bleue  (1026/1026)

Източни докове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Източни докове   Източни докове EmptyЧет 5 Авг - 16:09

Хубаво беше баба й, че я научи на няколко неща с приказките си. Човекът не изглеждаше сякаш се е хванал на приказките. Е, какво е виновна тя, че той не можеше да ги види? Май го беше наследила от баба си... Досада.
Дар погледна табелата. Беше разкривена и зле написана. Не й вдъхваше доверие. Нещо изплясла с крилете си и кацна на табелката.
- Мяк.
Добре. И Драго се появи. Не, че можеше да й помогне с кой знае какво, но все пак е по-добре от нищо. А бе, какво толкова, нищо нямаше да се случи. Озни, който трябваше да намери и тя не знаеше за какво, явно беше вътре, а можеше и да не беше. Шанс.
Дар бутна вратата и прекрачи прага.
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Източни докове Left_bar_bleue105/105Източни докове Empty_bar_bleue  (105/105)

Източни докове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Източни докове   Източни докове EmptyПет 6 Авг - 17:47

Дар прекрачи прага и затвори вратата зад себе си. Огледа обстановката. Вътре къщата не изглеждаше по-добре, отколкото вънка. Подът бе гол и прашен, по стените вместо картини и гоблени имаше тъмни петна, а на едната беше простряна рибарска мрежа. Размерите на стаята вътре бяха малки и заети изцяло от овехтялата мебелировка и мъжът зад единственото бюро, който явно беше Дайгиан Клемп. Той беше възрастен и набит тип, с бели мустаци и брада и приличаше на капитан на пиратски кораб. За това сравнение допринасяше и превръзката на едното му око. Папагал или маймунка на рамото си обаче нямаше. Той обърна погледа си към влезлата Дар.
- Ти ли издаде онзи звук преди малко? - попита я той още с влизането й. - Онова сладко..."Мяк"?
Въпросът бе зададен с много сериозен и тежък тон, а светло-сивите му очи се бяха забили в тези на Дар с очакване. Чашата с тъмна алкохолна течност, най-вероятно ром, беше спряла на половината път към устните му.
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Aoi

Aoi


Брой мнения : 753
Join date : 06.11.2009

Данни на персонажа
Име: Аои
Жизнени точки:
Източни докове Left_bar_bleue1026/1026Източни докове Empty_bar_bleue  (1026/1026)

Източни докове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Източни докове   Източни докове EmptyПет 6 Авг - 19:10

Дар го погледна и на лицето й се появи усмивка:
- Хах... - Отрони се от устата й.
С бавна крачка Дар стиган до бюрото и седна на стола, който беше позициониран пред него.
Жената отметна косата си настрани, като затвори очи и когато ги отвори, на свой ред, те се заковаха в стария "пират."
- Сладко? Хахахахахаха. - Разсмя се тя. - Домашният ми любимец е по-скоро смешен, отколкото сладък. Чака ме навън.
Дар се опусна в стола си. Това ли беше този Клемп? По-скоро не залагаше на това. Всъщност на нищо не залагаше. Искаше да стигне до къдрокоското, но защо не можеше да си обясни.
- Тук съм, за да намеря Дайгиан Клемп. Простете невежеството ми, но не знам как изглежда този човек, дори с какво се занимава, това, явно сте Вие или греша? Надявам се, да не сте от обидчивите, господине, но така стоят нещата. - Дар кръстоса краката си. - Ако това не сте Вие и не можете да ми помогнете да намера г-н Клемп, то съжалявам, че изгубих вашето и моето време.
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Източни докове Left_bar_bleue105/105Източни докове Empty_bar_bleue  (105/105)

Източни докове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Източни докове   Източни докове EmptyПет 6 Авг - 19:35

- Аз съм Клемп, точно аз. - рече свирепия на вид дядо и изпи чашата на екс, после я погледна намръщено, остави я на бюрото и направо отвори ново шише ром, като си гаврътна веднъж от него, после го предложи на Дар. - Искаш ли малко? Не, чакай, преди това по бизнес. Значи някой те е изпратил тук, не може току-така случайно да си се озовала пред щабчето ми. Та...имаш два избора пред себе си. Синьото или червеното хапче...
Той се засмя, сякаш беше казал голяма шега, после пак стана сериозен.
- Добре, стига съм ти губил времето, знам, че е неприятно. Та...чувала ли си за Вестителите?
Той пак й предложи бутилката.
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Aoi

Aoi


Брой мнения : 753
Join date : 06.11.2009

Данни на персонажа
Име: Аои
Жизнени точки:
Източни докове Left_bar_bleue1026/1026Източни докове Empty_bar_bleue  (1026/1026)

Източни докове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Източни докове   Източни докове EmptyПет 6 Авг - 19:45

Дар повдугна едната си вежда.
- Не мерси. Такова не пия.
Този беше пияница. Наистина ли беше Клемп? Боже Господи на всички Атеисти, в какво се беше забъркала? Къдрокоско, та къдрокоско - вземи.
- Вести... какво? - Попита тя. - О, и направи ми едно цяло хапче - наполовина синьо, на половина червено, пък да видим какво ще стане.
- Мяк! - Чу се някъде отвън. Драго явно не беше съгласен. Кой го слушаше пък него?
- А за това как се озовах тук, да предположим, че къдрокоско "довлече" насила до тук.
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Източни докове Left_bar_bleue105/105Източни докове Empty_bar_bleue  (105/105)

Източни докове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Източни докове   Източни докове EmptyСъб 7 Авг - 15:42

- Къдрокоско... - повтори замислено Клемп и кимна. - Добре тогава. Етелус'Сев, или още наричани Вестителите, са подземна организация, контролираща цял Лорион. Но влиянието им не се ограничава само до границите на града. Те имат сфери на влияние из цял Шелтър. Всякакъв вид бизнес тук преминава през тях, включително контрабандата, срещу която трябва да се боря аз.
Той навлажни устата си с малко ром и продължи:
- Къдрокоското, за който говориш, участва в тази организация, макар да не знам какво точно е положението му в нея. Но щом те е пратил тук, той един вид ти е дал предложение да се присъидиниш към нас.
Клемп говореше сериозно, а очите му бяха напълно трезви.
- Разбира се, крайният избор си остава единствено твой. Ако не искаш да потъваш в подземния свят, можеш спокойно да се откажеш. Но приемеш ли, път назад няма да има. Имаш време да обмислиш до утре предложението ми. Ако решиш, че не те устройва, все пак се върни да ме уведомиш. Ще се погрижа да забравиш разговора ни, без да ти бъдат нанасяни физически или психически щети. Ако пък се съгласиш...е, тогава ще ти обясня подробностите, свързани с присъидиняването.
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Aoi

Aoi


Брой мнения : 753
Join date : 06.11.2009

Данни на персонажа
Име: Аои
Жизнени точки:
Източни докове Left_bar_bleue1026/1026Източни докове Empty_bar_bleue  (1026/1026)

Източни докове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Източни докове   Източни докове EmptyСъб 7 Авг - 15:51

Подземен свят.
- Хахахахахахахахахаххахахаха.
Дар се разсмя звучно. Не можеше да спре, просто не можеше. Очите й се насълзиха и тя започна да се опитва да се овладее.
Този смях не беше подорен с някаква подигравателна цел, нито беше изкован върху основата на неверието. Това беше радост в най-чистата й форма, определено беше радост.
Къдрокосто беше важен. Защо? Все още не знаеше, ама скоро щеше да разбере. Туко виж някой я намушкал отново и той й се притекал на помощ. Ха... За малко отново да се разсмее.
След като Дар овладя смеха си и фантазиите си за красиви мъже миришещи на кръв, погледна дядката.
- Ооо... Без физическа вреда казваш? Зарежи това. Как се казва къдрокоско? О, и брой ме. Вътре съм.
- Мяк!
- Г-н Клемп, брой и Драго, няма кой друг да го гледа.
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Източни докове Left_bar_bleue105/105Източни докове Empty_bar_bleue  (105/105)

Източни докове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Източни докове   Източни докове EmptyСъб 7 Авг - 23:18

Дайгиан Клемп я изчака да се насмее на спокойствие, после дори я изслуша без да повдига шишето през това време.
- Виж ти, не очаквах чак такава реакция. - каза той замислено и донякъде впечатлено, докато отваряше едно от чекмеджетата на бюрото си. Извади от там една малка монета и я остави пред Дар. - Така и не чух името ти, но това в момента е без значение. Тази монета е петак и е символ на всички нови членове на организацията. Та с други думи, от този момент насетне ще те наричам петак или капо. Приемай го както искаш.
Клемп се замисли за малко, после измъкна още една монета.
- Това е за Драго. За да не се обиди котето.
Явно бе решил, че Дар има котарак.
- Този, който те изпрати при мен се казва Матеас, макар че никой не знае дали това наистина е името му. Освен може би Деймиън Крейн, но това е друга история. Все още не си готова да нагазиш в тези води. Като за начало, Петак, искам от теб да ми направиш една малка услуга. Отиди до Централния док и потърси Умира, тя е капитана на едно малко контрабандно корабче. Искай от нея днешната "стока" и ми я донеси, тя е съвсем лека, иначе бих пратил някой докер. Кажи, че те пращам аз, за да не стане недоразумение. И гледай да не си много подозрителна, онзи стар морски вълк Сорис си е все така зорък като едно време.

Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Aoi

Aoi


Брой мнения : 753
Join date : 06.11.2009

Данни на персонажа
Име: Аои
Жизнени точки:
Източни докове Left_bar_bleue1026/1026Източни докове Empty_bar_bleue  (1026/1026)

Източни докове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Източни докове   Източни докове EmptyСъб 7 Авг - 23:27

- Скъпи ми г-н Клемп, искам да знам още за този Матеас или както аз си го наричам вече - къдрокоското. Нека се изразя и по друг начин. - Дар стана и се надвеси над бюрото, като косата й закри лявото око, а перверзна усмивчица се беше появила на обикновеното й личице. - Силно се интересувам от него.
- Мяк!
- Хах. И Кораракът ми също.
За какво искаше да знае толкова много за това къдрокосо конте, Дар нямаше и идея, явно наистина си падаше по къдрокоси момчета с интересни, но мъртвешки очи.
Едно беше сигурно, това щеше да е голямо, ако не беше, тя щеше да стане голяма. С каква цел - забавление. Край на скучния живот, край на безцелното лутане, една крачка по-близо до него, да се надяваме.
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Източни докове Left_bar_bleue105/105Източни докове Empty_bar_bleue  (105/105)

Източни докове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Източни докове   Източни докове EmptyСъб 7 Авг - 23:53

Дайгиан я изгледа, като рунтавите му бели вежди направо се качиха в оплешивялата му коса. После издаде някакъв гърлен звук, наподобяващ приглушено изръмжаване. После старият пияница и моряк се закашля и прикри усмивката си. Някои жени знаеха как да искат нещо и се справяха отлично, когато то бе информация. Ама само как го попита, все едно тя му беше шефа, а той бе длъжен да й отговори.
- Ако изпълниш задачата си добре, ще ти разкажа каквото знам. - каза й той и реши, че е направил правилен избор. Трябваше да я стимулира някак си и макар това да бе съвсем прост и детски начин да го направи, все пак го смяташе за ефективен. А освен това въпросната "стока" пак щеше да й от полза в по-напреднал стадий от кариерата й.
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Aoi

Aoi


Брой мнения : 753
Join date : 06.11.2009

Данни на персонажа
Име: Аои
Жизнени точки:
Източни докове Left_bar_bleue1026/1026Източни докове Empty_bar_bleue  (1026/1026)

Източни докове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Източни докове   Източни докове EmptyСъб 7 Авг - 23:57

Хайде сега, опитваше се да я стимулира по такъв начин. Това си беше равно на изнудване или нещо от сорта, нали? Както и да е. Дар щеше да направи това, за което я беше помолил.
- Искам да знам всичко за него. - Заяви тя, като се подвигна и отметна косата си назад.
Тя взе двете монети, петаци, стотинки или както се наричахата там, обърна се и излезе.
На изходът Драко кацна на рамото й.
- Котак... - измърмори само тя и продължи напред.
Върнете се в началото Go down
fuck_you

fuck_you


Taurus Брой мнения : 577
Join date : 22.10.2009
Age : 29
Местожителство : Somewhere far...

Данни на персонажа
Име: Елизабет Джеймс
Жизнени точки:
Източни докове Left_bar_bleue60/60Източни докове Empty_bar_bleue  (60/60)

Източни докове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Източни докове   Източни докове EmptyВто 17 Авг - 13:42

Взех отровата с мен и тръгнах забързано към източните докове.. Трябваше да се видя с... Ох забравих му името. Това ми напомни за Ервин, и неговото име не можех да запомня дълго време. Усмихнах се носталгично и продължих. Когато стинах на даденото място почуках и отвътре се чух силен мъжки глас:
-Влез! - така и направих. Отворих вратата и се усмихнах дружелюбно.
-Здравейте. Праща ме Теарина Клемънтс, предполагам знаете защо.
Върнете се в началото Go down
http://www.impulse.bg/user/Fashion_mimss
Aoi

Aoi


Брой мнения : 753
Join date : 06.11.2009

Данни на персонажа
Име: Аои
Жизнени точки:
Източни докове Left_bar_bleue1026/1026Източни докове Empty_bar_bleue  (1026/1026)

Източни докове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Източни докове   Източни докове EmptyНед 22 Авг - 16:45

Дарина крачеше бавно и проклинаше себе си. Не знаеше какво да прави от тук нататък, не знаеше и как да постъпи, не знаеше какви са тези тъмни мисли, които я бяха обвзели така внезапно.
Не. Знаеше, но не искаше да си го признае, не искаше да тегли една майна на всичко и да обърне гръб на това, а може би беше най-правилното решение.
След няколко минути Дарина вече стоеше пред онази грозновата къщурка, която сякаш бе построена от стари дъски, изкъртени от изоставени кораби. Табелата й, на която бе изписано с разкрачени и неравни букви на неграмотник: "Анти-контрабанден пункт" я накара да се усмихне, но това беше само един кратък миг.
Дарина направи крачка-две напред и се озова в старата барака, в която търсеше с поглед онова пиратско пиянде. Вече не знаеше какво иска.
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Източни докове Left_bar_bleue105/105Източни докове Empty_bar_bleue  (105/105)

Източни докове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Източни докове   Източни докове EmptyСря 25 Авг - 19:09

Елизабет, Дар:

Вътре в колибата бе тясно, което може би се дължеше на неразборията - разпилени документи, празни шишета и сандъци. На едната стена бе разпъната стара рибарска мрежа. В центъра на стаята имаше бюро, а зад него стоеше Дайгиан Клемп - белокос мъж в напредваща възраст, пуснал дълга брада и мустаци. На дясното му око имаше превръзка, а лявото гледаше спокойно към Елизабет.
- Всъщност нямам ни най-малка представа. - отвърна той с равен тон. - Предположения имам. Но искам да чуя от теб какво е това, което ми носиш и кой наистина те е пратил. А, и няма да е зле да ми покажеш някакво доказателство, че си тази, за която се представяш.
Докато той й говореше, вратата се отвори и през входа влезе едно момиче с характерни черти. Не можеше да се нарече красива, ала чертите й притежаваха една определена структура, която се натрапваше в съзнанието. Тя също носеше съндък, малко по-голям от този на Елизабет.
- А, завърна се. - обърна се Клемп към нея. - Някакви проблеми по път? - попита я той и я прикова с поглед, докато тя поклащаше глава. Щеше да я пита после за какво точно става дума, защото определено бе имала нещо, което според нея бе било незначително.
Дар остави пратката на бюрото и Дайгиан и кимна към празния стол срещу него, като тикна едно полу-празно, или полу-пълно(зависи от гледната точка), шише ром към нея, в случай, че реши да намокри устата си. После пак погледна очакващо към Елизабет.


/Опишете действията си./
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
fuck_you

fuck_you


Taurus Брой мнения : 577
Join date : 22.10.2009
Age : 29
Местожителство : Somewhere far...

Данни на персонажа
Име: Елизабет Джеймс
Жизнени точки:
Източни докове Left_bar_bleue60/60Източни докове Empty_bar_bleue  (60/60)

Източни докове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Източни докове   Източни докове EmptyСря 25 Авг - 21:47

- Всъщност нямам ни най-малка представа. - отвърна мъжът с равен тон. - Предположения имам. Но искам да чуя от теб какво е
това, което ми носиш и кой наистина те е пратил. А, и няма да е зле да
ми покажеш някакво доказателство, че си тази, за която се представяш. - присвих очи от отговорих, забавяйки гласът си на името.
-Праща ме Теарина Клемънтс.. Задачата ми беше да ви донега това. - бутнах леко, но рязко с един пръст съндъчето с отровата към човека срещу мен. Но той се съмняваше и в самоличноста ми.. Сетих се.. Онази монета, която ми беше дала Теарина сигурно щеше да свърши работа. Ако ли пък не.. Е, може да се каже, че днес не бях в настроение да се мотая. Извадих монетата и я показах на старчето.
-Това би трябвало да ви докаже, че не лъжа.
Върнете се в началото Go down
http://www.impulse.bg/user/Fashion_mimss
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Източни докове Left_bar_bleue105/105Източни докове Empty_bar_bleue  (105/105)

Източни докове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Източни докове   Източни докове EmptyЧет 26 Авг - 19:09

Елизабет:

Дайгиан Клемп я изслуша внимателно, с лека усмивка на лицето си.
- Не познавам жена с подобно име. - каза накрая той. - Но се досещам за коя говориш. Потайната крадла...
Той взе петака й и го завъртя между пръстите си.
- Това е достоверно.
Очите му бяха приковани изпитателно в тези на Елизабет.
- Аз съм търпелив и кротък човек, момиче, но това не важи за "Теарина". Тази кучка бързо губи нервите си.
Той й върна монетата и взе кутията, отвори я и огледа отровният прах. После измъкна една малка колба, пълна с гъста вишнева течност, от джоба си и я подаде на Елизабет с думите:
- Това е екстрат от Йасмин, красиво цвете обичайно срещано на брега на блатата. Може да се разпознае по характерните си камбановидни и мътно-червени листа. Сокът от тях е отровен, но само разреден в червено вино.
Дайгиан погледна към Дар, колкото да се разбере дали и тя слуша и добави:
- Тази колба вече е твоя. Можеш да се върнеш при шефката си.

/Получаваш умението "Oтрови", 10 Атака, колба с екстрат от "Йасмин". Кутията с прах от Сенгийн остава в г-дин Клемп/
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
fuck_you

fuck_you


Taurus Брой мнения : 577
Join date : 22.10.2009
Age : 29
Местожителство : Somewhere far...

Данни на персонажа
Име: Елизабет Джеймс
Жизнени точки:
Източни докове Left_bar_bleue60/60Източни докове Empty_bar_bleue  (60/60)

Източни докове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Източни докове   Източни докове EmptyЧет 26 Авг - 21:19

-Дали губи бързо нервите си не знам.. - отговорих му и се усмихнах със сладникава крива усмивка. Беше приятен старец. - Но за това, че е кучка няма да споря. - тогава той ми подаде една малка колба и ми обесни на бързо какво има в нея. Взех я, благодарих му и си тръгнах. Вървях на път за вкъщи, защото никак не ми се ходеше пак при Теарина. Може би утре сутринта пак щях да отида, но не сега. Погледнах към тъмно-синята вода. Изглеждаше кристална, въпреки че нищо не се виждаше на повече от няколко сантиметра височина. Обзе ме носталгия, цветът на водата ми напомни за небето над Черната Цитадела. Образът на Императора, на онази смахната вампирка изникнаха в съзнанието ми. После и образът на Хав..
Разтърсих глава разсеяно. Сега не беше момента да мисля за това.
Върнете се в началото Go down
http://www.impulse.bg/user/Fashion_mimss
Aoi

Aoi


Брой мнения : 753
Join date : 06.11.2009

Данни на персонажа
Име: Аои
Жизнени точки:
Източни докове Left_bar_bleue1026/1026Източни докове Empty_bar_bleue  (1026/1026)

Източни докове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Източни докове   Източни докове EmptyСъб 11 Сеп - 15:45

Дарина разгледа бутилката с поглед. Беше наполовина празна. А не беше ли пълна, когато тя бе прекрачила прага на тази барака? Явно доста се беше забавила или жозевата седяш срещу нея пиеше бързо.
Имаше и още някаква жозева. Женски произход. Не я интересуваше. Дар никога не се бе разбирала с жените. Защо ли? Защото й бе писнало от двулики лопати, които й се омилкваха, разправяха колко много държат на нея, някакви нокти, някакви жозеви и простотии, а при първия удобен момент й отнемаха всичко, което някога бе имала, всичко, което някога бе постигала.
Наистина, Дарина си беше с особен характер, ама това... това е друга тема. Вече знаеш за Мушиши, но спокойно - и това ще отмине.
Не. Тя не бе имала никакви проблеми по пътя насам, освен озни селянин, който се бе развикал по пътя, сякаш е на къра и се поти, за да полива.
Дарина си сменяше много бързо настроенията, докато гледаше тази полу празна бутилка с ром. Чувстваше се като луда - луда за връзване и хоспитализация. Явно трябваше да й идва, ама не беше ли рано.
Дарина протегна ръката си напред. Чаши? За какво са й. Казвали, че алкохолът разрреждал кръвта. Мисля, че вече е време найната да изчезне.
Тя отпи жадна глътка от бутилката и постави в скута си. Смяташе след броени минути да отпие отново.
- И? - Отрони се само от устата й.
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Източни докове Left_bar_bleue105/105Източни докове Empty_bar_bleue  (105/105)

Източни докове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Източни докове   Източни докове EmptyПон 13 Сеп - 5:22

Дайгиан примига, когато осъзна, че бутилката му е присвоена, но го прие добре. Той мълчаливо отвори сандъка, който бе донесла Дар и измъкна от него няколко малки шишенца, които подозрително много изглеждаха пълни с алкохол, една манерка и една матрошка. Старият морски вълк отвинти капачката на манерката, подуши съдържанието и чак тогава го изпи на екс.
- Аааа... - проточи той и остави празното метално шишенце на бюрото си и отново започна да обръща внимание на момичето. - Вземи тези.
Той побутна останалите стъклени шишенца...колбички?...към нея.
Дар на свой ред се зачуди дали Клемп няма мания към шишета...така де, към пиенето явно имаше. Но тези пред нея бяха различни. Или по-скоро съдържанието им бе различно, макар това трудно да се забелязваше на пръв поглед. Две от тях бяха пълни с блудкава кехлибарена течност, която можеше да мине и за изветряла бира. Третото беше с тъмно-червен, почти черен оттенък и...тези малки едва забележими точици в него винарки ли бяха?
- Тези двете. - кимна Клемп към престоялата бира. - Се наричат Фрекс. Често срещана отрова, която не убива. Причинява силни стомашни болки и разстройства, дори гадене, но не е смъртоносна. Често се използва по време на война, с цел натравяне на водните запаси на врага, което постига нужния ефект по време на битка. Хм...какво да ти кажа за състава й? Блатна вода и Ферекусес, разновидност на водна лилия, в която снасят яйцата си онези гнусни малки паяци, които ходят по повърхността на блатото. Както и да е, едва ли ще ти трябва в бъдеще да го знаеш, но все пак е хубаво да си имаш едно на ум. Фрекс има характерен тинест привкус и мирис, което я издава в много ситуации, но по време на поход - войниците очакват водата им да мирише на жабурняк и не обръщат много внимание.
Дар реши да си пийне малко ром. Клемп я изчака учтиво.
- А сега за другата ти придобивка. Наричат го Клис. Дълготрайна отрова, годна за нанасяне на остриета на ками, ножове, мечове...схващаш идеята. Отровата е смъртоносна, като първо парализира, а след това, в рамките на час, убива. Срещу нея има противоотрова, която е морска вода. Всичко си има обяснение, разбира се. В състава на Клис има единствено две неща - питейна вода и смлян хайвер от каракуда. Който лесно може да се набави от някой риболовец. Водят го деликатес. Ядат го и пият вода същевременно. Но влезе ли ти в кръвта...Солената морска вода го неутрализира, стига раната да се промие навреме, още по време на парализата.
Дайгиан си пое дълбоко дъх, погледна с копнеж към шишето в ръцето на Дар, после сви рамене и извади изпод краката си друго, отвори го и си глътна малко.
- Пресъхна ми гърлото. - усмихна се той. Матрошката продължаваше да стои до ръката му, гледайки мистериозно с кукленските си очи към Дар. - Ако имаш някой въпрос на ум, питай.

/Получаваш умението "Отрови", както и 10 Атака./
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Aoi

Aoi


Брой мнения : 753
Join date : 06.11.2009

Данни на персонажа
Име: Аои
Жизнени точки:
Източни докове Left_bar_bleue1026/1026Източни докове Empty_bar_bleue  (1026/1026)

Източни докове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Източни докове   Източни докове EmptyСря 15 Сеп - 21:49

Дарина гледаше колбичките. За това ли беше ходила до там и обратно? Е, заслужаваше си, може би, не можеше все още да прецени трезво.
Клемп й говореше за състава на това, което се намираше в колбичките, а тя само си повтаряше на ум: "Жозева. Жозева... Паяк!! А! Аа... жозева."
Не й беше до това какво има в странните колби и за какво се използват те, макар че си даваше ясна сметка, че щеше да съжалява за това... един ден.
Дарина си отпи от бутилчицата, която щедро й беше предотстъпена, макар и наполовина празна. Какво? Радваше й се. Най-чистата печалба е авантата. Така й беше споменал един мъж, който отдавна не съществуваше за нея.
- Ако имаш някой въпрос на ум, питай. - Ясно изплува в съзнанието на Дар.
Точно това беше чакала. Явно досадната реч и обяснения за това какво има в колбичките и за каква жозева се използват беше свършила. Искаше й се да скочи, да вдигне ръце нагоре, да извика радостно "баназай!", каквото и да означаваше това.
Дарина надигна погледа си към Клемп. Интересът й беше възбуден, а на ум й беше само един въпрос, поне за сега.
- Къде да намеря къдрокоско?
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Източни докове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Източни докове   Източни докове Empty

Върнете се в началото Go down
 
Източни докове
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Рибарски докове

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Shelter World :: Етелус'Сев :: Лорион :: Пристанище-
Идете на: