Shelter World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shelter World

Новата ера най-сетне е налице. А вие сте тези, които ще напишете нейната история.
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Черната цитадела

Go down 
3 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Черната цитадела Left_bar_bleue105/105Черната цитадела Empty_bar_bleue  (105/105)

Черната цитадела Empty
ПисанеЗаглавие: Черната цитадела   Черната цитадела EmptyНед 12 Дек - 19:52

Старият замък е пълна реплика на този, намиращ се в Шелтър. Значителна по размери и с високи стени, цитаделата сега е обитавана от Тлеещия народ, наричан на кратко тлеещите. Стара цивилизация, която е живяла мирно в Кар'Хас в продължение на векове, докато един ден не е била прокълната от Аспекта на Сенките. Сега Тлеещите имат нов владетел, новодошъл в Кар'Хас, бивш затворник на Аспекта на Времето - Койлвойд, в следствие освободил се и унищожил всички, застанали на пътя му. По благоприятно стечения на обстоятелствата, освободилия се затворник, бе загубил страстта си към унищожението и бе изградил Черната цитадела, като я бе отскубнал от спомените си и й бе предал физическа форма.
Тлеещите, чието поселище беше наблизо, бяха изпратили посланик при новия владетел, с молба да им помогне да вдигнат проклятието...което той бе направил, по този начин печелейки ги за верни поданици до края на времето.

Сега Черната цитадела кипеше от живот, а владетелят й, който изненадващо се бе оказал Аспектът на Забвението, си бе спечелил слава в Кар'Хас и в Благородническия дом на аристокрацията. Не след дълго Черната цитадела бе отворила порти за международна търговия, в лицето на самотен град-държава, притежаваща значителни богатства, включваща множество екстравагантни предмети от Горния свят, които бяха единствени по рода си.
Междувременно Кераян, кастеланът на Черната цитадела (същият този посланик, изпратен преди време от Тлеещите), очакваше скоро останалата аристокрация на Кар'Хас да се опита да въвлече лорда на цитаделата в подмолните води на политическа интрига, загръщаща споделящите неговата власт и титла аристократи.
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Aoi

Aoi


Брой мнения : 753
Join date : 06.11.2009

Данни на персонажа
Име: Аои
Жизнени точки:
Черната цитадела Left_bar_bleue1026/1026Черната цитадела Empty_bar_bleue  (1026/1026)

Черната цитадела Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Черната цитадела   Черната цитадела EmptyПон 13 Дек - 0:22

За някои белият цвят е символ на невинност, за други – на траур.
Бяло е дебелото плетиво, което обвива шията и брадичката чак до долната устна, като оставя открита само средната част на лицето в студа. Бяла е шапката, която се спуска над челото и веждите. Бяла е затворената, стегната при китките рокля, дълга чак до петите. Розе-Ан се намръщи оглеждайки се в огледалото. Мразеше студът. Така облечена никой не виждаше прекрасните й руси коси, нито съвършения овал на лицето й, нито бялата й кожа и така, така... всички останали тъпотии.
Завъртя се на пети и започна да се разхожда из т.нар. покои. Чувстваше се като угоена кокошка – навлякла всичко това. Върна се пред огледалото и отново сбърчи вежди. Никъде нямаше да ходи! Решено е! Нямаше да се среща с онзи посерко. Нека я чака в студа и да измръзне благородния му задник.
Бързо и припряно разкара тези ужасии от себе си и моментално й олекна. Нахлузи синята си нощница и се загледа през прозорецът. Нощта бе започнала да става по-светла. На изток тънка сива ивица на хоризонта предизвестяваше зората. Принципно беше часът, когато от някъде тръгват каруци, за да донесат в града зеленчуци и плодове; часът, когато кукумявките замлъкват, а врабчетата не чуруликат още. Беше също часът, когато тя обичаше да размишлява.
- От три неща може да се направи отвара, - прошепна си тя, - метал, сублимат и катализатор. Металите са: слънце, луна, мед, калай, олово, желязо и живак. Сублиматите са: живак, сяра, амонячна сол, бисмут, цинков окис, магнезий, марказит. Катализаторите са: човешка кръв... Ах! – изцъка недоволно с език.
Розе-Ан се хвърли на леглото и покри лицето си с възглавницата.
- Сублимацията е процес на преход от твърда фаза в газова фаза директно, без преминаване през течна фаза. Това е ендотермична реакция на фазов преход. Тя се осъществява при температури и налягания под тройната точка на веществото. Тройната точка на веществото е температурата и налягането, при които това вещество може да съществува едновременно във всичките три фази на веществото термодинамично равновесие. Десублимацията, от друга страна, се отнася до превръщането на газообразната фаза обратно в твърдата фаза директно, сиреч, без да преминава през течна фаза...
Захвърли възглавницата настрана и отново изцъка с език. Колкото и да рецитираше на себе си собствените си познания, това не я успокояваше, защото просто не знаеше как да свърши това, за което се беше набила в този подвижен цирк. Всичко на това място беше абсолютен фарс. Някакъв си там, дошъл си от Случайността знае къде, пък бил и спектър на нещо си там, вдига сграда и си мисли, че е номер едно и точно в него да е това, което иска Ове?! И какво, по Случайността, беше спектър, защото този едва ли представляваше съвкупност от елементарни лъчения. Единственият спектър, който Розе-Ан познаваше бе спектърът на утехата, а тя си бе чиста и непоправима курва.
Загледа се в тавана. Доста усилия й бе коствало да се добере до тук. Всички я мислеха за внучка на някакъв дъртак, дето я е изпратил тук, за да се отърве от нея като тя си намери богат тъпак със синя кръв и се ожени за него. Това, за нея беше плюс. Така само я срещата с потенциални кандидати и излизаше по срещи на различни балкони, което много й помогна в ориентацията на това място. Сега се движеше из коридорите с ясна цел и посока, но просто не знаеше как да се срещне с... ей! Късметът му с Късмет! Все му забравяше името – владетелят, великият вожд, ненадминатия майстор, спасението на тлеещите педерасти, умопомрачаващия аспектър на проказата или каквото и да е там, и точно за това го наричаше „Гошко“ в мислите си.
Трябваше да се добере до „Гошко“, да вземе онова противно и най-вероятно миризливо парче плат и дим да я няма, а след нея и потоп. Ове да си го носи после където иска, да го продава на когото иска, за нея нямаше значение, важното бе да изплати дълга си към него и после да се отдаде на „свободен живот‘. Да, ама не знаеше как, без да споменаваме, че изпитваше и лека доза страх от... не беше сигурна от кое. Това чувство като цяло си беше новост за нея и отсъствието му до сега бе основната причина да е затънала в тези лайна до шия.
Розе-Ан скочи от леглото и реши, че е време да започне деня си. Да излезе от тази стая, но да остане вътре в цитаделата. Да се по шляе из коридорите и да проведе доста безсмислени разговори за дядо си, за нея и да отбие няколко покани за торти на грозни балкони. Трябваше да избягва и оня – замръзналия задник.
Притесняваше я факта, че все някога щеше да се сблъска с ‚Гошко“, но за сега, с ръка на сърцето, признаваше пред себе си, че избягваше този момент. Искаше да стане някак... не знаеше какво иска, не знаеше как да го направи и това е. Тя знаеше само как да се крие и да трови хора и плъхове. Не знаеше нищо за спектрите, спекулациите, политическите игри, женския сексапил (както го наричаше Ове) и най-вече не знаеше да танцува.
Облече изящната си червена рокля, която бе откраднала по пътя си насам, сплете косите си и се загледа в отражението в огледалото си. Гледаха я две различни, безизразни очи – едно синьо, едно жълто. Въздъхна. Как искаше и двете да са жълти. Обу обувките си и излезе на разходка из коридорите.

Vlad likes this post

Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Черната цитадела Left_bar_bleue105/105Черната цитадела Empty_bar_bleue  (105/105)

Черната цитадела Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Черната цитадела   Черната цитадела EmptyВто 14 Дек - 0:10

I. Кристал

Снежните парцали се сипеха бавно и монотонно, в контраст с виелицата, която бе връхлитала стените на цитаделата преди няколко часа. Слънцето, или поне някой негов братовчед, показваше първи знаци на изгрев и нощните птици, част от чиито видове присъстваха и в Шелтър, вече бяха замлъкнали, притаени в скривалищата си. Редно е да се отбележи, че същите тези видове, които споделяха родство с Шелтърски птици, тук, в Кар'Хас, бяха мутирали в известна степен, за да се пригодят към шестдневния ден, или три-денонощното слънце-присъствие. Някъде в далечината изкукурига петел. Звукът идваше там, отвъд крепостната стена, където се бе образувал малък град. Кар'Хас в известна степен приличаше на Шелтър...но също така приличаше на всички други светове, от чиито селения събираше души. Защото този свят правеше именно това - събираше, заточваше и изолираше душите на великите герои от множество раси, населяващи множество светове и ги изолираше в това селение...Дори най-старите обитатели на Кар'Хас познаваха не повече от една стотна от света, но бе всеизвестно, че той е огромен и крие безброй тайни. Никой тук не умираше от напреднала възраст. Насилствената смърт...е, това, вече, беше нещо друго.
Самотна фигура стоеше пред черешовото дърво в североизточната част на кралската градина. Едно по рода си в това селение, дървото бе загубило листата си, а голите му клони бяха събрали купове сняг. Едва напъпилите му клони се готвеха за сурова зима. Дали дървото щеше да оцелее до пролетта? Дали имаше пролет, тук долу? Подобни мисли леко терзаеха самотния мъж, който бе вперил поглед в короната му. За източните народи, населяващи Шелтър, черешата бе свещен плод, но какво толкова я различаваше, от да речем, крушата? Или ябълката? Имаше една едва-загатната нежност в сипещите се черешови цветове, мислеше си бившия император, някаква утеха, когато танцуваха из здрача на една вечер, която белеше края на жестока ера. Имаше нещо невинно в тях, като прегръдка на отдавна загубена любима от почти-забравено детство. И утеха...траеща едва миг.
- Господарю?
Вайл се обърна и видя мъжка фигура, рееща се на около пет метра над земята, облечена в кожени панталони, синя риза и черно палто. Образът бе някак призрачен и нереален. Гласът му бе изпълнен с надежда, тъга и неподправена радост.
- Кой си ти? - попита логичния въпрос Вайл, който малко се схващаше от идеята постоянно да попада в ситуации, които изискваха от него да се държи по стереотип, но нямаше какво да се направи, нали? Поне не в момента.
Фигурата потрепера за миг, после мъжът отговори:
- Аз съм Йемал, господарю. Най-сетне сте тук. И мога да Ви предам наследството Ви.
- Йемал. Не съм чувал за теб, а и не мисля, че ми е останало нещо да наследявам...
- Забравените не мислят така, господарю...Ще се изненадате колко много наследство притежавате.
- Забравените. - рече Вайл хладно. - Това има ли нещо общо с тази работа около теорията, че съм Аспект на Забвението, или нещо от този сорт?
- Няма спор около този факт, господарю...
- Спри да ме наричаш така.
- ...Щом аз съм тук, значи Вие несъмнено сте Аспекта на Забвението. Вие сте проявлението на забравата и всички някогашни цивилизации, които са потънали безвъзвратно в бездната са Ваш народ.
- Чакай малко...Аз вече имам народ. Тлеещите. Не мисля, че съм готов да осиновя още...какво? Цивилизации?
- Ние сме изгнаници от историята, господарю. - рече тъжно Йемал, тотално игнорирайки думите на Вайл. - Световете ни са унищожени и напълно забравени, не оставяйки и трошица след себе си. Никой не ни помни. Никой не знае за нас. Ние сме жертви на времето и обстоятелствата, жертви на собствената си амбиция и арогантност, деца на разрухата и странници в необятното. Но сега, след като Вие сте тук, ние намерихме своето място в този свят. Благодарение на Вас, има място дори за нас, загубените цивилизации.
Вайл въздъхна. Още необясними дългове, към един нов необясним свят.
- Какво по-точно очаквате от мен? - попита той делово.
Привидението се усмихна и отговори тържествено:
- Да приемате Нашите дарове. И да защитавате спомена за Нас, вътре в сърцето си.
- Спомен? - попита объркано Вайл, но привидението вече го нямаше. Той въздъхна отново в облаче топъл дъх и погледна нагоре. Снегът продължаваше да се сипе на парцали, а утрото тепърва започваше. Петлето в далечината изкукурига отново. Той понечи да тръгне, но за малко да сблъска крака си в нещо, което се беше озовало в краката му. Дълъг, орнаментирам със странни цветни метали съндък. Вайл се наведе и след малко суетене около ключалките го отвори. Отвътре проблесна кристално острие на издължен меч. Той бавно повдигна сувенира, защото какво друго можеше да бъде, изработен от толкова крехък материал, и замръзна. Чужди спомени го заляха като приливна вълна...

Пустинният свят се наричаше Омал'Зедил и беше управляван от династията Погиев. Народът на Омал'Зедил беше народ на занаятчии, изследователи и иноватори, които не знаеха граници и се радваха на плодовете на своя труд в изграждането на една велика цивилизация. Докато не се появи Проломът...омал'зедилците бяха копали твърде много и твърде надълбоко. Бяха стигнали ядрото на планетата си и бяха започнали да черпят енергия от там. Тази енергия бе нова и необуздана и творенията им се радваха на бурен разцвет, но енергията беше хаотична по природа и скоро излезе извън контрол. Светът се разпадаше и се пръскаше по шевовете си. Гибелта беше неизбежна. В навечерието на Края, лейди Погиев заръча на най-доверените си алхимици да изработят Велико оръжие, такова, което да запази паметта за тях и тяхната велика раса на изследователи напред във времето. Те създадоха Кристал. Дълъг меч от концентирано алхимично стъкло, като вложиха в него цялата кинетична енергия, която бяха събирали по време на разцвета на цивилизацията си. Този меч никога нямаше да се счупи, макър и крехък на вид. Беше върхът на инженерното им съвършенство. Завещаха го на забравата, като тъжен спомен и последен артефакт на народ, който не бе знаел собствените си граници.


Последната промяна е направена от Vlad на Нед 19 Дек - 22:15; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Aoi

Aoi


Брой мнения : 753
Join date : 06.11.2009

Данни на персонажа
Име: Аои
Жизнени точки:
Черната цитадела Left_bar_bleue1026/1026Черната цитадела Empty_bar_bleue  (1026/1026)

Черната цитадела Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Черната цитадела   Черната цитадела EmptyВто 14 Дек - 18:38

Студеният вятър я брулеше усилено на балкона, а роклята й бе тънка и оскъдна. Тя бе обгърнала тялото си с ръце и навъсено бе присвила очи, Розе-Ан гледаше големия бял тъпак дето се рееше над дървото. Това продължаваше вече известно време.
Каква невероятна поява, достойна за тъпак, който се е взел за някакъв.“, мислеше си тя. „Фейнал се е там горе и гледа от високо, ясно заявявайки, че е повече от този под него и че е невероятен тъпак – обичащ излишни драми.“
Розе-Ан потрепери и прошепна на себе си:
- Колкото по-мижаво създанието, толкова по-големи цирковете му.
Обърна се и влезе вътре. Трябваше да се разкара от балкона, а не да стои на показ там – умряла от студ. Това по своему й се стори за друга грешка. Из коридорите, по пейките на местата за отдих, групи дебели мъже и жени се хилеха и тъпчеха храна в тлъстите си лица. Дебели, грозни и мързеливи същества, чийто единствен покровител са яденето и леността. Ако можеше, би се изплюла на пода. Мразеше ги. Мразеше тях, градовете, палатите, замъците, резиденциите и всички такива твърдини. Те бяха средища на политически интриги, огнища на зарази, страх и позор. Колкото по-скоро се махнеше от това омразно място, толкова по-доволна щеше да бъде. Или поне по-малко нещастна, но осъзнаваше, че това скоро нямаше да се случи. Нямаше план, не знаеше въобще как да подходи. Те беше просто устроен човек. Не можеше да баламосва и да си придава излишна важност, след като тя самата беше една единствена прашинка във вселената – носеща се без ясна посока.
Да, обаче такива като нея никога не се отказват, но времето течеше бавно, а идеите й идваха още по-бавно.
- Розе-Ан! Направо не мога да повярвам, каква чест!
- А... Да... – измърмори тя, защото въобще не си спомняше името му. – Радвам се да Ви видя отново.
- Обещахте ми, че тези дни ще имам честта да вечерям с Вас!
С кисела физиономия, тя се тръшна на една пейка покрай стената и изпъна напред единия си крак.
- Не съм сигурна...
- Смятам, че трябва да сте. Аз съм отличен кандидат, перфектният джентълмен.
- Вие, синьокръви, разглезени момченца, до един сте еднакви, - усмихна се ведро тя, но в очите й нямаше и следа от забавление. - Дава Ви се всичко, което поискате, после започвате да се тръшкате на пода, че се налага да се наведете сами да си го вземете. Сега, обаче, случаят не е такъв и ако искате да имате и най-малък шанс с мен, ще трябва да се постараете да ме впечатлите. Не съм някоя слугиня и със статус и пари няма да можете. Умения и знания ме интересуват, какво можете да правите? Фехтовка?
Този се ококори, лицето му пламна, още малко и челюстта му щеше да провисне. Със сигурност нито една жена не си е позволявала да му говори така, но какво пък толкова, да вземе да се сблъска малко с реалността момчето.
- Не. – отвърна той с почти разтреперен глас. – Учителят ми ме нарече глупак и аз наредих да му отрежат главата!
- Защо не я отрязахте сам? – засмя се тя. – Не ви стискаше да си изцапате меките ръце с кръв ли?
- Не съм убеден, че ми допада този разговор...
- Не съм убедена, че ми пука.
- Това, ако не е самият Глен Елън! – някакъв мъж го хвана за рамото и го стисна. – Не съм очаквал, че ще се срещнем толкова скоро и то на толкова далечно място то дома.
- Мартин Снарк... – объркано го погледна Глен.
Този Мартин, чието име беше сигурна, че ще забрави веднага след като тръшне вратата на така наречените си покои, я изгледа леко подозрително. После забеляза червените бузи на този. Какво ли си помисли в този момент? „Сигурно нещо тъпо.“
- Ще се наложи да Ви напусна, - изведнъж изтърси Глен Елиън. – Имам неотложна работа сега...
- Разбира се, разбира се...
Розе-Ан и Мартин останаха загледани в припряната му походка докато не се скри зад ъгъла.
- Добре ли сте, госпожице...?
- Розе-Ан Дилейни и Ви уверявам, че не само съм добре, а се чувствам и отлично.
Тя пое ръката му и го остави да й помогне да се изправи.
- Поне един да се чувства отлично на това място, - засмя се Мартин, но усмивката не стигна до очите му. – Пожелавам Ви да си прекарате времето тук приятно, госпожице Дилейни. Може да се засечем наоколо.
- Всичко е възможно на място като това, господин Снарк.
Той й кимна и тръгна, на където се беше запътил така или иначе.

Розе-Ан се беше отпуснала до камината в голямата библиотека. Тъкмо беше довършила романа си и осмисляше развитието на героите и анализираше похватите на автора за изграждането им, което неизбежно доведе до това да помисли и за своето собствено развитие като личност. Това я натъжи – на двадесет и две, а не бе видяла нищо от този свят – само влажни места, високи стени, тъмни улици, смърт и някоя друга картина. Беше чела толкова много романи, летописи, кратки разкази и есета за места, които нямаха общо с това. За места, където слънцето беше друго, съществата бяха други, усещането на пространство и измерение беше друго. И тя искаше точно това. Искаше да се откъсне от това място, да отде на майната си и да започне нов живот, да намери някого, който да бъде до нея, двамата да ходят на странни приключения и той да владее някаква магия. Съвсем ясно осъзнаваше, че иска прекалено много, особено за владеенето на магията, но беше склонна да направи изключение – стига да имаше странни приключения на още по-странни места.
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Черната цитадела Left_bar_bleue105/105Черната цитадела Empty_bar_bleue  (105/105)

Черната цитадела Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Черната цитадела   Черната цитадела EmptyСря 15 Дек - 17:02

II. Враг от миналото

Вайл забоде едно парче еленско и го постави енергично в устата си. Вкусът бе уникален. Трябваше да възнагради ловеца и готвача, или поне готвача. Ловецът вече бе заявил, че днешният лов бил дар за кралския двор. Кралски беше силно казано, тъй като в Кар'Хас нямаше крале и кралици, а само лордове и претенденти за Високия трон. Но крепостните селяни бяха дочули, отнякъде, незнайно къде, че в Шелтър, Вайл е бил император, а това бе крал, чието кралство се бе превърнало в империя, обединявайки в себе си много нации и народи под една власт. Шелтър никога не би се превърнал в империя, ако не се беше разцепил на толкова много фракции, настояващи за независимост. Щеше да си остане кралство. Вайл измести поглед към Найт, който седеше на три метра от него и дъвчеше усилено. Днес изглеждаше странно сериозен...почти като едно време. А мракът вече бе победен, народът на Шелтър спасен, всички главни заподозрени мъртви...Въпреки че не мракът бе главният виновник, а хаоса. Но това нямаше значение, защото те се намираха в Кар'Хас. Далече от всички призраци от Шелтър.
- Гиб... - започна Найт.
- Остава си Вайл, приятелю. - отвърна му с лека усмивка Вайл.
- Така да бъде. - намръщи се едрият мъж. - Знаеш ли, че цитаделата се е напълнила с паплач от Шелтър.
Вайл разшири очи.
- Какво?!
- Да...пъплят по коридорите като пчели.
- Но всички в Шелтър ме мразят и се страхуват от мен.
- Тези са призраци. Повечето от тях са били живи по време на управлението на баща ти и те помнят като младият, обещаващ принц на Шелтър.
Вайл не знаеше какво да каже. Нали се беше измъкнал от жителите на Горния свят.
- Но други са просто използвачи и непукисти. Знаят, че имаш власт и това ги устройва. - Найт се усмихна криво. - Точно като едно време.
Вайл каза малко неангажирано:
- Какво да се прави...
- Какво да се... - не повярва на думите му Найт. - Та те чернят името ти. Да не говорим, че влияят зле на Тлеещите. Знаеш ли, че са разпространили слуха за харема ти в Шелтър...
- Харема. - намръщи се Вайл.
- Да, но са изопачили грубата истина. Излиза, че просто си харесвал компанията на момичета.
- Мхм.
- И сега някои Тлеещи девойки просто влизат в покоите ти и използват басейните като обществена баня. Как не си забелязъл?
Вайл примига. Това не беше добре. Тлеещите бяха невинен и искрен народ, който определено нямаше нужда да бъде оскверняван по такъв начин.
- Влизам през страничния вход, директно в спалнята. - измърмори той разсеяно, после сякаш се ободри и допълни сериозно. - Това е лошо.
- Да. А ти дори не знаеше, че има благородници от Шелтър тук, Долу, и че са те налазили като топъл хляб.
Вайл се почувства глупаво. Наистина, с годините, вече над 25 (макар че външно изглеждаше по-млад, заради проклетият Войд), беше станал разсеян от гледна точка на дворцов живот. На практика целият му осъзнат живот след като излезе от хватката на Старите богове, беше изкован от действие, след действие, след действие, кое по-жестоко и безсърдечно от предишните. Водеше войни, покоряваше върхове и убиваше врагове. Не случайно най-близките му васали имаха респект към него. За разлика от много владетели в миналото, той беше извоювал и задържал трона със сила, а отгоре на всичко не беше и узурпатор, а истинският наследник, макар последното да беше не толкова важно на фона на другото. Това вдъхваше увереност в подчинените си. Силата винаги беше оценявана по достойнство, специално когато бъдеше приложена ефикасно.
- Каква предлагаш? - попита с измамно спокоен глас Вайл, като през объркания му от твърде много предателства, раздори и трагедии ум, вече преминаваха няколко кървави сценария. Наистина не го биваше в деликатните обстоятелства, макар че винаги, незнайно как, излизаше с финес от тях.
- Тези използвачи са тук само за безплатната привилегия да имат участие в аристокрацията на Кар'Хас. Очакват от теб балове, мероприятия, като лов и официални вечери, и грам не ги интересува друго.
Вайл усети лека болка в главата си. Той удари леко масата с юмрук и думите заизлизаха с леден глас от устата му, студените му зелени очи проблясваха по познат начин:
- Да ги уб...
-...едим, че не са добре дошли тук, ако нямат някаква полза. - довърши Найт много ловко, с натрапчиво артистичен жест с дясната си ръка.
Вайл се опита да запази самообладание, но след малко не успя и се усмихна:
- Радвам се, че си тук, приятелю.
Найт обаче продължаваше да излъчва сериозен вид, дори умопомрачително делови и каза:
- Това добре, но преди да продължа към лошата част, имам още няколко очаквания от теб, като владетел.
- Добре, да чуем.
- Нямаме охрана, нито армия. Нито пък гвардейци. Открити сме за покушения. Като нищо някой може да изпрати наемни ножове, които да елиминират една пречка към този така желан трон на Кар'Хас. Или отровители.
- За последното не се притеснявам. - рече Вайл и прокара лявата си длан на чашата с вино (навик, придобит отдавна, в един друг свят). Усети сорта и за миг долови усещане на широки, добре поддържани гроздови масиви и весело слънце, което гали плодовете с нежни лъчи. Нямаше други примеси. Той отпи малка глътка и усети произведението на същата тази реколта. Бузите му леко се зачервиха.
- И все пак, трябва да намерим въоръжена охрана. Аз ще се погрижа.
Вайл кимна и за малко да отпие пак, но вместо това остави златния бокал.
- Има и нещо друго. - каза Найт тихо и плъзна едно запечатано писмо към него. - Това пристигна днес.
Владетелят на Черната цитадела повдигна плика и го впери поглед в печата. Не мръдна, нито каза нещо няколко дълги мига. После процеди хладно и леко изумено:
- Кариен...
Нямаше как да сбърка розата на печата. Бодлите й бяха подчертани. Той счупи печата и разгърна малкия лист. Посланието беше кратко:


Цитат :
Вайл,
Добре дошъл в Кар'Хас и неговата аристокрация. В момента, в който унищожи Шелтър, Сребърните порти се озоваха тук, като наказание за това, че не съм успяла да те спра на време.
Признавам си, изпитвах удовлетворение, като разбирах за мъченията, на които си бил подложен. Надявам се да са оставили своите неизцелими белези.
Но ти се освободи...и продължи със своята лудост (явно неизцелима болест). Нямаш място никъде, освен в Черната бездна, от която си излязъл, извращение. Ще се погрижи всички в Благородническия дом да узнаят за опасността, която представляваш. И че си предал всеки, който ти е имал доверие.
Тук се отнасят по много специален начин към неуравновесените претенденти за трона. Очаквай раздвижване скоро.

~Кариен

П.П. Кертра е гост на Делвион и ми разказа всичко. Не си мисли, че няма да съм подготвена за...новите ти сили.


- Проклета кучка. - разцепи тишината Вайл и Найт стисна зъби. Не беше чувал приятеля си да изрича обидна и жаргонна дума през целия си живот. Той винаги бе бил коректен и...благороден по своему. Спазваше традициите на аристокрацията и не оскверняваше тишината с порочни звуци.
- Пак ме въвлича в интригите си. Пак стои, като бастион на неподатливото правосъдие, там в Сребърните си порти, и озарява с бледа светлина тъмните ми нощи. С неприятен хлад и с това изкривено усещане на изопачени морални устои.
Найт замълча. Нямаше какво да каже по въпроса. Не беше редно. Вайл след малко примигна и сякаш възвърна хладнокръвието си.
- Ще помисля по-късно. Може да се наложи да...как го нарече...да "убедя" още личности да изоставят твърдоглавието си. Но нека не разваляме обяда. - падналият император бодна още едно парче и го поднесе към устата си, сякаш това беше най-важното в момента. А може би за него беше. - Този елен е наистина уникален.
- Да, приятелю. - рече Найт с неразгадаем глас. - И подправките го правят още по-вкусен.

***

Беше второ утро. Или обяд, в зависимост от къде са корените ти. Но Вайл предпочиташе да го приема като второ утро, все пак трябваше да се адаптира към този нов свят. Найт беше тръгнал към библиотеката, искаше да намери хронология на благородническия род през вековете. Трябваше да открие информация за един специфичен човек. Още в миналото го интересуваше историята и имаше бодра мисъл, която му помагаше да долови течения и зависимости, там, където други щяха да видят само случайност. Вайл ценеше усилията на приятеля си изключително много, но в момента го мъчеха тъмни мисли. Точно беше решил, че се е отървал от гнева, но беше усетил, с неприятна изненада, как той все още къкри там, в казана, който беше изритал, и чието врящо съдържание, беше изсипал на заскрежената трева. Ново начало. Така копняно. Никога не идващо.
Крачеше по главния коридор. Прислужници се снишаваха в изискан реверанс и поклони, както и благородници, които сякаш искаха да кажат нещо, но долавяха аурата му и замълчаваха. Един от тези пауни сякаш щеше да пренебрегне здравата мисъл и да го заговори, но успя да си глътне езика и да направи сцена, докато му помагаха да го върне в устата си.
Вайл вече беше пред покоите си. Влезе през централният вход, прекрачи предверието, като по път забърса лулата си от един висок шкаф, отрупан с лични вещи, и навлезе в широката зала. От басейните се чуваше женски смях и плацикане. Беше забравил, нали Найт му спомена за този феномен, разиграващ се в покоите му...В студения басейн се къпеха три млади момичета от Тлеещите. Те забелязаха, че се беше приближил и ококориха големи дълбоки очи. Каквото и да бяха чули, и както и да се бяха престрашили, сега лице в лице с Принца на мрака, те се чувстваха като зайчета, заключени в бараката с гладна пантера.
- Хайде, излизайте. - каза, колкото можеше по-меко, Вайл. - Не сте направили нищо лошо. Невинни сте и трябва да си останете такива.
Водата беше изключително бистра и той можеше да види всички подробности на красивите им тела. Все пак, от учтивост, им обърна гръб.
Скоро остана сам. След като съблече черните си одежди и ги сгъна прилежно, се потопи в горещия басейн. Запали лулата си с помощта на кратък магически пламък и вдиша няколко пъти, докато се отпускаше в горещата вода.
"Кариен."
Винаги когато останеш сам го налягаха куп мрачни мисли. Беше им свикнал. Но това не означаваше, че харесва тази особеност на характера си.
Познаваше Бялата лейди още от тийн годините си. Родителите им ги бяха сгодили...Още помнеше когато я видя за първи път. Красиво, но изключително студено момиче, което градеше живота си на благочестивост и принципи. Имаше някаква химия между тях, но никаква тръпка...всичко щеше да е само задължение. И все той се готвеше за венчавката и се опитваше да я хареса повече, въпреки предупрежденията на малката му сестра Калина, която се промъкваше студените зимни вечери да се сгуши при него.
"- Никога не влагай енергия за такива като нея, братко." - казваше му тя. Той харесваше факта, че не го нарича 'бате', а се държи с някаква симфония от фамилиарност и официалност с него. - "Тя вижда само собствените си идеали. И дори да се впишеш в тях, ще се превърнеш само в едно доказателство, че е права и ще засилиш убежданията й. Ще бъдеш само един трофей."
Невидими игли от болка пронизаха сърцето му. Живият спомен отвори незараснала рана в него и му отне малко време да се стегне. После погледна нагоре към отворените остъклени зони на тавана, точно над басейните и вдиша от въздуха на този непознат свят. Долови мириса на черешов цвят и осъзна, че наистина е мъртъв, просто не го осъзнава.


Последната промяна е направена от Vlad на Нед 19 Дек - 22:15; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Aoi

Aoi


Брой мнения : 753
Join date : 06.11.2009

Данни на персонажа
Име: Аои
Жизнени точки:
Черната цитадела Left_bar_bleue1026/1026Черната цитадела Empty_bar_bleue  (1026/1026)

Черната цитадела Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Черната цитадела   Черната цитадела EmptyПет 17 Дек - 19:41

Стоеше пред вратите. Държеше Кваки под едната мишница, а под другата – хавлия. Чудеше се дали да влезе или не? Не беше съвсем сигурна до къде се разпъваше търпението на „Гошко“. Беше чула, че от онези тлеещи овце идват да се къпят тук, за да привлекат вниманието му. Розе-Ан, обаче, не искаше да привлича ничие внимание, но това бе необходимото зло. В противен случай нямаше да има възможността да се докопа до тези покои и да огледа какво има или какво няма вътре. Все пак за това беше дошла, нали така? Трябваше да идва честно, за да използва намалението, което тлеещите овце бяха създали за нея. Не чуваше никакви звуци от зад вратите, обаче. Може би нямаше нито една, може би нарочно пазеха тишина? Само Случайността знаеше тази работа.
Погледна Кваки и Кваки отвърна на погледа й.
- Луда ли съм?
Кваки не отговори, просто се размърда, за да се намести по-удобно под мишницата й и това й вдъхна някакъв пиянски кураж. Тя отвори вратите смело и за нейна най-голяма изненада – нямаше никого. Нещо не беше наред тук, но да речем, че каквото и да е станало – информацията не е достигнала до нея и тя продължава да идва на тези социални мероприятия. А и кой може да я е запомнил? Сигурно тук се къпеха стотици малки курви.
Ан се наведе и пусна Кваки на пода. Кваки тръгна навътре веднага – видял водата. Патиците обичаха водните басейни, но тя автоматично реши, че не иска да влиза в нито едно от двете места. Това беше огнище на всякакви гъбички, зарази, болести. Каквото и да било – тя не искаше да го хваща.
Прекрачи прага по Кваки и започна да се оглежда наоколо. Всичко беше толкова безвкусно, дори противно в очите й. Започна да се оглежда наоколо, но това не помагаше за подобрение на мнението й.
Кваки изпьлока в студения басейн и започна да се радва на водата – нагълта се веднага, филтрирайки човчицата си от всички мизерии в нея.
- Чудесно, само това сигурно няма в тази вода! – засмя се Ан. – Гледай да не хванеш някоя болест, Кваки!
Кваки й отвърна в жизнено изквакване преди да започне да се гмурка и да навирва задницата си нагоре. Ан го погледа известно време. Това винаги я забавляваше. После започна да се оглежда отново наоколо. Нищо. Най-скучното предверие (или както го наричаха там хората, които строяха такива неща в домовете си), което някога беше виждала. „Не, че съм виждала много, но пак.“, помисли си тя.
Отвори няколко чекмеджета, преструвайки се, че търси нещо – я сапун, я луфа, я на баба си хвърчилото. Съдържанията на шкафчетата беше именно такива неща. Скучни и непотребни. Обаче за сега, за днес, само толкова й стигаше куража.
Повъртя се още малко и клекна до басейна със студената вода – изключително бистра, но Кваки можеше скоро да я замъти сякаш е детска игра. Тя протегна ръце към него и патето се приближи. Хвана го извади от водата. Сложи го под мишницата си, както обикновено го носеше, награби и хавлията си – инвентар и си омете крушите. Щом тлеещите овце ги нямаше тук, следователно и тя трябваше да се разкара.

Розе-Ан лежеше в леглото и галеше Кваки, който спеше на корема й. Трябваше да се сприятели с някоя тлееща или друга курветина, за да има оправдание да ходи повече на онова място. Тя е просто компания на новата си приятелка. Би било достатъчно достоверно, нали? Или не?
В интерес на истината, тя се страхуваше от „Гошко“. Разправяха, че някога е бил откачено копеле, защо и сега да не беше така? Във всяка градска легенда си има своите истини, нали така? В една от последните книги, които бе чела, го разглеждаха от двете му страни – като човек и като владетел.
„Човекът Вайл не е изчерпан.“, гласеше един от абзаците до колкото си спомняше, „Той може да управлява още 100 години. Тук става въпрос за културата Вайл, която той налага и с която управлява. Тя отдавна е изчерпана, а нещо изчерпано не търпи развитие. Ние тъпчем на едно място от прекалено много време насам под неговото ръководство. В застой ме - икономически и военен. Застоя води до провал, а ние не искаме да бъдем една провалена империя, която някой чуждестранен владетел да прегази като свиня - ябълка. Трябва да отстояваме позиции, да се развиваме и да увеличаваме владенията си.“
- Вярно, че така му викаха! – засмя се Ан и Кваки я погледна сърдит, че го е събудила. – Извинявай, Кваки!
Може би такива текстове са били основоположникът на провалът му като император. В действителност Ан не й пукаше за историята му, нито за историята на каквото и да било. Хората и без това бяха глупави.
- Историята не е нищо друго освен отминали амбициозни желания на болни мозъци, застлана с телата на много добри, но мъртви мъже...
„Квак?“
- Ех, Кваки... Колкото по-скоро се махнем от това място, толкова по-добре.

Отново четеше на своето място в библиотеката като Кваки спеше в скута й. Две зализани педерастчета се бяха настанили срещу нея и водеха най-малоумните теми.
- Умиротворението е дипломатическата тактика на предлагане на отстъпки на агресорите в опит да се избегне или забави войната, - настояваше единият.
- Умиротворение е външна политическа тактика на предлагане на конкретни отстъпки с цел предотвратяване на война, - твърдеше другия пендел.
Ан въздъхна и затвори книгата си с трясък. Кваки надигна глава и започна да гледа лошо.
- Господа, - започна тя, - смея да твърдя, че и двамата казвате едно и също нещо, но с различни думи. Трябва ли да Ви смятам, в този случай, за слабоумни? Умиротворението, за което така разпалено говорите, но в действителност не разбирате, има потенциал да предотврати по-нататъшни конфликти, обаче х-агресорът рядко го прави. Агресорът не бива да бъде умиротворяван, а уязвен, драги ми господа, а най-добрия начин за това е разбирането. То трябва да бъде поднесено с мълчалива усмивка, предвещаващо тотално прекъсване на порочната верига, която насилието поражда. А сега, ако бъдете така любезни да мъкнете. Все пак това е библиотека, но подозирам, че – Ан кимна настрани към един доста заплашително изглеждащ индивид, който ги гледаше със строго лице, - този господин е на път да ви изхвърли като улични бълхарници от топла кръчма. Благодаря!
Ан се отпусна назад и се захвана отново с книгата си. Очакваше тези да реагират по някакъв начин, но това така и не дойде. Въпреки това беше готова да се бие до смърт. Кваки – също. Тъпаци!
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Черната цитадела Left_bar_bleue105/105Черната цитадела Empty_bar_bleue  (105/105)

Черната цитадела Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Черната цитадела   Черната цитадела EmptyНед 19 Дек - 22:01

III. Лимит

Вайл се излежаваше на мащабното легло, едвам завит с едно меко пухесто одеяло. Изкарваше бавни кръгчета дим от лулата си и гледаше във високия таван. Беше минал почти един Кар'Хаски ден и вечерта бавно, но неумолимо настъпваше. Той беше ударил една стабилна следобедна дрямка, все пак не се очакваше на хората от Шелтър да издържат 72 часа без сън, а после да прекарат следващите 72 часа в леглото. Може би след време, стотици години, обитателите от Шелтър щяха да еволюират, като животински видове, и да правят точно това. Как ли още щяха да се променят физиологичните им характеристики? Вайл направи още едно вълмо дим и остави лулата в кутията й, която беше домъкнал в спалнята. Отнякъде идваше студено течение и ходилата му вече бяха изтръпнали, но той не се притесняваше. Не беше боледувал никога през живота си, макар че един път за малко да настине. Това, че притежаваше свръх-човешки сили понякога изглеждаше страхотно в чужди очи, но винаги предвещаваше самотен живот, дори когато беше заобиколен от хора. В Шелтър не беше необичайно да се роди силно надарен индивид, но неговият случай беше по-различен. Силите му бяха по-особени, имаше страховит афинитет към стандартната и нестандартната магия, а понякога импулсивно използваше несрещани умения. И притежаваше изключителна издръжливост. По едно време плъзнаха слухове, че това се дължи на мистериозната жена, която баща му беше довел след една от експедициите си. Баща му беше известен с приключенския си характер и не случайно го наричаха Краля Скитник. Но веднъж се беше прибрал с изключително красива чернокоса жена с изумрудени очи и беше...уседнал. Някои се шегуваха, че е намерил това, което толкова дълго е търсил. После си беше направил наследници. Но жена му един ден мистериозно бе изчезнала, оставяйки го сам да се грижи за децата. Баща му никога не говореше за нея, даже сякаш не си я спомняше...което беше толкова тъжно. Вайл се опита да си спомни нещо, каквото и да е, за майка си...и не успя. Това малко го ядоса, явно феноменът важеше и за него. Обаче имаше едно нещо, характерно за него и каращо много личности да го ненавиждат. Той никога не се предаваше, когато си поставеше цел. И мразеше да го държат в неведение, или някой да има влияние над живота му или да му поставя прегради. За това сграбчи източника на магия в себе си и го изкриви под воля си, така че да му се подчинява и удари с все сила в невидимата стена, която блокираше съзнанието му за този конкретен спомен, който търсеше. Знаеше, че е там, чувстваше го в душата си, с онази убеденост, която съпътстваше всичките му правилни решения в живота. Стената не подаде. Но той продължи да увеличава натиска си срещу нея, макар да знаеше, че зад нея може да открие какво ли не. А и буквално можеше да загуби разума си и да полудее. Но с цялото си упорство, той продължаваше да удря и удря по нея, всеки път по силно. Скоро сякаш започна да чувства лимита на сила си, което до сега никога не се беше случвало.
"Няма лимит."
Тихи думи, идващи от мрачен, отдавна изоставен кът на съзнанието му. Произнесени с непознат, и все пак някак си близък глас. Вдъхнаха му увереност и той изтръгна човешката бариера, която сам си беше поставил. Енергията закипя в него с такава мощ, че тялото му получи няколко конвулсии, но той бързо погледна към стената на спомените си и разбра, че вече нямаше нужда да я пробива, виждаше отвъд нея и там една нежна жена го целуваше за лека нощ и му казваше, че всичко ще бъде наред. Беше съвсем малък, още не можеше да ходи, и това май беше първият му реален спомен. Друго нямаше, но го заля вълна от нежност и искра надежда. Майка му беше от Кар'Хас, вече беше убеден. Но това по своему беше...невъзможно. Никой никога не можеше да се измъкне от отвъдното. Всеки знаеше това, връщане назад няма. Изведнъж всичко помръкна пред очите му и той загуби съзнание. Беше използвал твърде много енергия.

Събуди се посред нощ с ужасно главоболие. Чувстваше тялото си отмаляло, а някъде на запад познато хладно сияние се опитваше да го смути.
"Проклетница." - помисли си той мрачно и се отмести до ръба на леглото. Изправи се и облече одеждите си. Въпреки усилията на Кариен, той се чувстваше...доволен. Първата позитивна емоция, която беше чувствал от много, много време насам. Всъщност първата позитивна емоция, която беше чувствал откакто загуби себе си на Олтара. Имаше фрагмент, късче спомен от майка си. И разбираше защо го наричат Аспект. Явно част от него беше родом от тук. Значи бе живял живота си отчасти като призрак по рождение. Странно колко иронично можеше да звучи това твърдение. Той разтегна тялото си и направи няколко физически упражнения, които не го поставяха в смешни пози. Трябваше да пази достойнство все пак, дори пред себе си. Сетне запали лулата и започна да се разхожда из покоите си. Нямаше никой. Навсякъде тишина и покой. Мислите му също не пропускаха бързо, а по-скоро монотонно и координирано анализираха информацията, с която се бе сдобил. Майка му, по някакъв начин, се беше проектирала в Шелтър, по начин, достатъчно физически, че да създаде поколение. Нима това бе възможно за един призрак от Отвъдното? Вайл се озова на балкона и вдиша внимателно от въздуха. Нямаше аромат на разцъфнало дърво този път, просто свеж от скорошния снеговалеж планински въздух. Цитаделата се бе озовала на билото на една висока планина, заобградена от гори. Наблизо имаше активен вулкан, откъде се снабдяваха с храна Тлеещите, които по някакъв начин омилостивяваха природната стихия да не се развихри. Залезът отдавна беше минал и сега грееше Луната, която беше по-малък вариант на тази от Шелтър, и множеството хайлеини, които заместваха звездите. Или може би бяха звезди, но всички казваха, че са душите на загубилите пътя си към Кар'Хас души и тези, които бяха умрели повторно  тук долу. Дали майка му не беше някоя от тези звезди в момента, която да гледа към сина си с разочарование? Или любов, говореше се, че майките винаги обичаха децата си, нали? В каквото и да се превърнали...и децата и майките. След малко той остави идеята да отшуми, не си падаше по тези емоции. Даже напротив, усещаше се по-студен и от обичайно и по-...силен. Не беше осъзнавал, че сам си е наложил лимити навремето. Не, всъщност сега си спомни...беше го направил в момента, в който беше изплувал от Тъмния океан, в страх, че ще унищожи всичко ценно в този живот, в изблик на неконтролируема магия. Е, сега чувстваше, че контролира положението.
"Няма лимит."
Той погледна нощното небе още веднъж, съжалявайки, че е пропуснал залеза и влезе отново вътре. Продължи да се шляе безцелно, чудейки се откъде да почне утре. Да направи бал? Угощение? Да убие Кариен и после да направи бал? А после да превземе трона на Кар'Хас? Всичко това му се струваше безсмислено...Знаеше, че щеше да последва кратък миг на триумф и после...какво? Пак в същото положение. Този пламък вътре го разяждаше...Нима трябваше да живее с него още безброй години? Караше го да търси нови и нови върхове, които да покори, нови хоризонти, към които да се отправи, нови и нови победи, но всичко това за какво? Какво стойностно печелеше накрая? Името му щеше да се прослави, историята щеше да го помни и да дава добър и лош пример от него. Но какво го интересуваше? Дори мисълта го смущаваше, не искаше да бъде пример за никой. Идваше му да тръгне на приключение някъде, сам, и да се наслади на това нещо, което мнозина прости хорица описваха като свобода и щастие.
"Няма лимит." - прошепна глас в съзнанието му и той кимна. Дълг го очакваше, както винаги. На това поне можеше да се оповава. Дълг към хората му, дълг към приятеля му, дълг към него самия. Може би щеше да открие това щастие, някой ден, но вече знаеше отговора на този въпрос. Чакаше го само още тъмнина и хлад. Той навлезе в широката зала с басейните. Все пак му трябваше цел...мисия в живота. Вайл приближи хладния басейн, седна на пода и прокара длан през водата. Ако майка му бе успяла да стигне до Шелтър от тук, значи и друг можеше да успее. А това неминуемо би означавало края на Горния свят.
"И неговото абсорбиране от долния." - допълни вътрешния му глас.
Този въпрос трябваше да се проучи. Не трябваше да има съединение на селенията. Това твърде много му напомняше на идеалите на Старите богове. Той продължаваше да размества водата с ръка и да прави малки вълнички. Бледата светлина продължаваше да струи от запад. Като лампа, която някой е забравил да изгаси. Изведнъж ръката му напипа нещо лъскаво и гладко и той го извади и примига под меката лунна светлина, която струеше от прозорците на тавана.
"Паче перо." - разпознаването накара вътрешния му глас да замълчи за малко. Беше изучавал писмо с подобно на времето. Какво ли правеше тук? Нима някоя патица бе долетяла от покрива и цопнала в басейна, малко да поплава преди отново да отлети? Това му се струваше крайно невероятно. За всеки случай щеше да си го запази за сувенир. Патиците носеха добър късмет.
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Aoi

Aoi


Брой мнения : 753
Join date : 06.11.2009

Данни на персонажа
Име: Аои
Жизнени точки:
Черната цитадела Left_bar_bleue1026/1026Черната цитадела Empty_bar_bleue  (1026/1026)

Черната цитадела Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Черната цитадела   Черната цитадела EmptyВто 21 Дек - 22:16

Розе-Ан седеше с кръстосани крака на покрива на склада и се взираше с присвити очи към хоризонта. Гледаше вратите и изсипващите се хора през тях. Искаше добре да огледа как се излиза и как се влиза, когато си обикновен гражданин. Затова идваше тук всеки ден.
Като цяло, „Гошко“ и това място бяха във война, както се подразбираше от клюките из коридорите и библиотеката. Безсмислена война с много празни приказки и никакви боеве, което я устройваше напълно. Това й оставаше, да се чуди как да бяха от град под обсада. Харесваше й да ходи, където си поиска.
Замисли се за това, което се искаше от нея и изскърца със зъби, стисна юмруци и лицето й се изкриви от яд пред собствената й безпомощност.... и скуката... и загубата на време. Беше готова дори да се моли на боговете „Гошко“ да си хване парцалките и да отиде на някое посещение, за да може да претършува покоите му, но боговете не слушат молитвите на хората.
Кваки кацна до нея и размърда опашка.
- Какво мислиш, Кваки? Да отидем ли да те изкъпем отново в онази пълна с прокази вода или ще е прекалено скоро?
Кваки не отговори и тя прецени, че ще е прекалено скоро. Първо, трябваше да разбере защо горещите курви ги нямаше предния път. Колкото и да ходеше из коридорите, да се срещаше с недорасли келеши, за да поддържа фасадата, че е тук, за да се омъжи, тя странеше от тези долни твари. Но, пък, като се замислиш – всички тук бяха долни твари.

Отново стоеше тук, но от вътре не се чуваше нищо. Явно на „Гошко“ му беше дошло до гуша от угасващи курви и ги беше изгонил. Да, обаче, коридорите не жужаха покрай тази новина следователно, нещата са се развили доста кротко.
Кваки стоеше до нея на земята и вече нямаше търпение да влиза. Поглеждаше я през десетина секунди защо не я отваряше вече. Ан почеса лицето си, макар да не я сърбеше. Какво трябваше да направи сега? Промоцията за безплатните й обеди вече беше изтекла. Трябваше ли да се спъне в него и да му падне в краката, за да я забележи? Не! Това определено нямаше как да стане. „Ще се спъна, ще падна в краката му. Ще ме спаси, нали е кавалер, на баба му в...“ тя тръсна глава. Беше си обещала, че няма да псува повече... е! Поне не така интензивно. „Ще започне да се среща с мен, ще трябва да спя с него в някакъв момент... бляк! Бляк!“, отново разтърси глава, „Стига глупости – не си толкова красива, Розе-Ан, да не говорим пък обаятелна. Ще паднеш в краката му и ще те прескочи, а и не си паднала толкова ниско, за да спиш с такива като него!“
Тя отвори смело вратата. Кваки се изстреля напред в прах и перушина.
- Мисля, че моментът е подходящ да направя нещо тъпо! – прошепна си тя и тръгна по Кваки.
Първо, тъпачките ги нямаше и единственото изящно същество, което се плацикаше във водата бе Кваки. Разбира се и единственият, който се радваше да е на това място отново.
Второ, беше спокойна, защото знаеше къде точно е „Гошко“. Беше с оня големия на някаква "аудиенция", така че имаше известно време да потършува още малко наоколо докато събираше кураж да продължи по-навътре.
Докато спокойно и лежерно разглеждаше съдържанието на чекмеджетата, отново, се замисли за дясната му ръка. Всичките около него бяха грозници, но този беше по-специален. Даваше вид на стар, видял стотици битки, щит - кълцан, рязан, дран и изкривен. Очите му бяха хитри и предпазливи. Определено беше гаден тип – не просто голям, но и опасен. Може би тежеше три пъти колкото нея, с дебел врат. Усещаше силата, която струи от него. Нищо чудно да може да я вдигне с една ръка, но това не я притесни особено. Докоснеше ли я, чакаше го изненада. О! И то каква изненада...
Намери същите безполезни боклуци в същите шкафове и нищо ново. За това сега се намираше пред другите врати, които се предполагаше, че водят към самото място.
Поседя известно време слушайки Кваки как цамбурка във водата и отстъпи крачка назад. Определено не й стигаше кураж, а и не знаеше какво ще завари вътре. Със сигурност някъде имаше страничен, таен вход, както си му е реда за всяко едно такова място. Как щеше да обясни чуй мъжки полов член търси?
И тогава решението беше взето.
Розе-Ан се завъртя на пети и тръгна към басейна, за да прибере Кваки. Извади го от водата, уви го с кърпата и закрачи към изхода. Планът беше следния – щеше да се сприятели с някоя квачка и щеше да я измами да влезе и да огледа вътре. После онази щеше да се хвали къде е била и ще заведе други приятелки и така, така Ан ще се озове и тя на вечеринката.
Всичко това звучеше в главата й невероятно, но и изключително тъпо. Никаква креативност. Трябваше „Гошко“ да отиде някъде, на баба си в... Ан тръсна глава.  Трябваше да се разкара за дълго, дори и да беше в пределите на цитаделата.
Ан се усмихна, когато се размина с един от ухажорите си в коридора, но не той бе причината за това. В главата й вече зрееше нещо различно, нещо, в което беше малко по-добра от останалите на това място, а именно – в тровенето на хора. Време беше малко педерасти да си отидат.

Беше един от онези моменти, които Розе-Ан обожаваше, а именно момента, в който звуците на добре свършената работа изпълваха ушите ти - нежното съскане на парата и бълбукането на завиращите съставки.
В края на кондензатора се появи перлена капка, разтегна се, откъсна се и падна беззвучно на дъното на колбата. Последваха още капки. Последната се задържа колебливо на гърлото и Ан внимателно разклати колбата, за да се стече при другите. Течността приличаше на нормална вода на дъното на чаша. Дори не беше достатъчна, за да навлажниш устните си. Тя стисна зъби, нежно разкачи дестилатора и го остави на подноса и разкачи останалите части.
Розе-Ан затапи колбата с коркова тапа и я вдигна към светлината. Слабата светлина превърна малкото количество течност в разтопени диаманти, но за нея това не изглеждаше особено впечатляващо. Няма цвят, мирис и вкус. Време беше за действие
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Черната цитадела Left_bar_bleue105/105Черната цитадела Empty_bar_bleue  (105/105)

Черната цитадела Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Черната цитадела   Черната цитадела EmptyПет 24 Дек - 18:47

IV. В навечерието на хаоса

Отново беше започнало да вали сняг. Снежинките се изсипваха по конусовидните шлемове на маршируващите войници, които навлизаха в пределите на Черната цитадела. Първо влязоха капитана и рицарите, с техните оръженосци, следвани от елитния контингент - 750 войника на конски гръб с тежки стоманени брони, чиито метални пластини стигаха до средата на бедрата. На гърдите им беше издълбана странна руна, оцветена в червено, която проблясваше на бледото зимно слънце, чиито лъчи, въпреки условията и снеговалежа, излъчваха мека топлина, стига човек да им обърнеше внимание. От кръста надолу елитните войници носеха дебели кожени гамаши с още пластини и предпазители на коленете, бедрата и ходилата, последните обути в масивни метални ботуши с тъп връх, за разлика от тези на рицарите, които бяха с остър. Конете им също бяха частично бронирани, но за разлика от тези на рицарите, не бяха покрити с изтъкани с благороднически герб чулове. След елитното отделение прииждаха редовните войници, които също носеха стоманени нагръдници с червената руна и именно техните шлемове бяха конусовидни. Те бяха оборудвани с по-малко броня от кръста надолу и изглеждаха по-подвижни. Маршируваха в спретнати редици и листовидните върхове на дългите им копия отразяваха слънчевата светлина. Бяха общо 4200 войника, част от тях в леки стоманени брони, а другите в тежки плетени с метални брънки, едните подвижни и ловки, другите - стабилна защитна стена, а по средата на колоната им, в защитеното ядро на армията, бяха позиционирани стрелците - 1300 мъже, 400 от които с дълги кленови лъкове, 700 с къси извити и 200 с тежки арбалети, като последните щяха да играят роля на кралска стража, наред с част от елитния контингент. Следваше ариергардът, отряд от 450 тежки мечоносци, които охраняваха продоволствията. Имаше още куп други групи, които включваха няколко ковача, знаменосци, полеви готвачи, скаути и дори един бард.
Вайл ги наблюдаваше замислено през един голям страничен прозорец в покоите си, която предоставяше страхотна гледка към главната порта и част от централния плац, където кастеланът му, Кераян, посрещаше официално наемниците. "Кървавите вълци", така се наричаха, и руната на герба им, според легендите, олицетворяваше кръвната клетва на отряд войници, да се бият до последна капка кръв и никога да не предават каузата си. В следствие лордът, който е бил водач на този отряд, бил предаден от господаря си и изоставен в битка. Той и хората му се борели часове наред в загубена кауза, докато накрая не останали едва малцина, които са успели да се измъкнат под лъчите на кърваво пълнолуние, с цената и жертвата на много от братята си по оръжие. Оцелелите бяха основали наемнически отряд с високи стандарти и с течение на времето бяха разширили редиците си, като приемаха само обещаващи индивиди. Бяха спечелили слава, но само сред другите наемни отряди из Кар'Хас. Аристокрацията на това селение беше чувала за тях само митове и легенди, които гласяха, че Кървавите вълци се появявали само под лъчите на червено новолуние, и заемали произволна страна в даден конфликт, обръщайки изцяло течението на битката в неочаквана посока, а после изчезвали мистериозно и отказвали всички предложения да станат редовна войска. Как Найт беше уредил тази не много голяма, но легендарна наемническа армия, да се присъедини под командването му? Това звучеше почти абсурдно, със сигурност имаше някаква грандиозна причина, но Найт твърдеше, че те самите са се свързали с него, след като са разбрали, че търси наемни мечове. Процесията вече приключваше, общо 6000 наемника, като в това число не се включваха рицарите и придружаващите люде. Беше си една малка армия, но съвсем недостатъчна, ако Кариен нападнеше със заблудените й, търсещи изкривено правосъдие, съюзници, които несъмнено беше открила. Но около Кървавите вълци се носеше слава, че са непоколебими ветерани, че пият човешка кръв и правят странни ритуали, които ги даряват с мистериозни сили. Той понечи да тръгне, но някакво движение привлече погледа му. Още една малка група хора минаваше през Главната порта. Носеха сиви роби, които бяха препасани с връзки през кръста. На главите си носеха качулки и лицата им бяха неоткроими, но Вайл усети магията, която струеше от тях.
"Магьосници...или жреци. Може би слуховете за бойни ритуали преди битка да не са само...слухове."  
На бойната магия в Кар'Хас се гледаше с недобро око. Смяташе се за нисше изкуство, което е полезно само за базови и битови нужди. Но все пак съществуваше. Цялата мистерия, която обгръщаше Кървавите вълци се стори интригуваща на лорда на Черната цитадела.

Няколко часа по-късно, Вайл се намираше в малката церемониална зала. Младият капитан на наемническата армия му отдаде чест по войнишки, игнорирайки традицията да се поклони, което впечатли приятно императора. Почувства се като вожд, а не като благородник.
- Представи се, войнико. - това май не излезе толкова официално, колкото му се искаше, но беше провокирано от усета му, а той много често се рееше по теченията на вътрешната си интуиция. Винаги съжаляваше, когато не й се довери. Винаги.
Младият мъж - висок и снажен, с дълга чуплива кестенява коса и тъмно-зелени, хладни очи отвърна:
- Името ми е Регуил, милорд. Аз и моите хора сме Ваш щит, ако ни приемете.
- Какво искате в замяна, Рагуил? - попита Вайл, за да изясни този въпрос.
Очите на Регуил не потрепнаха и не показаха признак на чувство, когато той отговори:
- Отмъщение и слава, милорд. Както и покрив над главите ни, храна за стомасите ни, и свобода от прякото Ви командване.
Вайл леко се усмихна. Този млад мъж, който едва ли имаше повече от 25 лета, му допадаше.
- С други думи, искате да запазите автономността си и да прилагате занаята си и уменията си за кауза, която има отправни точки с моята, но да не се водите мои хора.
- Нещо подобно, милорд.
Настъпи кратка тишина, в която лицето на Вайл бе добило разсеяно изражение. След малко той разкъса тишината, като попита:
- Приличам ли Ви на човек с кауза, Регуил?
Този път тънката и неразгадаема усмивка, която често смразяваше братята му по оръжие, се появи на лицето му:
- Извинявам се за дързостта, милорд, но мисля, че по този въпрос сме по-информирани от Вас.
Вайл запази спокойно изражение, макар очите му леко да се присвиха.
- Кажи ми тогава, каква е тя? - гласът му пак беше станал измамно спокоен.
Регуил усети как в залата стана по-хладно, буквално, а не в преносния смисъл и доби сериозно изражение:
- Задава се война, милорд. - каза той. После нещо мрачно покри лицето му, явно се бореше с вътрешни емоции. - Баща ми беше предаден от проклетия лорд, на който служеше и беше оставен да умре, с всичките си братя по оръжие, само за да задоволи глада на Белис, Аспекта на Страстта. Оцелелите от онова клане...се промениха. Посветени сме на каузата за възмездие срещу всички продажни аристократи и техните покровители - аспектите.
- Не разбирам. И аз съм...Аспект. - Вайл почти изплю последната дума.
Кераян кимна, атмосферата в стаята малко се беше оправила.
- Да, но сте и наполовина човек. Обикновено хората се възприемат като най-нисшия слой в това порочно общество на Кар'Хас. Служим като войници, обикновени пешки и слуги за всички нужди на управляващите. - изведнъж очите на Регуил проблеснаха с емоция, когато той продължи. - Просто същества, които биват предадени на Вечната смърт, сякаш живота им не струва и пукната пара. Управляват ни и ни угнетяват, използват жените ни за подмолните си страсти, все едно сме родени за това. И ни манипулират, използват ни за експериментите си. Нима това е покоя, който сме заслужили?
Лицето на Вайл се вцепени и леки тръпки полазиха страните му, което изопна чертите му придаде смразяващ вид. Очите му, които започнаха бледо да излъчват хладен блясък, бяха най-плашещи, ефект подсилен от цвета им. Последното изречение на Ригуал събуди в него спомените от мъченията, на които бе подложен.
- Трябва да има баланс в този свят. - рече вече по-спокойно капитана, отклонил поглед от императора. - И ние, като Вас, сме загубени и без конкретна цел. Но кръвта кипи във вените ни и песента й обсебва сънищата ни. Като треска и полъх, предвещаващ промяна. - Регуил замълча за миг, после продължи. - Жреците ни чуха зова на кръвта Ви, милорд, още когато бяха в затворите на Койлвойд. За това дойдохме при Вас, сега, в навечерието на Новата ера.
Вайл успя да пребори странното усещане, което го беше заляло преди миг, тази кръвожадност, която караше всяка частица от тялото му да резонира с първична енегия, а кръвта от лицето му да се изцежда бавно, оставяйки усета за хладна целеустременост.
- Разбирам, Регуил. Ще ми трябва малко време да се подготвя за хаоса, който предстои. - Вайл мина покрай младият капитан и допълни, преди да излезе от залата с нещо като позитивен нюанс в гласа си. - Радвам се, че сте тук.


Последната промяна е направена от Vlad на Пон 8 Яну - 22:08; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Aoi

Aoi


Брой мнения : 753
Join date : 06.11.2009

Данни на персонажа
Име: Аои
Жизнени точки:
Черната цитадела Left_bar_bleue1026/1026Черната цитадела Empty_bar_bleue  (1026/1026)

Черната цитадела Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Черната цитадела   Черната цитадела EmptyНед 26 Дек - 0:57

Ан се мръщеше през далекогледа си към войниците, които бавно се „внасяха“: 750 идиоти на конски гръб; 1300 тъпаци с лъкове и арбалети; 450 мечоносци и куп други групи смотаняци, които включваха няколко ковача, знаменосци, полеви готвачи, скаути и дори един бард, който особено я подразни.
- Историята е пълна с добри, но мъртви мъже... – промърмори тя.
Смъкна далекогледа, отпи от манерката и затвори очи срещу слънцето, което проблясваше. Пак вдигна далекогледа си към процесията. Фиксира го върху млад мъж, висок и снажен, с дълга чуплива кестенява коса и се намръщи още повече. Сбърчи нос и се изплю на земята.
- Знаеш ли, Кваки?
- Квак...
- Имам чувството, че скоро ще станем свидетели на кръвопролитие.

Ан наблюдаваше барда от една от терасите. Изглеждаше като човек, който не го свърташе на едно място. Обикаляше нагоре и надолу със скръстени на гърба ръце. Не беше точно бял, но кожата му бе загрубяха и не можеше да прецени точно какъв цвят има тя – нещо матово, но беше прекалено далеч – за сега. Главата му бе обръсната като на някой жрец или повелител на там, на каквото бяха повелители всички без коса. Това не й хареса, но коя бе тя да съди за стилистичните решения на хората? Като цяло беше странен, дребен мъж, с износени дрехи.

- Всеки път, когато заемаш нещо, трябва да го върнеш, - започна Ан, веднага щом застана до барда. – Винаги има рискове... – тя вдигна рамене разсеяно, - дори за истинския майстор. А ти... ти сигурно си заемал прекалено често, че сега да се мъкнеш подире такава банда разбойници.
Въпреки това че, буквално, се натресе при него, той грейна от щастие при видът й, покланяйки се демонстративно почти до земята.
- Аз съм Нарцисът, - почти напевно обяви той, - от великото бардско братство Кокичеви.
- Много добре, - усмихна му се Розе-Ан.
- Щастливец съм аз! Какъв невероятен щастливец! Най-тържествено заявявам, че никога досега в човешката ми история не съм срещал по-красива жена от вас! Вие сте изключително подходяща, за да ми бъдете муза! Обикалял сън много, безчетни пътеки -  от заснежените планини на югозапада до изпепелените от слънцето пясъци на далечния юг, в цялата вселена, наистина, не съм виждал по-красива жена от Вас!
На лицето му грейна самоволна усмивка. Мислено, със сигурност, се хвалеше сам за добрия избор на думи, но Розе-Ан не можеше да се съгласи с това. Това беше най-голямата простотия, която някога бе чувала. Дали минаваше пред другите „знатни дами“? Сигурно. В отчаяните си опити да получат внимание, хората си позволяваха лукса да вярват в тъпи неща, особено в тъпи думи.
- Аз, Нарцисът, съм в пълно неведение, обаче, какво прекрасно име може да носи изящна жена като Вас?
Той зачака отговор, но Ан реши да не проговаря. Просто стоеше срещу него с усмивка на лице и чакаше да изръси още стотина простотии, с които да може да го прецени по-правилно що за палячо е.
- А, значи искате да отгатна, така ли? Да, сериозна загадка е това. Да видим…
- Елена...
- Ах! Красивата Елена! – плесна с ръце Нарцисът. - Приказно място е тази цитадела, не мислите ли, прекрасна Елена? Наистина. Малко такива твърдини могат да й съперничат. Бритълбийн, може би, по-голям е, но е много прашен, но не може да се отрече, представлява по-красива гледка. За някои Шионглонг, с неговите планински склонове, е най-красивият град във Вселената. Била ли сте там, прекрасна Елена, виждала ли сте това величествено място?
- Не... – нещастно, но искрено отвърна Розе-Ан.
- Шионглонг по залез-слънце, видян от езерото! Повярвайте ми, виждал съм много забележителни гледки, но твърдя, че тази няма равна на себе си. Как само блести слънцето, по куполите на твърдината на великия аспект, по изящните дворци на търговците на подправки! Къде свършва огромното езеро и къде започва блестящият град? А! Шионглонг!
- Сега тук има търговия, - изведнъж каза тъжно тя, - при това мащабна. Търговци, лихвари, наемници, бардове и така нататък. Навсякъде са. Цяла армия. Сега и простолюдието може да забогатее, нали? А богатият обикновен човек има власт. Какъв е той сега?
- Ъ? – опули се Нарцисът от семейство Кокичеви.
- Няма значение, драги ми Нарцис. Изведнъж станах доста объркваща, нали? Не Ви заговорих, за да Ви объркам. Заговорих Ви, защото исках да разбера дали сте известен бард или нещо такова?
- Нима се съмнявате в това? – попита той и на лицето му се изписа ужас. - Нима е възможно да се съмнявате? Именно пеенето е сред най-важните от всичките ми невероятни таланти!
- В такъв случай... – тя се приближи крачка напред, - защо не ме поканите на вечеря и не ме запознаете с творчеството си?
- Точно това ще направя, прекрасна Елена! Ще вечеряш с нас! На масата на самия командир на Кървавите вълци! От първа ръка да чуеш мнение за моите невероятни творби и лирически гений...
- Прекрасно! – засмя се Розе-Ан. – Нямам търпение да чуя лирическия ти гений...

Трапезарията, в която този командир или за какъвто се имаше беше настанен, определено бе най-голямата зала, която Розе-Ан бе виждала до сега. Стените бяха от сив мрамор, нашарен с блещукащи черно-златни нишки. По тях се виеха лози, които се смесваха с растящия бръшлян из сенките. Величествено и магическо място, което тя просто не можеше да си представи, че е направено от онзи студен и безвкусен идиот. Това място сякаш бе построено за богове, за същества от необичаен калибър, притежаващи още по-необичайни таланти, за старата кръв.
Жалко, обаче, че събраните идиоти нямаха нищо общо. Жени с безвкусни тоалети – изтипосани, накурвени, окичени с фалшиви бижута, за да изглеждат по-млади, по-слаби или по-богати отколкото са в действителност. Най-тъжното в цялата история бе, че пред някои им се получаваше.
От друга страна, тези, които трябваше да се възхищават на изтипосаната, накурвена, окачена с фалшиви бижута курва бяха същите като тях. Мъже с жакети с дантела на яките и с малки богато украсени ками на коланите. Те поглеждаха съратниците си, които не изглеждаха като тях, с умерено презрение на нежните си лица. Уж едно, а разделението помежду им ги разяждаше както тумор разяжда месо.
Последва Нарцисът до масата на подиумът, където седеше с най-достойните гости и сияеше като звезда на нощното небе самото тъпо копеле командир. Бардът я настани точно до него.
Страшилището командващо смотаните вълци беше в действителност доста, доста хубаво копеле. Най-малкото – имаше две зелени очи и притеснително, притеснително красиво лице. Нито един белег. Интересно... Къде бяха белезите му от всички сражения, които е водил? Може би под високата яка, дългите ръкави и ръкавиците? Искаше ли да разбере или просто щеше да си представи, че са там, някъде.... по него.
- Регуил! – започна напевно Нарцисът, докато все още я настаняваше, за да сложи край на всички въпроси от сорта на „ко прави та‘а пача на моята маса?“ – Това е прекрасната Елена Розе-Ан Бренова! Внучка на самия лорд Мариъс Бренов! За нас е чест да е в нашата компания!
- Командир Регуил, - усмихна му се Ан, - колко точно песни знаете на Нарциса?
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Черната цитадела Left_bar_bleue105/105Черната цитадела Empty_bar_bleue  (105/105)

Черната цитадела Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Черната цитадела   Черната цитадела EmptyЧет 30 Дек - 0:14

V. Лунен лъч

Странно бе да си роден в Кар'Хас, но корените ти да са с произход от друг свят. Сякаш се раждаш чужденец и затворник, чийто истински роден дом е недостъпен за теб и за който си чувал само истории и слухове. Сякаш живееш в сън, от който никога няма да се отвориш очи в леглото си, макар Регуил често да сънуваше как се събужда в Шелтър, потен и увит в хладни чаршафи и вдишва болезнено чист и сладък кислород, който засища жадните му дробове. Макар много пъти да бе сънувал този един и същи сън, той всеки път му вярваше...вярваше, че се е събудил и всичко преживяно в Кар'Хас е било просто трескав сън. Но, уви, илюзията винаги се разпадаше и оставаше след себе си копнеж по нещо, което никога нямаше как да е истина. Той въздъхна и отпи от бокала, който съдържаше кърваво-червена напитка, характерна за Горния свят. За пръв път я вкусваше тази вечер и смееше да твърди, пред себе си, че тръпчивият вкус му харесва и резонира добре с организма и настроението му. Лордът на крепостта беше ангажирал Тлеещия народ да се научат да отглеждат...как се наричаше? Лози. И да произвеждат алкохолната напитка от тях. Това означаваше, че първите няколко реколти щяха да бъдат похабени, докато тлеещите научеха похватите. Но за щастие, замъкът идваше в комплект с голяма колекция от това пиво, незнайно как проектирана при призоваването му в Кар'Хас. Така че Регуил за първи път вкусваше плодовете от родния си дом, усещаше почвата, слънцето и ветровете на небцето си. Чувстваше се...добре. По-близо до Шелтър едва ли някога щеше да се озове. Хората му също се веселяха, но умерено. Всичките бяха калени в битка и малко веселие не можеше да притъпи изострената им до съвършенство бойна подготовка. А пък и не се знаеше кога цитаделата щеше да бъде нападната, но според Малкаел, ясновидецът, скоро се задаваше кръвопролитие. Регуил скучаеше. Нямаше търпение да влезе отново в сражение, единствено тогава се чувстваше наистина жив, когато бойната песен караше кръвта му да кипи. Той не беше безмозъчна машина за убиване, напротив, беше начетен и образован, тактик по природа и невероятен пълководец. По бойните полета беше известен като Сивия вълк, но братята му по оръжие го наричаха Белязания, като шега за това, че никога не беше получавал рана през живота си...дори от учителите му. Остриетата сякаш винаги минаваха на косъм от плътта му, стрелите се плъзваха по бронята му, магиите, отправени към него се разсейваха в пустошта. Той бе сигурен, че деня, в който получеше първата си рана, щеше да е последен за него, обаче. Винаги бе ходел по ръба на бръснача и знаеше, че може всеки един момент да се подхлъзне. Не се страхуваше от този момент, но също така не го й копнееше. Копнееше единствено за прекрасната, бледа луна, която сънуваше и чиито лъчи караха нощта да цъфти под хладната й милувка. Но тук, в Кар'Хас, луната често биваше озарена в пурпур, и тогава страстта му се събуждаше. Трябваше да пролее кръв и да задоволи жаждата си. Надяваше се лордът на Черната цитадела да не беше миролюбив и скучен, но онова изражение, което беше доловил на лицето му по-рано днес разсейваше всяко съмнение. Една тлееща девойка му досипа вино и го дари с невинен поглед. Беше хубава, но Регул гледаше да избягва женска компания от по-интимен вид. Имаше чувството, че половия акт е скверен и порочен, както и проява на слабост. А ако се окажеше с поколение, децата му щяха да се окажат затворници в Кар'Хас също като него. Мнозина, които бяха живели в Шелтър, преди да се озоват тук, твърдяха, че Кар'Хас предлага много повече възможности и е много по-красив и грандиозен, но Регуил не можеше, а и не искаше, да им обясни дълбокия копнеж, с който си лягаше всяка вечер. Но както и да е, помисли си той, сега се намираше в кътче от Шелтър, отскубнато и довлечено тук, в това селение. Очите му доловиха наперената походка на барда, който тъкмо беше влязъл в залата. Вече се чудеше кога ще дойде програмата за вечерта. Нарциса беше с тях почти от началото, малко след предателството на лорд Фай, който беше попаднал под влиянието на Белис, проклетницата, която беше проклела отряда им да попадат в бойна страст под всяко кърваво пълнолуние, а през другото време да се борят със сивото ежедневие. Жреците им отдавна се опитваха да извъртят тези условия с тяхна полза...донякъде с успех. "Може да контролира страстта ни, но не и свободната ни воля." Имаше само един начин да се освободят и то бе да надвият порива на емоциите си с по-силен такъв. Да открият "Вирът", да се потопят в него и да охладят страстите си за винаги. Само един от тях беше успявал, младо момче, което за жалост беше умряло по време на същата тази битка, в която бе спасило живота на Регуил. Всички новобранци бяха задължени да минат през ритуала на обвързването и не след дълго "страстта" се проявяваше в тях. Поради това събираха предимно емоционално-сринати личности, които нямаха какво повече да губят, но умеят да защитават това, което вече имат. А, Нарциса вече се беше приближил към подиума. С него ходеше красива млада жена. Русата й коса галеше голите й рамене и се спускаше надолу по нежната извивка на гърба й, докато отразяваше меката светлина в залата. Роклята й беше изискана, но не крещяща като на останалите благородни дами. Само изтъкваше красотата й. Но очите й бяха смущаващи, едното синьо, другото жълто. Не издаваха чувства, нито мисли, нито...нищо.
- Регуил! - рече напевно Нарциса, докато настаняваше красивата, мистериозна дама на почетно място до него. А после я представи. "Внучка на легендарния лорд Бренов, защитник на Лорион." - помисли си някак бавно Регуил, но мислите му бяха прекъснати, когато дамата го попита с усмивка колко песни знае на Нарциса.
- Двадесет и една. - отвърна той ловко първото число, което му дойде на ум. Стъписаното изражение на барда го накара леко да се усмихне.
- Регуил... - започна Нарциса. - Не знаех, че помните всяка една от тях.  
Певецът направи изискан поклон и размаха артистично помпозната си шапка.
- Мислех да посветя следващата на красотата и невинността на една девойка, която никога не е виждала широкия свят. - той се усмихна някак меланхолично, явно беше влязъл във "фаза". - И тъгата на едно момиче, което винаги е копняло да отлети от каменния затвор на ежедневието си.
Лейди Елена го гледаше с поглед, криещ хиляди тайни, но на Регуил му се стори, че наистина долавя нещо тъжно в нея. Това спечели неволна симпатия от негова страна и той рече:
- Кажете ми, лейди Елена, какво Ви призова в това мрачно място? Макар и отскоро тук, вече осъзнавам, че под слоя на обществото, което повечето от тези така наречени аристократи, с всички техни претенции за класа, образуват, се крие един изцяло отделен свят, в който участват малцината свободни от изкуствени скрупули души, които се стремят към нещо по-истинско и нестандартно, далече от оковите на самозаблудата. - той хвърли един поглед на празнуващите благородници и допълни някак тихо: - Странно е да срещна жена като Вас на такова място.
Думите му се сториха странно кухи, още в момента, в който ги изрече, но вече беше късно. Обикновено не се раздаваше философ, но нещо го беше провокирало и той се надяваше да запази хладнокръвие. "Страстта" се хранеше от объркване, както и от наред други фактори, като смущение и неувереност. Поради това, той запази хладнокръвие, когато отново отмести поглед към смущаващо атрактивната внучка на лорд Бренов.
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Aoi

Aoi


Брой мнения : 753
Join date : 06.11.2009

Данни на персонажа
Име: Аои
Жизнени точки:
Черната цитадела Left_bar_bleue1026/1026Черната цитадела Empty_bar_bleue  (1026/1026)

Черната цитадела Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Черната цитадела   Черната цитадела EmptyЧет 30 Дек - 20:56

Нарцисът, макар скромния си, монашески вид, беше типичен бард. Сякаш всички бяха завършили изгорялата академия в Тивокул – наперена походка пред публиката, дълги и безсмислени изречения имащи за цел да поласкаят този, към когото са отправени, еднакво некадърно дрънчете на лютня и разбира се, всички трябваше да имат претенциозна шапка с перо отгоре й, което да се поклаща лежерно при всяко движение на главата.
В моментът, в който бардът изчезна, за да скалъпи някоя лоша мелодия и елементарна рима за мистериозната, но тъжна девойка, Регуил веднага се обърна към нея и за философства. Честно казано, това малко изненада Ан, защото очакваше да е дървен философ, но не очакваше да започне да философства толкова скоро. Всички като него и подобните на него хора обичаха да слушат гласа си. Това бе неоспорим вселенски факт.
Ан кръстоса кара и се завъртя на столът към него. Положи лакътят си на масата и опусна глава в дланта си. Пресегна се и взе неговата чаша с вино, от която небрежно отпи, натъртвайки с това си действие, че никоя гаснеща мърша не я бе удостоила с честта да й налее.
След като отпи от чашата завъртя течността в нея и се загледа във въртежа.
- Гледайте я тази! – започна да мърмори тя саркастично. – Идва и сяда до него! На неговата маса?! Какво нахалство!? Какво безочие?! За коя се мисли?
Тя вдигна очи към Регуил и се усмихна на една страна, защото не можеше да спре да се чуди дали това ще й коства нещо, по някакъв начин... главата? Дали той щеше да й я отреже в последствие за нахалството, дали „Гошко“, когато го ограбеше или оня боклук Ове, какво значение имаше за нея щом краят беше един и същ?
- Всички мислят така, - вдигна изявително рамене тя, - за това нямам вино в чашата. Ако сега погледнете лошо наляво, гарантирам Ви, че малката лисица ще се насере, но това... не отговаря на въпроса Ви.
Тя се загледа за секунда в течността в чашата и я върна там, откъдето я бе взела. Отмести погледа си и го закова право в него.
- Кое ме е призовало на това място? На това място като тази зала, тази вечер или на това място като невероятната черна цитадела? Ще бъда откровена и за двете, а Вие го приемете както Ви е удобно. Тук съм, защото от мен се очаква да придобия нещо в свое владение, за да бъда освободена от разни обещания дадени преди да се родя. Откровена тъпотия е да обричаш децата си на дълг заради собственото си его. – тя въздъхна безпомощно.
Противен акорд накара всички да замлъкнат. Нарцисът засвири мелодия, която и три годишно дете можеше да измисли и започна да ангажира всички знатни дами и превъзходни господа в танци и нещо, което повече приличаше на селска вечеринка отколкото на изящно събитие. Ан не сдържа усмивката си, макар за кратко. Всички бяха толкова жалки, включително и тя.
Върна вниманието си към Регуил и се наведе към него със заговорническа усмивка на лице.
- Но в тази зала ме водите Вие. Наблюдавах как се вмъкнахте всички в цитаделата – 750 на конски гръб; 1300 мъже с лъкове и арбалети; 450 мечоносци и още толкова случайни единици включае знаменосци, полеви готвачи, скаути и разбира се – Нарцисът. После... После Ви видях Вас - самотен, тъжен и безкрупулен и се зачудих важи ли...
Ан не беше сигурна дали успя да нацели и едно нещо от това, което се криеше в Регуил, но изследвайки хората – всички, които имаха възможността започваха войни и убиваха без да им мигне окото, отчаяно опитващи се да запълнят някаква празнота в себе си – било то мъка по жена, самота, тъга, мъка по пари, някакви комплекси за малоценност засадени дълбоко още в ранно детство и като всички мъже в тази вселена – се обръщаха към насилие. Превъзходството по мощ, кръвожадността и тръпката от това да определят себе си като нещастни възбуждаше ли ги?
Така, както го виждаше, звездата на вечерта – Регуил, едва ли страдаше по жена. Красив, но с наченки на кух философ, много пари, военна мощ – всяка щеше да му се хвърли в краката и когато я настъпеше щеше да вика: „Благодаря!“. За липса на пари, както вече бе отбелязано - не можеше и да става на въпрос. Най-вероятно имаше нещо, с което му харесваше сам да се измъчва и това го подтикваше към насилие.
Трябваше ли, обаче, това да има някакво значение за нея? Трябваше ли да разгадае какво го измъчваше? Искаше ли да навлиза толкова на дълбоко и после да намери себе си в ситуация, от която отново трябваше да търси начин да избяга и да изпълнява малки задачки за бездарни хора?
Ан се наведе една идея по-близо, устните й вече почти докосваха ухото му. Сърцето й щеше да се пръсне – от страх, от вълнение, от възбуда от неизвестното. Защо си причиняваше това? Регуил, със сигурност, не беше по-безопасен от Вайл, но нещо в него й вдъхваше кураж за подобни действия.
- ... правилото, че колкото по-жесток е човекът, толкова по-трогателна трябва да е историята му. Каква ли е Вашата?
Ан стана хладнокръвно, и мислено похвали краката си, хвана чашата му отнасяйки с нея това, което бе сложила вътре и както бе дошла, така напусна залата без да се обръща назад.
Устата на Нарцисът описа буквата „о“ и той хукна подире й.

Незнайно как бе успяла да се отдалечи от залата достатъчно преди просто да се строполи на една пейка за отдих. Побиваше я студена пот. Краката й трепереха, колената й бяха омекнали. Какво туко що му бе казала и за какво, по Случайността?! Понякога не се разбираше! Заслужаваше да се подиграва сама на себе си! Каква е историята му?! Свети дева Панайот от Глакамоле! Ако можеше, щеше да започне да крещи! Сега?! Сега този какво очакваше?! Какво очакваше тя самата от себе си? Какво очакваше от него?! Да я потърси, за да й разкаже историята ли?! Ха! Изкикоти се. Трябваше да престане да чете приключенски романи! Даваха й лоши идеи! Много лоши идеи!
- Мамка му... – прошепна си тя и изля чашата в китката до пейката. Нямаше нужда от субстанции, които да замъглят преценката й, защото трезвата преценка вече не съществуваше за Розе-Ан! Обичаше да се има за по-умна от другите... ама само се имаше.
По коридорът зазвучаха забързани стъпи и дрънчене на лютня. Нарцисът. По дяволите, само той й трябваше, но не можеше да се изправи. Седнала щеше да го посрещне.
- Добре ли сте, прекрасна Елена?! – започна искрено разтревожен той клякайки до нея. - Да не би командирът да Ви нагруби!? Понякога може да бъде...
- Ни най-малко... – прекъсна го тя преди да й е разказал и какво е било на вкус майчиното му мляко. Главата я болеше от собствените й тъпотии, нямаше място за неговите там. – Той се държа чудесно. Очаквах да е... – усмихна се извинително, - по-сърдит.
- Аз – също. – засмя се Нарцисът. – Намусеното му лице е един от многото му невероятни таланти!
- Кажи ми за друг негов невероятен талант, Нарцис. Разбира се, различен от дрането на живо хора, въртенето на мечове, язденето и военните стратегии.
- Дойдохте за мен и моето невероятно творчество, а си паднахте по командира... – въздъхна Нарцисът и удари един тъжен акорд на лютнята. – Но и аз имам своите невероятни таланти! Държа още утре да Ви уверя в това! Един от невероятните ми таланти е да събирам хората, така че ще Ви помогна! И на Вас и на командира! Той има нужда от сгряване на бедната му душа... – Нарцисът се изправи, огледа я и се засмя с лек уклон към веселие, – ...така като Ви гледам, Вие – от... приключение.
Ан не отговори, просто се усмихна. Единственото, от което имаше нужда в този момент е някой, за който да се държи докато стигне до една дълга и отпускаща изпънатите нерви вана, пък било той да бъде и самия велик бард, за който никога никой не е чувал, от рода Кокичеви – Нарцисът.
- Преди мъж, аз съм бард, а преди бард, аз съм джентълмен! Позволете ми да Ви придружа до покоите Ви. – той й подаде ръка, за да й помогне да се изправи. - Един от невероятните таланти на командира, също така е да кара краката на красивите дами като Вас да омекват.
„Да! Омекват! От страх.“, помисли си тя.

Ан стоеше гола в леглото, притиснала коляно към гърдите си и чоплеше една коричка от нещо, което я беше захапало преди няколко дни. Гледаше намръщено в стените на покоите си. Напоследък ги чувстваше като вълчи капан, но трябваше да ги потърпи още неизвестно време.
Разсейваше се. Мислеше за тежестта на камъка, от който бяха изградени, за историята им и за това колко древен е в действителност само и само да не мисли за Регуил и да разиграва сценки в главата си за бъдещи неясни събития. И ето, че мислеше за зелените му очи.
Отпусна се назад в леглото и погали Кваки, който спеше между стената и възглавницата.
- Историята, Кваки, е пълна и с много добри, но мъртви жени...
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Черната цитадела Left_bar_bleue105/105Черната цитадела Empty_bar_bleue  (105/105)

Черната цитадела Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Черната цитадела   Черната цитадела EmptyВто 4 Яну - 17:00

VI. Пориви

Капитанът на Кървавите вълци изглеждаше странно умислен, но когато биваше заговорен, правеше контакт с очи и изглеждаше концентриран не по-малко от предишния ден. От когато бе минало доста време. Но празненството по случай съюза с наемниците, беше протекло доста часове. После хората на Регуил бяха отчасти настанени в казармите и крепостното градче, а по-знаменитите сред тях, включително рицарите и новата кралска стража, в самата Черна цитадела. Част от тежките мечоносци също бяха приети в двореца, за да служат като обучаващи новобранците от Тлеещите, които не бяха многоброен народ, но показваха завидна ловкост и талант в почти всичко, с което се заемеха. До колкото се знаеше, бяха един от местните народи на Кар'Хас, а не от заточените души, прииждащи от други селения. Денят бе слънчев и сравнително топъл за сезона, небето - чисто от облаци, а въздухът приятно свеж и ободряващ.
Регуил хвърли поглед към лорда на цитаделата, който стоеше до него и наблюдаваше тренировката на братята му по оръжие. Беше впечатляваща гледка, тъй като всички членове на Кървавите вълци бяха ветерани и много добри бойци, а някои от тях дори изключително надарени. Тези, които не показваха потенциал, често загиваха в битките и така се пресяваха само най-добрите. Тъжна, но реалистична тенденция. Лицето на лорда не излъчваше емоция, но очите му бяха хладни и ясни и проследяваха всяко движение на двамата бойци на тренировъчния терен. Когато младежите, двама от най-обещаващите новобранци в отряда, приключиха, те отдадоха чест на Регуил, а после, изненадващо и на Вайл, сетне се отправиха към заслона на казармите, като единият обясняваше нещо с енергични жестове, а другият се смееше. Това беше традиция сред воините на Регуил, винаги след тренировка, а дори и след битка, ловко гледаха да се разсеят с нещо, за да забравят бойната страст, с която бяха проклети. Лордът отмести поглед от тях и го закова в Регуил. Имаше нещо смущаващо в този човек. Не изглеждаше по-възрастен от капитана, но зад погледа му струеше сила, която едва ли някой смъртен можеше да контролира, без да загуби разума си в процеса. И все пак Вайл изглеждаше странно бодър и изпълнен с живот, поне тази сутрин.
- Впечатляващо. - рече той, тонът му бе гладък, без излишна емоция и само с лек, почти недоловим намек на интонация, която да затвърди думите му. После Вайл повдигна лице към дълбочината на бистрото небе за миг, вдиша леко, после се обърна пак към Регул, изражението му не се беше променило, когато допълни: - Предложението ти да отделиш част от хората си за Кралска стража е изключително щедро, предвид неутралния характер на принципите ви. Може би по-късно днес, с Найт ще имате възможност да изберете подходящи доброволци, но сега...мисля малко да се разходя.
И с тези думи бившият император на Шелтър се отправи към портала на казармите, а от там към Главната порта и разрастващото се крепостно градче пред нея. Нямаше охрана, но изглеждаше като човек, който може да се грижи сам за себе си.

- От тука, сър. - каза младото момиче, което ухаеше на наскоро разцъфнала фиданка, чиито цветове биваха галени от нежните, но произволни течения на капризен пролетен ветрец, и отвори двукрилата врата, по чиито остъклени страни бяха изрисувани разнообразни цветя от вечно загубения му дом. Пред тях се разкри красива градина, в която растяха част от тези растения, както и много други техни родственици.
- С нещо друго да Ви бъде полезна, сър? - попита кротко момичето, с нежна и искрена усмивка.
Регуил задържа поглед за миг върху нея, после учтиво я отпрати. Огледа обширната градина, която се намираше в дворцовия парк и пое по една произволна пътека. Въздухът беше изключително бистър и свеж днес, но той продължаваше да копнее за мириса на родния си свят, който долавяше почти всяка вечер в сънищата си. Не помнеше как се озоваваше в онова легло с дръпнат балдахин и с широко отворен прозорец, чиито бели пердета се веят от нощния бриз. Наблизо чуваше море или океан, а луната грееше право в него. Той ставаше и се приближаваше към прозореца, вдишваше от въздуха и след това се събуждаше. И всеки пореден път му се струваше като за първи. Събуждаше се като от кошмар, но имаше нещо там...сякаш падаше през някакъв тунел, малко преди да отвори очи в леглото си в Кар'Хас.
Стъпките му го отведоха до една беседка, която бе заета от двама лорда и една лейди, като двамата джентълмени заливаха дамата с комплименти, като си хвърляха от време на време по някой студен поглед. Преминаването му малко ги смути. Имаше нещо в стойката и движенията му, което излъчваше смъртна опасност за околните. Той не им обърна повече внимание и продължи. Не беше свикнал с това усещане, което оставяше в околните и просто го пренебрегваше. Рядко се срещаше някой, който да премине през невидимата бариера на недосегаемост и да се осмели да го заговори открито. Като лейди Елена, онази вечер. От тогава не можеше да спи спокойно и не можеше да си обясни защо. Кръвта му кипеше, но за щастие продължаваше да разсъждава трезво и мисълта му все още беше остра като резач. Но когато се сетеше за нея, нещо в него се свиваше и очите му добиваха замислен и леко разсеян вид. Тогава изглеждаше още по-страшен за приближените му и от обикновено. Сякаш ако нещо прекъснеше съжденията му, щеше да стане беля. Той примига объркано и му се стори, че за един кратък миг, отново видя как тя се приближава към него, преминава през невидимата бариера, която обикновено отблъсква дори остра стомана и магически атаки, и му прошепва нещо. Опита се да запази мига, да си представи ситуацията още по-ярко, но видението вече беше изчезнало. Беше просто като шепот. Като нейния шепот. Той се опита да запази хладнокръвие и осъзна, че пак се е заковал на място. Поседя няколко дълги мига, чудейки се какво точно става, после бавно продължи. Светът му се струваше малко по-сив и студен и от обичайното.

Часове по-късно, Марина, с тананикане, което някак си се връзваше с чуруликането на птичките, се разхождаше из алеите на градината и оглеждаше красивите растителни видове от Шелтър, които се оказа, че виреят и тук, в родния й дом. Тя харесваше новата си работа, харесваше старинния замък с всичките му красиви зали, приеми и други забавления. Харесваше мекото си легло и уютната стая, в която я бяха настанили, с прекрасен изглед към градината, за която отговаряше (наред с кръвните си сестри и братовчедки). В кръвната линия на семейството й бе имало велики ботаници, служещи в градините на много от най-влиятелните аристократи на Кар'Хас. Но сега тя служеше на инстински Аспект! Бузите й леко бяха поруменели от комбинацията от хладен въздух и момичешко вълнение. Макар тя малко да се страхуваше от въпросния Аспект, тъй като беше чувала какви ли не страшни истории за него, той беше спасил народа й и ги беше приел като свои. Дори беше назначил вторият й братовчед, Кераян, за свой кастелан.
Стъпките й неусетно я заведоха в сърцето на градината, където вирееха най-екзотичните, както и най-редките експонати. В процес на размисъл, човек можеше да измине неусетно толкова голямо разстояние...Изведнъж тя се закова на място, пребледня и изпищя...Там, пред нея, на почетно място, сред другите редки екземпляри, беше посадено най-рядкото цвете от Шелтър, Лунната роза, която се разлистваше само вечер под нощна светлина. В градината имаше само един екземпляр и беше най-красивото цвете, което Марина бе виждала, с бледите си, но изключително наситени цветове и прекрасния си аромат. Семпло на вид цвете, но когато човек го погледнеше изпитваше мир и хармония, а и се говореше, че притежава алхимически, а дори и магически свойства.
Някой най-безцеремонно я беше откъснал!

Час по-късно, на вратата на Розе-Ан, или лейди Елена, както я познаваха някои хора, се почука и един доста смутен бард стоеше отпред, с цвете в ръка, изпратено от таен ухажор, на който просто "дължеше услуга".
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Aoi

Aoi


Брой мнения : 753
Join date : 06.11.2009

Данни на персонажа
Име: Аои
Жизнени точки:
Черната цитадела Left_bar_bleue1026/1026Черната цитадела Empty_bar_bleue  (1026/1026)

Черната цитадела Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Черната цитадела   Черната цитадела EmptyВто 4 Яну - 22:24

„Почиваше“ си лежерно на една от терасите с кафе в ръка, отпусната на стола и гледаше как тлеещите педерасти биват обучавани в дълбоките тайни на истинската полева битка. „Гошко“ и командирът наблюдаваха процесът по обучение. Според Ан, обаче, нямаше никакъв смисъл от това да седиш и зяпаше как някой „навлиза“ в материала, но мъже като тях се чувстваха добре когато причиняват неудобство на другите.
- Мъчиш се да научиш нещо докато големите клечки те гледат как не те бива... – въздъхна тя.
Погледа ги още малко и благодари на Случайността, че целият учебен ритуал свърши и всички, включително и тези двамата се пръснаха. Дали беше сега моментът, в който трябваше да отиде и разгледа покоите на „Гошко“ от по-близо? Първо, трябваше да разбере той ли бе изгонил смотанячките от басейните му пълни с болести и зарази или оня големия смотаняк – дясната му ръка. Може би трябваше да зареже идеята да се сприятелява с лисици и просто да разбере коя поддържа чистотата в онази тъмница и да направи, така че да изчезне, за да заеме мястото й тя. Толкова много варианти и нито един не й допадаше. Просто не звучеше както трябва в главата й.

Беше направила жертва, със себе си най-вече и се бе заговорила с една тлееща омраза. Изключително тъпо създание. Почти не я разбираше какво говори – такъв страшен диалект, опазила я Случайността. Простовата душа радваща се на простовати неща. Ан не я хареса. Тя преценяваше съществото какво е по това, на което се смее. Тази не беше мал, ама изобщо и така и не разбра защо приятелките й са спрели да ходят. Тя нямало против, но след като те не искали не ходила и тя – о, чудо!
Розе-Ан взе завоя за покоите си. Кваки сигурно вече мечтаеше за купа грах и да се плицика в някой воден басейн. Трябваше да му обърне внимание и да му осигури поне купата с грах. За останалото беше достатъчно да му отвори прозорецът – той щеше да полети и да се пльокне в някой фонтан. Тогава видя Нарцисът, който кършеше пръсти (едва ли не) пред нейната врата. Харесваше го до някаква степен, ама това в този момент й се стори много дразнещо, особено как голата му глава бе лъсната до блясък.
- Намери ли това, моето търсиш, Нарцис? – попита го тя леко кисело с нацупени устни.
- О! Прелестна Елена! – напевно се възхити Нарцисът. – Видът Ви сгря бедната ми душа!
- Миличкият... – престорено тъжно му отговори тя.
- Това... –  сякаш се поколеба. - Това цвете е за Вас... Имате таен обожател! Колко вълнуващо!
Розе-Ан погледна цветето в ръката му и се намръщи, после се усмихна на Нарциса и го заобиколи. Рози! Не обичаше цветята или поне не и във ваза. Харесваше ги в градините, но като се замислеше – не харесваше и градините! Мразеше ги – пълни с дебели, грозни и мързеливи хора.
- Много си мил, Нарцис. Най-миличкият бард, когото някога съм срещала.
Тя отвори вратата и прекрачи прага. Обърна се и този път му се усмихна искрено.
- Благодаря, че си дошъл чак до тук, за да ми дадеш това... – тя сведе поглед към розата и се намръщи, - това цвете, но не мога да го приема. Върни го на човекът изпратил те тук. Предай му, че човек от неговия ранг не би трябвало да се чувства застрашен от нещо тъй безопасно като личното поднасяне на цвете. В тази Вселена има много по-страшни неща от една жена.
Тя изведнъж се наведе напред.
- А ако жените сме най-страшните, то ти си изтъкан от геройски кураж достоен не за една или две песни!
Неочаквано и супер бързо долепи устни до бузата му и хлопна вратата под носа му – оставяйки го да виси с увиснала брада пред покоите й.
Ан побърза и врътна ключа. От къде да го знае, да не вземе да е инструктиран да я предаде тази роза на всяка цена. Да е сигурна, че няма да прекрачи прага. Така щеше да може да се отпусне поне малко. Ами, ако когато излезеше той все още беше там? Щеше да й се наложи да го подмине като паметник на културата, ама от грозните.

Въздъхна и даде на Кваки грах. Пухкавата топка любов винаги се радваше на граха и вдигаше врява докато не го получи. Лапаше като не виждало. Това винаги забавляваше Ан.

След като пусна Кваки през прозореца Ан си взе вана и легна по хавлия на леглото. От кого можеше да бъде тази роза? Необикновено цвете, но кой имаше достатъчно големи топки да откъсне нещо толкова рядко или поне рядко за нея. Та тя дори не подозираше, че има такива на това място. После въздъхна. Нормално да не знаеше. Тя не обичаше да се мотае в градините. Като нищо да има цяла дузина от тях и да може да отидеш да си откъснеш когато си поискаш. Нямаше да се учуди в действителност.
- То на това място какво ли няма? – прошепна си тя. – Сигурно, ако отида в кухните и мляко от врабче мога да намеря...
И въпреки това й беше любопитно от кого може да е? Сигурно от онзи надут пуяк - Рон, който я канеше само на срещи и отчаяно се опитваше да в впечатли, за да може да се ожени за по-богата жена от него. Той ги беше видял да си говорят с Нарциса. Може да е пуяк и абсолютен тъпак, ама за чак такъв глупак не го имаше – да не може да сметне едно плюс едно.
Намръщи се. Въобще да не идва. Реши, че когато дойде да й донесе розата сам и да се изтъкне колко е голям, че се е сдобил с такова цвете, тя да го вземе и да му затвори вратата така, както я затвори под носа на Нарциса. Но този път без целувка по бузата! Този е противен, миризлив и толкова самовлюбен, че можеше да е безсмъртен... Може би трябваше да вземе розата, не да я връща. Така нямаше да го види, а тя щеше да направи няколко неща с нея. Какво да се прави?
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Черната цитадела Left_bar_bleue105/105Черната цитадела Empty_bar_bleue  (105/105)

Черната цитадела Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Черната цитадела   Черната цитадела EmptyПет 7 Яну - 17:31

VII. Изгрев

"В тази Вселена има много по-страшни неща от една жена." - помисли си мрачно Регуил, докато гледаше намръщено цветето, което стоеше в една сапфирена ваза. Това беше истина, но дори най-страшния му враг не би разколебал така сърцето му, като присъствието на една определена дама. А всичко бе започнало, явно единствено за него, по съвсем обикновен начин. Просто едно красиво момиче, което беше поканено на приема и беше седнало за кратко до него. Нищо необичайно, макар че рядко виждаше подобно екзотична красота, но ето сърцето му си знаеше неговото и препускаше бясно. Това беше опасно, дори много опасно. Ми ако скъсаше оковите на здрав разум, която Регул му беше поставил и тръгнеше да мисли то, вместо него? За това трябваше да му войдисва от време на време, иначе щеше да се разбунтува срещу него и щеше да го изобличи като студенокръвен тиранин, малко приличащ на владетеля на Черната цитадела. Не че Регуил имаше нещо против Вайл, тъй като си личеше, че е преминал през много и вече не обръща внимание на сърдечни трепети...ако въобще такова нещо съществуваше при него, което силно съмняваше младия капитан. Но Регул за първи път се сблъскваше с такова объркване, сърцето копнееше, а той не знаеше какво точно иска. Жените бяха опасни, обаче, в това вече беше сигурен. Можеха да разколебаят и най-свирепия воин. Той обмисляше възможността сам да занесе цветето, но първо щеше да изглежда като глупак, който прибързва и второ, предполагаше, че нещата нямаше да се развият добре за него и най-вече за този трепет, който изпитваше. Ако лейди Елена беше приела този дар, може би сърцето му щеше да се укроти малко, но той си признаваше, че е донякъде доволен, че тя бе отхвърлила Лунната роза. Вече го чувстваше като предизвикателство. Той поклати глава и се облегна на мекото кресло и отпусна ръце на облегалките му, впервайки поглед във високия таван. В какво се бе забъркал и как трябваше да постъпи сега за да не затъне по-дълбоко в този нов сюжет, който сърцето му диктуваше? Имаше нужда от помощ, от някой, който има опит в тези неща. Или пък не...трябваше да се докаже като достоен и сам да си реши проблемите, както правеше на бойното поле. "Търпение" - помисли си той, но изгаряше от нужда нещата да се раздвижат по някакъв начин и да утоли жаждата на новата си страст. Чувстваше се объркан, но и силно мотивиран, защото последната мисъл го накара да се замисли за проклятието, с което беше жигосан. Имаше чувството, че едното е свързано с другото и ако успее да задоволи силно егоистичните си сърдечни пориви, може би щеше да открие спасение от буйната ярост, която го завладяваше по време на битка. Или може би само си търсеше оправдания да отиде да потърси красивата щерка на лорд Бренов. Но какво можеше да й каже? "Харесвам Ви лейди Елена..." - щеше да започне за да привлече вниманието й. После щеше да продължи по възможно най-очаквания и изтъркан начин, несъмнено, като например: "...Още от първия момент, в който Ви видях, нещо ново и неконтролируемо в мен се събуди и разклати вътрешния ми свят..." После щеше да завърши с нещо още по-тъпо от сорта на: "Само Вие може да утолите жаждата, която терзае сърцето ми!".
Да.
Нямаше да има смисъл. Както на банкета, когато след като я заговори, се почувства глупаво. Тя въпреки това, обаче, не го отхвърли като поредния глупак, което му вдъхваше надежда...като на глупак. "Попита каква ли е историята ми..."
История, изкована в битка, след битка, след битка. История на огнена страст и кипяща кръв. История на непреклонен дух, който воюва, защото не знае нищо друго. Защото иначе щеше да бъде погълнат от втората страна на проклятието и щеше да загуби разума си. Поради това воюваха Кървавите вълци, защото ако не влезнеха в битка по време на кърваво пълнолуние, ги обземаше лудост, губеха разума си, губеха битката вътре в себе си, и се превръщаха в олигавени малоумници. В буквалния смисъл. За това препускаха стремглаво в битка и развилняваха бойната си страст, докато не усетеха, че студената почва под краката им се превръща в поле от въглени. Ако намереха себе си в битка, изпитваха реалистично видение, в което се потапят в езеро от стопен лед, което ги пречиства и им дарява бистрота за винаги. Имало бе слухове, че може да се открие въпросното езеро, не само в меле и борба на живот и смърт, но и в други емоции, достатъчно силни да вдигнат проклятието. Той никога не бе вярвал в това, защото през почивките между всяка битка, бе бил емоционално изцеден и околния свят му се струваше сив и безчувствен. Не веднъж се бе опитвал да усети нещо...каквото и да е, което да раздвижи кръвта му, но в същото време го беше страх, че това може да събуди чудовището в него, тъй като само да търсиш Страстта е обратното на това да намериш Езерото. Прокълнатият губеше контрол и се превръщаше в копнеещо за кръв чудовище...Да, дори външния му вид се променяше, но това е болезнена тема. Но виж, ако нещо друго успееше да събуди в теб...чувства, когато ти самия не ги търсиш...Това вече бе коренно различен въпрос, и си заслужаваше да се разучи.
Регуил помисли още малко, после все пак написа името си на листа и запечата писмото с печата си. Можеше да изпише още много неща, но реши, че това може би ще отговори, донякъде на въпроса й. Нямаше да й предаде писмото лично, разбира се, още не беше готов за втора среща лице в лице, но щеше тайно да го промуши под вратата й.

Зеленият покров хвърляше шарена сянка и караше кривата горска пътечка да прилича на шарен килим. Снегът бе спрял, но всичко наоколо бе заскрежено и замръзнало като на платно на даровит художник. Самотна фигура крачеше нагоре по хълма, Черната цитадела бе малко на заден план. Нямаше вятър, а тишината бе нарушавана единствено от крачките на мъжа и чуруликането на птичките, които явно се радваха на красивия ден, свежия въздух, слънцето и собствената си компания, което вдъхваше на човека приятното чувство за свобода. Един заек изскочи на пътя му, вдигна пухкави уши, погледна го, размърда муцунка и се гмурна в близките храсти. Вайл не знаеше какво точно търси тук, но бе имал нужда да се върне малко в дивото, далече от двореца и от не винаги приятната компания придворни, които напоследък бяха преборили чувството за първичен страх, който изпитваха около него, и бяха започнали да се стремят да привличат вниманието му. Да търсят компанията му и тем подобни. Почти като едно време, когато му беше дошло до гуша от тоя фарш, в който той трябваше да играе ролята на ерудиран владетел, който знае какво прави. Налагаше се да си спомня обучението от учителите си в младежките си години, но след Олтара, тъмнината беше погълнала почти всички спомени от тогава, макар че все още ги помнеше в костите си. Винаги се бе стремял да учи така, било то умения с меча, или дворцови маниери - просто да ги асимилира със съществото си, вместо да ги скатава в някой прашен скрин в съзнанието си, който после не може да открие лесно. Но понякога му идваше да гуша и тръгваше нанякъде, накъдето му скимне, забравил за всички задължения и дворцови интриги, и наслаждаващ се просто на свободата да си жив...Поне така си мислеше, но никога не откриваше въпросната свобода. Съзнанието му продължаваше да работи, неуморно, в градеж на планове, измисляне на маневри, подходи и методи, с които да елиминира враговете си, да помогне на хората си по такъв начин, че после, когато най-сетне погледне зад себе си да види залез, чиито кървави лъчи да олицетворят славното преминаване на една ера и нейния плавен преход в хладна нощ, чиито нежни въздушни течения отвяват пепелта от изтлелите по време ожесточената борба през предходния дълъг ден души. Подобни мисли неусетно го отведоха до билото на хълма и той се загледа в сивото небе и безметежните облаци, които го обсипваха. Осъзна какво го бе подтикнало да се изкачи на този хълм и да стане свидетел на тази гледка. Изглежда беше преследвал, на сляпо, неведома цел, която го бе довела до тук. Доста в далечината видя източника на тревожността си, която тлееше като хладен пламък и смущаваше сънищата му. Огромен замък от бял мрамор, през който минаваха сребърни жили, заобграден от високи стени от същия материал. Беше много далече на запад, но все пак видим за острото му зрение. Цялото здание излъчваше неприятната аура и сега, докато го гледаше, усети прилив на енергия. Беше се взрял в смъртния си враг, който го беше проследил чак от Шелтър, и вече имаше цел, която да притежава форма, а не просто да витае като неопределен хлад в съзнанието му. Време беше да се връща. Но преди това щеше да се отбие в някоя кръчма, инкогнито, и да пийне нещо, което малко да го стопли. Сиянието на Сребърните порти определено беше смразило кръвта му.
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Aoi

Aoi


Брой мнения : 753
Join date : 06.11.2009

Данни на персонажа
Име: Аои
Жизнени точки:
Черната цитадела Left_bar_bleue1026/1026Черната цитадела Empty_bar_bleue  (1026/1026)

Черната цитадела Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Черната цитадела   Черната цитадела EmptyПет 7 Яну - 21:18

Тъкмо беше нагласила косата си, когато Кваки започна да се бори с нещо на земята. Ан стана и видя някакво парче хартия. Наведе се и го взе, макар Кваки да протестираше и да подскочи няколко пъти в опит да го хване.
Намръщи му се. Още едно писмо, с още един претенциозен печат, в което й се обясняваха в любов и врели некипели. Много им харесваше да ги пъхат под вратата и да си мислят, че са открили топлата вода на романтиката. Тя просто го метна на кюпа върху останалите и въздъхна. Имаше намерение да прочете четирите, които вече беше акумулирала в откровен момент на скука или тъга, за да има какво да я развесели.
Тя се завъртя и грабна малко грах, давайки на Кваки да яде от ръката й. Беше лакомо същество, особено за грах. То беше единственото нещо, което тя обичаше искрено – в него нямаше интрига, нямаше предателство – само лакомия и пера. Много меки пера.

Пиеше кафе до един от огромните прозорци и гледаше как вали ситен сняг. Откровено казано вече й бе дошло до гуша от студ, киша и сняг. Искаше топло време, но не пременено да го прекарва под слънчевите лъчи. Мразеше слънцето. Обичаше топло време и звезди, да лежи някъде на високо, по-близо до тях, да гали Кваки и да слуша нощните звуци, да се наслаждава на нощното небе. Красива гледка. Не като сега – тренировки и кудкудякане. Някакви двама се перчеха един на друг като малки бойни петлета под зоркия поглед на командира си.
- Ъгх... – Ан сбърчи нос.
Командирът – бълшлив, макар и доста симпатичен, вълк предвождащ крастави кучета. Шайка простаци обичащи да се бият, докато някой не им натрие носа и после оле-мале.
- Прекрасна Елена!
Нарцисът кресна толкова силно, че Ан за малко да подскочи и да се олее с кафе. Искрена случайност беше това, че само трепна и не кресна. Този някъде щеше да си изкара боя и ако още един път й излезеше така, със сигурност щеше да го фрасне с най-близкото тежко нещо наоколо.
- Нарцис... – усмихна му се тя. – С приповдигнато настроение си, както обикновено.
- Настроението ми винаги се подобрява, в момента, в който Ви видя, прекрасна Елена. Вие сте моята муза, извор на дълбоко лирическо вдъхновение.
„Опазила ме Случайността.“
- Желаете ли да хапнете торта с мен? Честно казано, не трябва да се притеснявате от това да качите някой друг килограм. Опасявам се, че ще изчезнете, ако аз не се погрижа да се храните редовно.
Ан се засмя. Как се обърна разговорът за толкова колко слаба беше, изобщо?
- Така ли смяташ?
- Да! – плесна с ръце Нарциса. – Да преценявам кога една жена има нужда от нещо сладко в живота си е един от много ми невероятни таланти!
- Добре, нека хапнем по парче торта.

Седяха на една маса отдалечена от глъчката на останалите маси. Регуил, дразнещо хубав, ядеше мълчаливо, със строга физиономия опитвайки се да изглежда страшно (не му се получаваше) в другия край с хората си, а за разлика от него Нарциса, който грееше ярко (не само заради лъскавото теме), не млъкваше. Беше й интересно да слуша за местата, на които най-вероятно никога нямаше да отиде, а така също отвличаше погледа й от "него":
- ...в западна посока от Сикле се простира обширна равнина, открита затревена площ на стотици крачки разстояние. Пресичат я множество каменни пътища във всички посоки. Река Рива просича тази необятна равнина точно през средата. На изток е Масивния планински риф...
- Висок ли е?
- О, да! Невероятно висок! – жестикулираше с ръце. – Изключително висок и много, много опасен – високи зъбери, дълбоки клисури и отвесни скали, от които като погледнеш надолу, ти се завива свят. Говори се, че има безопасни проходи, но всичките карти на планините, ако въобще някога е имало такива, са отдавна унищожени от планинските народи. Мен, ако ме питаш, никога не е имало проходи. Нито един път, за стотиците преходи, които сме направили, не сме откривали нито един проход и нито един местен човек.
- Има ли място, на което не си бил?
- Муунгейт... – въздъхна театрално Нарцисът. – Не познавам никого, когото да ми е споменавал, че е бил там лично, физически и наистина.
Ан се намръщи. Погледна Нарциса с лека подозрителност и натъпка парче торта в устата си.
- Толкова ли е далеч?
- Не мисля, че съществува по-отдалечено място от това. Кокичеви пеят песни, че кулите му са толкова високи, че се издигат до самата бариера на Вселената, а братята от моето семейство са известни с… да кажем, склонност към преувеличаване...
Ан не сдържа смеха си. Само те ли имаха склонност към преувеличаване? Та самият Нарцис беше изтъкан от плът, кръв и преувеличаване. Тя реши да го позакача на друга тема.
- Нарцис, тъжна съм, - каза тя въздишайки и отпусна главата върху дланта си. - Така и не получих онази роза. Беше много красива, не мислиш ли? Толкова ли съм страшна?
Бардът ококори очи и чеенето му падна. За момент сякаш не можеше да вземе решение – да запее ли трябва, да подскача или просто да започне да жонглира чиниите, но Ан не му даде шанс за нито едно като продължи:
- Никой не смее да дойде лично да ми предложи каквото и да било. Пъхат само бележки под вратата ми, запечатани с помпозни и грозни печати, – тя се облегна назад и го погледна, - които дори не отварям. Защо си мислят, че трябва да познавам печатите им? А и какво ме интересува кой какво има да ми казва след като гордостта и страхът от отхвърляне му пречат да каже две думи. Какво пък толкова ще стане, ако кажа не? Ами, ако кажа да? От друга страна, тези, които идват да ми говорят и предлагат всичко на тепсия са меко казано откровени глупаци. – тя направи обхващаш жест с ръка. - В цялата тази грозна твърдина, ти си единствения човек, с когото си струва да се говори. Подозирам, че когато си тръгнете ще умра от скука, освен ако не съм си тръгнала и аз.

Времето прекарано с Нарциса, чието истинско име не било наистина така, а Сет. Прав беше да го смени. Сет барда не звучи напевно и определено бе не запомнящо се. За първи път от много време не искаше да плесне или поне не през цялото време, този с когото си говори. Но това теме...
Ан стана от леглото и погледна към купчинката писма. Тъпият таен обожател не беше събрал смелост да се върне и да й даде розата лично. Това много я натъжаваше. Щеше да й свърши чудесна работа. От нея можеше да излезе прекрасна отрова, с която определено щеше да забърка много проблеми на много хора и да отнесе тъпата черга на майната си. Сигурно щеше значително да ускори нещата.
Тя сграбчи купчинката и седна пред камината. Защо беше такава? Защо не й достигаше кураж за някакви елементарни неща, а за други - не й пукаше. Пример, страх я беше да огледа покоите на Вайл дори, когато знае, че той е на майната си Райна, но пък от Регуил не й пукаше, та чак му бе говорила на ухо. Единият не беше по-малко опасен от другия. Въздъхна. Искрено не се разбираше. Трябваше да се вземе в ръце и просто да издебне моментът отново и да иде да потършува малко там, да намаже някоя дръжка с нещо. Не непременно нещо фатално, просто нещо, което ще му вкара доста неудобства за известно време – да стане по-съмнителен, да обостри сетивата си, да се разсее и тя да действа спокойно. Сигурно щеше да насочи вниманието си първо към мистериозно появилите се нови лица – тъпите вълци, някой друг едър търговец. Ан беше сигурна, че макар и тук, той имаше една камара врагове и сигурно, ако натрупаше телата им едно върху друго щяха да стигнат височината на онзи риф, за който говореше Сет.
Ан се засмя. Сет. Беше дори по-тъпо от Нарциса. Ама техните наистина не му бяха дали шанс в живота с това смотано име.
Тя изтегли едно от писмата на произволен принцип и го хвърли в огъня. Загледа се как пламъците го обхващат и печатът започва да се топи и бълбука. За едно беше права – какво я интересуваха какво имат да кажат на хартия хора, които са на същото място, което и тя; хора на една ръка разстояние. Хвърли друго. Хора, които нямаха значение за нея и не даваха пет пари за друго освен за това колко по-богати щяха да станат след като я спечелят.
- Определено след това щеше да ги очаква най-големия обрат в живота им – засмя се тя и метна всички писма в огъня. – Педерасти...
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Черната цитадела Left_bar_bleue105/105Черната цитадела Empty_bar_bleue  (105/105)

Черната цитадела Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Черната цитадела   Черната цитадела EmptyПон 10 Яну - 23:59

VIII. "Ветровете на забравата"

- Милорд. - отдадоха му чест двамата воини пред централния вход към покоите му. Високи, здрави мъже, и двамата млади. Единият си беше пуснал брада, другият бе гладко избръснат. Изглеждаха доста официално в табардите си в морско-синьо, черно и червено. Свирепи мъже, въоръжени с дълги мечове, спускащи се от лявата страна на бедрата и тежки арбалети, прикачени на широките им рамене. Ветерани, поне от десет битки, до колкото можеше да прецени Вайл на пръв поглед по лежерните им стойки, които криеха смъртоносни рефлекси под повърхността. Фейс-контрол пред солариума. Това вещаеше нещо добро, напоследък имаше чувството, че личните му покои се бяха превърнали в бардак и всеки можеше да си влезе когато му скимне. Как изобщо се осмеляваха? Да, знаеше се, че негова характерна черта е да възприема натрапници и чудаци като гости, но това произтичаше от факта, че не чувства заплаха от никой и може да си позволи малко своеволие. И все пак, той трябваше да признае, поне пред себе си, че на всички им липсваше нужното уважение...да не говорим за култура. Колко ли самотничета беше приютявал в Шелтър? Какво му предлагаха те? Илюзията, че го приемат такъв - какъвто е. Само Найт го разбираше. И само на него имаше доверие.
- Представете се. и докладвайте. - каза Вайл с тих, неофициален тон.
- Матеа Скарт, милорд. -  каза мъжът от ляво. - Имахте четири посетителя, които изглежда имаха неотложни въпроси, които искаха да обсъдят с Вас. Трима от тях са посланици от благороднически домове из Кар'Хас, последният - бивш Ваш васал от Шелтър, според думите му.
- Клент Йоск, милорд. - рече този от дясно. - И три дами, две от които Ви търсеха по политически въпроси, тъй като сте Висш лорд, а една май се се опитваше да открие друг вид...благоволение, сър.
Вайл се намръщи. Ставаха все по-нагли. Но какво се оплакваше, беше свикнал на подобна обстановка. Само че беше пийнал повечко и нямаше желание да потъва в дворцови интриги точно сега. Колко приятно си беше прекарал в "Синята спатия"...Бързо разбраха кой е, разбира се, външният вид издаваше. Но след първият един час в смутено суетене около него, персонала и клиентелата разбраха намерението му просто да се наслади на малко разнообразие и го приветстваха с един тост, след което рискуваха да продължат с обичайната си програма. Времето, което беше прекарал там беше някак приказно. Все едно беше просто наблюдател, който не присъства там тялом. Просто призрак, който сънува.
- И сър Найт, милорд. На него предоставихме достъп. - допълни Матеа.
- Добре сте направили.
Вайл влезе в покоите и остави двамата стражи да стоят на пост. Намери Найт във всекидневната, която беше огромна по мащаби стая и неведнъж в нея се бяха състояли коктейли, които в следствие бяха прераствали в оргии. Странно, така и не си спомняше да беше участвал в някоя. Момичетата от харема му удовлетворяваха всяка негова плътска нужда, но винаги избираше само една за нощта. Бяха събрани от къде ли не, но всички бяха изключително образовани и авторитетни млади жени, много от които сами бяха пожелали неофициално да се "венчаят" за него. Разбира се, той беше приел само тези, които събуждаха желание в него. Уважаваше всяка една от тях, но нямаше фаворитки. Сега сигурно всички бяха мъртви. Дали някоя от тях се беше озовала в Кар'Хас?
- А, изглеждаш добре, приятелю. - рече Найт, когато Вайл седна срещу него на огромния мек диван и се отпусна в въздишка назад, главата му изпъната назад за един кратък миг. - Какво ще кажеш за новата Кралска стража?
- Изглеждат стабилни. - рече императорът, примига няколко пъти бързо да се освести и се изправи в седнало положение. - Видях Сребърните порти.
Найт доби сериозно изражение.
- Значи скоро се очертава безсмислена, но кървава битка.
- Понякога проблема просто трябва да се изкорени. - рече Вайл студено и посегна към гарафата с вино. Напълни двете чаши и отпи от своята. Приятен вкус и приятно замайване, но проклетият хлад в черепа му не го оставяше на мира. - Честно казано нямам търпение.
Найт помълча малко, после, без да посяга към чашата си рече:
- Мисля, че си загубил форма, приятелю. Станал си леконравен и отпуснат, разчиташ твърде много на силата си.
Вайл го зяпна безмълвно, но приятеля му издържа на свирепия поглед и продължи невъзмутимо:
- Преди не беше така. Не отделяше време за плануване на утрешния ден. Чакаше съдбата да се изправи срещу теб всяко утро и я покоряваше с непоклатим дух и воля. Мразеше машинациите. Обичаше кръвта и сражението и нямаше търпение да се гмурнеш в дълбините му. Сега...сега си само приказки и философстване. Нима остаря, въпреки външния си вид? Ако трябва ще ти намеря бавачка сред Кървавите вълци.
Вайл не каза нищо, но думите на приятеля му го удариха като чук и изведнъж се почувства много трезв. Май наистина беше започнал да се оплита в мислите си напоследък. Беше в застой. А застоят унищожаваше и най-енигматичната личност. Почувства жажда. Жажда отново да излезе на бойното поле и да срещне врага си лице в лице. Осъзна, че до момента леко се беше опасявал от подобна среща...Беше се чувствал разколебан и неуверен. Сякаш цялото бреме на предишните му грехове беше започнало да натежава на раменете му и новата надежда, която бе изпитвал напоследък бе притисната и обречена...Сега осъзнаваше, че връщане назад няма. Трябваше да се изправи срещу демоните си и да ги победи. Но се беше превърнал в нов човек, разсеян, леконравен и добронамерен, сега, след като се беше отървал от тъмнината на Старите богове и беше прочистил дълбините от натиска им. Но този нов човек не знаеше как да постъпи, когато призраците от миналото му го погнеха пак. Нямаше я свирепата и необуздана енергия, която го завладяваше в миналото. Нямаше ги дори стилът и авторитета, с които бе свикнал да всява уважение дори в най-върлите си врагове. Беше намерил ново начало, но всъщност се бе борил със стари навици, в опита си да открие някаква стойност, за която да се хване, от предишното си аз. Но то бе изгубено, когато бе умрял...А, тук, долу, се беше оказал просто една личност, която не може да събере късчетата от себе си. Думите на приятеля му го изкараха от унеса, обаче, и той разбра, че трябва да загърби себе си и да погледне смело към безкрайните възможности, които му предлагаше това селение. Да се наслади на новите предизвикателства и да обърне представите на всички негови врагове. Но първо щеше да се отбие до старата кула. Там, където в миналото се изправяше срещу демоните си и се бореше да запази разсъдъка си. Подтикът да разучи новите си сили, събудили се в него едва наскоро, беше неистов. Тънка усмивка се беше появила на устните му, която обаче не криеше веселост. Време беше да отговори на предизвикателството на Бялата лейди.

Регуил гледаше намръщено Нарциса, който, от своя страна, изглеждаше непукистично весел, докато обясняваше на двама млади лорда, които искаха да научат фехтовка под ръководството на сър Йорин, един от най-доверените мъже на капитана, как слънцето огрява само смелите души, които биха се врекли на Братството. Регуил изчака неприятно дългата ситуация (а когато красноречието на Нарциса беше включено, тя несъмнено се проточваше) да свърши и се приближи към спътника си.
- А, капитане! С какво мога да съм ви от полза? - изведнъж лицето на Нарциса доби загадъчен вид, което много подразни Регуил. - Съжалявам за несподелената Ви нова страст, но Ви гарантирам, че нещата едва ли щяха да се развият така, ако бяхте предприели по-директен подход.
- Късно е, Нарцис. Тя дори не отговори на писмото ми.
- Писмо? Но, но...
- Няма значение. - прекъсна го ледено капитана и видя как ченето му увисна, докато се опитваше да му обясни нещо жизнено-важно. - И без това беше обречено. Всичките ми опити за дворцов маниер се провалят. Накрая ще си хвана някоя селянка от тлеещите и тя ще задоволи нуждите ми.
"Което никога няма да стане." - помисли си той хладно, чувстваше се в отвратително настроение, че не може да притежава обекта на копнежа си. Хаосът от странни чувства, които кипяха в него го правеше изключително раздразнителен и студен към братята му по оръжие и май всеки вече знаеше, че е намесена жена. Личеше си по непроницаемата маска на лицето му, по стегната му походка и по сенките под очите. Но живецът още не го беше напуснал, макар хлада в очите му да се беше превърнал в лед напоследък.
- Идва театър, разбра ли? - попита той в опит да отклони мислите си от внучката на лорд Бренов. Нарцисът се обърка, определено искаше да му каже нещо важно, но нямаше възможност. - Някакво представление. Трупа. "Танцуващите по въглени". Имат шут.
"Какъвто се чувствам аз в момента. Не трябваше да се доверявам на тъпите пориви на сърцето си."
- Шут? - Нарциса изглеждаше развълнуван. - Истински дворцов шут?
- Да. Бил много добър. Ще изнасят представление в балната зала довечера. Очертава се шумна вечер.
"Дали ще имам възможността да поговоря пак с нея?" - неволна мисъл, при която той стисна зъби. Нима не си беше научил урока? Наемните мечове нямаха шанс за романтична връзка със Синята кръв. Може би трябваше да се държи малко по-уважително с нея? Не. Беше пропуснал шанса си, каквото-такова. А и щом не беше отговорила на писмото му, значи всъщност беше приела историята му като брътвежите на поредния глупак. Може би назряващата битка щеше да отмие срама с порой от кръв.
- Уредих с кастелана да представиш любимата си песен като част от програмата, в края на вечерта. - допълни Регул малко по-спокойно. Нямаше нужда да се държи зле с приятелите си, само защото се чувстваше като нещастник.
- "Ветровете на забравата"? - Нарцисът изглеждаше надъхан. Явно вече беше приел шутът като конкуренция. - Мисля, че се връзва с аспекта на домакина.
"Надявам се ветровете да отвеят и моите подтици и да донесат покоя на забравата." - помисли си някак мрачно Регуил.
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Aoi

Aoi


Брой мнения : 753
Join date : 06.11.2009

Данни на персонажа
Име: Аои
Жизнени точки:
Черната цитадела Left_bar_bleue1026/1026Черната цитадела Empty_bar_bleue  (1026/1026)

Черната цитадела Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Черната цитадела   Черната цитадела EmptyВто 11 Яну - 22:04

Розе-Ан стоеше до един от прозорците и се мръщеше на тъпаците, които влизаха. Цирк? Шутовска история. Всички смотанячки жужаха наоколо развълнувани, нямаха търпение да видят там, каквото имаше за гледане. Розе-Ан, обаче, не беше идиот или поне не в повечето случаи. Да допуснеш такова нещо вътре беше откровено казано олигофрения. Кой пуска зад стените си тъпаци от този калибър когато е пред война? В противен случай за какво му бяха Регуил и сдружение „краставите кучета“? Само, за да е честно щеше да предположи, че може би те са помислили и влизането на тези идиоти е с цел, но познавайки мъжете – помислили са, ама друг път. Такива като тези двамата идиоти и големия грозен не мислеха. Те разчитаха на собствената си сила, в която вярваха до безкрайност, че е номер едно, докато не се появеше някой по-млад, по-пъргав, по-зъл и определено по-находчив от тях. Искрено се надяваше да не е тук, когато това се случи, а да си е обрала крушите.
Тя се засмя.
- Надарени със светкавичен ум, - измърмори на себе си, – проблясва за миг и изчезва за дълго.
До някъде, обаче, беше добре. Сега можеше да претършува онази дупка, да вземе каквото й трябва и веднага да го лепнат на идиотите, ако щеш и на шута. Само, че точно шутът я притесняваше най-много, а дори още не го беше виждала. Шутовете бяха особен тип хора, които имаха безгранично спокойствие и находчивост. Все пак хора като тях цял живот им се налагаше да пазят спокойствие обкръжени от мъже, които не знаят какво е милост. Това нямаше да свърши добре.
- Прекрасна Елена!
Ан вече бе претръпнала от шока съпровождаш спонтанните появи на Нарциса. Тя се обърна и устата й прие формата на буквата „о“. От старите вехти дрехи на Нарциса нямаше и следа. Днес той бе добре облечен, с изпънати като струна дрехи, без нито една гънка. Грееше особено, защото със сигурност бе замислил нещо подло. Дори ботушите му бяха нови.
- Нарцис! – поздрави го тя. – Виждам, че голямото куче най-после е решил да ти плати за невероятните песни, които пишеш за него и славата, които му носят те! Да не повярва човек! Нещо да му се откъсне от леденото сърце (както се пееше в една лирична балада). Това нови ботуши ли са?
Нарцисът поласкан, че новата му визия е направила впечатление, се понесе напред с пружиниращо-наперена походка.
- Нови са! – потвърди той. – И смея да твърдя, че ми стоят много добре, но това няма значение! Едни ботуши не може да бъдат по-важни от многобройните ми таланти! Дошъл съм да Ви поканя най-тържествено и най-официално на тазвечерното събитие. Този шут е смотаняк и аз смятам да му натрия носа!
- Познаваш ли го?
- Разбира се, че не! Да дружа с шутове е под достойнството ми!
„И този беше един път...“
- Хайде прекрасна Елена, нека да се разходим! Имам нужда да ги разтъпча!
Както обикновено Нарцисът не спираше да говори за многото си невероятни таланти и за местата, на които е бил. В крайна сметка, Ан отбеляза на ум, че те в действителност не са били толкова много. Определено слушаше за поне три от тях за пореден път, просто разказани с други думи. До колкото можеше да прецени, беше обиколил измерението, но не и чак толкова обширно колкото се изкарваше.
Подминаха покоите на „Гошко“. Двама, на стража, се караха с три парцала и не ги допускаха да прекосят прага. Значи Вайл има охрана? Ха! Ти да видиш как се развиват нещата. Кой да предположи?
Нарцисът, разбира се, верен на себе си, скочи да защитава дамите, обяснявайки на двамата мъже, че те не трябва да се държат така грубо с представителите на нежния пол. Жените, по принцип, били достатъчно интелигентни, за да разберат, че не трябва да влизат там след като им се казва да не го правят. Розе-Ан за малко да избухне в смях, но някак си успя да подтисне този порив.
Глъчката свърши и Нарциса се върна при нея. Двамата продължиха по пътя си.
- Добри момчета са, - започна той, - познавам ги от малки. Честни и трудолюбиви.
- Честни?
- Да. Чест и морал! Много добра дисциплина имат. Лоялни до гроб. – захвалваше ги той.
Ан се почеса по бузата само, за да не започне да се смее.
- Нарцис, кажи ми нещо...
- Да?
- Краставите бълхарници сте...
- Кървавите вълци. – поправи я той, а тя се спря и го погледна само и единствено, за да бъде сигурна, че ще я види как ще завърти очи.
Ан въздъхна.
- Така да бъде. Кървавите вълци...
- Да бъде така? – вдигна вежди Нарциса. – Та това ни е името! Така ни позн...
- Няма значение за мен, - прекъсна го тя, - ако щете да се наречете и Девствените Светци, ако ме разбираш...
Нарцисът беше готов да спори до смърт и да защитава „святото“ име, но хумористичната нотка надделя и той се усмихна.
- Та, вие сте наемници, нали така?
Нарцисът кимна.
- Това не означава ли, че някой ви наема, за да направите това, за каквото ви е наел?
Нарцисът кимна.
- Тогава, драги ми Сет, за каква лоялност, дисциплина и честност ми говориш?
- Те са лоялни към отряда.
- Те са лоялни към отряда? Добре! – Ан плесна с ръце. – Отряда към кого е лоялен?
- Регуил. Имаме си правила!
- Правилата са за децата, Сет. – поклати глава тя. - А Регуил към кого е лоялен?
- Към този когото го е наел.
- Грешен отговор. – щракна тя с пръсти. - Лоялността е похвално качество, Сет. Възхитено! Но лоялността трябва да е двупосочен път. Лоялността към някого, с когото не споделяте едни и същи идеи е глупост. По-лошо. Страхливост. По-лошо. Нелоялност! Истината, обаче, Сет, е че вие мъжете обичате да плямпате за лоялност, морал, и доблест докато не се намерите заклещени от към губещата страна... – тя се завъртя на пети, - и изведнъж бръщолевенето ви потъва в мълчание. Какво стана с големите ви приказки? Ето защо Регуил е лоялен към себе си и от части към вас, при наличие на здрав разум. Ако не е така, то тогава той е откровен тъпак, защото ако на онези две момчета им се наложи да избират между лоялността и трезвата преценка, ще си оберат крушите при първа възможност. Плюс това винаги има някой, който плаща повече, – усмихна му се тя. – И не смей да започваш да ми развиваш скапани окултни теории, мистики, религии и илюзии за отряда, защото и двамата знаем, че няма смисъл да си губим времето с това.

Вятърът я брулеше, натежал от сенки. Тя се загледа във високия прозорец от който дългата ивица светлина се пресягаше към нея. Всички глупаци бяха там – вътре. Чуваше и дрънкането на лютнята на Нарциса. За миг си позволи да се зарадва, че не е там и да й дрънчи директно на главата. Сет може да твърди, че притежаваше много невероятни таланти, ама свиренето на лютня определено не бе едно от тях.
Тръгна към частта, където бяха настанени натрапниците артисти. Тази вечер имаше странно усещане увиснало над главата й. Сякаш светът бе изтънял, по-крехък и от стъкло, готов да се пропука всеки момент. Катализаторът щеше да бъде тя. Време беше да разръчка калта с пръчка и разпали подозрения и в двете страни.
Зави по пътеката за градината, но от плътните сенки по една от пътеките излезе някой. Регуил. Беше по-изпънат и официален и от Нарциса. Сякаш отиваше не на тъпа сбирка на идиоти, а на собствената си сватба. Изглеждаше много добре. За нещастие сега, обаче, трябваше да го поздрави, тъй като очите му вече бяха върху нея а и съвсем скоро щяха да се разминат рамо до рамо.
- Командире...
Спря се тя пред него, заковавайки погледа си право в неговия решавайки да го подразни, ако въобще изпитваше някакви чувства. Тя се приближи още крачка напред, може да беше наполовина от размерите му, но бе изтъкана от два пъти повече злоба. Изненада дори себе си от къде намира тази смелост, но някак този я дразнеше – с красотата си, със стойката си и дори с начина, по който говореше, по който гледаше и че дишаше. Особено, че дишаше! Кръвта й кипна, но някак успя да продължи с любезен тон:
- ...какво изчезва в момента, в който го назовеш?
Тя го заобиколи и докато се отдалечаваше добави:
- Ще ви чакам след час в югоизточната кула, до камината. Носете вино с отговора си...

Седеше в огромното кресло до камината, облечена с черна кожена риза, тесен кожен панталон и кубинки, сплетена коса на стегната плитка – като истинска нежна дама и се наслаждаваше на топлината с чаша в ръка. Не беше сигурна дали Регуил ще се появи, но щеше да е добре да го направи, макар че нямаше на идея дали ще успее да изтърпи философстването му преди да го плесне. Не трябваше да го пляска. Това щеше да доведе до преждевременната й смърт или до нещо друго, каквото и да е – нямаше да е щастлив края.
Трябваше да нацели точния момент, в който да го нокаутира с някоя субстанция, да отиде да разбуни духовете, да постави един-два капана и по възможност да ликвидира онези двамата пред вратата, за допълнително опъване на напрежението. Регуил щеше да й е перфектно алиби. Нокаут. После го усвяства. Цяла нощ са били заедно.
„Ами какво, ако те хване, че се опитваш да го упоиш?“ помисли си тя. Кваки трябваше да отвлече вниманието му с грандиозна поява. Отпи от чашата си. Защо просто не се самоубиеше и да се свършва? Не. Не можеше. Имаше поне на стотици хора да вгорчава живота със съществуването си. Как да ги разхлаби така лесно?
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Черната цитадела Left_bar_bleue105/105Черната цитадела Empty_bar_bleue  (105/105)

Черната цитадела Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Черната цитадела   Черната цитадела EmptyВто 18 Яну - 17:09

IX. Кулите на цитаделата


Час по-късно, Регуил почука на вратата и след малко, като не чу отговор, влезе. Помещението не беше голямо, но беше добре обзаведено, имаше меки килими, среден по големина луксозен, но не помпозен диван, две кресла, масичка и камина, в която весело пукаха дървета. Помещението не беше опушено, явно имаше добра вентилация. Капитанът на Кървавите вълци носеше бутилка Лорионско в ръка и взе от близката секция две чаши, като ги огледа критично. Бяха чисти, явно всеки ден се измиваха. Тлеещите бяха стриктни към задълженията си, много повече от слугите на Шелтър. Лейди Елена седеше на едно от креслата, кръстосала крака под полите на изискания си тоалет и донякъде го гледаше с нещо като пренебрежение. Но малко можеше да се разгадае от погледа й, очите й криеха твърде много тайни. Той седна срещу нея и в мълчание наля двете чаши, след което каза:
- Очаквах донякъде да върнете розата, милейди, но не очаквах писмото ми да бъде пренебрегнато, все пак то отговаряше на първият ви въпрос, който ми зададохте по време на приема. Колкото до вторият Ви въпрос...според мен всяка по-ценна мисъл е съкровена. Но когато бъде споделена, дори с добри намерения и в добра компания, тя губи интимността си. Става чужда на човека си и бива осквернена и много често се връща да го захапе за наказание. Друго, което не е добра идея да се споделя, е усещане, или чувство, от какъвто и да е вид...
Той впери директен поглед в нея. Чувстваше се странно дързък тази вечер и изобщо не мислеше. Когато я беше срещнал в онзи коридор, сърцето му беше утихнало, но след като го беше заговорила и поканила да се видят насаме, то пак се беше раздвижило, но някак си без право на глас. Сега някаква безкомпромисна целеустременост го беше заляла и нищо не можеше да го отдели от целта му. Освен самата лейди Елена, разбира се, може би заради това беше заключил сърцето си, за всеки случай, да не бъде разколебано отново. Дамата пред него беше толкова привлекателна за очите му, обаче, че му струваше не малко усилия да не се превърне в заслепен глупак. Концентрацията му се дължеше донякъде на този силен и дързък дух, който го беше завладял. Както и да се развиеше тази вечер, той беше доволен, че отново я вижда и има възможност да поговори с нея. Дори да е за последно.

Вайл влезе в малкото помещение и погледът му моментално се закова на засъхналите петна кръв близо до единствения неостъклен прозорец. Спомените нахлуха против волята му в съзнанието му.
"Ще си платиш!" - думите на брат му, по-скоро крясък, отколкото смислено изречение, докато формата му се размиваше и потъваше в грапавите камъни на отсрещната стена. Кръвта на сестрите му върху ръцете му и безжизнените им тела в краката му. Ужасен момент да върнеш съзнанието си и контрола над тялото си. Когато вече е твърде късно. Страните му - мокри от сълзи, които неусетно са били пролети. Магията, все още кипяща в тялото му, а хватът на Старите елементи бушуващ като огромно разбунтувано море, в опит да го потопи отново в дълбините си. Човек, потискащ първичният импулс, характерен за някой, който преживява огромна травма, да се отдаде на отчаянието и сам да се удави в дълбините на забравата. Да забрави всичко. Личност, която сграбчва другият инстинкт, като удавник - сламка, инстинкт, който не може да се опише в думи, но се превръща в хладен лъч, който го води години наред. Лъч, който е ковък и преминава от форма във форма, понякога се губи и изчезва напълно, но никога не се превръща в нещо зло, въпреки променливия си характер. Няма разум, а е просто инерция и надежда, че...накрая всичко ще е наред. Може би е някаква самозаблуда или отрицание, но бе бил единственото нещо, в което може да се вкопчи за да запази току-що освободения си разсъдък. Най-малката му сестричка, Лейди, убита студенокръвно. Калина също. Само Дел се беше измъкнал. Силните емоции го завладяха и пред очите му причерня. Осъзна, че се е облегнал на една от стените да запази равновесие и се беше свлякъл по нея и сега седеше на хладния под. Прозорецът пред него зееше отворен и разкриваше гледка към необятното черно небе, което носеше почти недоловим син отенък като призрачна пелерина. Звездите, както и ще да ги наричаха тук долу, бяха обсипали небосвода, но той не усещаше нищо от тях, бяха така далечни и невъзмутими. Луната му се струваше хладна, макар и красива. Той протегна дясната си ръка и канализира новата магия, която кипеше в него, подбудена от емоциите на душата му и мисловните течения на изтерзаната му психика, течения, които не съдържаха конкретна мисъл, а просто служеха на дълбоката яма, която винаги бе била в сърцето му, сега събудила се от непонятни копнежи, които макар и да не виждаха крайната цел, я усещаха. Пръстите му бавно се раздвижиха, сега извайваха произведение на изкуството и сякаш огромна сянка надвисна над Черната цитадела. Вятърът се усили и заблъска в стените, воден от собствените си пориви. Луната сякаш премига за момент, или просто мракът за малко отново щеше да го погълне. Сега светлината й му се струваше изгаряща в яркостта си. Облаците се задвижиха бързо, в красив хаотичен танц, а звездите продължаваха да светят високо, като неми свидетели на спектакъл. Трус разклати цялата планина и стените на цитаделата застенаха, ситен прах се посипа от тавана, а пламъците на факлите примигаха объркано. След няколко мига явлението рязко замря и настъпи гробна тишина. После рязко, масивен стълб от невидима, но осезаема енергия, избухна от цитаделата към дълбокото небе, което я погълна гладно. Цялата цитадела бе проблеснала в този кратък миг, сякаш бе попила фосфор в древните си камъни. Сетне всичко замлъкна отново, а от небосвода се чу страховито бучене, като от огромна приливна вълна, която приижда към брега. Всички обитатели на цитаделата и околното градче физически и психически усещаха как нещо огромно е надвиснало над тях и се приближава с всеки изминал миг. Дори дивите зверове и птици бяха замлъкнали и объркано гледаха ту земята - ту небето, търсейки източника на този странен и невиждан феномен. Миг преди огромната енергия, намек за която само най-смелите души успяха да видят на небето, под формата на енергийни вълни, които преминават през небосвода, който сякаш беше естествено развълнуван. В последният миг, всички живи същества в околията усетиха как краката им се разтреперват, защото земята под тях сякаш беше поддала и здравата основа под ходилата им се бе превърнала в дълбока невидима бездна, носеща усещането за нещо обречено и неминуемо, излъчваща непреклонен глад и всеки имаше чувството, че всеки момент, ще се изплъзне и ще падне в нея. Така, както понякога човек сънува, че седи на ръба, някъде много на високо, и има опасност да загуби баланс, или просто нещо го зове отдолу, и той или тя се бори със странния копнеж, просто да се пусне и да падне. Точно в подходящият момент, двата феномена направиха контакт, който бе почти недоловим за човешките възприятия и огромната небесна тежест сякаш потъна и запълни бездната под тях. Изведнъж въздухът стана някак си по-хладен, но и по-чист. Сякаш нещо се беше заситило и заспало зимен сън.
Вайл започна да се изправя, но се олюля и опря длан в близката стена за опора. Хвърли поглед през прозореца и видя, че облаците отново са забавили темпо, луната вече беше минала една отсечка по спокойното небе. Вятърът продължаваше да преминава по любимите си въздушни коридори. Всичко изглеждаше нормално. С изключение на огромното море от енергия, което бе "видимо" единствено за магьосници и други надарени индивиди, което спокойно спеше под основите на планината. Честно казано планината беше нещо като катализатор на енергията, тъй като дори тези, които никога не се бяха сблъсквали с магия, усещаха странната свежест във въздуха и се чувстваха с нетипично за тях приповдигнато настроение. Със сигурност всеки човек беше усетил странен прилив на енергия, която щеше да градира с времето. Самата местност сякаш си беше взела един много дълъг, ледено-студен душ. Самият Вайл не знаеше какво точно бе направил, но беше сигурен, че неволно беше вкопал в потенциала на тази земя и беше привлякъл, по някакъв начин море от потенциална магия, с небесен произход, която се беше станала като необятен залеж в недрата на планината. Нямаше представа за какво щеше да бъде използвана, но имаше усещането, че крие огромен потенциал. Изведнъж той пак се озова на пода и въздъхна. Щеше да си почине малко, да се наслади на ефектите от усилията си, после щеше да си вземе една вана, да изпуши една лула и да отиде, може би с голямо закъснение, на представлението в Балната зала. Не се притесняваше много, въпросното представление щеше да продължи поне още дванадесет часа. Мъждукаща светлина от съседната кула му привлече погледа. Беше кула за гости, добре обзаведена и беше добро място за лични мероприятия. Явно някой си беше харесал място за среща опасно близо до епицентъра на тазвечерните събития. Той неусетно задрема, но съзнанието му продължаваше да работи, някак освежено от целия процес, който беше развихрил.
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Aoi

Aoi


Брой мнения : 753
Join date : 06.11.2009

Данни на персонажа
Име: Аои
Жизнени точки:
Черната цитадела Left_bar_bleue1026/1026Черната цитадела Empty_bar_bleue  (1026/1026)

Черната цитадела Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Черната цитадела   Черната цитадела EmptyВто 18 Яну - 23:11

Почука. Влезе. Затвори вратата след себе си. Носеше вино. „Добро момче.“
Намери чашите. Взе две. Седна срещу нея. „Не е много наблюдателен.“ И веднага започна да говори.
Ан се наведе напред, за да вземе чашата с виното, но спря ръката си във въздуха и го погледна.
- ...да върнете розата, милейди...
„Какво каза този?!“
- ... според мен всяка по-ценна мисъл е съкровена...
„Какво каза този?“
- ... какъвто и да е вид...
„Какво, по дяволите, каза този?!“
Отказа се да взима чашата и се облегна назад в креслото. Някак бе успяла да запази спокойното си изражение, но сърцето й се бе качило в гърлото. Туп-туп-туп. Зави й се свят и имаше чувството, че ще повърне.
Не бе чула нищо друго от дългата му реч. Само туп-туп-туп. Това, че в главата й биеха камбани сега, не означава, че трябваше да позволи тишината, която бе настанала да продължи.
Ан отново се наведе напред, за да вземе чашата си, но не се пресегна. Ръката й трепереше в скута.
- Не смятах, - започна тя и мислено се потупа по рамото, че не изписка, а докара нормален тон, - че сте човек, който се крие зад барда си, но... - Ан протегна ръка и хвана чашата и отвърна на погледа му, - до някъде разбирам. Свикнал сте да давате нареждания и да изпращате други хора да свършат Вашата работа на места, на които смятате, че не си заслужава да отидете лично...
Ан отпи от чашата и я остави пред себе си. Изправи се, изпъна полите си и застана до него. Погледа го от високо, и седна на облегалката за ръката. Хвана го за лицето и стисна колкото да му смачка бузите. „Мама ти!“ Идеше й да му издере очите. Сърцето й щеше да се пръсне.
- Малка демонстрация на изпуснатите от Вас мигове...
„Имаш ли нещо за вършене, по-добре приключвай бързо, защото няма смисъл да живееш в страх от предстоящото“, помисли си Ан и го целуна – жадно, така както човек загубил се в пустинята пие вода. Устните им се разделиха. Ръката й пусна лицето му и се плъзна по рамото му надолу, а очите й я следваха. Избягваше погледа му. Кой знае как я гледаше? "Милейди", ама друг път.
- Дали не трябваше да изпратя този отговор тогава по Сет? Той е страстна натура. Сигурна съм, че би се постарал в предаването му.
Шибаното й сърце щеше да се пръсне. Всички от Късмета й да се роди до Случайността в момента се гавреха с нея. Как така?! Защо!? Прималя й, но сега не му беше времето – цели, концентрация, хаос.
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Черната цитадела Left_bar_bleue105/105Черната цитадела Empty_bar_bleue  (105/105)

Черната цитадела Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Черната цитадела   Черната цитадела EmptyЧет 20 Яну - 15:28

X. Блян

Жеста й, когато стисна лицето му, за малко да го изкара извън контрол, въпреки че беше ветеран от доста битки. Но по-скоро физическият контакт, за който той неволно беше копнял, накара кръвта му да циркулира в тялото му, развълнувана и гореща, освежена и оросяваща крайниците и лицето му, което се беше леко зачервило от цялата ситуация.
- Малка демонстрация на изпуснатите от Вас мигове... - каза лейди Елена, но той го чу приглушено, заради бученето на пулса в ушите си.
А после тя приближи опасно близо лицето си до неговото.
Никога не си бе представял, че нещата ще се развият така. Регуил подтисна трепета си, когато устните им се долепиха и се отдаде на момента, колкото физически, толкова и в сърцето и мислите си. Страстта му пламна в ярък пожар, който заплашваше да го погълне, но в същото време съзнанието му сякаш се пробуди за един цял нов свят, за съществуването на който той никога не бе изпитвал и намек и това ново усещане надделя над неконтролируемите желания, които можеха да го завладеят в противен случай. Да, забележките й бяха интелигентни и малко хапещи, но той харесваше тази черта в характера й не по-малко от физическото привличане, което изпитваше към нея. То, от твоя страна, беше по-скоро непонятно за тълкуване, тъй като беше реакция на това как тя се движи, което олицетворяваше начина, по който си взаимодейства с околния свят, и начина по който говори, тона и сенките на интонация, когато изрисуваше думите си с това хладно, но изключително привлекателно в неговите очи изражение, че не толерира глупости. Самата атмосфера, когато беше близо до нея, се променяше и той понякога трябваше да се бори да запази самообладание, тъй като заплашваше да го погълне. Но сега се отдаде на мига, усети вкуса на нежните й устни и забрави за всичко друго. След миг устните им се разделиха. Стори му се твърде скоро. Но ръката й се плъзна по рамото и тя не се отдръпна от него.
- Дали не трябваше да изпратя този отговор тогава по Сет? Той е страстна натура. Сигурна съм, че би се постарал в предаването му.
- А-аз... - опита се да каже нещо Регуил, но не успя да измисли нищо, за това просто продължи по инерция. - Помислих си, че е обречено, човек като мен, да има шанс с дама като Вас. Още в първият миг, когато Ви видях, осъзнах, че сте различна от другите - откроявахте се като черна перла, сред море от плява. Сякаш не принадлежахте на това място... - той си пое дъх и допълни тихо. - ...дори на това селение. Бяхте като привидение, материализирало се от фантазията ми, твърде далечно и нереално за да мога да го докосна.
Чак сега забеляза тоалета й, който някак не се връзваше с представите му за благородничка, но определено подчертаваше елегантните й форми по един своенравен начин. Но, честно казано, той я намираше за не по-малко красива, от първият път, когато я беше видял. Изглеждаше доста провокативно, честно казано, в добрия смисъл на думата.
Тя избягваше погледа му, но той не можеше да отлепи своя от нея, изпиваше я с очи и част от думите му наистина идваха от сърцето му. Регуил, обзет от дързост и неконтролируемо желание понечи да я погали по бузата. Но миг преди да направи контакт, цялата цитадела се разтресе и от тавана започна да се сипе прах. Той реагира инстинктивно, като се изправи и я взе в обятията си, използвайки тялото си като щит, надвиснал над нея.
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Aoi

Aoi


Брой мнения : 753
Join date : 06.11.2009

Данни на персонажа
Име: Аои
Жизнени точки:
Черната цитадела Left_bar_bleue1026/1026Черната цитадела Empty_bar_bleue  (1026/1026)

Черната цитадела Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Черната цитадела   Черната цитадела EmptyПет 21 Яну - 23:19

Ан до някъде очакваше, че ще започне да плямпа след целувката, но това бе определено последното нещо в списъка й. „А баба казваше, че жените сме по-приказливия вид“ – нещо дълбоко свързано с миналото и развитието на човека като човек.
- Още в първият миг, когато Ви видях, осъзнах, че сте различна от другите - откроявахте се като черна перла, сред море от плява...
„Ох, нямаш представа колко... ни най-малка идея...“
- ...сякаш не принадлежахте на това място...
„Не принадлежа на никое място. Аз нямам място.“
- ...Бяхте като привидение, материализирало се от фантазията ми, твърде далечно и нереално, за да мога да го докосна.
„Започвам да се чудя Сет ли пише песните си или само ги пее?“
Тъкмо щеше да каже нещо умно, когато той я прегърна и притисна към себе си. „Какво? Защо?“ Обзе я ужас, когато усети как подът под нея помръдва. Тогава осъзна, че върху главата й се сипеше натрошен камък и мазилка. Сърцето й заби лудо, стомахът й се преобърна. Сълзи тръгнаха от очите й.
- Шибанящина! - изсъска му тя и се отскубна от прегръдката му. Грабна го за ръката и го задърпа след себе си. Говореше бързо, дори пишеше на моменти: - Колкото и хубав, чудат, глупав и опасен да си, не си по-голям от едно парче три тона скала, така че мърдай... тичай, баба ти, знам че можеш!
Ан побягна и Регуил я последва. Какво друго му оставаше, когато тя го стискаше с все сила за ръката, забила ноктите си в плътта му? В някакъв момент се опита да я сграбчи за лакътя, да я спре, но тя се отскубна и въпреки това не пусна ръката му. Трябваше да се разкара от тази прокълната земя час по-скоро и нищо нямаше да я спря.
Покрай нея профучаха високи постройки, а също прозорци, врати, статуи и градини. И хора, които се лутаха не по-малко уплашени от нея в мрака. В действителност Ан нямаше представа нито къде е, нито на къде тича.
От един ъгъл изскочи дебел мъж с някакви свитъци. Сблъскаха се или по-скоро Регуил се сблъска с него избутвайки я зад себе си. Хартията се разлетя навсякъде.
- Хайде, красавецо...
Ан дори не се беше задъхала. Тичаше бързо. Прекалено бързо. Приведена стабилно набираше преднина. Костваше му повече усилия отколкото предполагаше, за да поддържа темпото й.

Претичаха през жълт кръг трева и най-после се спряха, когато Ан рязко го дръпна към себе си зад едно дърво и се облегна назад. Дишаше тежко. Краката й не я държаха.
"Май всичко беше свършило?"
Не знаеше как още стои на тези крака.
"Ще има ли още, мамка му?"
Тогава усети студа, опита се да спре треперенето. Не се сещаше някога преди й е било по-студено. Пусна ръката му и се обгърна с ръце. Смали се два пъти повече. Зъбите й започнаха да тракат. Той я наметна с дрехата си. Видя надраната му ръка. Толкова силно ли го бе стискала? Тогава усети и болката под ноктите си.
Посегна бавно, сякаш поставяше треперещата си ръка в огъня, и докосна лицето му. Зарови пръсти в косата му и усети гъделичкането й.
"Така и не мога да си обясня защо си тук?"
Положи върха на палеца си върху мислена линия и я проследи надолу по бузата до ъгълчето на устата му. Долови напрежението на мускулчетата под кожата му.
- Съжалявам... – прошепна.
"За кое? За нищо... Де да бях невинна... жена"
Така, на слабата нощна светлина, с пепелта в косата му, по риза й стана мило за него. Не знаеше защо. Може би, защото беше изморена, защото й бе студено или защото искаше да го докосне.
– Аз... Може би... Не знам думата... – смотолеви накрая.
„Пълна лудост...“
- ...човек като мен, да има шанс с дама като Вас... – повтори неговите думи, но тъжно.
Ръката й пусна лицето му.
- Аз не съм... За каквато точно там ме имаш... Аз съм... Много други неща...
Изхлузи обувките си. По тях и панталона си. Бавно, много бавно, започна да разкопчава ризата си.
- Аз съм зла, безмилостна, цинична, брутална и страхлива. Особено страхлива...
Дрехата му заедно с ризата й се изхлузиха от раменете. Туп. Тя се промуши покрай него и застана на нощната светлина.
- Ако всички ти приказки за привидения от фантазиите, дето ги разправяш на курвите, ти са като мен, то тогава искрено те съжалявам.
Тялото й беше слабо, имаше няколко татуировки на цветя, но коремът, хълбоците й, бедрата – бяха осеяни с достатъчно на брой белези и деформирана кожа. Единият й крак беше леко крив от неправилно зарастване.
- Молила съм за живота си. Ранявана съм, често и тежко. Пищяла съм от болка, докато режат от мен – прокара пръст до огромния белег на деформираното си бедро, - толкова силно, че съм късала гласни струни едва не умирайки от задушаването в последствие на това.
Тя се доближи до него, клекна и хвана дрехата му.
- Неведнъж съм бягала. – изправи се. - Крила съм се в гробници и всякакви други дупки с разлагащи се тела. Падала съм, скачала съм и са ме бутали от високо. Изнасилвали са ме и аз съм изнасилвала. Било ме е страх и съм се влачила по корем с копие в гърба. Видяла съм достатъчно неща. Може би не толкова смърт, колкото ти си видял... Но всички са такива, които, ако дори и до края на живота си не ги видя отново, пак ще ми е скоро.
Тя му подаде дрехата и нахлузи панталона и обувките си обратно. Навлече и ризата. Започна да я закопчава бавно, но закова погледа си в него.
- Не позволявай целия ти живот да мине в битки с един или друг враг, с един или друг приятел, на грешната страна и за грешната кауза. Дори и да не познаваш нищо друго. Кръвта води още кръв след себе си... Ти все още може да промениш нещо... за себе си...
Тя се усмихна и тръгна през жълтата поляна.
- Навремето бих те зарязала да умреш от стоварването на някоя скала върху главата ти и дори нямаше да се обърна назад, но...  – засмя се с лек уклон към веселние, - явно времената са се променили. Не изпращай повече други хора да вършат твоята работа... туко виж открия, че Сет се целува по добре...
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Черната цитадела Left_bar_bleue105/105Черната цитадела Empty_bar_bleue  (105/105)

Черната цитадела Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Черната цитадела   Черната цитадела EmptyСря 26 Яну - 15:31

XI. Вълк, по време на лов

Бяха се измъкнали от стенещия дворец и се бяха озовали на усамотена жълта поляна. Елена се беше облегнала на ствола на едно високо дърво за да си поеме дъх. Клоните му скърцаха, развълнувани от някак си освежения вятър. Малки снежинки прелитаха във въздуха като в безмълвен танц. Ръката му беше доволно надрана, но той не чувстваше болка. Емоциите му бяха твърде силни в момента и адреналинът не му позволяваше да прави физическа самооценка в момента. Тя докосна лицето му със студена длан и в допира й той не долови нищо отблъскващо, макар че винаги бе избягвал човешки контакт, с когото и да е било. Сега, напротив, усети хладен копнеж вътре в себе си да я опознае повече. Но чувствата му не бяха просто повърхностни, или изтъкани от нечисто-породени страсти, те извираха от дълбочините на душата му и той се опасяваше, че е станал твърде уязвим, но в случая беше готов да рискува, само и само за шанса да бъде до тази млада жена. Да говори с нея, или просто да стои близо до нея и да усеща този приятен хлад, който го караше да се чувства прероден.
- Съжалявам... - прошепна тя и продължи, а думите й бяха като хладен мехлем за нажежената пещ, която винаги бе горяла в душата му и се беше разраствала всеки ден и която, един ден, беше сигурен той, може би щеше да го погълне. Това чувство, което сега го заля, беше ново и непонятно, но сякаш съумяваше да укроти огненият звяр в него и да избистри погледа му. Обикновено ледените му очи, дори в разгара на най-лютата битка, запазваха острия си блясък, но сега сякаш бяха станали по-дълбоки и това, което човек можеше да види във въпросните дълбини, не можеше да бъде напълно обяснено, но цветовете на ирисите му сякаш бяха станали по-меки и благи и оставаха в човек усещането, че се намира в дълбока горска дъбрава или сред ширнала се до безкрайния хоризонт поляна с висока, росна трева. Намекваха за самота, но и копнеж към свобода под необятното небе. Бяха едновременно диви, но и непонятно спокойни, сякаш притежателят им разполагаше с цялото време на света и цялото търпение, сега, когато беше открил, това, което бе търсил.
А сетне се случи всичко друго, което разтърси основите на вътрешния му свят, в който той тъкмо бе открил пътека към своя Извор. Тя му показа белезите по съвършеното си тяло, което той бе копнял да притегли в обятията си и той цял настръхна, докато слушаше историята й. Преживяванията й и тежката й съдба. Хаос от емоции и чувства го бяха залели и той бе стиснал юмруци и зъби за да не се разтрепери от неописуем гняв към тези, които й бяха причинили това, дори към самият свят, че беше позволил на тази млада жена да изтърпи подобни мъчения. Той искаше да я притегли към себе си и да й каже, че вече всичко ще бъде наред и че той няма да позволи нищо никога вече да й се случи, но още докато го мислеше усети как емоцията се излизва по тялото му като хладен гняв, като обещание, което нямаше как да бъде спазено, защото той не контролираше съдби, нито беше всемогъщ за да може да спре нишките на вероятността да се сплетат на възел. Но можеше да съсече въпросния възел, когато нещата пак се оплетяха, тъй като ръцете му щяха да са твърде изтръпнали в опита му да го разплете с вкочанени пръсти. Идваше му да изреве срещу вятъра и да прокълне самото време, но това нямаше да го върне назад и да му позволи да бъде до нея по време на препятствията й. Докато очите му бяха върху нея, разширени и със стеснени зеници, той чувстваше как тялото му понася невидими удари, всеки път когато видеше по нея белег. Тя неусетно се беше приближила към него и беше започнала да облича дрехите си. Той остана безмълвен, тъй като беше онемял, макар че вътре в него бушуваше океан от гласове, които се надвикваха.
- Не позволявай целия ти живот да мине в битки с един или друг враг, с един или друг приятел, на грешната страна и за грешната кауза. Дори и да не познаваш нищо друго. Кръвта води още кръв след себе си... Ти все още може да промениш нещо... за себе си... - каза Елена и той почувства как нещо пак отекна с глух тътен в съзнанието му. Последните й думи - "за себе си" режеха по-остро и от нож, макар че той никога не беше получавал рана през живота си, знаеше хладната закана на оголена стомана, копнееща да впие зъби в плътта и да порази вътрешностите, докато не открие душата и не я погуби. Силно се надяваше тази душа, която обитаваше в Елена, да е останала непокътната, защото подобно на меч, той се беше устремил към нея, но с коренно различни намерения. Щеше да я открие, в което и измерение да се намираше, било то сън или друга реалност, било то в царството на сенките или въртопа на хаоса. Щеше да я открие и да я притегли в обятията си, там, където нямаше да позволи нищо - никога да й се случи. Знаеше го, защото вече беше тръгнал по тази пътека, по следа, която тя сякаш случайно му беше оставила, когато неволно бе разкрила част от душата си пред него. И той, като хищник, беше надушил следа, която никога нямаше да изостави. Пътеката щеше да е пълна с препятствия и други хищници като него, невидими врагове със зли намерения, но той нямаше да предаде природата си и нямаше да се превърне в безумец. Щеше да запази разсъдъка си и щеше да я открие. Той тръпнеше при представата за това, целият настръхнал и леко трескав. Колкото до Езерото, което вдигаше проклятието, тегнещо над всеки Кървав вълк? Майната му, беше намерил нещо, за което копнееше повече.
- Навремето бих те зарязала да умреш от стоварването на някоя скала върху главата ти и дори нямаше да се обърна назад, но...  – засмя се тя леко и довърши - явно времената са се променили. Не изпращай повече други хора да вършат твоята работа... туко виж открия, че Сет се целува по добре...
Това малко го отрезви, като шамар през лицето и той примигна, докато излизаше от състоянието, в което беше попаднал. Дори си позволи лека усмивка да се появи на лицето му, което беше придобили леко блед оттенък. Искаше се да й каже толкова много неща, но дар словото му не беше от силните черти и понякога осъзнаваше, че да замълчи е по-добре.
Той тихо я последва и двамата се скриха в нощта.
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Aoi

Aoi


Брой мнения : 753
Join date : 06.11.2009

Данни на персонажа
Име: Аои
Жизнени точки:
Черната цитадела Left_bar_bleue1026/1026Черната цитадела Empty_bar_bleue  (1026/1026)

Черната цитадела Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Черната цитадела   Черната цитадела EmptyЧет 3 Фев - 12:11

Мокрото парче плат тупна обратно на таблата и Ан се зае да обтрива с малка клечка с памук раничките на ръката му. Добре го беше изподрала, а и трябваше да направи това. Какви ли не неща се криеха под ноктите на хората, особено под нейните. Като нищо можеше да пририта, ако имаше по-слабо сърце. За сега й трябваше жив, а и реално погледнато, никога не бе имала за цел да му причини каквото и да било. Регуил щеше да умре от който и да е друг, ама не и от нея… за сега.
Въпреки че го правеше от съображения за сигурност, нещо дълбоко в нея й казваше, че това даже няма да му замъгли и зрението. Защо в момента си губеше времето да го неутрализира? Все тази. За всеки случай. Да не й тъжи на съвестта, ако въобще й беше останалата такава.
- Готово. Като нов си. Не си мий ръката поне два часа, нали?
Тя стана и започна да събира останалите колби, памучета и другите боклуци, които беше извадила. Изхвърли в огъня използваните, заедно с писмата, които беше събрала от под вратата си на влизане и прибра останалото. Взе две чаши и наля от виното, което имаше. Подаде едната на Регуил и седна срещу него.
- Всеки наемник завършва пронизан отпред или отзад... А и какво точно ти носи това? Слава? Удоволствие? За парите ясно, но тъжната истина е, че името ти ще отваря все по-малко врати с времето докато не стигнеш до това да отваря само вратата на тоалетната…. - Розе-Ан отпи от виното, – защото хората вече няма да могат да взимат от теб това, което им трябва. Когато хората не могат да вземат от теб това, което им трябва, те или те отрязват или събират хора, с които да те мразят заедно, или започват да разпространяват каквито и да е лъжи. Лъжите летят по-бързо от истината, Регуил. Представи си един куп камъни и един куп слама. Къде ще снесе петела?
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Черната цитадела Left_bar_bleue105/105Черната цитадела Empty_bar_bleue  (105/105)

Черната цитадела Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Черната цитадела   Черната цитадела EmptyВто 8 Фев - 11:29

XII. Душевни вълнения

Регуил видя каква е била съдбата на писмото му, от което малко му олекна, после сведе очи към лявата си ръка и огледа браздите по плътта си.
- Знаеш ли, за пръв път усещам физическа болка от нараняване. Никога не съм падал, нито съм залитал, нито съм се ожулвал на студен камък или грапава твърда пръст. Никой никога не е успявал да нанесе рана върху мен...Всъщност имаше един случай, когато една екзотична животинка от Горния свят, незнайно как озовала се в Кар'Хас, за малко не ме одра, но в последният момент изсъска, козината на гърба и опашката й - настръхнала, и после се скри обидено зад дивана. Стопанинът й беше изумен, тъй като животинчето обикновено харесвало компанията на хора. Но някои диви същества, като хората, изглежда са с изменчив характер и залитат от настроение в настроение. Малцина от човешките същества могат да запазят психическата си нагласа цял ден, просто става твърде скучно. Вместо това отварят неведоми за живота около тях душевни вратички и се пускат по течението на реката от емоции, била тя буйна или просто кротко поточе. Сигурно осъзнават, че в края й има водопад...или водовъртеж и че е редно да направят нещо, с което да се измъкнат от настойчивото течение, но вместо това често попадат в бързеите, защото не им пука особено. А и честно казано, това е само водопад, или водовъртеж, който е на душевна основа, най-много да се замаят малко, преди да отворят следващата вратичка и да хванат ново течение.
Той подуши любопитно раната си и усети натрапчивият аромат на лекарството, с което Елена го беше третирала. После продължи, някак по-спокойно, тъй като историята му беше към средата си:
- Имах един приятел, който често сънуваше морето и бреговете му, но винаги, когато се озовеше там, твърдеше, че приливът прииждал да го погълне. Веднъж вълната била изключително висока, закривала слънцето и огромната й тежест била надвиснала над него, но когато се осмелил и погледнал открито към нея, тя потънала в синевата на небето и се скрила зад невъзмутимите бели облачета. Въпрос на перспектива, тъй като всеки човек е различен, макар и някои да имат сходни интереси и нагласи, но вътре в себе си, всеки остава сам. Колкото до моите мотиви в живота...за жалост въпросната свобода, за която говоря в мен е отмъкната и потулена. Аз и моите хора сме прокълнати от Б'елис, Аспектът на Страстта, която, в пристъп на ексцентрична скука, е решила да си нарочи един отряд елитни наемници и да извлече наяве мрачните и кръвожадни елементи на тяхното призвание. Може дори да си е задавала същите въпроси като...теб - беше му малко неудобно да се обръща с първо лице към нея, но когато го направи усети приятна топлина в гърдите си. -...и е решила да изкара отговорите наяве. За да проработи проклятието, отрядът ни трябваше да бъде предаден - от лорда, който ни беше наел - на безсмислено клане. Точно тогава, Б'елис е събудила пожар в кръвта ни и ни е заляла бойната страст. Враговете ни са били 10 пъти повече от нас и въпреки това не са успели да ни сломят лесно. Накрая враговете ни са започнали да надделяват и част от предшествениците ми са се измъкнали със саможертвата на останалите. В следствие са направили нов отряд, който воюва по своя воля, на пръв поглед на произволна страна, но цели да открие свобода от проклятието и същевременно... - той допълни с тон, който криеше много невидими течения и неизразени емоции. - ...нов ред в Кар'Хас. Аспектите правят каквото си искат и експериментират с човешкия вид, може би е крайно време да им покажем що за безскрупулни копелета сме.
Той се усмихна леко. Беше се отнесъл и беше наговорил твърде много. Имаше да каже още много пъти по толкова, но не искаше да отегчи Елена. Нейната история бе била къде-къде по тежка от неговата. Тя се беше сблъсквала с грозната реалност твърде много пъти, но беше удържала разума си. Беше силна, много по-силна от него. Но трябваше да й отговори защо все пак се бие. Може би принципите му щяха да звучат кухо и помпозно в ушите й. "Свобода, спасение, възмездие." - думи, които често бяха използвани от хора като него. Но в интерес на истината, бяха станали част от него. Бяха част от проклятието. Бяха надеждата и маякът в края на тунела.
- Червеното пълнолуние наближава. - каза Регул някак отнесено. - Тогава кръвта ни се събужда и ни обзема ярост, който можем да утолим само в битка. Ако не го направим, се превръщаме буквално в малоумни олигофрени. - засмя се той малко изтерзано. - Просто сме задължени, докато не извоюваме свободата си. - после смени темата след кратка пауза. -  Но...признавам, това е най-приятното навечерие на битка, което някога съм изживявал.
Той остави мислите си настрана и вместо това я погледна открито. Искаше да я вземе в обятията си. Импулсът беше толкова силен, че усети как вътрешностите му се свиват.
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Sponsored content





Черната цитадела Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Черната цитадела   Черната цитадела Empty

Върнете се в началото Go down
 
Черната цитадела
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Катедралата На Черната Магия

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Shelter World :: Отвъдното :: Кар'Хас-
Идете на: