Shelter World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shelter World

Новата ера най-сетне е налице. А вие сте тези, които ще напишете нейната история.
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Улиците

Go down 
+3
Mean girl
Aoi
Vlad
7 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5
АвторСъобщение
Amitritylin




Брой мнения : 7
Join date : 10.06.2011

Данни на персонажа
Име: Гейл Глори
Жизнени точки:
Улиците - Page 5 Left_bar_bleue39/39Улиците - Page 5 Empty_bar_bleue  (39/39)

Улиците - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Действие първо   Улиците - Page 5 EmptyПет 10 Юни - 22:20

Един мъжки силует се спускаше като сянка надолу по улицата не придизвикващ никакъв шум след себе си, не оставящ и една следа по пътя си. Едва ли някой би забелязал това. Все пак се намираше на място, за което се говореше какво ли не. Спомняше си го като малък, но в днешни дни сградите, улиците и свелините на града изглеждаха толкова променени, колкото и той самият. Тъмната качулка скриваше лицето му, а черно-синият цвят на робата го правеше почти невидим в участъците, където нямаше никаква светлина. Лесно се криеше от обикновен поглед още от малък. Прилягаше му като детска игра, но никога не се бе интерсувал от тези свои дарби. Дори не беше сигурен защо може да ги използва. Сега, обаче проявяваше интерес към тези свои таланти и търсеше начини да ги развие до краен предел. За това беше тук. Слуховете го бяха довели, а това, което го караше да вярва в тях беше загатка и за самия него.
Въпреки черно-синьото наметало и таланта му да се крие от обикновен поглед, нямаше да има голям успех тази вечер в криеницата, ако някой тръгнеше след него. Деликатиният женски парфюм, който беше попил в дрехите му, можеше да бъде лесно усетен. Това моментално приключваще играта, защото Гейл не беше глупак. Той знаеше, че е слаб, знаеше, че едва ли би издържал и три минути, ако кръстосаше шпаги с някой на по-високо ниво. Въпреки всичко беше готов да рискува. Точно за това се движеше толкова смело по улиците изпълнени с бледи спомени.
- Ние мъжете сме глупави - усмихна се Гейл изпод качулката. Беше сигурен, че тя може я види ясно. - Просто така е устроен животът, Анастасия. Ти ми казваш да съм там в осем часа, а аз отивам още в шест - да не би да закъснея.
- Какво се опитваш да ми кажеш с това, Гейл - гласът й беше нежен и красив. Напомяше му студен пролетен дъжд, който галеше кожата му. Все още си спомняше ментовия й дъх.
- Опитвам се да ти кажа, че тази жена нямаше усет към мъжете.
- Нима? Според мен доста добре те омайваше.
- Защото исках да бъда омаян - нищо друго.
- Винаги съм се възхищавала на актьорското ти майсторство.
- Ние мъжете сме глупаци, достатъчно ни е една по-особена усмивка и сме готови да се размекнем. Така ни е устроила природата - да страдаме от слабостите си.
- Но ти си изключението, скъпи. - Кожата му настръхна.
- Слабостта е порок, който друг изкорени от мен.
- Съжалявам.
- Няма за какво да съжаляваш, Анастасия, аз не можех да те защитя.
- Но, ако не бях твоята слабост, нямаше да станеш такъв, какъвто си сега...
- Студен и кръвожаден... - Прекъсна я той и порследва кратко мълчание от страна на двамата. - Няма защо да се притесняваш от изтичането на тези две думи. Те са самата истина, колкото и да не я обичам.
Тишината отново обгърна забуления мъж, сякаш до този момент не беше продумана и дума - от когото и да било. Силуетът му слузаше надолу по улицата като призрак реещ се в Отвъдното. В главата му се надигаха, готови за бунт, определени въпрос, които той не искаше да избухват, защото нямаше отговори за тях. Как щеше да разбере дали слуховете, които го бяха довели до тук, които гласяха, че има тайна организация, която можеше да му помогне в развиването на талантите му, бяха истина? Как щеше да стане член на това братство, за което нищо не знаеше и какво щеше да му коства това? Нямаше отговори. Не беше готов за тези въпроси. Не искаше да го притесняват, но това се случваше все по-често и по-често. Може би, ако самият той пуснеше слух, че Глори се завръщат от подземията, в които са се крили толкова дълго време, щяха да изкарат нещо на яве. Може би... може би, но не трябваше да рискува прекалено.
- Гейл, безцелното бродене няма да ти помогне... - звучеше тъжна.
- Знам - отговори студено той. - Но, скъпа, предложи ми приемлив вариант.
- Разкажи, през деня, че Глори са отново на крака.
- Ще има ли някаква ползва от това?
- Да. Мисля, че ще предизвика определени събития да станат реалност - възбуденият интерес е най-добрата предпоставка за показ на яве, не е ли така?
- С възбудения интерес не идват ли и рисковете за живота? Аз не съм най-желаният реален човек за мистиците. Това няма ли да предизвика по-силни противници да тръгнат след мен?
- По-силните противници, означават по-добро развитие на талантите ти, скъпи.
- Анастасия, означават сигурна смърт.
- Готов ли си да поемеш този риск? Направи го заради мен.
- Готов съм. Не е нужно да поставяш нещата по този начин.
- Кажи, Гейл, ще ме защитаваш ли?
- С цената на всичко.
- Но... защитавай и себе си.
- За да бъда с теб.
- А сега... на къде?
Гейл свали качулката си и суровото му лице излезе на показ. Ледените му сини очи блестяха под светлината, която отразяваше луната.
- Време е. - Усмихна се той и очите му станаха червено. - Трябва да оставим следва за нашия клан.
- Това ще промени нещата. Ще бъдеш лесно намерен.
- Ще побягам малко. Да им е по-интересно.
- Може да умреш.
- Казах, че съм готов да рискувам.
Гейл се спуна напред - бърз и безшумен. С няколко скока се озова на една тераса и влезе в стаята. Там спеше малко момче. Време беше да се прости с живота си. Закла го в съня му. То дори и не продума. С кървава ръка на стената написа "Глори", сетне изчезна в нищото. Горката му майка - дали щеше да преживее шока на сутринта? Не го касаеше.
И ето, отново, онзи черно-син силует се спукаше по тъмните улици на блудкавите си спомени. На ситрунта можеха да плъзнат слухове, но можеше и нищо да не се случи. Можеше и да не се събуди. Винаги някой наблюдаваше скрит в сенките. Винаги.
- Защо дете - възмути се тя?
- Защото е противно и достойно за отвръщение.
- Защо не баща му?
- Защото, скъпа, аз съм слаб до този етап. Невъзможно ми е да налетя на човек, чиито минало не съм проучил.
- И сега... на къде?
- На ляво.
Силуетът сви в лято, а после изчезна от улицата. Гейл седна под огромния мост, за който не си спомняше нищо. Там той се облегна на дяланият камък, а Анатастия се материалзира, като се глуши в него.
- Знаеш, че не те усещам, нали?
- Искаш ли - имаше нещо на ум?
- Не и днес. Не и на това място.
- Разбирам.
- Ще изчакаме да се съмне, а след това ще обиколим улиците - на лов за слухове.
Анастасия не отговори, а Гейл затвори очите си. Нямаше да заспи, но промяната им изискваше своята почивка.
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Улиците - Page 5 Left_bar_bleue105/105Улиците - Page 5 Empty_bar_bleue  (105/105)

Улиците - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 5 EmptyПон 13 Юни - 13:37

Странноприемницата се водеше елитна. Триетажно здание, с наскоро пребоядисани в неангажиращи тъмни цветове стени. Пред двукрилата входна врата висеше табела, от която един черен овен с аристократична стойка гледаше надменно потенциалните посетители. Собственикът така и не осъзнаваше как така повечето клиенти не виждат скапаната ирония, вложена тук? Но през по-голямата част от времето просто се забавляваше на техен гръб, усмихвайки се дружелюбно иззад бара. Обичаше професията си. Както тази, така и другата, която поне караше кръвта му да кипи. Адреналин, да. В огромни количества.
Но тази вечер Родрик Грейв би предпочел да е в отпуска. Но Етелус’Сев не даваха отпуски. По принцип мекото и удобно кресло в кабинета му сега му навяваше спомени за онзи брутален алдеонски кактус, на който беше чучнал като хлапе. На кръглата масичка пред него имаше отворена бутилка червено Лорионско, отлежало четири години, но вече попило приятният дъбов аромат на бъчвата си. Родрик отпи от чашата си, което си беше значителен риск.
- Е, ако има отрова, тя ще да е от по-бавно действащите. – промърмори си той сам на себе си. Беше наистина лоша вечер. Въпреки високото си положение в Етелус’Сев(а може би именно заради това), той чувстваше как клупът се стяга около врата му. Беше третият подред в йерархията на организацията, или поне така си мислеше(колкото по-нагоре се издигнеше дадена личност, с толкова по-потайни хора се срещаше) и отговаряше за...статистиката и счетоводството на търговията със смъртта. Да, биваше си го. По опитност в изпълнението на поръчково убийство обаче се нареждаше съвсем малко под Сянката, голямото шефче. Не знаеше как се получава така, че да няма нито една провалена мисия до момента. Може би защото повечето хора го подценяваха? Едва ли, колкото и да се опитваше понякога да изглежда безвреден имаше нещо свирепо във физиономията му, а още повече в очите му. Но въпреки всичко това сега изпитваше нещо съвсем близко до паника. Първичен страх. Нещо идваше насам. Усещаше го в тишината, в танцуващите по стените на кабинета сенки. Усещаше го в...
- Отрова, казваш? – прекъсна мислите му един глас. Глас, не, този напукан от лава лед не можеше да идва от човешко същество. – Отрова...
Родрик настръхна, но с усилие на волята запази самообладание.
- Няма да се отучиш от този досаден навик, а? Да се появяваш некан...
Дред не беше вдигнал качулката си. Беше минал през отсрещната стена сякаш беше въздух. Очите му бяха широко отворени, зачервени, но лицето му беше замръзнало в ледена маска. Родрик съвсем честно можеше да признае пред себе си, че не би могъл да има шанс, ако Безплътния решеше да го убие. Затова просто хвърли една крива усмивка и предложи с поглед стола пред себе си. Светещият глобус, който си беше купил за две хиляди триста четиридесет и пет сребърни монети от алдеонския пазарен комплекс за средни по клас потребители, се пръсна на парченца, а свещите в стаята угаснаха без една-единствена, чийто пламък засвети по-ярко и хвърли още по-дълги сенки. Сенки, които затанцуваха по стените, пода и тавана, по масичката, около самият Родрик Грейв...
- Дред... – започна Родрик предпазливо. Познаваше Безплътният още преди Катаклизма, причинен от брат му, беше в сравнително добри отношения с него. – Виж...не знам кой го е направил, но имаш на разположение всичко, с което разполагам. Шпионската ми мрежа ще открие извършителя за отрицателно време.
Безплътният мълчеше. Очите му...В името на всички съществуващи и съществували някога богове, кой би извършил подобно нещо? Някой, който е намразил живота си или може би просто някой, който случайно бе попаднал там, случайно бе избрал жертвата си и...Имаше ли въобще случайности? Не.
- Глори. – прошепна Дред, без да влага емоция в гласа си, но Родрик можеше да се закълне, че хаотично настроените сенки около него започнаха тихо да скандират в хор „Глори – Глори – Глори – Глори”.
А после и последната свещ в стаята изгасна. Дред си беше тръгнал. Родрик Грейв си пое дъх и се оптусна в креслото си. Глори...струваше ли му се познато това име? Без значение, щеше да открие каквото може.
Всичко бе започнало преди час и половина, когато Грейв както всяка вечер от известно време насам, беше потънал в „покерна нощ”, с няколко познати благородника. До колкото си спомняше в текущата си ръка имаше три дами и стискаше палци за четвърта. После осветлението бе огласнало, въздухът беше станал на лед, а главата му беше на път да се взриви като презряла диня, докато от очите му капеше кръв. Всички други на масата бяха хвърлили топа, а главите на някои сякаш наистина се бяха пръснали. Грейв много добре знаеше кой е притежателят на тази аура, която за няколко мига бе вкарала Лорион в пълен хаос и най-вероятно бе убила по-слабите съзнания в рамките на няколко секунди. „Черният овен”, кръчмата, която бе съвсем близо до епицентъра на аурата, бе загубил редовната си клиентела за известно време. Малко по-късно Родрик бе разбрал какво точно се е случило. Имаше я тази дарба, благодарение на зеленото си око. Синът на Дред Безплътният, най-легендарният убиец живял някога, конкуриран може би единствено от Крайблъъд Дорнскейл, бе бил брутално заклан в съня си. Сакура Шин, единствената жена, която някога бе обичала Дред се е самоубила ритуално при сцената, на която е станала свидетел в стаята на невръстното си дете. А Дред открил всичко това малко по-късно когато се прибрал в скромния си дом. Родрик не знаеше и не искаше да знае какво се върти в главата му в момента. Но беше сигурен, че обвинява себе си. Въпреки това, беше създаден от по-ковък метал, който преди да се счупи може да приеме хиляди форми. Може би обвиняваше и Сакура, която го бе изоставила сам в този свят. Но най-вероятно обвиняваше този Гейл, който бе изписал предизвикателно името си на стената с кръвта на сина му.
Родрик се изправи и излезе от тъмната стая. Очакваше го много работа, а Етелус’Сев тепърва щяха да се сблъскат с Безплътния. Кой знае как щеше да свърши това?

"Женски парфюм и металния вкус на кръв. Кой си ти?"

/Имаш по петите си един убиец, който определено иска да те открие. Но нека това не те спира(все пак той предполага, че виновника е член на Етелус'Сев, следващият ти пост е Свободно РП./
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Amitritylin




Брой мнения : 7
Join date : 10.06.2011

Данни на персонажа
Име: Гейл Глори
Жизнени точки:
Улиците - Page 5 Left_bar_bleue39/39Улиците - Page 5 Empty_bar_bleue  (39/39)

Улиците - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Действие първо, част втора - Слуховете   Улиците - Page 5 EmptyПон 13 Юни - 23:28

Бяха изминали няколко часа, в който Гейл грижливо пазеше очите си затворени, но наближаваше времето, в което щеше да му се наложи да погледне оранжевата светлина на утрото. Усещаше това с цялото си цяло. Мирисът във въздуха се беше променил - носеше аромата на роса и сънени хора. Утрото щеше да бъде типично - хладно и слънчето, небе предвещаващо юлска жега, която не харесваше.
- Съмва се - уведоми го Анастасия, но той вече знаеше това. - Слънцето едва се е показало, около пет часа е и скоро всички ще се раздвиждат. Не усещам промяна в настроението им, поне тези, които са наоколо. - Гейл отвори очите си. Светлината не им повлия добре и една сълза се стече по бузата му, последва и втора. - Очите ти днес са красиви - усмихна се Анастасия.
- Какви са? - Попита незаинтересовано Гейл докато надигаше схванатото си тяло. Време беше за лов на слухове, защото незнанието не беше желана карта в неговата ръка.
- Зелени - получи своя отговор той. Не обичаше зеленото още от малък. Това беше най-слабият цвят, за който можеше да се досети, защото всички притежатели на зелени очи, който някога бе познавал не се славеха с каквото и да било. Бяха ниско поставени, алчни и досадни създания, истински паразити. Реши да се възползва от тях днес, както и от онази своя дарба да скъсява и удължава косата си. Беше виждал брат си да променя цвета на неговара, но той така и не се научи на това. Тогава не искаше.
Косата му се плъзна нагоре по раменете и врата, щръкна нагоре, оформена на остри червено бодли. Веждите му се изтъниха, водени от желанието за промяна, но той така и не разбра за това. Свлече наметалото от гърба си и го прикри зад един от ръчно издяланите камъни, от които беше създаден моста. Но това не беше достатъчно за Гейл, защото дрехите му не бяха обикновени.
- Мъж, приблизително твоите размери минава отгоре. Изглежда на благородник, но не е с прекалено ексравагантно облекло - уведоми го Анастасия, сякаш бе прочела мислите му. - Слабак е. В твоята категория. Бъди внимателен, все още няма никого наоколо, но не мога да предвидя кога някой ще се появи.
Гейл кимна и скочи нагоре. Мъжът, който бе наречен за благородник от призрака на жената, в действителност бе един от местните месари, чиито бизнес вървеше малко по-добре от на останалите в този град. Поради тази причина можеше да си позволи по-добро обличане и този начин на изглеждане. Наистина беше слабак. Гейл го ликвидира за по-малко от три секунди и за точно толкова успя да свлече тялото му под моста. Съблече го. Сега беше доволен. Отърва се от тялото, като го хръвли в реката. Камъкът, който бе прикрепил към трупа щеше да го задържи за достатъчно дълго време на дъното, че сомовете, които го обитаваха да си направят истинско пиршество. Той се изниза из под моста незабелязан от обикновените хора и тръгна напред, с уверена крачка, като истински благородник.
Улиците бяха оживени. Нищо чудно. Хората отиваха на работа и бързаха, защото до началото на сутрешните смени оставаше съвсем малко. Гейл се намърда в тълпата и започна да се ослушва. Подслужваше разговорите пред себе си, но по-скучни неща не беше и чувал дори.
- На дъното на дълбока правоъгълна тава се слага малко зехтин и бешамелов сос. Поставя се ред кори, разпределя се малко от плънката - споделяше някаква рецепта дебелата и напудрена до безобразие жена на мъжа ходещ до нея. Сякаш той се интересуваше от това, но я слушаше от уважение, а може би дори от скука. Ушите на Гейл се съсредоточиха на хората зад него. - Хафлинер? Какъв кон е това?
- Конете от породата Хафлингер се отличават с нисък ръст, красива глава, къса шия със силно развита мускулатура. Холката е ниска и постепенно се прелива с гърба. Тялото е удължено с широк закръглен гръден кош. Крупата е широка, раздвоена, с развита мускулатура. Крайниците са относително ниски с добре развита костна система. Цветът на косъма на конете е изабела. Гривата и опашката на конете от породата Хафлингер са покрити с обилно разрити покривни косми, което придава на конете особена красота. Имат добър нрав, леко се поддават на обучение в различни видове работа. Достъпни са за работа от възрастни, деца и неопитни работници. Конете от породата Хафлингер спокойно може да изчакват с часове на едно място, без да създават проблеми.
- Сега разбирам защо в бизнеса си предпочиташ такива коне. Никога не съм виждал.
- Заповядай по всяко време в офиса ми, ще те заведа до конюшните.
- Продаваш ли от тях?
- Разбира се.
Гейл се натъкна на още какви ли не разговори, но никой не носеше желаното от него удоволетворение. В главата му започнаха да се настаняват неудобни мисли, че е убил дете, на когото не трябва. Ето защо всичко е дълбоко потулено и никой не знае за случилото се. Дори и това да беше така, рано или късно всичко би трябвало да излезе на яве, в противен случай простолюдието ще започне да задава въпроси. Дори и да се позволеше на тези въпроси да бъдат задавани, това щеше да означава само едно - имаше раздвижване по неговия проблем. Оставаше само да се разбере кой са пратили по петите му - някой обикновен дедектив, полицай, рицар от онези фанатици на тема религиля или някой от онова тайно общество, за което жадуваше.
Разбира се, той знаеше какъв риск е поел и всичко в него го караше да бъде още по-предпазлив от обикновено. Прикритието, което беше усвоил за момента, му вършеше чудесна работа и той се чувстваше достатъчно свободен, че да влезе изцяло в своята нова роля. Спря се пред прозореца на една сладкарница и се загледа в прясно изпечените кифлички на витрината й. Не обичаще сладки неща и изобщо не харесваше всички неща, които се предлагаха там вътре. Той започна да мисли, докато се правеше, че избира какво да си купи, за да си угоди на желанието на стомаха. Кой в този град знаеше най-добре кое и къде се случва, освен която и да е шпионска организация на улицата? Имаше два възможно отговора - весникарчетата и клюкарницата наречена женски пазар. От кое от двете да започнеше? Разбира се, че от това, което беше най-близо. Ранният час предполагаше всеки момент да започнат фда тичат закъснели весникарчета наоколо, похвърляйки своите вестници съдържащи смислени, фантастични и напълно реални статии за живота на Лореонци.
За да не опровергае стоенето си пред сладкарницата, той си закупи една кифла с шипков мармалад и тръгна надолу по неравните павета, в които доста често момичетата на труда успяваха да скъсат своите копринени чорапи. Майсторите, които ги бяха наредили просто си бяха затворили очите за някои несъвършенства на самото подреждане, а оправата на града със сигурност ги беше насърчила за подобно поведение.
- Топ новини! - Викаше едно вестникарче в края на улицата. - Шоколадовата фабрика опжарена!! Купете сега и ознайте цялата история!
Това беше неговият шанс. За щастие мъжът, от който беше откраднал дрехите, носеше в себе си и достатъчно злато, за да услесни до някъде задачата на Гейл Глори.
- Един вестник, моля - отбърна се към момчето, до което стигна за няколко мига. То го погледа с големите си влажни кафяви очи и се усмихна доволно. По всичко личеше, че Гейл е първият му клент за тази сутрин. То се обърна и градна един прилежно сгънат вестник от касетката, която се намираше зад него.
- Заповядайте, господине - подаде му го той, а Гейл го пое в ръцете си, като плати каквото трябваше.
- Жалко за шоколадовата фабрика - поде разговорът той. - Наистина жалко. Шоколадът беше на ниво.
- Да - съгласи се момчето с него, но гласът му беше тъжен. - Притиснявам се, че сега цените на шоколада ще скочат двойно повече и аз няма да мога да си го позволя.
- Не вярвам това да стане - поклати глава Гейл.
- Но, господите, цялата е изгоряла.
- Просто другите търговци на шоколад, от съседните градове, ще видят в това своя шанс да продават и на наша територия. Това ще увеличи конкуренцията, заради голямото предлагане и цените неизменно ще паднат надолу. Така че, момчето ми, не се притеснявай. С надницата си, която получаваш на този етап, ще можеш да си закупиш два пъти повече шоколад, от колкото сега.
- Мислите ли така, господине?
- Разбира се.
- Но знаете ли какво се говори?
- За шоколадовата фабрика ли или за друго - нарочно постави въпроса си така?
- Нека Ви кажа първо за шоколадовата фабрика, а после ще ви разкажа за нещо различно и далеч по-увлекателно от това гнусно опожаряване.
- Добре - съгласи се Гейл. - Ще изслушам историята ти.
- Но, господине, това ще стане на определена от мен цена, нали знаете?
- Разбира се - усмихна се Гейл. - Всичко в името на шоколада, нали така?
- Говори се, че точно конкуренцията е опожарила нашата малка фабрика.
- Нима - възмути се привидно Гейл, но той предполагаше това доста отдавна!
- Да. Искат да завземат нашия пазар и да продават своите шоколадови изделия, които са на по-ниско качество, защото на техния пазар изобщо не искали да ги купуват. Решили били, че тук ще е различно, разбира се, след като ние вече си нямаме шоколадова фабрика.
- Звучи ми достатъчно достоветрно.
- Не само е достоверно, господине, а е самата истина. Знам го. Видях ги с очите си.
- Защо не направиш нещо по въпроса?
- Защото не съм глупак, господине, знам, че в момента, в който си отворя устата за това, което съм видял, майка ми ще заплаче, точно така както на онова дете.
- Кое дете - побърза да попита Гейл, целият изпълнен с любопитство така, както една дърта клюкарка се вълнуваше, когато предстоеше да разбере някоя подробна и пикантна подробност за живота на определн благородни, който представляваше интерес за нея и околията.
- Не го познавам лично, дори не съм го виждал. Но... - момчето затаи дъх.
- Но - побътна го Гейл, че да разкаже повече?
- Ще ви струва точно толкова - посочи момчето една определена цифра, която беше написана в една от статиите във вестника.
Гейл не отговори, а просто бръкна под тежкарското си сако и извади една кисия злато. Знаеше, че в нея има повече, но трябваше да се направи на нещо различно и да изкуши момчето, че да му разкаже колкото се може повече за въпросното хлапе и какво се е било случило с него. Момчето ги прие с охота, разбирайки че са доста повече от това, което беше поискал.
- Момчето било намерено мъртво - започна сам без да е нужна каквато и да било друга покана от Гейл. - Главата му била отрязана, то било разчленено и определени органи му липсвали. Наистина жестоко убийство от психопат. Няма да се очудя, ако е член на онова братство, клан или както и да се води, където могат да се срещнат само мизерни убийци, жадуващи за кръв и нищо друго. - Гейл продължаваше да мълчи. - Майка му на сутринта се самоубила, като го намерила. На стената пишело името на баща му, чието не запомних. Всичко това ме кара са си мисля, че собственият му родител го е умъртвил по толкова противен начин, че не изчаках да изслушам цялата история. Но до името на баща му имало и друга фамилия, чиято не била позната и никой не бил чувал за нея.
- Нима - усмели се да го прекъсне Гейл?
- Да. Нещо с "Г". Мисля, че означаваше богатство или слава, а може би дори екзорсизъм. Шелтърският ми е доста оскъден откъм предвирчиви думи и имена, като това, което е било написано с кръвта на детето.
- Чие дете е било - трябваше да разбере, за да знае какво има след себе си?
- Не знам. Мисля, че баща му е обикновен земеделец, но, нали Ви казах, че не изчаках да чуя историята до край. Щяха да ме хванат.
- Следователно не знаеш дали са намерили убиеца?
- Не. Мисля, че дори нямат представа кой е.
- Разбирам. Лека работа, хлапе.
- Лека работа и на Вас, господине, бяхте много любезен, но не съм ви виждал наоколо преди.
- Нов съм. Опитвам се да разширя бизнеса си и в момента търся нови пазари.
- И с какво точно се занимавате, мога да ви направя реклама.
- С услуги - усмихна се Гейл. - Ако имам нуджда от помощ, ти ще си тук, нали?
- Всеки ден съм тук, господине, ще чакам.
- Ще те имам впредвид.
И така Гейл тръгна надолу по улицата. Ходеше така, както благородниците ходят - с високо вдигната глава и не мислеше за нищо. По пътя си видя една пейка. Той седне на нея, за да може да помисли малко и да изчисти някои въпроси, които бяха изникнали в съзнанието му, докато слушаше разказа на вестникарчето. Той разгърна вестника и започна да чете за опожаряването на шоколадовата фабрика, макар че го правеше механично и нищо не остана в главата му.
- Определено са тръгнали по петите му - Анастасия бе седнала до него, вълатила се в една доста красива трудничка.
- Може би да, а може би не. Събитията не съвпадаха много с реаността, не мислиш ли?
- Какво очаквате, господин Деп – попита го тя, наричайки го с фалшиво име? – Всички знаем как тече една река, нали така? Информацията се обогатява и преиначава следвайки течението. Основните факти са такива, каквито са и Вие не можете да отречете, че точно за този определен човек ставаше дума, да не говорим за съществото на замисъла.
- В такъв случай, госпожице Трудан, чие куче го е подгонило?
- Не зная. Предполагам, че става въпрос за най-свирепото, защото колибата му беше съвсем обикновена на вид, а това не предполага нищо хубаво, нали така, господин Деп? Кучетата спящи в обикновени колиби са най-зли и злопаметни, историята го е доказала.
- Смятам, че не сте права госпожице Трудан, но съм склонен да приема Вашите аргументи и да ги вместя в живота си за собствена полза.
- Това ще е най-добре за Вас, господин Деп.
- В такъв случай, ще трябва да разширя своя бизнес и поле за изява, не мислите ли?
- Искате да кажете, че смятате да му продадете тази история?
- Рабира се, госпожице Трудан повторението е майка на знанието или поне така казваше родният ми баща.
- Дали ще доведе до определения и мечтания успех?
- Не мога да съм сигурен...
- Г-н Деп – прекъсна го тя, - чували ли сте за израза „Директорът слуша от коминът”?
- Не. За първи път го чувам, за мое съжаление.
- А можете ли да предположите какво означава това?
- Че във всяко едно общество има влечуго – погледна я най-сетне Гейл?
- Точно така, господин Деп.
- Умът Ви надминава красотата Ви, госпожице Трудан.
- Това го чувам всяка вечер от Вас, господин Деп, не мислите ли да смените репертуара си?
- Само, ако Вие, скъпа моя, смените тарифите си.
- Ще го слушам дълго време за напред.
- Така се очертава, госпожице Трудан. Довечера ще Ви посетя за едно турнирче по покер, ако не възразявате.
- Разбира се, че не възразявам. Ще Ви очаквам с нетърпение. Искам да повтирим сцената от предната вечер.
- Удоволствието ще е изцяло мое – усмихна се Гейл. – А сега, моля да ме извините, имам още малко работа.

Денят мина в обикаляне на улиците и привидно добро сключване на сделки от страна на младия търговец, който наричаше себе си Ейдриън Деп. Бизнесът му изглежда се развиваше добре, съдейки по добре подбраните у дрехи и отлично обиграните му обноски на чистокръвен търгоец. Но Ейдриън Деп не успя да научи всички подробности, които жадуваше в рамките на светлината. Точно за това взе решение, че ще действа впрегрътките на мрака. Сцената трябваше да бъде повторена. Това, разбира се, щеше да затрудни пложението, в което можеше да попадне извършителя на тези гнусни деяния – Гейл Глори, но това нямаше как да претисни Ейдриън Деп, поне за сега.
Булото на ноща се беше спуснало, ала един черно-син силует се рееше из запустяващите лореонски улици, дебнещ удобен момент да разлае кучетата и да рискува живота си отново. Предпазливите му стъпки го правеха трудно забележим за простото око, а тайното му оръжие, което се намираше в джоба му бе взел преди няколко часа от една жена, която мислеше, че може да го омае, така че да го оплете в танца си завинаги.
Лорионските улици се изпразниха и той дебнеше, Анастасия бе сигурна, че не е единственият човек, който го правеше. Някой дебнеше него, но все още не знаеше, как изглежда, за кои танцува и какви са неговите цели. Точно за това, поне според нея, Гейл имаше огромно поле за изява Сега щеще да действа отново и обърканото положение, в което се намираха всички помагаше за танца му.
- Време е – усмихна му се тя и изчезна в небитието.
Черно синият слует се спусна надолу по улицата и се изстреля нагоре сред къщите. Кракът му галантно се приземи на керемидите и безшумни заигра по тях, носейки самото му тяло напред. Докато Гейл бе обикалял да събира информация, която в крайна сметка се оказа толкова ненужна, колкото и кон в пустиня, Анастасия бе избрала следващата жертва, за която мистиците щяха да проклинат дните си. Ръката му се протегна напред през отворения прозорец и очите му съзряха млада девойка, на не повече от осемнадесет години. Последва същата кръвава сцена, която бе станала и предната вечер. На стената с огромни букви бе изписано с кръвта на жертвата „Глори”, а ароматът на женски парфюм – деликатен и нежен – бе попил в завивките и завесите.

Времето се разваляше тази нощ. Щеше да вали. Гейл нямаше намерение да се върне под онзи проклет мост. Сега имаше парите, с които можеше да си позволи легло, макар и не толкова меко. Щеше да рискува, ако отиде на същото място, на което е нощувал преди. А и сега имаше доста добре фасада, от която беше изкарал добри пари, продавайки малко злато, принадлежащо на мъжът, чието име не знаеше, но сомовете ядяха в момента.
Стаята не беше нещо особено. Не беше очаквал и повече, но беше добре. Не искаше и кой знае какво. Той се изкъпа и легна на леглото. Не беше спал, но смяташе, че сега може да си позоволи това удоволствие. Анастасия се материализа до него.
- Добра работа.
- Нима?
- Разбира се.
- Накрая ще тръгнат да се ровят в архивите.
- И нека го направят. Ти не си документиран там, нали?
- Не мисля, но никога не мога да знам кой държи коз срещу мен, не мислиш ли?
- Така е. Страх ли те е?
- Ако ме беше страх, нямаше да започна да презивиквам Етелус'Сев по този начин нали така?
- Понякога ме е страх, че манипулираш собствените си чувства, втълпявайки си илюзията, че не те е страх.
- Отдавна приключих със страха.
Прозорецът беше отворен. Кога бе станало това, никой не бе забелязал. Но един необичайно крив силует подслушваше разговорът им.
- Убил си детето на Дред... – гласът ги накара да изтръпнат. Гейл се изправи лениво и погледна към прозореца:
- Не знам за какво ми говориш.
- Гейл Глори, не се прави на този, чието име не носиш пред мен.
- Мисля, че сте сгрешили човека.
- Дред... – продължи кривият силует – наричали го Безплътния или нещо такова. Не съм запознат с историята му, защото ми отказват достъп до тези свитъци във Великата ни библиотека. Но в това, което съм сигурен е, че не е някой, на който му е лепнат прякорът просто ей така.
- Дред казваш – Гейл вече знаеше с кого разговаря? – Проучи го.
- Нямам достъп до Великата библиотека, а дори и да имах, мислиш ли, че само защото Гейл Глори е наредил някой ще ме пусне мен да вляза там, защото съм хубав или какво? Гейл, сам избра да си слаб, а сега не виждам смисъл в това твое желание за сила.
- Това, разбира се, не ти влиза в работата.
- Разбира се, че ми влиза. Няма скрити неща между Глори, макар че сме на ръба на изчезването.
- Тогава ме оставете да направя нещата, така както аз желая. Кой ме преследва?
- Никой, за когото аз да знам. Но няма и да продължа да се ровя. Ако си искал да разлеш кучетата – направил си го, но дали си разлаял правилите, тепърва ти предстои да разбереш, скъпи ми братовчеде.
- И да съм разлаял неправилните, то те самите ще разлаят правилните.
- Интересна логика, братовчеде, но не смятам, че е правилна. Ако смяташ, че Етелус'Сев съществува и ще те приеме под крилото си само, защото си някой си глупак с името Глори, което никой не познава, жестоко се лъжеш. Ще паднеш мъртъв още преди да си казал мигла. Откажи се.
- Не искам и няма да го направя.
- В такъв случай – почивай в мир – изсъска силуетът и изчезна в мрака.
- Мислиш ли, че братовчед ти е прав – наля масло в огъня Анастасия?
- Не – отговори твърдо Гейл и се отпусна назад затваряйки си очите. Онова досадно чувство, че е наблюдаван се бе оказало правилно, но предвиждането му не беше за правилните хора. Собствената му кръв го държеше под око, но никой не беше достатъчно смел, че да се опита да го спре, поне с физическа сила. Чистокръвен Глори не можеше да бъде убит, но нямаше и да му бъде помогнато, ако други тръгнаха да го ликвидират. Точно за това тази нощ Гейл бе решил, че ще спи. А на сутринта, ако се случеше така, че се събудеше, щеше да продължи да събира информация, а после щеше да дразни кучетата, докато не изпадне в положение, в което няма друг избор, освен да се присъедини към Етелус'Сев.
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Улиците - Page 5 Left_bar_bleue105/105Улиците - Page 5 Empty_bar_bleue  (105/105)

Улиците - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 5 EmptyНед 17 Юли - 20:36

- Цитаделата е жива.
Лявата вежда на Дред се повдигна с лениво пренебрежение.
- Не мислиш така? – продължи Вайл без да откъсва очи от пупурният масив пред тях.
- Виждам една-две прилики, но гледната ти точка изисква...сходен начин на мислене.
- Защо? Погледни я, погледни бъдещето ми седалище. Какво виждаш?
Дред заби гневен поглед в брат си. Все едно поглеждаше в изчанчено огледало. Образ, така близък, и все пак така далечен...
Винаги се стигаше до това. Имаше ли го Вайл, беше безсмислено да съществува неговото несъвършено копие.
Усмивката на брат му успя да обезоръжи опасното острие на мислите му. Дред се намръщи и пак погледна Цитаделата. Очите му се разшириха. Както не го беше видял до момента?
- Изглежда като човек на смъртен одър. – промълви той.
- Или като последната ти жертва?
- Откъде...
Отново го дразнеше. Винаги го дразнеше. Всезнайко.
- Както и да е. – върна се към темата Вайл. – Замъкът е облян в кръв. Кръв, която сякаш прониква през порите му. Усещам някакъв намек...символика. Не мога да го определя...
- Преувеличаваш. Не знаех, че залезите те разчувстват.
Пурпурният плащ на слънцето бележеше началото на нощният лов. Дред нямаше търпение.
- Нима наистина мислиш така? – повтори Вайл, този път в тона му доминираше леденият дъх на настъпващата нощ. Погледът му се откъсна от цитаделата и закова в този на по-малкия му брат. Сурови очи, като за момче на четиринадесет лета. Прокълнати изумруди, пронизващи цялата ти същност, виждащи дори в най-тъмните ъгълчета на съзнанието ти. – Виждам братко, че някой ден ще искаш да ме убиеш.
- Хо? Нима вече не го искам? Как мислиш?
Хладният порив на вятъра повдигна наметалата им и ги завихри. Сянката на близката липа протегна кривите си пръсти и започна да пълзи към тях. Из въздуха се усети миризмата на отворена гробница, докато нощта настъпваше някак си твърде бързо. Неестествени фигури помръдваха в, а в същото време извън, полезрението им.
Вайл продължи да гледа със същият неразгадаем поглед брат си, който постепенно освобождаваше силата си.
- Изкажи мислите си. – процеди през зъби Дред. – Кажи, че съм слаб. Че съм нищожество, което никога няма да стъпи на малкият пръст. Предизвиквам те, Вайл!
Лицето на Дред се изкриви в гротескно подобие на усмивка. Знаеше много добре, че Вайл никога не отказваше предизвикателство. Никога!
- Вайл няма място в нашия разговор, Дел.
През тялото на Дред мина ледено-студена вълна. Всяко косъмче по тялото му настръхна. За пръв и последен път бе видял на правилните черти на брат си изписан такъв убийствен гняв.


Спомените нахлуваха неканени през портала на изтерзаните му мисли. Дали всичко това не бе просто сън? От острието на Душегуба се стичаше кръв и образуваше малка локва на прашния под. Да, Дред беше прокълнат още при раждането си. Целият му род беше прокълнат. Всяко същество, което носеше неговата кръв беше мъртво. Беше последният. Кой би предположил, че черната овца ще е последната оцеляла от стадото. Странно. Преди време, преди много време, би се прекършил под бича на завладелите го емоции. Сега не беше сигурен, че дори ги изпитва. Защо си беше въобразил, че може да се сниши в опит да открие онова, което бе наричано нормален живот? Смъртта на Дориан и Сакура бяха породени от този негов инат. А сега той беше по петите на убиецът им, чудейки се дали да го открие в огледалото или по следата на избледняващо в мрака ухание.
Дред отвори очи. На пода в краката му се беше сгърчил женски труп. Момичето му беше дало описание, което нямаше да му послужи. Беше толкова сигурен в това, колкото и във факта, че ще открие извършителя рано или късно. Убиецът с неизвестни мотиви, който все още се луташе из Лорион. Дред подушваше потулена сянка от присъствието му, по-скоро като усет, отколкото като реалност. Той прекоси малкото разстояние до вратата на склада, отвори я и излезе на тясната улица. Една омърлушена улична котка изкочи от близката купчина смет и бързо се скри в нощта, без дори да си направи усилието да изсъска. Убиецът повдигна очи към небето и посрещна първите капки на това, което скоро щеше да се превърна в летен порой.

Родрик придърпа купчината златни монети пред себе си под намръщените погледи на останалите играчи. Сетне извади лулата си, натъпка я с тютюн и я запали с помощта на близката свещ.
- Не е хубаво това дет го правиш. – каза Колз до него и почеса наболата си четина. Винаги я почесваше когато е напрегнат.
- Кое? Не ви мамя, просто имам късмет. – усмихна се Грейв, а Колз поклати глава.
- Говоря за свещта. Не е хубаво тъй да палиш от нея.
- Ах, суеверия.
Светлината в стаята изчезна, ако се изключеше въпросната свещ, все още намираща се в дланта на Родрик Грейв. Чу се не съвсем благозвучно влажно гъргорене, последвано от „Туп!”, когато нещо се изсипа на пода, последвано от ахване, съсък от търкане на стомана в кожа и свещите отново светнаха.
- О, здрасти. – поздрави Родрик и остави свещта пред себе си.
Дред се беше настанил на стола срещу него. Младото конте, което бе заело тази позиция преди малко лежеше в краката на убиеца. Всъщност, Дред май беше скръстил кожените си ботуши точно на главата му. Колз сякаш се беше облегнал на стола си и гледаше втренчено тавана. „Жалко” – помисли си Грейв, - „Беше добра партия за покер”.
Останалите двама на масата бяха залепили чела в повърността й и кървяха обилно.
- Казвал ли съм ти, че имаш навика да парадираш твърде много понякога? – пошегува се преднамерено Родрик.
- Казвал ли съм ти, че понякога прекаляваш с безрасъдството си? – отвърна Безплътния и погледна картите на младежа, който използваше за подложка.
- Не, но други са ми го повтаряли безброй пъти.
Качулката на Дред сякаш се килна леко настрани и Грейв усети, че му се повръща от погледа, който се криеше отвъд нея.
- Кхъм, по същество значи. – продължи той. – Потърсих информация за Глори. Мога да ти кажа това-онова.
- Достоверно?
- Доколкото е възможно предвид колкото трудно открих каквото и да е.
- Продължавай.
- Добре, но при едно условие.
Грейв се зачуди дали последвалата гробна тишина ще е последното нещо, което ще чуе.
- Кажи. – тонът на Безплътния беше измамно спокоен. Едва ли му бе до условия точно сега.
Родрик се усмихна и влезе ол ин.

- Най-сетне спря проклетия дъжд. – измърмори Матю докато изтръскваше последните капки от широкополата си шапка.
- Да ти кажа добре дойде малко дъждец. Тази жега не се търпеше. – отвърна Сиар, колежката му.
Двамата бяха дежурни тази вечер и патрулираха около един малко-известен тесен проход в задната външна стена на замъка в центъра на Лорион. Бяха наскоро назначени, а Сиар освен това имаше и втора работа, за която Матю не знаеше, макар често да прекарваха вечерните си почивки заедно в квартирата му.
- Може и да си права. – Матю вдиша дълбоко от хладния нощен въздух. – Дори каналите не се усещат толкова силно тази вечер.
Сиар го изгледа с необичайно дълбок поглед и каза:
- Не ми харесва. Нещо не е наред, но не мога да определя какво. Пази се, Матю, сенките са по-дълги от обикновено.

Дред не знаеше от колко време не беше спал, но не изпитваше умора. Родрик както винаги се бе оказал полезен. За това и все още бе жив, най-вероятно. Родът Глори. Преди много години беше попаднал на един стар том в имперската библиотека, когато баща му все още управляваше. Преди Вайл да го убие, разбира се. Чудеше се откъде му е познато това име. Но защо някой Глори бе решил да излезе на сцената точно сега? Нещо му подсказваше, че събията през последните няколко денонощия се бяха наредили по съвпадение.
А съвпадения не съществуваха.

/Свободно РП./
Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Amitritylin




Брой мнения : 7
Join date : 10.06.2011

Данни на персонажа
Име: Гейл Глори
Жизнени точки:
Улиците - Page 5 Left_bar_bleue39/39Улиците - Page 5 Empty_bar_bleue  (39/39)

Улиците - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 5 EmptyНед 17 Юли - 23:49

Нещо я притисна. Накара я да се чувства малка и нищожна мушица - загубила крилете си. Духовете не изпитваха болка, но тя можеше да се закълне, че точно това мина през нея, макар и за миг. Сигурно щеше да се задуши, ако все още притежаваше онова малко и прекалено крехко тяло за този свят.
- Гейл... - започна тя. - Гейл, събуди се.
- Буден съм - отговори й студено той като наблегна на името й, - Анастасия.
- Тя е мъртва.
- Коя е тя - зададе въпроса си без никакъв интерес?
- Лена.
- Това учудва ли те - въпросът беше реторичен?
- Толкова ли лесно я намериха.
- Ароматът е най-коварният издайник - затвори очите си той, спокоен.
- Но тя знае за теб - настоя Анастасия.
- Какво знае за мен? Лекс Иванович, предприемач, на тридесет години, обещал й да я дари с дете, което да отгледа и да направи негов наследник на повече от половината му богатства? - Анастасия не отговори. - Определено това е истината и само истината за мен.
- Но... - искаше да възрази, но не знаеше как, не знаеше с какво. Той беше прав.
- Кой я уби?
- Не знам - отговори отчаяно. - Но присъствието му не се равняваше на обикновен човек, Гейл.
- Това е добре - спокоен, сякаш точно това бе очаквал цял живот - болест, с която знаеше ак да се справи. Не й се понрави.
- Кое е добре, Гейл - не можеше да сдържа емоциите си?! - Кое?! Това, че да пратили някой нечовешки силен по петите ти ли? Това, че може да те загубя ли? Кое му е добрето, Гейл?! Кое?!
- Размърдали са се - безразличието му я нарани. Сякаш не беше казала нищо от това, което си бе позволила да извика преди няколко мига. - Етелус’Сев вече ме издирват. Глупаци - тънка усмивка украси устните му. - Ще действаме, когато слънцето изгрее.

Попита я ръчно издяланите камъни Анастасия бе на "местопрестъплението". Тя разглеждаше с червеникавите си очи цялата каша, в което се намираше. Жената беше мъртва, точно така, както и тя бе умряла - без грам надежда за каквото и да било бъдеше. Гневът се надигна в нея и макар че тази женска бе само инструмент на човека без който не можеше, това не означаваше, че тя не искаше своето отмъщение.

Слънчевите лъчи погалиха лицето му. Време беше за крачка напред.

Нещата не изглеждаха добре. Достъпът до Великата Библиотека му беше веднага предоставен. На него не можеше да се отказва - това беше забранено. Чистокръвните наследници на рода имаха право на всичко, на всякакъв достъп без ограничения.
Гейл не си спомняше как бе стигнал до тук. Странно нещо е човешката природа мислеше си той и те първа започваше да осъзнава това. Съзнанието даваше команда на мозъка до къде трябва да се стигне, а тялото просто потегляше натам. Мисълта за целта избледняваше и тялото караше на така наречения от някои мистици "автопилот" - знаеше къде да завие, колко крачки да направи напред и кога да се спре, за да не бъде наранено от нещо или някого. Очите шареха наляво и надясно, осезавайки и съзирайки всички препядствия, но те така и не достигаха смислово до мозъка, за да може Гейл да ги асимилира наистина. Той просто слушаше през цялото време, слушаше какво се случва около тялото му и периметъра му на действие, невербално следеше за опасността и то абсолютно несъзнателно.
Тя го беше наблюдавала през цялото време. Той сякаш се рееше из тълпата, а очите му оглеждаха всичко наоколо без той самият да си дава сметка за това. Кръвта му си искаше своето. Силата напираше да избухне и да го дари със свещения си дар, но той все още беше така сляп глух за нея.
Правеше нещата си по своя си начин и въпреки всичко - така, както трябва. Не осъзнаваше много неща, но наследството му ги правеше възможни. Кога ли всички тези, запаметени в кръвта и рода му, наследства щяха да се отключат? Кога ли щеше да се промени изцяло и да стане това, от което всички се страхуват - това, заради което Тя беше загубила живота си?
Липсваше й. Тя му липсваше. Нещата никога нямаше да са същите. Той не бе способен по онова време да я защити. Тя не беше способна да го напусне. Никога не би се отказала от него - от красотата му, от тялото му, от арогантността му. Всички тези неща я караха да го обича, дори нещо по-силно - Тя го обожаваше. Ловецът и призрачната жена. Ако можеше да заплаче сега, то би го направила. Нещата никога нямаше да бъдат същите и въпреки че можеше да обладава телата на жените, и да го има, да го има макар за няколко часа, то това не й беше достатъчно, не беше както когато беше сред живите и материални същества. Притежанието й не беше нейното тяло, изпитваше удоволствието от това да е в ръцете му, но не беше по начина, по който тя би го изпитала, екстазът от това не й беше достатъчен, но Тя не беше...
Красивото му лице изглеждаше напрегнато, а очите му шареха по написаното от човешката ръка на неговия род по книгите, които разгръщаше бавно и намръщено. Не му харесваше това, което четеше.
Нямаше да й хареса и отговорът му.
- Какво пише - попита го тя?
- Информацията е оскъдна - отговори й той студено.
- Да разбирам, че положението ти не е розово, така ли?
- Даже напротив, прекрасно е - усмихна й се.
- Обясни ми - помоли го.
- Когато бях по-малък имаше владетел на име Вайл...
- Спомням си - прекъсна го тя. - Неприятно е - каза с погнуса. Ако можеха да я побият тръпки, щяха.
- Аз сякаш не съм живял по онова време.
- И как така - изненада се Анастасия?! Това не го разбираше.
- Кланът ни никога не се е влияел от владетелите на света. Ние винаги сме правили каквото сметнем за добре, както го сметнем за добре. Разбираш ли ме?
- Не. - И наистина не можеше да го проумее. Знаеше за него някои неща, но това, сега, излизаше, че е напълно недостатъчно. Дали щеше да й се свие стомахът, ако беше материална в този момент?
- Кланът Глори никога не се е съобразявал с владетелите на света. Ако трябва някой да ни нарече, било то мистик или прост гражданин, чието биване зависи само от работата му и нищо друго, то титлата ни щеше да има следното звучене - Под.зем.на Ор.га.ни.за.ци.я - накъса го на срички той. - Съществуването ни не е известно на никого, а делата, които извършваме се преписват на случайността. Понякога на съдбата или просто на друга организация, за която има сведения.
- Като Етелус'Сев ли?
- Точно.
- Но те съществуват ли?
- Разбира се - усмихна й се отново той. - Нещата, за които се носят слухове, винаги съществуват. Докато не срещна мен, беше ли чувала нещо за Глори?
- Абсолютно нищо, дори сега разбирам повече неща. Но за Етелус'Сев бях чувала и то доста.
- Следователно съществуват и смъртта на нашата приятелка го доказва - констатира той вместо нея. - И ние сме на една крачка от тази организация. Остава ни още съвсем малко.
- Кое те кара да мислиш така?
- Усещам го. - И ето кръвта на клана му, за който си мислеше, че знае достатъчно, но не бе и подозирала нещата, които разбра днес, казваше своята дума отново. Караше го да усеща неща, които тя самата не можеше.
- Това, скъпи, не е достатъчно.
- Не е - поклати глава той. - Но само с това разполагаме за момента.
- Какво пише - повтори въпроса си тя от преди няколко минути.
- Информацията е оскъдна – това вече го знаеше, но за нейно щастие той продъжи. – Имаме си работа, както и снощи разбра с човек, който е от старото поколение. Неговото дете съм убил. Той не е кого да е, поне в онези времена, в които вие сте живяли, а сега – никой не знае. Грохнал старец, скърбящ за детенцето си – поклати глава с усмивка на лице той.
- Не трябва да го подценяваш.
- Скъпа, не го подценявам – засмя се с глас Гейл. – Наемен убиец е бил, важен за времето си. Наемен убиец, който е далеч над моята класа, да не кажа от повечето на членовете на фамилията ни. Фактът, който ми подсказва всичко това са оскъдните редове, написани в честта на този мъж. Дори нашите шпиони са изпитали затруднение да разберат много, но въпреки това са си свършили прекрасно работата. – Усмивката му все още грееше на леденото му лице, седеше някак неестествена. – Дред. Някои го наричали Безлътния, защото владеел магията на сенките до неприлични нива. Дред – повтори името му Гейл. – Братът на Вайл – бившия владетел на света, с когото са имали своите различия, с когото са имали еднакви лица, но силно се съмнявам да са били близнаци...
- Защо – попита го тя?
- Защото това е невъзможно. Силата на кръвта, скъпа, е нещо, което дори мистиците проклинат. Ако тези двамцата злодеи са били близнаци, то несъмнено ще са имали нужда един от друг. Единият, разбира се, ще е наследил по-силните гени на рода си, но без другия – силата му би била неизползваема. Близнаците отключват един на друг скритите си заложби. Близнаците никога не се предават, дори и да имат своите различия – когато единият падне, то другият винаги ще е там, за да го повдигне. Единият умре ли, то другият губи войната.
- Не разбирам – поклати глава тя...
- Защото не си минала през това, което очите ми са видели. Следователно този Дред, ако е близнак на Вайл, както пише на тези стари страници, то няма от какво да се притеснява красивата ти главица. Силата му ще е на пределите, бързо но сигурно ще е започнала да се изплъзва между пръстите му. Точно за това, той е наел някого от Етелус’Сев – по-младите и по-способни момчета и момичета да свършат черната работа, която той сам не може да си уреди.
- Но, ако това е лъжа, Гейл? Ако е някаква заблуда, на която така наречените ви шпиони са повярвали? Какво?
- Ако е заблуда, на която нашите хора, загубили живота си заради този дядо, то това би означавало, че Дред Безплътния е просто брат на Вайл. Кръвно свързани са, но не са били разделени от едно.
- Това не означава ли, че той е непобедим?
- Непобедим, непобедим, колко да непобедим?
- Щом все още е жив... както казва братовчед ти...
- Дали да не тръгна след него?
- И да те загубя ли? Не искам – ето, каза г без да мисли.
- Не съм глупак, Анастасия. Спокойно. Може да не съм толкова умел, колкото би ми се искало да бъда, но занаят се учи, не се наследява, не мислиш ли?
- Етелус’Сев... – измрънка просто тя.
- Етелус’Сев... – гласът му стана нейно ехо. – Ако този Дред е това, за което го смятам, то той ще е стар, арогантен и почти безполезен всезнайко, отдавна забравил да чувства каквото и да било, намиращ се на границата между реалността и собствената си лудост. Ако има някаква връзка с организацията, към която искам да се присъединя, то той определено няма да е техен любимец, без когото не могат да живеят.
- Какво искаш да ми намекнеш с това, Гейл?
- Синът му умира, жена му също. Той не е кого да е. Глори – на никого не известни, обявавят война срещу него...

Нещата се нареждаха точно както трябваше, поне до този момент. Късметът, ако изобщо имаше такова явление, беше завъртял колелата си и центруфугата образувала се от тях засмукваше всичко наред. Ноща беше студена, а дъждът беше спрял. Локвите отразяваха светлината на фенерите, които отчаяно се опитваха да осветят тъмните стени на постройките, в които живееха хора.
Достъпа е напълно забранен за външни лица. Тук се крият тайните на асасините. Помещенията са без естествена светлина, нямат прозорци, всичко е мистерия. Което го прави още по-привлекателно за любопитните, които обаче не доживяват дълго ако са по-дръзки. "Любопитството уби котката." Майстор Асасин е Дред Безплътния. Никой не знае фамилията му и почти никой не е виждал лицето му, защото той постоянно носи качулка, но се говори, че е най-опасния асасин, който земите на Шелтър са виждали до момента. Има един единствен провал - убийството на Вайл, но все пак е успял да се измъкне и да остави белег на Негово Имераторско Величие.” Кратък текст от доклад, който бе прочел преди час, се въртеше в съзнанието на Гейл и не го оставяше на мира, както и някои други факти. Трябваше му жена, жена с по-особен аромат. А защо не всички път различна?

Площадът, въпреки дъжда, беше пълен. Сега беше неговото време – облечен в прескъп костюм от чист памук, пошит със златни кантове, издаващ положението му в обществото, събираше погледите на жените, които искаха да имат по-особено положение в живота. Русата му коса отразяваше слабата светлина на фенерите и го караше да сияе в амбициозните очи на някои дами. Виното му изглеждаше розово, очите му копнеещи за нежна ласка, обляни в сини езера, а устните леко подпухнали – изгарящи от желание.
Най-накрая Аманда се престраши и направи няколко крачки напред, озовавайки се на неговата маса.
- Простете дързостта ми г-н... – направи пауза тя.
- Нгоуен – запълни паузата той.
- Не съм Ви виждала преди – явно неспособна да произнесе името му. Не обичаше некадърни жени, но това нямаше никакво значение, тя му трябваше за друго, а Анастасия щеше да свърши останалата част.
- Сравнително нов съм за този голям град, г-це...
- Аманда, Аманда Хендрих.
- Г-же Хендрих – довърши си изречението той. – Получих покана да съм на това така странно събиране тази вечер и понеже нашият род не организира подобни мероприятия на площада, прецених за себе си, че е добре да дойда и да опитам нещо ново.
- Новите неща изискват доза смелост, нали така? – Имаше малко мозък, но...

Вечерта мина добре. Сега носеше миризмата на тази Аманда някоя си. Бе забравил фамилията й, защото рано или късно, тя щеше да загуби живота си заради тази сладникава миризма, която обичаше да носи. Нещо подсказваше на Анастасия, че това ще стане по-рано отколкото и двамата очакват.

Поредната жертва беше взета. Млада жена на не повече от двадесет и пет години, непосредствена съседка на Дред Безплътния. На стената, намираща се над трупа й, с кървави букви пишеше:
„Идвам за теб, учителю Дред Безплътния.

Ваш,
Глори.”

Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Улиците - Page 5 Left_bar_bleue105/105Улиците - Page 5 Empty_bar_bleue  (105/105)

Улиците - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 5 EmptyСря 21 Сеп - 19:51

Саймън влезе в таванската стая. На пода имаше труп. Преди два дни в същия квартал бе имало още двама мъртъвци. В интерес на истината предишното местопрестъпление бе било в една съседна къща, която бе обитавана от съвсем обикновено тричленно семейство, напълно сливащо се и неотличимо от всички други тричленни семейства в Лорион. Ако се изключеха истинските самоличности на членовете му. Дел Закрус, Сакура Шин и сина им Дориан Дел Закрус. Саймън коленичи до жертвата на бруталното убийство и потвърди на ум доклада на милиционера, който бе излязъл преди малко. После вдигна поглед към стената срещу него, на която имаше кръв, изрисувана в красните линии на откровена закана. Следователят се изправи, почеса се по носа с палец, както правеше когато беше заинтригуван. Отдавна работеше в Лорион като детектив и в началото бе много доволен от работата си. В смисъл, нямаше как да скучае в този град, а някои от случаите бяха...изключително интересни. Но понякога работата му си играеше с психиката му. Понякога се чудеше дали не е полудял. Е, чак толкова едва ли, но като нескончаем фен на иронията в него се бе заложила фикс-идеята, че накрая ще се превърне в някой от тези тъпи копелета, които гонеше всеки божи ден. Не че беше набожен, но ако трябваше да си избере от многобройните му разнообразни, сякаш измислени от плиткоумен мързеливец божествени фигури...сигурно щеше да избере Анил’Те. Не за друго, а защото му се струваше най-логичен и лишен от смисъл избор. Всичко щеше да е наред, ако преди няколко седмици не беше станало нещо странно. Саймън обичаше странностите, защото предоставяха предизвикателство. Но, тази го плашеше. Ей така, сякаш от никъде бе започнал да си „спомня” факти, които никога не бе знаел. Ето, сега например, не знаеше кой по дяволите трябва да е Дел Зак...каквато там беше фамилията му. Просто го знаеше. Но не това беше най-лошото. Не, това не можеше да се сравни с онзи въображаем глас, който му говореше понякога. Май вярно полудяваше. Но както и да е, една вечер, няколко дена след като всичко това с лудоста и гласовете бе започнало, в спалнята му се бе появил Вестител, който му бе предложил да започне работа в Етелус’Сев или да умре. Саймън беше отказал, тъй като нямаше какво толкова да му вземат освен живота, все пак той нямаше живи роднини. Спомняше си много добре разговора и как Вестителя си беше тръгнал настръхнал. Детективът излезе от стаята, слезе по тясното стълбище и скоро се озова на улицата. Сутрешното слънце го удари в очите, придружено от сутрешните миризми. Сутрешните миризми бяха къде-къде по-поносими от обедните и вечерните. Отпред го качаше Дариол, който го погледна въпросително. Саймън въздъхна и каза:
- Ай да те водя на по бира.
Колегата му се ухили и сви рамене. „Няма лошо” се четеше в очите му.
- В Овена?
- Защо не. – съгласи се Саймън. Винаги се забиваха там, когато някой случай се закучеше, а този, макар все още да бе далече от този етап, несъмнено щеше да мине през него неведнъж. Двамата тръгнаха с бавна крачка и се насочиха към Горен Лорион.

***
Родрик погледна през широката кристална чаша, а после я остави под барплота при останалите. Денят беше започнал добре, не по-зле от всеки друг. Имаше много посетители, но вторник обикновено беше така. Тази сутрин бе заредил три коли миди от сутрешния улов и допълнил запаса си от ексклузивни вина с две бутилки Дорш. Последното го накара да се подсмихне. Беше възложил мисия на един крадец новак да „открие” въпросните две бутилки. Един вид тест, с който да заслужи мястото си в гилдията. Разбира се, беше й заплатил щедро за услугата. А и климата днес...биваше си го! Този приятен бриз беше една от причините да обожова Лорион. Другата беше печалбата.
В момента само две от масите бяха останали свободни на първия етаж и три на втория от общо двадесет и три. Перфектното съотношение. Мразеше овена да се пръска по шефовете от посетители, макар да се случваше често. Тази вечер беше силно вероятно.
Подобна бе настройката му за този ден, когато в скромния му хан влязоха Двамата Агенти На Лорд Бренов, както той ги наричаше. Г-дин Дантъл и г-дин Мок. Единият с доста къса тъмна коса и обичайни, неразличими черти, другият – младок с едва набол мустак, който се взимаше за нещо повече отколкото е. Мок му кимна от входа за поздрав и после седна с партньора си на масата до празната камина. Дантъл запали свита цигара и поръча на Мари. Мари се приближи и дори не си направи труда да предаде поръчката. Родрик й връчи двете пълни халби и каза:
- Тези са от заведението.
Мари повдигна вежда и нацупи устни, което беше обичайно за нея.
Родрик продължи да наблюдава дискретно двамата агенти. Дантъл бе облякъл странна аура днес. Такава от каквото нормален човек настръхва, а такъв с по-остро обоняние му се ще да е някъде другаде бързо. Но не това беше необичайното тук. Родрик всеки ден срещаше поне петима подобни ненормалници. Но това, че именно г-дин Дантъл, този спокоен, продуктивен и предимно трезвен тип се беше шашнал толкова, че да...Да, имаше нещо странно тук, а инстинктите на кръчмаря, именно тези, които го бяха призовали да черпи агентите по бира, сега го подтикваха да провери точно за како става дума.
***
Саймън издиша облаче дим точно когато Мари му връчи потна халба бира и пепелника. Дариол вече невъзпитано отпиваше. Детективът въздъхна и се усмихна.
- Тези са от заведението. – каза Мари и се усмихна на Дариол.
Саймън не им обърна внимание. „От заведението? От онзи необичаен лисугер Родрик?”
„Чуй какво ще ти предложи.” – отекна като отговор в съзнанието му.
- Еей, Сай. Добре ли си? – Дариол го гледаше едва ли не обезпокоено.
Детективът кимна и погледна над рамото на колегата си.
- Нещо против да седна при вас господа? – попита съдържателят на „Черният овен” Родрик Грейв.

***
- Бъди ни гост.
Саймъм Дантъл звучеше почти сериозно, което изкара усмивка на лицето на Годрик. Той седна на единия от двата свободни стола и остави собствената си халба пред себе си. Погледна и двамата в очите подред, като усмивката малко му се разшири когато Мок отмести поглед пред разноцветния му взор.
- Как сте днес, господа? Не ви ли се струва деня прекрасен?
Двамата, като редовни клиенти, знаеха, че Родрик е също толкова внезапен, импулсивен и щедър колкото изглеждаше. Но въпреки това Саймън, явно като по-висшестоящ, реши да е резервиран и подозрителен.
- Нищо интересно, ново убийство. В централния квартал. Оня ден имаше още едно, едва на пресечка. Може да са дело на сериен. - Мок явно нямаше подобни задръжки.
- Интересно. – замисли се кръчмаря. – Може би нова, изгряваща звезда?
Хлапето изглежда не бе сигурно и хвърли бърз поглед на Донтъл, който просто мълчеше и гледаше леко налудничево Родрик. Съдържателят потръпна. Какво в името на черните жартиери на Сянката му ставаше на този?
Мок, на който му бе отказано съдействие, прие това като покана да изложи собствените си теории.
- Не е нов според мен. Убийствата са твърде последователни и прецизни за да са случайни.
- Откъде сте сигурни, че са дело на един и същи човек?
Младият мъж се усмихна доволно, явно бе подготвен за този въпрос.
- Оставил си е подписа и на двете престъпления.
- Хо. Не е ли твърде самоуверен? Но остави това настрана, и преди е имало подобни случаи, дело на новаци в занаята, претендиращи точните хора да разпознаят таланта им.
Саймън май килна главата си на една страна по начин, който напомни на Родрик за една личност, за която не искаше да мисли в момента. Мок от друга страна изглеждаше объркан пред този силен аргумент.
- Може би, но инстинкта ми говори друго. – накрая отвърна Дориал, а Родрик, на който не му се слушаха глупости бързо попита:
- Кои са били първите жертви?
За последната вече не му се слушаше. Беше твърде нашумяла тема.
- Джесика Марш и малкия й син – Дориан, а най-вероятно и съпруга й – Норс, който е в неизвестност. По-интересното е, че Джесика се е самоубила ритуално след смъртта на детето й, или поне така е направено да изглежда от убиеца.
- Аха.
Саймън продължи да мълчи и изглежда провеждаше вътрешна борба със себе си.
- Никакви следи все още? – продължи да разпитва кръчмаря с неизчерпаемото любопитство на клюкар, каквито бяха всички алчни ханджии.
- Най-вероятно са Вестителите. – отвърна тихо Мок и сви рамене. Никой разумен човек не споменаваше организацията твърде високо, току-виж е привлекъл вниманието й.
Родрик изписа на лицето си замислено изражение и бавно кимна. Че кой друг да беше. Но не бяха те, разбира се, беше потвърдено вчера. Грейв се усмихна вътрешно. Инспекцията бе провокирала не една повдигната вежда, а Сянката почти се беше развълнувала. Родрик все още не знаеше дали шефчето е доволно от развоя на събитията или притеснено. Първото бе по-вероятно.
- Родрик Грейв. – каза Саймън с равен глас. – Сигурно си късаш задника в усилие да откриеш кой го е направил, нали? Животът ти е на линия, не е ли?
Кръчмарят бавно обърна поглед към Саймън и ако агентът имаше поне малко разум щеше да изтръпне, ако имаше повече можеше и да се опусне в гащите. Онзи просто продължи да го гледа почти незаинтересовано. Беше ред на Родрик да се почувства стреснат. Вече нямаше как да позволи на тези двамата да си тръгнат живи от тук. Бяха го разигравли толкова ловко, че чак не можеше да си го представи. Този слабоумен кретен Мок го беше заблудил, че не знае нищо, а всъщност...Не, чакай, може би хлапето наистина не беше осведомено, в момента изглеждаше не по-малко шашнато от Грейв.
- Откога знаеш? – попита накрая с изкуствена усмивка той.
- Винаги съм го знаел. Не чакай. От година и половина.
- Какво целиш с това, че чак сега го разкри?
Саймън се усмихна с нетипична за простоватото му лице гримаса. Какво му ставаше все пак? Сякаш и интонацията му беше различна. Акцентът, жестовете и начина по който спокойно се беше „изсипал” в тапицирания стол. Агентът реши да игнорира въпроса на собственика.
- Просто ми е забавно да оценя твоите цели, Грейв, тъй като никой друг не го прави и се чувстваш самотен. Защо не си наемеш някоя жена днес? Или не отидеш при сестра си и това ще помогне.
- Ще те убия. – обяви спокойно Родрик и този път се усмихна наистина.
- Едва ли.
Родрик понечи да се изправи, но Саймън го пресече:
- Седни. Няма да ме убиеш, защото знам всичко, което ти трябва и мога да споделя с теб тази информация.
- За новия убиец ли работиш?
- Не. Все още.
- Но знаеш кой е?
- Разбира се.
Саймън отпи от бирата си няколко дълбоки глътки и въздъхна от кеф. Явно всичко, което се случваше му доставяше удоволствие. Родрик мълчеше, забил поглед в агента, чиято аура изобщо нямаше нищо общо с обичайната му.
- Кой си ти?
Донтъл се усмихна.
- Някой, който просто преминава от време на време и се намесва. Можеш да ме наричаш Информаторът.
Изглеждаше доволен от тъпото име, което си беше измислил току-що.
- Добре, Информаторе. Какво искаш в замяна?
Време беше за сделката.
- Първо на първо, ако знаеш някой определен метод, с чиято помощ можеш да накараш Мок да си затвори устата и да забрави последните пет минути, без да го лишиш от живеца му, бих бих изключително благодарен.
***
По стените пълзяха валма от сенки. Заплитаха се, увиваха се едно с друго и добиваха мимолетни форми, които се размазваха и отново потъваха във хаотичния си водовъртеж. Нямаше стени, нямаше под, нямаше таван. Всичко бе една пустош от мрак. Дред крачеше през нея и под краката му се образуваше гладка ивица, която можеше да се нарече пътека. Черното кадифено перде пред него се отмести и той се озова в малка стаичка. Мебелите се оформяха, а после се променяха, изкривяваха и добиваха нови ликове. Той позволи на вълната от спомени да го залее.
Онзи мрачен есенен ден даваше началото на третата година от царуването на Вайл. Облаците бяха натежали от нетърпение да излеят тъгата си над сивия свят под тях. Предишната вечер бе валяло като из ведро и сега прашният път се бе превърнал в кално блато. На не повече от тридесет крачки напред по него бе затънал един файтон и кочияшът налагаше усилено с камшика си безпомощният впряг. Нямаше смисъл. Колелата бяха потънали почти изцяло в капана на калта. Прозорците на вратите бяха закрити от пердета, които от време на време се помръдваха, когато особата вътре се поддадеше на любопитството си. Дред се зачуди как въобще съществува такава глупост из света. Бе очевидно, че откъдето и да бе тръгнал този файтон(най-вероятно от Кроухевън) нямаше да стигне далече в тези климат и пътни условия. Яздейки щеше да е къде-къде по-бързо и...възможно. Той пришпори петнистия си жребец и се приближи към безпомощните пътници, чудейки се дали на кочияша няма да му стане гадно като види с каква лекота кон и ездач приближават през росната трева покрай пътя. И наистина, мъжът го посрещна с неприветлива, подозрителна физиономия.
- Желаете ли нещо? – кочияшът не изчака отговор. – Тогава направо си продължавайте по пътя. Дред се усмихна изпод качулката си. Беше избрал кафяво пътно наметало, изпод което беше скрил удобни кожени дрехи и някои уреди на занаята.
- Имате ли нужда от помощ? – попита той учтиво, докато оглеждаше келешът. По средата на четиридесетте, с неуспешно сресана оредяла коса, брада на няколко дни и мътни очи, сигнал за неотшумял мархмурлук. Приличаше на човек, който би носил име Фекал.
- Та ти викам, върви си по пътя. Милорд няма нужда от помощта на съмнителни типове като теб. И не си помисляй някакви глупави идеи, не е като да сме без охрана.
- Сигурно сте я нагъчкали вътре, разбира се. Но уверявам ви, не ви мисля злото, нито на вас, нито на вашият господар.
„Фекал” не изглеждаше много убеден, но точно тогава вратата на файтона се отвори и едно младежко лице се появи оттам. Чертите на малкият лорд бяха характерно източняшки, явно принадлежеше към някоя от благородническите фамилии, добили васалски статут миналата година. Поне герба на брат му, всечен в горния десен ъгъл на отворената вратичка доказваше това.
- Сър, как бихте могли да ни помогнете в подобна ситуация? – попита момчето. Дред не забеляза охрана вътре, освен един побелял старец, който обаче гледаше зорко качулатият странник.
- За къде сте?
- Бароустоун. Не ни остават повече от двадесет мили до стените му.
Дред кимна.
- Тогава ви предлагам да зарежете тъпия обичай да влезете с луксозна каруца в града, милорд и да яхнете някой кон от впряга. Освен ако нямат нужда да бързате.
Но имаха. Убиецът знаеше много добре, че са се запътили на същото място, към което самият се бе устремил. Приемът в имението на лорд Шин, балът, организиран с дипломатически цели. Може би щеше да извлече повече информация от тази групичка тук.
***
Вайл бе пратил убиец на приема, в това нямаше съмнение. Лорд Шин бе един от малкото, които все още се придържаха към старите си обичаи и се противопоставяха, макар и не открито, на властта му. Асасинът, който и да бе, а Дред имаше много силно подозрение, че ще е Крайблъъд Дорнскейл, щеше да се погрижи подобни сбирки на бунтовническо настроени души да не съществува скоро време. Ако Дорнскейл се провалеше, една частица от мозайката от планове на Вайл щеше бъде премахната осуетена. Дред нямаше по-приятно занимание през последните две години. Въпрос на изключително съвпадение се оказа факт, че момчето-лорд бе най-малкият син на лорд Шин. На няколко мили от Бароустоун пътят бе поразчистен и оживен. Файтони, ездачи, търговци, каруци и селяни се смесваха в прииждащият поток. Все пак тази вечер бе празникът на Империята.
- А, ето го и поредният звят, чиято смърт ще наблюдаваме днес. – отбеляза малкият лорд и посочи масивна каруца, дърпана от волове. На нея имаше клетка, в която незнайно как бе натъпкана едра бяла мечка. Животното изглеждаше болно от бяс или просто прекомерно раздразнено и разпенено и вдигаше какафония.
- Да не е някакво жертвопринушение? – прираде си невежест Дред.
Фекал изглеждаше готов да злорадства и го направи.
- Лорд Шин разполага с най-добрият телоохранител, който съществува. Никой не знае истинската му самоличност, но понякога милорд го представя на пиршествата, изправяйки го срещу всевъзможни същества, зверове и престъпници от всички краища на Шелтър. Всяка седмица в имението се вкарват следващите жертви за „чудовището”. Горко му на този, който се изправи срещу него. Миналата седмица разбрах, че е отнело вечния живот на някакъв древен вампир...
На Дред му бе писнало да слуша. Реши, че не е зле да си има една на ум все пак за това...”чудовище”.
Малкият лорд Шин се погрижи странника, който им бе помогнал на пътя, воден единствено от добротата си, да получи покана за пиршеството. Това спести на убиеца малко ненужна занимавка. Нощта пристигна сред конвой от буреносни облаци и мъртвешки ленив вятър, очаквано затишие преди кулминация. В имението имаше повече гости, отколкото Дред бе очаквал. Приятна изненада бе, че не всички бяха прекършили врат пред черната харизма на брат му. Осветлението бе приглушено ярко, намекващо за естеството на това пиршество. Празник на империята. Що за ирония? Каруца по-добра възможност да подкпаеш основите й? След краткия оглед, убиецът се зае да по-неотложните дела. Да открие и обезвреди другият играч из сенките. Кръвта му закипя против желязната му воля. Ах, така му се искаше Блъъд да е тук и да се присъидини към танца му. Безшумните му стъпки го отведоха до обкована с желязо врата. От пръв поглед разбра, че отключването й би отнело много време, с което не разполагаше. Отвътре струеше силно, звучно присъствие, напомнящо бегло за това на затворената в клетка мечка. Но беше човек, което би било тъжно, ако на Дред му пукаше и един грам. Дали вътре не беше затворът на „чудовището”? Убиецът се усмихна криво на себе си и потъна в измерението на сенките. Те го приеха с отворени обятия. Обожаваха да им идва на гости, да си сътрудничи с тях, но уви, това го изтощаваше изключително много...поне преди известно време. Сега, след много опити и взаимодействие, най-сетне можеше да използва потенциала им без да припада безсилен след това. Миг по-късно Дред се намираше отвъд масивната врата. Острието, което го обезглави с един замах беше...неочаквано. Изненадващо. Възбуждащо. Тялото му се свлече на пода.
- Толкова...лесно.
Гласът принадлежеше на младо момиче и носеше нотките на неукротим хищник, който дебне ловеца си и си играе с него.
- Очаквах повече от придворния убиец на императора.
Единствено късмета бе спасил Дред тогава, когато излизайки от сенчестото пространство, той все още носеше безтелесния отпечатък на сътрудниците си. Тъканта му бе сянка и той се сля с мрака около него. Телохранителката зяпна, когато една кама се опря във врата й. През малката пролука на единствения прозорец в стаята проникна лунна светлина и огря нежната кожа на шията й, оголените рамене и изумената й физиономия. Това бе най-красивото чудовище, което Дред бе срещал.

А сега бе мъртва. Тялото й лежеше на огромно легло, покрито със сенчест балдахин. Лицето й бе в пълен покой, неотдадено на унищожителните ефекти на смъртта. Бе замразена във времето, прегърнала сина им в обятията си. И щеше да остане така до последният час на Дред.
***
„Идвам за теб, учителю Дред...” – това бе написано в съседната къща. Почеркът бе елегантен, по своему. Из стаичката се разнасяше сладникавият дъх на женски парфюм. Дред знаеше къде ще го заведе тази следа. При следващата дама, която щеше да загуби душата си. Това намирисваше на капан, нищо чудно мишената му да го очакваше някъде из сенките, ако бе достатъчно безрасъден. А изглеждаше такъв. Прекрасно. Кръвтта закипя във вените му, както отдавна не бе.

/Свободно РП./

Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Amitritylin




Брой мнения : 7
Join date : 10.06.2011

Данни на персонажа
Име: Гейл Глори
Жизнени точки:
Улиците - Page 5 Left_bar_bleue39/39Улиците - Page 5 Empty_bar_bleue  (39/39)

Улиците - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 5 EmptyСъб 1 Окт - 15:29

Косата му растеше и променяше бавно цвета си. Анастасия наблюдаваше много внимателно този процес. Винаги я изумяваше и никога нямаше да спре да я омагьосва с неяснотата си.
Гейл спеше отдавна. Имаше нужда от почивка. Той заслужаваше всичко, което искаше да постигне, до всяка една малка подробност. Амбициите му щяха да станат реалност и Тя щеше да е до дясното му рамо, деляща с него всичките му щастливи моменти, успехи и победи над тези, които самият той ненавиждаше. Двамата щяха да са едно непобедимо цяло, от което всеки щеше да се страхува. И защо да не се страхуваха от тях? Всички хора се страхуваха от неизвестното и непознатото, от митовете и легендите, в каквито щяха да се превърнат самите те. Двамата заедно. Обичаше го, нямаше да се откаже от него, щеше да му помага до последно, до края на живота им, краят на съвместния им живот. Но това нямаше да се случи скоро. Предстояха им щастливи дълги години заедно. Гейл беше млад, а пътеката пред него – неизмерима.
- Какво си ме дзяпнала? – гледаше я, но от кога? Защо не го беше усетила, погледът му?
- Косата ти... – отговори несигурно тя.
- Това ли било?
- Красива е...
- Да... – съгласи се безразлично той и отмести погледа си от нея.
- Почина ли си?
- Да...
Слънцето изгряваше бавно и първите лъчи се опитваха да влязат през прозореца, затруднени от иначе дебелото перде. Беше онова време на сутринта, в което птичките още не смееха да запеят своята гальовна песен, въпреки поканата на Слънцето. Ранобудните очи вече бяха отворени и всеки момент щяха да се чуят плясъци на камшици, пърхане на коне, а из въздуха щяха да се разнесат неприятните миризми на сутрешните мекици.
- Гладен ли си? – наруши спокойствието в стаята тя.
- Не.
- Но от кога не си ял?
- Нямам нужда от това, все още.
- Така ще се разболееш, какво ще правиш тогава? – гневът започна да хвърчи наоколо като искри от бенгалски огън.
- Не ми е за първи път, няма да е и за последен.
- Но... – не й остави възможност да довърши. Голото му тяло се плъзна извън завивките и започна да навлича дрехите на някого, отдавна загубил живота си.
Чертният панталон му седеше добре, синята риза също, но това извехтяло кафяво, карирано сако, с наставки от телешка кожа на лактите и тези големи кръпки го караха да изглежда някак жалко, едва ли не комично. Косата ми се скаси и прие новият си цвят – руса пепел, а очите му почервеняха.
- Какъв цвят са? – знаеше, че са се променили със ставането. Трябваше да знае.
- Червени... – отговори тя.
- Какво червено?
- Кафяво-червени. По нищо особени, но някак красиви и празни.
- Късметът е на моя страна.
- Не разбирам.
- Ще разбереш съвсем скоро.
Гейл бръкна във вътрешния джоб на старото сако и извади очила. За негово щастие бяха от слабите и почти не затрудняваха зрението му, но по-късно днес щеше да се погрижи и за това. Анастасия го гледаше очудено. Явно наистина не разбираше това, което щеше да предприеме сега. Беше го сънувал, макар и за краткия си сън, реши да му даде шанс.
- Тръгваме...
***
Точно както и предполагаше. Улиците те първа започваха да се оживяват и неприятните миризми на сутрешна закуска изпълваха въздуха и караха онази определена наслойка на обществото да пуска лиги и примлясква само при мисълта за нещо топло направено от брашно. Някакъв челяк се блъсна с него, извини се и се забърза на някъде. При други обстоятелства дали щеше да остане жив заради подобна наглост? Тръгна си с протмонето на Гейл, но Глори остана в ръце с цялата му придобивка от сутринта, която беще значително повече от това, което бе загубил преди минути.
- Горкият, какво ли ще направи като разбере истината? – усмихна се Анастасия.
- Ни най-малко не ме касае. Извади късмет.
- Преди... – тя не довърши.
- Какво преди?
- Нищо...
- „Преди не беше такъв”. – довърши той вместо нея.
- Не исках да кажа това.
- А какво?
Анастасия не отговори, защото точно това искаше да каже. Гейл беше различен преди, но от тогава нещо се бе пречупило в него, оставяйки огромна пукнатина след себе си, през която доволно изтичаше наследството на чистата му кръв, отчаяно копнееща за своето.
Не можеше да каже, че не й харесва. Дори сега Гейл й се струваше по-увлекателен от преди, повече мъж и по-малко хлапак. Мислите й бушуваха в нея. Не съжаляваше за избора си тогава, но съжаляваше само за едно. Никога нямаше да го има така, както й се полага.
Гейл вървеше с умерена крачка. Тръгна по голямата улица „Спелл” или поне такива табели имаше окачени по сградите. После сви наляво по значително по-тясната „Урлок”, на чиито павета беше трудно да се разминат две колесници. Точно за това кочеящите се изчакваха един друг в началото и края й. Това забавяше прехода им значително, но я предпочитаха пред „Лейн”. Знаеше се защо. Главна лица като „Лейн” носеше своите опастности за благородниците, тъй като тя гъмжеше от карети, селски каруци и странни коннци, които се движеха ту на големи групи, ту се наблюдаваше по някой самотен такъв, налетнат с белезникаво наметало под което не се знаеше какво има.
От друга страна, това беше най-глупавия избор от тяхна страна, но щом продължаваха да го правят, следователно някой „умник” не се е сетил за възможността или просто му куцат организаторските умения. В главата на Гейл вече се въртеше как най-лесно можеше да ограби всяка една колесница, карета или дори селкса каруца, която минеше от тук. Улица „Урлок” беше тясна, с високи сгради, които се простираха наоколо, отдалечена от всяко едно полицейско управление в този град. Беше точно такава, каквато си я спомняше Гейл, но нещо отвътре не го оставяше намира, че улицата е носила друго име преди това, точно когато той бе минал по нея за първи път в съзнателния си живот. Усмивката беше изгряла на лицето му, а умът му щракаше яростно. Планът беше готов. Трябваше само организация и още един човек. Имаше на лице човекът, но организацията трябваше да се изпипа елегантно. И точно тогава и това изплува в ума му. Красотата беше поразителна, но това в главата му не можеше да се нарече мечта. Той не беше мечтател.
Младият мъж пое наляво излизайки на „Сейнт Грегъри”. Вървя направо окло двестатина метра и зави надясно озовавайки се на така оживената улица „Лейн”. В първият момент му се стори, че целият Лорион се е събрал на това място. Гледката беше отвратителна. Тълпата едва ли не се стъпкваше по каменните павета. Може би кочияшите правеха правилния, но рисковън избор. „Благородниците са си благородници” помисли си Гейл, докато си правеше път през тълпата. За обикнове човек това му се стори доста трудна задача, но за сега се справяше с нея. Кога ли щеше да загуби самообладание и да изколи всички тук? Или поне значителна част от тях, докато не се натъкнеше на някого, който щеше да го обезглави с такава завидна лекота, както когато баща му обезглави брат му. Искаше му се да умре така – дори не разбрал какво се е случило, но призна пред себе си, че е прекалено млад за такова начинание и смята да опази живота си максимално дълго, да развие тялото си до колкото му позволяваше ума и да покаже на света, че в мрака има някого, от когото трябва да ги е страх, дори самият мрак да трепери от присъствието му.
***
- Г-н Бътлър...
- Моля, наричайте ме Джерико. Официалностите ме карат да се изчерявам и не мога да се отпусна.
- Добре, Джерико, да разбирам ли, че не сте бил учител до сега? – директор на среднообщобразователно училище Зион Тринити не беше мъж, който можеше да се нарече, че е красив, но не можеше да се спомене, че е и грозен. Той беше просто обикновен – норлани, леко ръбати черти, прошарена коса, която беше започнала да уредява в областта на темето, черен като катран мустак и закръглена форма на навлизащо в ранните петдесет тяло.
Днес рано сутринта, всъщност преди няколко минути, беше приел в кабинета си този мъж, който се беше представил за г-н Джерико Бътлър, нов заселник на Лорион, отчаящо търсещ си работа, с добри познания по природните науки, но прекалено млад, за да бъде учител, не притежаващ никакъв опит, но изглежда можеше да му се има доверие. Подбираше думите си и не говореше празни приказки. Беше му показал това-онова, за да потвърди уменията си за определената работа, която кадидатстваше и ако Тринити трябваше да бъде честен пред себе си, този млад мъж се явяваше като спасителния му пояс. Тази сутрин полицията му беше поднесла неприятната новина, че е загубил една от учителките си, която бива зверски убита предната вечер в дома си. Така че Зион беше поставен пред избора – да намери учител бързо или да разпусне занятията за няколко дни, което нямаше да бъде одобрено от повечето родители, тъй като ще трябва да останат в дома си, за да се занимават с децата си. Някой бяха достатъчно големи, за да се занимават сами със себе си, но тези, които бяха на по-крехка възраст изискваха своето. Занималнята след училище щеше да бъде съкратена и това също нямаше да се хареса на никого, ето защо нямаше избор освен да наеме това момче, явило се от нищото, само за да запази репутацията и учениците в училището си.
- Не съм, но харесвам децата, както и младежите, аз самият все още не се имам за мъж, но ще се радвам да предам уменията и знанията, които имам на по-малките от мен. Директоре, не мислите ли, че като по-близък до техните проблеми няма да им бъда полезен и да стимулирам любопитството и желанието им за учение?
- Но, Джерико, към всеки един ученик трябва да се развие определен подход, не мислите ли?
- Мисля, Директоре, ще дам всичко от себе си и знам, че тези думи няма да са достатъчни, за да ви убедят в намеренията ми, за това, позволете ми да Ви покажа с действия, ако не се справям, ще напусна сам.
- Джерико, ще ми отговорите ли на няколко въпроса, които ще са определящи за вашето назначение?
- Разбира се, Директоре, ще се опитам да бъда достатъчно ясен в обесненията си, а ако не знам нещо, ще бъда честен с Вас.
- Какви методи на възпитанието познавате?
- Методите на възпитание могат да се обединят в три основни групи. – усмихна се той. - Първата група включва методите за разностранно въздействие върху съзнанието, чувствата и волята на учениците. Необходимостта от тази група методи произтича от принципа за единство на съзнанието и дейността. Към методите за формиране на съзнанието се отнасят беседите, лекциите, дискусиите, примерът. – Направи кратка пауза, за да събере мислите си и продължи. - Втората група методи на възпитание се отнася към организирането на дейността и формирането на обществено поведение. Към тази група методи влизат педагогическите изисквания, общественото мнение, приучването,упражняването, създаването на възпитаващи ситуации, а третата група обединява методите, които изпълняват функциите на регулиране, коригиране и стимулиране на поведението и дейността на възпитаниците. В тази група методи влизат съревнованието, поощрението и наказанието.
- Какви методи на обучение познавате?
- Методите, чрез които се осъществява и възприема учебната информация са три вида: словесни, нагледни и практически методи. Ако трябва да обяснявам за всеки един от тях, Директоре, няма да ни стигне времето, моля, съгласете се с мен.
И точно като удавника за слампа Зион се хвана за него.
- Нает сте. Започвате от утре. Ще Ви предоставя графика. За съжаление ще сте зает само два дни от седмицата, но ако се справяте така добре и в практиката, колкото в теорията, ще увелича заплатата Ви. Елате след час, за да подпишен необходимите документи.

***
Миризмите на следобеда се хравеха повече на носа на Гейл. Денят не беше толкова топъл, колкото всички очакваха и той се чувстваше добре с това едва ли не излиняло сако на раменете си. Той се спря до една кръчма, погледна вратата и влезе в нея. Седна на бара. Поръча си една пшенична бира. Вкусът й беше отвратителен, но точно от това имаше нужда. Подеся около час, изпи още две. Кръчмарят неуспешно се опита да завърже разговор с него, плати си и си тръгна.
Беше започнало да се смрачава и „Лейн” отнмово гамжеше от хора, които бързаха да се приберат по домовете си, защото имаха кой да ги чака там, а може би щяха да попаднат на неприятна изненада, знае ли човек какво го чака, щом отвори вратата на дома си?
***
Кожените дрехи му отиваха. Гледата я караше да мечтае за него, докато той бавно се приготвяше за това, което щеше да се случи и тази вечер.
- Все още не мога да повярвам – засмя се тя.
- Съмняваш ли се в мен и моите актьорски умения?
- Как разбра, че търси учител?
- Лесно беше като детска игра.
- Все още не мога да разбера защо?
- Защото се нуждаем от обикновено прикритие, скъпа моя. Не мога да обикалям и да разказвам за търговските си фирми, а да не продавам и купувам нищо. Реших, че ми трябва нещо по-обикновено и безопасно.
- Но... мястото?
- Мястото беше нейното.
- Нейното...
- Да. Онази снощи беше учителка в това училище. Преди да кажеш каквото и да било, видях емблемата му на рафта и съм наясно, че е странно да се появя точно аз в училището търсещ работа, но играта се играе от двама, прекрасна моя, не мога сам да местя пещките по дъската й, иначе нямаше да е интересно. Погрижил съм се за всичко и всичко ще изглежда случайно. Ако утре се събудя, то ще имам повод да почерпя. – засмя се той, защото знаеше, че за работата не се беше явил само той.
- Но...
- Няма но, Анастасия, слушай ме внимателно какво ще направиш сега...
***
Ноща носеше смъртоносната тишина със себе си, която приюти под прегрътките си още две на нику му виновни души – жена и мъж си отидоха от този свят. Жена и мъж намиращи се на двата противоположни края на града. Женски парфюм наподобяващ монина сълза беше попил във всичко наоколо, а на стените посланията си приличаха, дори минаваха за едно и същи, ала и някак различни. „Идвам за теб, учителю Дред Безплътния. Ваш, Глори.”, но до едното седеше отпечатък от кървава ръка, а другото красеше прекрасна целувка от женски, кървави устни.
Върнете се в началото Go down
Vlad
Главен Разказвач
Главен Разказвач
Vlad


Libra Брой мнения : 4766
Join date : 22.05.2009
Age : 34
Местожителство : София

Данни на персонажа
Име: Ризраел Клауд
Жизнени точки:
Улиците - Page 5 Left_bar_bleue105/105Улиците - Page 5 Empty_bar_bleue  (105/105)

Улиците - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 5 EmptyНед 27 Ное - 22:10

Саймън отвори широко прозореца и леденият вятър го разсъни моментално. Той се прозя и се почеса по врата. Вчера бяха регистрирани две нови убийства с послания. Серийният убиец не беше сам, работеше в екип с някой. На вратата се почука.
- Момент! – извика Саймън и затвори прозореца.
Няколко минути по-късно, когато излезе в коридора не завари никой. Намръщен, с вкиснато настроение от закучилия се случай, той заслиза по стълбището към партера.
„И не е само този случай. Етелус’Сев са по-активини от обичайно, няколко кражби, един пробив в двореца, завършил като неуспешен обир на съкровищницата.”
Според слуховете целта на крадецът била залата с артефакти на лорд Бренов, но бил разкрит, въпреки че се измъкнал. Сега стражата бе увеличена, картата на замъка преразгледана, а някои от поостарелите мерки за сигурност – обновени.
Като цяло Саймън имаше куп проблеми на главата си и празните моменти в паметта му не помагаха. Облегнат до вратата го чакаше Донтъл, бодро пушейки от перфектно свита цигара.
- Изглеждаш ужасно. – поздрави го ухиленият младеж. – Да тръгваме, че закъсняваме.
***

Когато преди две години пред лорд Мариъс Бренов бе изложено предложението да се сформира частен фронт за борба с нарастващата престъпност в Лорион, той го прие с привидна небрежност. Това бе без значение, всичко, което искаха Молтен Дарек и Гавелейн Спироу беше одобрение, а освен него получиха и старата стражева кула, която и до момента бе използвана от Независимия милиционерски фронт за главен щаб. Саймън вдигна поглед към донякъде занемарената каменна постройка. Не можеше да се каже, че НМФ остава без работа, нали тъкмо за това позастаряващия детектив не можеше да спи спокойно последните няколко месеца. Той въздъхна и се обърна към Донтъл:
- Имаш ли още някоя от онези миризливи цигарки?
Момчето повдигна вежди и бръкна във вътрешния джоб на палтото си, откъдето извади дървена табакера.

Пет минути по-късно двамата влезоха през поизгиналата дървена врата и се озоваха в хаос от притичващи милиционери, служители, счетоводители, полеви стажанти, куриети и началници. Саймън не беше скикнал да вижда чак такава оживеност. Донтъл изглеждаше не по-малко изненадан.
- Да разберем какво става? – предложи младока, а Саймън го изгледа намръщено.
- Не си време носа, където не ни е работата, капиш?
- Е, то ясно, но може да разберем нещо, което ни засяга.
- В такъв случай ще го разберем когато му дойде времето.
Ала Саймън вече знаеше естеството на ситуацията.
„Марш се завръща.”
Не знаеше как да приеме този факт, нито откъде го е разбрал, но беше сигурен в едно – че не греши в предположението си.
Една стройна жена се блъсна в Саймън и изля съдържанието на двете чаши, които носеше върху безупречно изчетканото палто на Донтъл.
- Ох, извинявай много.
Изглеждаше наистина притиснена и колегата на Саймън се зае да я успоява с помощта на специалната си усмивка.
Саймън остави младежите и пое по витото стълбище. Отнякъде влизаше вятър и изкачването нагоре бе придружено от неприятно течение. Детективът се зае да изучава лицата на познатите и не дотолкова познати личности, с които се разминаваше в тесния коридор. Вън небето изръмжа заканително, пак щеше да вали. Хората около него излъчваха хаос от емоции – притиснение, ентусиазъм, възбуда, страх, недоволство, надежда. Всичко това причинено от пристигането на Марш-Нюор, човекът станал легенда с нюха си, с усета си, когато станеше дума за серийни убийства. Явно някои по-влиятелни личности бяха дръпнали някоя и друга нишка за да го върнат отново тук.
„А къде всъщност е пребивавал през цялото това време?” – запита се Саймън. „Едва ли е клатил краката в някоя кръчма през последните две години.”
„Или по-скоро е преоткрил загубеното, а сетне е разбрал, че файда от него няма и го е загърбил отново.”
„Пак ли ти? Не можеш ли просто да си останеш част от самоличността ми без да се делиш постоянно. Има само едно Аз.”
„Хооо, проявяваш внезапна твърдост, принуден съм да те послушам.”
„Хубаво.”
„Не разбираш ли от майтап?”

- Наистина няма нужда да се притесняваш, случва се на всеки. – Донтъл започваше да се дразни. Защо тази непохватна жена проявяваше чак такова упорство и държеше да изтъкне за стотен път колко съжалява. Той я огледа внимателно. Беше красива, с нежни черти, висока, русокоса, зеленоока. Може би жадуваше да изкупи вината си по друг начин?
И тогава Донтъл прояви находчивост за пръв път от много време насам.
- Кажи ми, какво става тук? Какво предизвиква цялата тази суматоха?
Красивите очи на непознатата се разшириха в изумление.
- Нима не знаете, сър? Маш-Нюор се връща в Лорион.
Донтъл изтръпна. Само това му трябваше. А се беше внедрил толкова добре...


Саймън почука на вратата, врата, която в контраст с всичко друго в Старата кула беше полирана и резбована в крак с последната аристократична мода.
- Влез.
Той завъртя дръжката, мина през входа, затвори след себе си и се закова на място. Кабинета на Молтен Дарек бе стилен и добре почистен, мебелите изглеждаха хем удобни - хем луксозни. Зад бюрото седеше самият Дарек, а на един диван се беше разположил...Марш. Саймън присви очи.
- Привет. – поздрави го Нюор с усмивка, която не докосна ледените му очи. Саймън познаваше този поглед много добре, мъжът на дивана бе тук по сериозен бизнес и щеше да пожертва всичко, с което разполага за да постигне целта си. Детективът задържа погледа си на Марш още един дълъг миг. Бледо сурово лице, което можеше да се нарече и красиво от женската аудитория, но от гледна точка на Саймън си беше някак си твърде...деликатно. Странен констраст наистина – суровост и нежност, въплътени в един лик.
- Добре дошли отново в Лорион, сър.
- Стига формалности. – Марш стана от дивана и се приближи към детектива, който против волята си настръхна. – Искам твоето съдействие. Имам ли го? Питам те като приятел, какъвто и да твоят отговор...ще го приема.
„В името на всички безсмислени божества, които населяват проклетият Шелтър, има нещо гнило в този човек.” – премина неволната мисъл през съзнанието на Саймън...и разбира се, получи отговор.
„От теб зависи много приятел, повярвай ми, в момента не една събда виси на везната, очаквайки твоето решение.”
Саймън вече осъзнаваше този факт и без упорития глас в главата му. Вече бе приел факта, че е луд и че знае много добре кой стои зад убийствата. Не познаваше самата личност, но знаеше чертите му, а може би можеше да открие и скривалището му. След няколко секунди, детективът вече бе решил и отвори уста.

Дред усети ледената вълна гняв, която се надигна в него, когато кретенът пред него каза:
- Съжалявам, сър, но едва ли бих могъл да съм в помощ с нещо. Аз съм просто един...
- Саймън...
Безплътният остави паузата да се разтегне в безмълвна заплаха, а после продължи:
- ...знаеш, че това не е вярно. Ти си най-добрият човек, с който Молтен разполага в момента.
Виждайки как нещастният детектив се опитва да скромничи, Дред го скастри бързо:
- Недей оспорва този факт. Преценявам по-добре от теб, поне от тази гледна точка.
Саймън понечи отново да каже нещо, сетне килна глава сякаш се вслушваше в нечий глас.
- Не се притеснявай. – продължи Безплътния с весела усмивка. – Казах ти, че без значение от твоя отговор, аз няма да приложи влиянието на ранга си. Свободен си.
Застаряващият детектив изглеждаше облекчен и кимна благодарно, а после се изниза също толкова бързо, колкото беше влезъл. Дред се обърна към Молтен, който бе мълчал през цялото време, ала сега бе проговорил:
- Марш, сигурен ли си? Мога да му дам изрична заповед, няма начин да откаже.
- Не...
- Но ти сам каза, че той е жизненоважен за откриването на серийния...
Молтен рязко млъкна и усети необяснима мокра топлина, плъзгаща се надолу по бедрата му.
- Това, че упоритият стар овен е решил да прояви характер точно сега не ме засяга толкова дълбоко, колкото си мислиш, Молтен. Аз ще го открия. Рано или късно.

/Свободно РП./

Върнете се в началото Go down
https://worldofvile.bulgarianforum.net
Amitritylin




Брой мнения : 7
Join date : 10.06.2011

Данни на персонажа
Име: Гейл Глори
Жизнени точки:
Улиците - Page 5 Left_bar_bleue39/39Улиците - Page 5 Empty_bar_bleue  (39/39)

Улиците - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 5 EmptyНед 27 Ное - 23:35

Арената на суетата обличаше своите участници в пищни и безвкусни дрехи, приятни за окото, но дразнещи дупата отвътре. Грозновати жени акомпанирани с още по-грозновати мъже се носеха на дансинга под ритъма на валса. Изгележдаха като кукли, които някой бездарен дърводелец беше сътворил и показал на този свят.
- Колко жалко, Гейл.
- Кое? – не разбираше какво иска да му каже брат му, но намери себе си облечен в черно, от главата до петите. Жалеше ли някого? Поне това говореше черното шалча на врата ми?
- Убийството й?
- Кое убийство, батко Зийк? На кого? Баща ни има ли нещо общо?
- Разбира се. Той има много общо, дори е натопил цели длани в някои определени събития.
- Не те разбирам, братко.
- Уби мен, а после уби не.
- Нея? Теб? За какво ми говориш?
- Наистина ли не помниш?
- Но ти си жив! Ето, докосвам те, говоря ти, усещам дъха ти.
- Гейл, коя е Анастасия?
- Анастасия?
- Да. Анастасия. Познаваш ли жена с подобно име?
- За съжаление не, братко. Но каква е тази Анастасия? Баща ми я е убил, така ли? Графиня? Кралица? Изменница?
- Нещо повече от това.
- Какво? Негова любовница?
- Не, Глейл.
- Тогава не разбирам какъв е проблемът, батко Зийк?
- Това, Гейл, беше твоята любовница...
- В греш... – опита се да отговори на по-големия си брат, но устата му отказа. Въздухът заседна в белите му дробове и тогава разбра какво е задушаване. Не можеше нито да си поеме въздух, нито да издиша. Шокът го обвзе и спомените му разко и хаотично започнаха да обливат като вряла вода. Трупът му се свлече на земята.
- Гейл! – Батко му Зийк викаше по него.
– Гейл! – Беше го хванал с огромните си ръце и го тресеше, опитвайки се да го спаси.
– Гейл, кучи сине! – Гласът започна да се видоизменя. Изтъня и промени изцяло тембъра си. Все още виждаше лицето на брат си, но това вече не беше той.
- Гейл, кучи сине! Не може да ме оставиш сама!
Сама? Точно така. Познаваше този глас. Не беше брат му. Брат му отдавна беше починал. Но тогава кого?
- Гейл! Проклетнико! За нищо не ставащ нахалнико! Съвземи се! Чуваш ли ме!
Чуваше я. Нея? Точно така. Това не беше брат му, а някаква жена, която хриптеше и го молеше за нещо, дори имаше наглостта да го нарежда, сякаш той й беше длъжен.
- Обичам те, проклетнико! Не ме оставай...
- Анастасия? – очите му бяха широко отворени и гледаха разтревоженото й лице. Нещо не беше наред, а и този сън...
- Тук ли си? Завърна ли се? Можеш ли да дишаш?
И тогава забеляза ускореното си дишане. Не му стигаше въздухът, сякаш до преди броени минути се е задушавал. Явно беше така. Но какво се беше случило? Сънят...
- Започна да посиняваш... и аз... аз... – не можеше да говори, толкова беше превъзбудена. – Аз се уплаших. Уплаших се, Гейл, че ще те загубя, този път завинаги... Съжалявам... съжалявам...
- Ти не си виновна... – беше се взел в ръце по-бързо, отколкото очакваше. Убийствата или му влиеха добре на физическото състояние или скапваха психическото му. А може би и двете на веднъж?
- Но... но, ако бях забелязала по-рано... можех... можех да ти спестя всичко това...
- Анастасия...
- Да?
- Оцелях... тук съм. До теб съм, нали? Жив съм.
- Да... толкова много се радвам...
Не се беше държал с нея така от години. Години, които почти беше забравила. Неговата елегантна походка, невинност в очите и изключително провокативно слова бяха тези неща, които я запалиха по него, а самият той я накара да загуби ума си. Загуби и живота си по него и сега нямаше да го остави да напусне този свят просто така. Обичаше го. Обичаше го по-силно и от преди.
- Имале ли вода?
- Да...
Голото му тяло се измъкна изпод завивките. Последната свещ догаряше, а светлината, която хвърляше малкото й пламъче, заигра дяволито по гърба на Гейл. Устата му беше необичайно суха, дори за момент си помисли, че езикът му се е напукал. Не беше, но устните му приличаха на напуканата почва на някоя далечна пустиня. И тогава се сети – сънят. Отпи глътка вода от стомната, която се намираше на два метра от леглото му, бавно и внимателно, не искаше да прекалява, не искаше да направи грешка, като изпие водата на няколко глътки. Даваше й време да разкваси устата му и да свърши своята работа. Чувстваше се уморен и някак нищожен, като малко грахово зърно, само, в дванадесет декара поле. Страховито чувство, но и някак неестествено приятно.
Върна се обратно в леглото, оптусна трупът си и се загледа в последния танц на светлината, идваща от почти угасналото пламъче на свеща.
- Сънувах Зийк... – искаше да й сподели.
- Отново ли те поучаваше? – усмихна се Анастасия.
- Не... не беше това...
- А може би те е карал да поемеш по неговия път...
- Не... не беше и това...
- Какво ти каза?
- Там, където е Зийк... не е приятно място. Всички са облечени сякаш са експонати от някое изложение на майстор на литературните гротески. Танцуваха валс... но нямаше музика... или имаше...
- Валсът не е ли хубаво нещо?
- Не зная. Аз бях облечен в черно.
- Обичаш черното...
- Да... но този път жалех някого... а не знаех кого...
- Зийк... ти го обичаше.
- Жалех теб, Анастасия.
- Мен?
- Да. Жалех те, но в действителност не знаех кого жаля, а Зийк се опитваше през цялото време да ми каже за теб. Дори те назова по име. И аз... аз не си те спомнях. Не те познавах. Нямах представа коя си, как изглеждаш, дори предположих, че си любовнца на онази гнила личност бяща ми. Зийк се намръщи, дори ме погледна сякаш искаше да ме убие и тогава каза, че в действителност си била моята любовница. Започнах да се задушавам и сякаш свичките ми спомени ме заляха като хаотични вълни. А Зийк не ми помогна да се съвзема, просто ме гледаше с наглите си очи и се надяваше да... не знам на какво се надяваше, но искаше нещо. Първоначално си мислех, че е този, който тръгва да ме спасява, а после разбрах, че не е, защото той стоеше там, не мърдаше, а просто наблюдаваше с надежда... не... с омраза в очите. Ти ме изкара от този ад. Ти ме спаси... за пореден път...
- Гейл... аз...
-Обичах те... още те обичам... ще смачкам всичко живо по пътя си, в твоя памет... заради теб...
- Гейл, каквото правиш, прави го за себе си...
- Не. Всичко ще е заради теб, заради твоята чест, заради любовта ми към очите ти... това е война, която ще бъде спечелена от моята особа.... каквото и да ми коства... дори ще умра, ако трябва... но не и преди да видя с очите си това, което ще разруша, това, което ще издигна и това, което ще загубя...
- Гейл, колкото и непобедим да си в използването на думите, ти все още си едно хлапе, което говори за битки и войни, а победата е само в главата му...
- Аз имам потенциал...
- Точно за това те обичам, скъпи. Време е за действие.
- Да.
- Ще ме защитаваш ли?
- С живота си.

***
Проклетата барака беше пълна. Това се очакваше, разбира се, точно в края на работния ден. Цял ден се беше занимавал с подлизурковци, които не разбираха нищо от природни науки, но си мислеха, че знаят всичко за тях. Кланяше се на здравите си нерви и способността да не приема нещата прекалено лично, точно тези дарби му бяха помогнали да мине през този изключитено труден ден. Децата са напаст, но не може без тях. Ако няма деца, няма да има и хора, с които може да се забавляваш. Това го върна към първоначалната мисъл. Проклетата барака беше пълна! Защо Андрей искаше да се срещнат точно на това място? Всеки можеше да чуе разговорът им, всеки можеше да си навре носа там, където не му е работата. Пък и това необичайно време за среща – два следобед – точно, когато хората са обядвали, но все още не са вечеряли. Тогава не трябваше ли да е празно това място? Не, разбира се. Имаше толкова много Лорионци, които седяха без работа и гледаха къде да пръснат и малкото им останали златни монети.
- Подранил си... – едра фигура седна на мястото срещу него. – Както обикновено, разбира се. Подготви ли се?
- За какво? – отвърна му съвсем небрежно Гейл.
- Стига се прави на шматка, Гейл. Изучил съм те, нали знаеш? Къде е Анастасия? Или да питам в кого? Няма да се появиш на такова място без нея. Все някой трябва да ти пази гърба и имайки впредвид, че в момента се стараеш да си дори по-нисък от тревата, това означава само едно, а именно, че не може да си позволиш да наемеш „твои хора”. Ето защо очакваш мъртвата ти любовница да покрива за теб.
Добре. Трябваше да му се признае на Андрей, че си беше научил урока и успя да нанесе няколко точни попадения в слабите места на Гейл. Огромният мъж нямаше никаква представа, че в този момент бе изкарал огромен късмет, който спаси живота му, а именно – недоразвитите умения на Гейл, който, макар скрит зад леденото си изражение, искаше да го убие. Но Гейл, в повечето случаи, разсъжаваше преди да действа и прецени, че не е негова полза да влезе в схватка с доста по-опитен боец от него.
- Все още не мога да преценя какво искаш да кажеш с това, Андрей. – Излъга. – Анастасия е отдавна мъртва, както за мен, така и за целия свят. И, Андрей, повярвай ми, ако можех да я върна, отдавна да съм го направил. Сам съм, други няма, както и сам предположи. Живея си спокойно и гледам да не се набивам в очи, които не трябва да ме виждат, а сега, бъди така любезен и ми обясни защо ме повика на това място точно ти?
- Длъжник съм на братовчед ти.
- Нима? – повдигна едната си вежда той. – Ти? Длъжник на някого? Че от кога имаш чест? Изобщо познаваш ли тази дума? Чувал ли си я?
- Това не е въпрос на чест, Гейл, а на задължение.
- Оооо... да разбирам, че те държи из късно? – засмя се „учителят”.
- Онзи без плът продължава да гони котака надолу по улицата – започна да плямпа той, сякаш на рицитал. – Това, което не знае е, че котакът в действотелност гони него. Той добре познава котешката украска, но сред ято от котараци не ще го разпознае, но мишока ДРЕБЕН се крие из тавана. Птеката си е голяма, което може да ти казва само едно – кашата е загоряла. Ако оцелееш ти, то тогава мой Бог ще си.
- Оо... – едвам сдържа смеха си Гейл. – Какво беше това? Рецитал?
- Не. Посланието от братовчед ти.
- Знаеш ли какво означава? Той винаги е бил странен персонаж...
- Не...
Определено на Андрей му лиспваха умствените качества, но за сметка на това си беше цяла канара.
- Разбира. А знаеш ли кой е... – започна Гейл и така загуби три часа от живота си в онази кръчма.
***
Червените къчи на залеза огряхава зелените му очи. Лулата му беше пълна и добре натъпката с качествен тютюн. Рядко си позволяваше да пуши, но винаги в правилните моменти. Хладният ветрец, оповестяващ идването на ноща, се заигра с косата му, сякаш скъпа любовница показваше преданността си.
- Красиво е, не мислиш ли?
- Кое? – издиша пушека той.
- Залезът. Винаги съм го обичала.
- Да... – дръпна от лулата си той. – Анастасия, според теб какво означава „той добре познава котешката украска, но сред ято от котараци не ще го разпознае”?
- Не знам... трябва да помисля над това. А за теб... какво означава?
- Този мой братовчед, никога няма да престане да се бърка там, където не трябва.
- Но, скъпи, бъди му признателен. По този начин те е измъквал от много нелепи ситуации, които сам не си могъл да премислиш...
- Може би си права, но кога ще се науча, ако той продължава да си вре пипето?
- Гейл, сега не се меша.
- Ами?
- Добре, помисли... за този, с който играете на смъртоностната гоненица...
- Безплътния?
- Да... „той добре познава котешката украска, но сред ято от котараци не ще го разпознае” – повтори тя. – Не мислиш ли, че е научил от някъде как изглеждаш?
- Мислиш ли, че до сега щях да бъда жив, ако наистина знаеше кой съм?
- Имаш право... тогава?
- Тогава може да предполага, ето защо сред „ято от котараци не ще го разпознае”.
- Гейл, точно така е...
- Кое е „така”?
- Подозира как изглeждаш.
- И от къде ще има тези идеи?
- От остатъчното ти присъствие в стаите, но е объркан, защото и аз съм била там.
- Това е невъзможно, скъпа.
- Гейл, сетивата определят света...
***
Тази нощ беше от рядко спокойните. На сутринта нищо не се беше случило. Нямаше писъци, нито разплакани лица. Нито едино убийство не се беше състояло, поне не такова, на което подписът на Глори да висеше.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Улиците - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Улиците   Улиците - Page 5 Empty

Върнете се в началото Go down
 
Улиците
Върнете се в началото 
Страница 5 от 5Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Улиците
» Улиците
» Улиците
» Улиците
» Улиците

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Shelter World :: Етелус'Сев :: Лорион-
Идете на: